کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ماجرای حسنی وده شلمرود
من با شهرام گرامي موافقم و نبايد هيچ قوم ايراني و حتي هيچ قوم غير ايراني مسخره شود و براي خنده عده اي عده ديگر تحقير شوند.

همچنين با ساراي گرامي نيز موافقم كه دوستان فوق الذكر قصد مسخره قوم يا شخص خاصي از يك قوم را نداشته اند و اشاره هر دوي آنها به يك شخص س.ي.ا.س.ي است كه در عرف بين الملل مسخره كردن س.ي.ا.سيون بسيار عادي است. و آنها خود بايد مواظب رفتار و كردار خود باشند تا از آنها جوك ساخته نشود. و هر كس كه قدرت مي خواهد پس بايد اين چيزها را هم تحمل كند.

اما خود داستان اميدواريم كه با هدف تمسخر افراد ناتوان و روستايي و كم سواد پيش نرود.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، rasarasa ، ساشا ، R.F ، payam_prz
(2010-03-12 ساعت 15:44)rasarasa نوشته:  شهرام جان اگر ساشا با آذریها شوخی کرده به این علت است که خودش آذریست و در آنجا حق آب و گل دارد. هر چند که من هیچ توهینی در آن نمی بینم. و فکر می کنم منظور پیام هم اشاره به فرد خاصی از آدمهای سرشناس و س.ی.ا.س.ی باشد نه کل آذریها. و ساشا هم با اشاره به همان فرد مذکور جواب داده که آن فرد در آذربایجان شرقیست نه غربی.
خواهش می کنم تاپیکها را قبل از آنکه از دست هم ناراحت شوید با دقت بخوانید.

راسا جان من اصلا ناراحت نشده و نيستم و اين موضوع ربطي به بنده ندارد و اميدوارم اين دوستيها پابرجا بماند . فرمايش شما متين و بسيار خوشحال شدم از تذكر شما به خودم . ببينيد در بعضي از تاپيكها خودم وقتي بفهم كسي از دستم دلخور ميشود سريعا پستم را اصلاح كرده و با دادن پيغام خصوصي از طرف عذر خواهي ميكنم. من فقط گفتم احترام ما بچه ها بهم پابرجا باشد. منهم كما بيش اهل شوخي هستم و ..... ولي نبايد شوخي جوري شود كه به ديگران خداي ناكرده توهين شود
[font=Arial] دستاني كه كمك ميكنند از لبهائي كه دعا ميكنند مقدس ترند . ( كوروش كبير )[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، kavoshgarnet ، ساشا ، R.F ، sohi
(2010-03-12 ساعت 15:44)rasarasa نوشته:  شهرام جان اگر ساشا با آذریها شوخی کرده به این علت است که خودش آذریست و در آنجا حق آب و گل دارد. هر چند که من هیچ توهینی در آن نمی بینم. و فکر می کنم منظور پیام هم اشاره به فرد خاصی از آدمهای سرشناس و س.ی.ا.س.ی باشد نه کل آذریها. و ساشا هم با اشاره به همان فرد مذکور جواب داده که آن فرد در آذربایجان شرقیست نه غربی.
خواهش می کنم ارسالها را قبل از آنکه از دست هم ناراحت شوید با دقت بخوانید.

سارا جان خیلی ممنونم.

دوست عزیزم آقا شهرام باید عرض کنم من متولد و بزرگ شده تبریزم یک رگم هم به ارومیه و آذربایجان غربی برمی گردد الان هم ساکن همینجا هستم . ومتاسفانه یا خوشبختانه هیچ توهینی را از هیچ شخص و مقام و شخصیتی به آذریها قبول نمی کنم و روی این موضوع هم خیلی تعصب دارم و قبل از هر کسی خودم جوابش را می دهم و به همه قومیت های ایرانی هم متقابلا احترام می گذارم. اما شما متوجه نشدید دقیقا من و آقا پیام اشاره به شخص خاصی داشتیم که در کل ایران خیلی ها او را می شناسند ولی شما انگار سعادت آشنایی با ایشان را نداشتید. Smile
در ضمن به نظر من خوب خوبست و بد بد و هیچ ربطی به قومیت او ندارد و همیشه باید بدون تعصب نگاه کرد و جانبداری متعصبانه آدم را از واقعیت دور می کند.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، kavoshgarnet ، rasarasa ، R.F ، laili ، payam_prz ، Ali Sepehr ، lexington ، lorecance ، dreamer60
دوستان عزیز ممنون از تذکر همۀ شما ، من نسبت به این سایت خیلی خوشبین هستم و طبق خوانده هایم بر این باورم که اکثریت اعضای این سایت از سطح فرهنگی و آگاهی بالایی برخوردارند . همین باعث شده که اکثرگفتگوها کاملا متمدنانه، بدون توهین و تحقیر پیش روند ،پس فکر می کنم که از سطح فرهنگ و تفکر اکثریت اعضا به دور است که بخواهند جماعت وقشر خاصی را در منظر عموم به سخره بگیرند.

شهرام جان می دانم که شما ناراحت نشدید چون در نوشتۀ قبلتان به آن اشاره کرده بودید.جملۀ آخر من خطاب به دوستانی بود که شما گفتید دلخور شده اند. و البته فراتر از آن به همۀ دوستانی که ممکن است از خواندن یک ارسال از دست دیگری ناراحت شوند.

جناب کاوشگر عزیز ممنون از توجه تان .به نظرم در داستانی که غاز و مرغ می توانند صحبت کنند و کل دنیای داستان را چند ده تشکیل داده، با آن توصیفات عجیب و غریب و زبانهای هچل هفت . کمی ثقیل است که فکر کنم خواننده ای از آن برداشتِ تحقیر روستاییان را داشته باشد. این منم که دارم برای حسن جمله می نویسم وحرفها را در دهانش می گذارم ، اگر نوشته ام در آینده بدین سمتی که شما گفتید رود ،در واقع خودم راتحقیر کرده ام نه روستاییان را. که البته فکر نمی کنم هیچگاه به این سمت رود.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، R.F ، ساشا ، kavoshgarnet ، laili ، ramin2010 ، ahmad2020 ، Ali Sepehr ، lexington ، lorecance
نقل قول:سارا جان خیلی ممنونم.

دوست عزیزم آقا شهرام باید عرض کنم من متولد و بزرگ شده تبریزم یک رگم هم به ارومیه و آذربایجان غربی برمی گردد الان هم ساکن همینجا هستم . ومتاسفانه یا خوشبختانه هیچ توهینی را از هیچ شخص و مقام و شخصیتی به آذریها قبول نمی کنم و روی این موضوع هم خیلی تعصب دارم و قبل از هر کسی خودم جوابش را می دهم و به همه قومیت های ایرانی هم متقابلا احترام می گذارم. اما شما متوجه نشدید دقیقا من و آقا پیام اشاره به شخص خاصی داشتیم که در کل ایران خیلی ها او را می شناسند ولی شما انگار سعادت آشنایی با ایشان را نداشتید. Smile
در ضمن به نظر من خوب خوبست و بد بد و هیچ ربطی به قومیت او ندارد و همیشه باید بدون تعصب نگاه کرد و جانبداری متعصبانه آدم را از واقعیت دور می کند.

خدمت دوست گلم ساشاي عزيز

موافقم ، جانبداري متعصبانه آدم را از واقعيت دور ميكند. اما اين جانبداري در مقايسه به احترام حق و حقوق افراد مقوله اي جداست. ولي اجازه دهيد خاطره اي از سال 64 دوران اول دبيرستانم را برايتان بگويم تا شما خواهر گلم پي به شخصيت من ببريد.
در آن سالها يكي از هم كلاسيهايم بها ....ئ...ي .مذ...ه..ب بود. ودر كلاس هيچ كس ( بغير من و دوستان اقليت م...)با ايشان صحبت نميكرد و نزديك ايشان نميشد و بعضي اوقات در پايان زنگ مدرسه ميديدم اين بيچاره را چگونه به باد كتك ميگرفتند. ميدانيد بخاطر چي؟ بخاطر القاء تفكرات غلط بعضي از ح....ض....را...ت .... ح.....ك....و...م....متي كه ميگفتند :اينها ن...ج..س هستند و غيره . بگذريم سرت را درد نياورم معدود بچه هايي كه در مدرسه به ايشان نهايت احترام و ادب را داشت ، بنده و تعدادي انگشت شمار از دوستان ا..ق..ليت مذهبي بودند و بس..
اين را اضافه كنم كه در سر زنگ درس بينش ا.... معلم باشعور و فهيم ما ايشان را از كلاس درس بيرون ميراند!!! . ايشان از لحاظ درسي بجرات بگويم واقعا سرآمد همگان بود . و روزي كه اين بنده خدا به خانه ما آمده بود و عده اي از اهل خانه و همسايه ( ماشاا... گوي سبقت را در ن..ما...ز و ر...و...ز...ه از همديگر ربوده بودند Big Grin) فهميدند كه ايشان چه مذ...ه..بي دارد . بيا و ببين چه محشري بپا شد؟ سريعا فت...وي صادر شد كه تا يكهفته در آن منزل نميشود ن...م...ا..ز خواند!!!!!Big GrinBig Grin پيش خود گفتم خدايا انسانيت كجا رفته؟ هرچند اين دوست عزيزم نزديك 22 سال است به كانادا مهاجرت كرده و مشغول طبابت ميباشد و برايش آرزوي موفقيت ميكنم و هربار با خانواده اش در ايران تماس ميگيرد برايم پيغام ميفرستد و ميگويد ((شهرام باورم نميشود تو ش..ي..ع...ه م...ذ...ه...ب باشي ))

ساشاي عزيز، درد من اينست فقط احترام به همديگر . آيا ميشود اين موضوع بالا را جانبداري متعصبانه ناميد؟ خودتان قضاوت كنيد.

بايراموز مبارك ( آذربايجاني) --- چوك تشكور ادريم ( استانبولي)
همسر بنده هم اصالتا آذربايجاني ميباشد متولد تهران موفق باشيد.
[font=Arial] دستاني كه كمك ميكنند از لبهائي كه دعا ميكنند مقدس ترند . ( كوروش كبير )[/font]
پاسخ
دوست من منظور من از جانبداری متعصابه خودم بودم نه شما. منظورم این بود اگر آقا پیام مطلبی در مورد شخصی نوشته که همزبان من است و من بیایم و گرد و خاک کنم که ای داد چرا به ما توهین شد بدون رعایت انصاف و صرف بر جانبداری قومی کار درستی نکرده ام.
چون من خودم آن شخص را می شناسم حرف آقا پیام را تایید می کنم و می دانم که حق دارد تازه اگر من آن فرد را نمی شناختم باز هم نظر نمی دادم و همیشه بحث فرد را با کل جدا می کنم . Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، kavoshgarnet ، R.F ، payam_prz ، Ali Sepehr ، lexington
(2010-03-12 ساعت 19:17)ساشا نوشته:  دوست من منظور من از جانبداری متعصابه خودم بودم نه شما. منظورم این بود اگر آقا پیام مطلبی در مورد شخصی نوشته که همزبان من است و من بیایم و گرد و خاک کنم که ای داد چرا به ما توهین شد بدون رعایت انصاف و صرف بر جانبداری قومی کار درستی نکرده ام.
چون من خودم آن شخص را می شناسم حرف آقا پیام را تایید می کنم و می دانم که حق دارد تازه اگر من آن فرد را نمی شناختم باز هم نظر نمی دادم و همیشه بحث فرد را با کل جدا می کنم . Smile

ساشاي عزيز شما صحيح ميفرمائيد . من هم منظورم كلي بود نه جزيي . بنده را ببخشيد اگر جسارتي كردم . ديگر عرضي ندارم .بدرود
زحمت كشيده اگر جملات پائين ايرادي داشت گوشزد فرمائيد

ئلري آغلاماسون ، يورول مياسيس Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، ساشا ، lexington
منهم هیچ حسی از اینکه ساشا و پیام دارند قوم و ملیتی رو به سخره میگیرند بهم دست نداد.........
اگر کسی این برداشت و کرده میتونه ناراحتی خودش و از طریق خصوصی مطرح کنه و سوء تفاهم و به راحتی حل کنه .

نباید افراد و با نوشتن چند خط پیش داوری کرد و براشون تاسف خورد .شاید این افراد از کسانی باشند که خیلی بیشتر از کسانی که ادعا میکنند برای تبعیض نژادی و قومی قبیله ای تلاش میکنند و هزینه میدهند .
"دستانم بوی گل میداد مرا به جرم گل چیدن محکوم کردند هیچ کس فکر نکرد شاید من یک گل کاشته باشم"
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، payam_prz ، ساشا ، سارا کوچولو ، Ali Sepehr ، lexington
........
"دستانم بوی گل میداد مرا به جرم گل چیدن محکوم کردند هیچ کس فکر نکرد شاید من یک کاشته باشم"
laili جان مرسی,چه جمله با معنا و فوق العده ای....Smile

الان حسنی با خودش میگه من که بچه ناف شلمرودم , شلمرودم دوس دارم , الانم واسه اینکه ببینم اون دور دورا چه خبره و پس فردا واسه نوه هام خاطره های هیجان انگیز داشته باشم تا تعریف کنمِ که بقچه مو جمع کردم و راهی شدم, حالا شما چرا وسط داستان من .....(به خاطر جلوگیری از آغاز بحثی دیگر این قسمت توسط خود اینجانب سانسور شد!Tongue)

حالا همه آروم بشینید دور کرسی و از آجیلا وشیرینی های رو میز بخورین تا شهرزاد قصه گو(سارای عزیزBig Grin ) بیاد بقیهء داستان رو تعریف کنه.Wink
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
ای بابا باز دو ساعت نبودیم ببین چه خبر شده....
من بچه که بودم کتاب حسنی را داشتم. بعد اون کتاب گم شد یا پاره شد و دیگه هیچ وقت چاپ شده اون را پیدا نکردم. برای دخترم هم مجبور شدم از اینترنت شعرش را دانلود کنم.
بعد که بزرگ شدم، متوجه شدم حسنی هم بزرگ شده و یک کتاب جدید بیرون داده (با جلد قرمز)، که همه حرفهای قشنگشو اون تو چاپ کرده... دیگه این که تقصیر من نیست این شخص اهل آذربایجانه یا تهران یا پاریس.
شهرام عزیز ممنون از توجه و غیرت از نوع ایرانیت Big Grin ولی این جور مواقع بد نیست با پیام خصوصی از اصل قضیه مطمئن بشی... آخه اینجوری که شما تو یک پست ده بار برای ما تاسف خوردید، اگر همینطور واسه هر پست هی تاسف بخورید ممکنه خدای ناکرده روتون تاثیر بدی بگذاره.......
یاد اون جوکه افتادم که:
طرف تو خیابون افتاده بود به جون زنش و هی کتکش میزد، بهش میگن چرا میزنیش؟ مگه چیکار کرده؟ طرف میگه: اگه میدونستم چیکار کرده که میکشتمش!

راستی ساشا جان ممنون من همیشه فکر میکردم ارومیه تو آذربایجان شرقیه Smile رفتم تو کتب جغرافی را نگاه کردم اینطوری نوشته:

شلمرود: ده زیبایی در ده فرسخی ارومیه. از جاذبه های توریستی این ده می توان گفت که در این ده غاز و الاغ و جوجه به راحتی حرف میزنند و نسبت به نظافت هم بسیار حساس هستند. در این ده آزادیهای زیادی وجود دارد در حدی که شما میتوانید با خانم غازه به آبتنی بروید. این ده، زادگاه فرد مشهوری به نام حسنی است که در کودکی کتاب شعر کودک و در بزرگسالی، کتاب نوع دیگری از شعر چاپ کرده است. نشنال جئوگرافیک.

توجه: این پست حاوی یک چاشنی انفجاری خودکار است و تا 24 ساعت دیگر پاک خواهد شد!
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، ساشا ، rasarasa ، shahram1347 ، سارا کوچولو ، Ali Sepehr ، lexington ، saied-k
راستی نمی دونم خبر دارید یا نه:

منوچهر احترامی، طنزپرداز ایرانی، شاعر، نویسنده کودکان و پژوهشگر درگذشت.
آقای احترامی روز ۲۲ بهمن در اثر عارضه قلبی در سن ۶۷ سالگی در تهران درگذشت.

از مشهورترین آثار آقای احترامی داستان های "حسنی" است که در میان آن داستان "حسنی نگو یه دسته گل" یکی از مشهورترین آثار او و یکی از محبوب ترین داستان ها نزد کودکان ایرانی است.
سوژه این داستان که زبانی شعر گونه دارد، پسر بچه نامرتبی است که می خواهد باحیوانات مختلف دوست شود اما حیوانات به علت نامرتبی اش با او صحبت نمی‌کنند، اما سرانجام این پسر بچه به حمام می‌رود و تمیز می‌شود و حیوانات هم با او دوست می شوند.
آقای احترامی در مصاحبه ای تیراژ این کتاب را بیش از ۵ میلیون نسخه عنوان کرده بود.
منبع : بی..بی سیکینه فارسی.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
روحشون شاد باشه ....

البته من لازم می دونم برای عده ای از دوستان یک توضیحاتی بدم چون این تاپیک که خصوصی نیست که چند نفر بخوان با هم حرف بزنن و بقیه چیزی نفهمند و باعث سوتفاهم بشه ....
برای دیدن فرد مذکور (به همان اسم ) می توان جمعه ها ظهر رفت یه جایی در ارومیه با جماعت نشست و صحبت هاش رو گوش داد دیگه واضح تر نمی تونم بگم. مدتی هم صحبتهاش در روزنامه ای که الان خاطرم نیست (آقا پیام شما یادته؟) چاپ می شده است و خیلی جالبه که نظیر صحبتهاشو هیچ جا نمی تونید پیدا کنید. ارزش یکبار خوندنش رو داره .
توجه: این پست حاوی یک چاشنی انفجاری خودکار است و تا 24 ساعت دیگر پاک خواهد شد!
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، payam_prz ، kavoshgarnet ، rasarasa ، shahram1347 ، Ali Sepehr ، lexington
من هر چی گشتم دم عیدی یه شری به پا کنم تاپیک پیدا نکردم گویا این تاپیک خوبه برای شروع.
اصلا توهین کردن اشکال نداره .ما آزادی بیان داریم تا هر چی دوست داریم بگیم .همونطور که یه نفر میره جو کاخ سفید فحش اوباما هم میده ولی کارش ندارند .
نه اصلا به چه حقی به قومیت ها توهین میکنید . واقعا خجالت آوره.
من این کار شما رو نادیده نمیگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، R.F ، ساشا ، shahram1347 ، سارا کوچولو ، Ali Sepehr ، lexington ، sohi
(2010-03-13 ساعت 01:09)NAV!D نوشته:  من هر چی گشتم دم عیدی یه شری به پا کنم تاپیک پیدا نکردم گویا این تاپیک خوبه برای شروع.
اصلا توهین کردن اشکال نداره .ما آزادی بیان داریم تا هر چی دوست داریم بگیم .همونطور که یه نفر میره جو کاخ سفید فحش اوباما هم میده ولی کارش ندارند .
نه اصلا به چه حقی به قومیت ها توهین میکنید . واقعا خجالت آوره.
من این کار شما رو نادیده نمیگیرم

نويد جونوم با لهجه شيرازي بگوم برات ؟ ها بگوم كاكو

شما ديگه چرا كاكو ميخواي جر ( دعوا) بپا كني ( لهجه مرودشتيBig Grin)؟ امسال عيدوو با ماشينو داروم ميام مرودشت و فردايش شيرازوم كاكو ؟ اونم توي معالي آباد .ملتفتي كاكو؟ ها عنداللوه .. پس بزن بريم كه خوده خودشه ( اينجاشو ديگه فارسي گفتم)
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، R.F ، سارا کوچولو ، lexington
من خلاف جهت آب شنا کردن را. مثل یک معجزه باور دارم. آخرین دانه کبریتم رامی کشم در باد. هر چه باداباد.

بدون شرح!!!!!!

نكته : اين پست هيچ چاشني اي ندارد!!!
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: darya ، shahram1347 ، ChairMan ، ساشا ، lexington

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان