کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: محل مصاحبه شما کجا بود؟
آنکارا
63.16%
36 63.16%
ابوظبي
36.84%
21 36.84%
مجموع 57 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ابوظبي يا آنکارا !!!؟
سلام. واقعاً همینه. من ۲۰ ساله بلغار زندگی می‌کنم و زدم که تو بلغار مصاحبه بشم ولی متاسفانه منو فرستادن برا مصاحبه آنکارا. البته این بازی تصادف و احتمالات رو من هم قبول دارم. در هر صورت من هم با استرس غیر قابل وصفی آماده و منتظره مصاحبه‌ام که تو مارس است. من ۲ بار فرم فرستادم چون بار اول کمی تو اطلاعات قاطی پاتی شد. و کلی هم به تاخیر افتاد. موفق باشید.

---

salam vaqaan hamine man 20 sale bulgar zendegi mikonam va zadam ke tu bulgar mosahebe besham vali motasefane mano ferestadansd bara mosahebe ankara .albate in bazi tasadof va ehtemalat ra man ham qabul daram.dar har surat man ham ba esterese qeire qabele vasfi amadeye va montezere mosahebam ke tu march ast.matn 2 bar form ferestadam chun bare aval kami tu etelaat qati pati shod.va koli ham be takhir oftad.moafaq bashid

---

نوشتن به فینگلیش خلاف قوانین انجمن است. لطفاً از ابزارهای فارسی‌نویسی استفاده کنید.
تشکر کنندگان: usa.lover
سلام به همه دوستان
به دوستانی که مطمئن هستن کلیر میخورن باز هم تاکید میکنم بهتره آنکارا رو انتخاب کنن
برای اثبات این موضوع بهتره یه نگاهی به آمار کلیر دو تا سفارت بندازین
شماره کیس:2010as 9000
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun,2009
کنسولگری:َابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,,2009
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Feb,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,2010
تاریخ دریافت کلیرنس:بازمانده2010
تشکر کنندگان: payman R ، sh-b ، indmehdi ، maryam5 ، free_free ، usa.lover
(2010-02-06 ساعت 00:13)fisho نوشته:  سلام. واقعاً همینه. من ۲۰ ساله بلغار زندگی می‌کنم و زدم که تو بلغار مصاحبه بشم ولی متاسفانه منو فرستادن برا مصاحبه آنکارا. البته این بازی تصادف و احتمالات رو من هم قبول دارم. در هر صورت من هم با استرس غیر قابل وصفی آماده و منتظره مصاحبه‌ام که تو مارس است. من ۲ بار فرم فرستادم چون بار اول کمی تو اطلاعات قاطی پاتی شد. و کلی هم به تاخیر افتاد. موفق باشید.

---

salam vaqaan hamine man 20 sale bulgar zendegi mikonam va zadam ke tu bulgar mosahebe besham vali motasefane mano ferestadansd bara mosahebe ankara .albate in bazi tasadof va ehtemalat ra man ham qabul daram.dar har surat man ham ba esterese qeire qabele vasfi amadeye va montezere mosahebam ke tu march ast.matn 2 bar form ferestadam chun bare aval kami tu etelaat qati pati shod.va koli ham be takhir oftad.moafaq bashid

---

نوشتن به فینگلیش خلاف قوانین انجمن است. لطفاً از ابزارهای فارسی‌نویسی استفاده کنید.

باید به اطلاع شما برسونم که مصاحبه ویزای «مهاجرتی» آمریکا برای ایرانیان فقط در کنسولگری‌های آنکارا، ابوظبی، وین (اتریش)، ناپل (ایتالیا) و فرانکفورت (آلمان) امکان‌پذیره و علت این که در بلغارستان مصاحبه نخواهید شد همینه.
تشکر کنندگان: payman R ، indmehdi ، seravin ، kavoshgarnet ، megaholding ، honareirani ، io7o ، usa.lover
سلام دوستان
منم دو هفته دیگه ابوظبی مصاحبه دارم
محل سفارت رو بین ابوظبی و آنکارا هرکدوم رو که دوست دارین میتونین انتخاب کنین ، من تو فرم های اول نوشته بودم آنکارا ولی وقتی کارنت شدم میل زدم گفتم ابوظبی
به نظر من در حال حاضر ابوظبی گزینه بهتری از آنکارا
1- هوای ترکیه الان خیلی سرده ولی ابوظبی هوا ملسه Big Grin
2- کلینیک های دوبی هم بیشتره هم از اونگان ارزون تر حساب میکنن
3- الان امارات فستیوال ،همه چی حراجه (خانم های محترم بشتابید Big Grin )
4-اگه نقصی مدرکی داشته باشین ابوظبی خوب باهاتون راه میاد
5- سفارت ابوظبی خیلی سریع به ایمیل ها جواب درست حسابی میده (لااقل واسه من که اینجوری بودش)
6- اگه یکی مثل من باشین که تا روز آخر دنبال ترجمه این ابوظبی خیلی بهتره چون لازم نیست مثل آنکارا 15 روز زودتر بفرستین
7- اگه تریپ خریدین دوبی عالیه
8- تو امارات فارسی از انگلیسی بیشتر به کارتون میاد Big Grin
9- یه نقل قول غیر رسمی هم هست که ابوظبی بدون توجه به مدت زمان باقی مانده از مدیکال ویزا 6 ماه میده، این واسه کسی مثل من که تو 6 ماه سختشه بره گزینه خوبیه )
به هر حال اینم نظره ما بود خود دانین Wink
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، honareirani ، usa.lover
(2010-02-06 ساعت 15:14)hamed_gh نوشته:  سلام دوستان
محل سفارت رو بین ابوظبی و آنکارا هرکدوم رو که دوست دارین میتونین انتخاب کنین ، من تو فرم های اول نوشته بودم آنکارا ولی وقتی کارنت شدم میل زدم گفتم ابوظبی
5- سفارت ابوظبی خیلی سریع به ایمیل ها جواب درست حسابی میده (لااقل واسه من که اینجوری بودش)
6- اگه یکی مثل من باشین که تا روز آخر دنبال ترجمه این ابوظبی خیلی بهتره چون لازم نیست مثل آنکارا 15 روز زودتر بفرستین
9- یه نقل قول غیر رسمی هم هست که ابوظبی بدون توجه به مدت زمان باقی مانده از مدیکال ویزا 6 ماه میده، این واسه کسی مثل من که تو 6 ماه سختشه بره گزینه خوبیه )

1,2,3,4 قبول
5- جواب رو زود میده و قشنگ راضیت میکنه ولی معلوم نیست با بقیه قسمت ها زیاد مچ باشه. زیاد نمیشه بهش اعتماد کرد. ( یک هفته پیش به من گفتن همین امروز شمارتو از تو سایت حذف می کنیم تا بفهمی کی شوهرت کلیر میشه ولی هنوز حذفش نکردن!!!!)

6و7و8 قبول
9- اونا بهم زنگ زدن و گفتن اگه الان برات ویزا رو صادر کنیم 4 ماه وقت داری . یعنی از زمان مدیکال
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، sh-b ، payman R ، hamed_gh ، indmehdi ، usa.lover
(2010-02-06 ساعت 15:27)darya نوشته:  
(2010-02-06 ساعت 15:14)hamed_gh نوشته:  سلام دوستان

1,2,3,4 قبول
5- جواب رو زود میده و قشنگ راضیت میکنه ولی معلوم نیست با بقیه قسمت ها زیاد مچ باشه. زیاد نمیشه بهش اعتماد کرد. ( یک هفته پیش به من گفتن همین امروز شمارتو از تو سایت حذف می کنیم تا بفهمی کی شوهرت کلیر میشه ولی هنوز حذفش نکردن!!!!)

6و7و8 قبول
9- اونا بهم زنگ زدن و گفتن اگه الان برات ویزا رو صادر کنیم 4 ماه وقت داری . یعنی از زمان مدیکال

جالبه چون ۳ هفته پیش وافسر به خود من گفت که مدیکال ۱ سال اعتبار داره حتا تاریخ بالای برگی مدیکال را هم بهم نشون داد که ۱ سال اعتبار داشت . دریا خانوم شما دیگه باهاشون مکاتبه نکردین؟
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

تشکر کنندگان:
خوب احتمال داره که اون جمله درست باشه (یعنی مثلاً اعتبار مدیکال یک سال باشه) اما در هر حال اعتبار خود ویزای DV شش ماهه و زمان شروعش هم از زمان مدیکال. یعنی مثلاً بعد از شش ماه ویزا بی‌اعتباره گرچه هنوز مدیکال معتبر باشه.
تشکر کنندگان:
(2010-02-06 ساعت 20:32)Hojjat نوشته:  خوب احتمال داره که اون جمله درست باشه (یعنی مثلاً اعتبار مدیکال یک سال باشه) اما در هر حال اعتبار خود ویزای DV شش ماهه و زمان شروعش هم از زمان مدیکال. یعنی مثلاً بعد از شش ماه ویزا بی‌اعتباره گرچه هنوز مدیکال معتبر باشه.

من خودم از آفیسر پرسیدم که تا کی‌ وقت داریم ویزای‌ خانومم را بگیریم چون ویزای‌ ایشون همون روز آماده بود، که اون گفت یادتون باشه تا آخر سپتامبر ۲۰۱۰ وقت دارید چون مدیکال ۱ سال اعتبار داره، و من یه بار دیگه سوال کردم که تاریخ ویزا از تاریخ مدیکال خواهد بود (چون اگر اینجور بود ما همون روز ویزا را میگرفتیم) که جواب داد تاریخ ویزا از تاریخی‌ شروع می‌شه که شما پاسپورت را میارید که ویزا بزنیم چون مدیکال ۱ سالست ولی‌ ویزای‌ ۶ ماه می‌گیرید.

تشکر کنندگان:
شاید قانون تغییری کرده. به هر حال من تمام ویزاهای نفرات قبلی (۲۰۰۹ و قبل‌تر) که خودم دیدم، اعتبارش از مدیکال شش ماه بوده.
تشکر کنندگان: Monica
دوستان من با مقایسه ای که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که در شرایط مساوی افراد. از قبیل شغل دولتی و خدمت سربازی و مسافرتهای خارجی. پروسه کلیرنس ابوظبی دقیقا 2 برابر انکارا طول میکشه . حالا چرا ؟ من هم نمیدونم
شماره کیس:2010as 9000
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun,2009
کنسولگری:َابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,,2009
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Feb,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,2010
تاریخ دریافت کلیرنس:بازمانده2010
تشکر کنندگان:
در مورد پروسه کلیرنس نمی تونم نظری بدم چون اطلاعی ندارم و باید کار آماری صورت بگیره . اما پس از مطالعه سفرنامه های آنکارا و ابوظبی ، و همچنین تجربه ای که خودم در دبی و ابوظبی داشتم به نظرم ابوظبی بهتر باشه .
همه در امارات میتونن انگلیسی صحبت کنند و شما در پرسیدن آدرس یا ... مشکلی نخواهید داشت .
تست پزشکی ارزونتر خواهد بود .
مراکز خرید بیشتری وجود داره .
نمی دونم سفارت در آنکارا چطور برحورد میکنه و برخورد کارکنان سفارت در ابوظبی بسیار مودبانه هست .
کلا چهره ی دوبی و ابوظبی از کشور های جهان سوم تقریبا فاصله گرفته .

البته فکر کنم اگر مصاحبه ۶ ماه اول سال باشه بهتره تشریف ببرید آنکارا و در ۶ ماه دوم برید دوبی یعنی یه جورایی ییلاق قشلاق!. چون تابستان های امارات خیلی گرمه!
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
تشکر کنندگان: usa.lover
سلام
من بالاخره ویزامو گرفتم. باید عرض کنم که خلاف چیزی که تلفنی به من گفته بودند، اعتبار ویزا شش ماهه است و مدیکال در ابوظبی یک سال اعتبار داره.
خوب بالاخره خیال ما هم راحت شد. خوب دیگه میتونم بگم از ابوظبی دیگه زیاد عصبانی نیستم.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: laili ، hanim ، indmehdi ، ali-n ، kavoshgarnet ، homeless ، sh-b ، Hojjat ، soheilbadami ، R.F ، ramin2010 ، honareirani ، usa.lover
من چون اسپانسر ندارم می‌خوام اینبار که فرم‌ها را بخاطر ازدواجم دوباره ارسال کنم سفارت ابوظبی را انتخاب کنم. چون ابوظبی تا الآن ایرادی به حساب بانکی نگرفته است. نظر شما دوستان گران چیست؟
تشکر کنندگان:
(2010-03-08 ساعت 12:54)msnazi نوشته:  من چون اسپانسر ندارم می‌خوام اینبار که فرم‌ها را بخاطر ازدواجم دوباره ارسال کنم سفارت ابوظبی را انتخاب کنم. چون ابوظبی تا الآن ایرادی به حساب بانکی نگرفته است. نظر شما دوستان گران چیست؟

اگر فکر میکنی بهت کلیرنس نمیخوره ابوظبی نسبت به آنکارا کمتر گیر میده.ولی اگر سربازی رفتی یا کار دولتی داری (خودت یا خانومت)خدا میدونه که کی کلیر بشی.ولی در کل از آنکارا کمتر مدارک میخوان و اصلا اصل مدارک را چک نمیکنن، فقط ترجمه میخوان. در ضمن عقد تون هم خیلی مبارک باشه.

تشکر کنندگان: shr.jafari ، honareirani ، mohsen324
ممنونم. ما کار دولتی نداریم و من سربازی معاف شدم و سحر هم فکر کنم قبل اینکه مشمول بشه ما رفتیم! (Tongue) و مدارک هم هیچ مشکلی ندارن و همه را می‌تونیم تهیه و ترجمه کنیم. بنظر شما ما بریم ابوظبی مطمئن تر نیست؟
تشکر کنندگان: indmehdi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان