کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به نروژ، مرفه ترین کشور جهان
(2014-07-11 ساعت 11:09)alaska_teh نوشته:  سلام ببخشید من یه سوالی داشتم من شنیدم اگه به صورت غیر قانونی وارد نروز بشیم اونجا یه مدت حدود شش ماه تو اردوگاه نگه میدارن و بعدش بعد از اموزش زبان و بقیه کارا بهمون اجازه کار تو اون کشور رو میدن ایا این جریان از اساس واقعیت داره؟در ضمن من هیچ تخصصی ندارم و فقط مبلغی به اندازه 50 میلیون دارم.ایا امکان اقامت گرفتن برای من وجود داره؟

كشورهاي اسكانديناوي قوانين بسيار سختگيرانه اي براي مهاجرت دارن . جواب سوال شما منفيه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
سلام خدمت دوستان
من مهندسی حفاری و استخراج نفت خوندم و نامزدم مهندسی معماری می خوام اقدام کنم برای مهاجرت می خوام بدونم مهاجرت به نروژ با توجه به بازار کار و تخصص برای ما امکان پذیر هست یا خیر اگه هست از کجا بهتره اقدام کنیم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-12-27 ساعت 21:05)Poorya.mir نوشته:  سلام خدمت دوستان
من مهندسی حفاری و استخراج نفت خوندم و نامزدم مهندسی معماری می خوام اقدام کنم برای مهاجرت می خوام بدونم مهاجرت به نروژ با توجه به بازار کار و تخصص برای ما امکان پذیر هست یا خیر اگه هست از کجا بهتره اقدام کنیم؟؟؟

كشور نروژ كشور نفت خيز اسكانديناويست . شما بهتره شركتهاي نفتي نروژ رو سرچ كنيد . اگر نياز به كارمند داشته باشن ميتونيد درخواست كار بدين . اما تا جاييكه من اطلاع دارم سياست مهاجر پذيري نروژ به گونه ايست كه ترجيح ميده بيشتر مهاجرين رو از درون اتحاديه شنگن انتخاب و پذيرش كنه . در مورد نياز به رشته معماري و قبول كردن مدرك معماري دانشگاههاي ايران اطلاعي ندارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، ParsTrader ، msar ، storagemeter
(2014-12-28 ساعت 01:27)barvos نوشته:  

كشور نروژ كشور نفت خيز اسكانديناويست . شما بهتره شركتهاي نفتي نروژ رو سرچ كنيد . اگر نياز به كارمند داشته باشن ميتونيد درخواست كار بدين . اما تا جاييكه من اطلاع دارم سياست مهاجر پذيري نروژ به گونه ايست كه ترجيح ميده بيشتر مهاجرين رو از درون اتحاديه شنگن انتخاب و پذيرش كنه . در مورد نياز به رشته معماري و قبول كردن مدرك معماري دانشگاههاي ايران اطلاعي ندارم .
این نکته رو هم اضافه کنم طی ماه های اخیر وضعیت اشتغال در زمینه نفت در نروژ خوب نیست و خیلی ها از کارشون اخراج شدن با این حال تلاش خودتون رو بکنین هنوز نروژ یکی از بهترین کشورا برای این رشته ست و تا اشباع شدن بازارش راه زیادی وجود داره

معماری هم شغل خوبیه در نروژ چون شهرای بزرگ این کشور تازه در حال گسترش و ساخت و ساز هستن و پروژه های معماری فراوون حالا اینکه یه نفر از خارج اروپا چقد شانس داشته باشه برای کار گرفتن رو نمیدونم
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، ParsTrader ، قصه گو ، msar
(2014-12-28 ساعت 14:28)یه مهاجر نوشته:  
(2014-12-28 ساعت 01:27)barvos نوشته:  

این نکته رو هم اضافه کنم طی ماه های اخیر وضعیت اشتغال در زمینه نفت در نروژ خوب نیست و خیلی ها از کارشون اخراج شدن با این حال تلاش خودتون رو بکنین هنوز نروژ یکی از بهترین کشورا برای این رشته ست و تا اشباع شدن بازارش راه زیادی وجود داره

معماری هم شغل خوبیه در نروژ چون شهرای بزرگ این کشور تازه در حال گسترش و ساخت و ساز هستن و پروژه های معماری فراوون حالا اینکه یه نفر از خارج اروپا چقد شانس داشته باشه برای کار گرفتن رو نمیدونم

خیلی ممنونم از پاسختون یعنی می فرمایید که ویزای شنگن بگیریم اول؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nima334426 ، msar
(2014-12-29 ساعت 00:23)Poorya.mir نوشته:  خیلی ممنونم از پاسختون یعنی می فرمایید که ویزای شنگن بگیریم اول؟؟؟

خير . اين به اين معناست كه اولويت مهاجرت اول براي اروپاييهاست و بعد ساير قاره ها .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
سلام به تمام دوستان
من و دوست پسرم قصد مهاجرت به نروژ داریم. ممنون میشم راهنماییمون کنید..
میخوایم از طریق کار مهاجرت کنیم..
من مدارک فنی حرفه ای آرایشگریمو دارم میگیرم.. دوستم مدرک فنی حرفه ای شیرینی پزی.. الان هم یه کارگاه شیرینی پزی داره..
جفتمون هم لیسانس مدیریت بازرگانی داریم..
باید از کجا شروع کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
در مورد رشته مهندسی مکانیک چی؟
میتوه از طریق کار اقدام کنه؟
خدایا دستم به آسمانت نمی رسد، اما تو که دستت به زمین میرسد بلندم کن
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید مدرک فوق دیپلم در نروژ هم رده داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

بنده طبق تصمیم همسرم برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس میخواهیم دو تا کشور رو انتخاب کنیم.
کانادا
نروژ
برای تحصیل در مقطع ارشد پرستاری
یا ارشد بهداشت عمومی

ما میتونیم طبق نرخ تبدیل ، حدود 232000 کرون نروژ تهیه کنیم .

لطفا راهنمایی بفرمایید که این تصمیم برای تحصیل در نروژ درست هست یا خیر؟

ما قصد برگشتن به ایران را نداریم .

با احترام
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من فوق لیسانس مهندسی نفت دارم اما متاسفانه سابقه کار در رشتم رو ندارم
زبانم خوبه روان صحبت می کنم
چجوری می تونم تو نروژ کار پیدا کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان