کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گلاب به روتون رفتن دستشویی در آمریکا!
salam doostan! man az barandegan 2010 hastam. vaghti man Iran boodam fekr mikardam ke too America hameye khiaboona az tamizi bargh mizane. hich chale choole i peida nemishe. toaletaye oomoomish hame tamize. hame chizeshoon sad dar sad daghighe vali hala ke oomadam inja mibinam ke oontori ham ke fekr mikardam nist. yani man chale choole too khiaboonash mibinam. kheili ha nezafate oomoomi ro raayat nemikonan. yani bad az keshidan sigar tah sigaro mindazan too khiaboon. ya livane ghahve va nooshabaro ro ke khordan too khiaboon ya istgahaye ootooboos vel mikonan miran. homeless ha kenar khiaboon edrar mikonan (albate shaba) ke soba asaresh moshakhase. vaghti ketabkhoone ,foorooshgah ya DMV miri mibini ke toaleta bishtare mavaghe kasifan. va va va... . (ke albate be nazare bande ye ellate kasifi toaleta ine ke ye seri az mohajera aslan nemidoonan ke chetori bayad az toalet farangi estefade konan) ba hameye matalebi ke goftam dar sade tamiz boodan inja az Iran kheili bishtare.va hameye moshkelate inja dar moghayese ba Iran nachize. sharmande doostan font farsi nadashtam age kasi az doostan lotf kone be farsi bargardoone mamnoon misham.

(با تشكر از kourosh2011 عزيز به خاطر برگردان اين پست به خط فارسي)

سلام دوستان! من از برندگان ۲۰۱۰ هستم. وقتی‌ من ایران بودم فکر می‌کردم که تو آمریکا همهٔ خیابونا از تمیزی برق می‌زنه. هیچ چاله چوله‌ای پیدا نمی‌شه. توالت عمومیش همه تمیزه. همه چیزشون صد در صد دقیقه ولی‌ حالا که اومدم اینجا میبینم که اونطوری هم که فکر می‌کردم نیست. یعنی‌ من چاله چوله تو خیابوناش میبینم. خیلی‌‌ها نظافت عمومی رو رعایت نمیکنن. یعنی‌ بعد از کشیدن سیگار ته سیگارو میندازن تو خیابون. یا لیوان قهوه و نوشابه رو که خوردن تو خیابون یا ایستگاهای اتوبوس ولش می‌کنن می‌رن. هوملس‌ها کنار خیابون ادرار می‌کنن (البته شبها) که صبحها اثرش مشخصه. وقتی‌ کتابخونه ، فروشگاه یا DMV میری میبینی‌ که توالتها بیشتر مواقع کثیفن. و و و... . (که البته به نظر بنده یه علت کثیفی توالتها اینه که یه سری از مهاجرا اصلا نمیدونن که چطوری باید از توالت فرنگی‌ استفاده کنن) با همهٔ مطالبی که گفتم درصد تمیز بودن اینجا از ایران خیلی‌ بیشتره. و همهٔ مشکلات اینجا در مقایسه با ایران ناچیزه. شرمنده دوستان فونت فارسی نداشتم اگه کسی‌ از دوستان لطف کنه به فارسی برگردونه ممنون میشم.
پاسخ
من نزاد پرست اصلا نیستم ولی در تایید حرف دوستمون خودم به این نتیجه رسیدم که خیلی از مهاجرا و اقوام دارن یواش یواش بد جوری روی فرهنگ و اجتماع امریکا تاثیر بد میگذارن و متاسفانه اکثر مشکلاتی رو که میبینه ته اش به بعضی مهاجران محترم بر میگرده خصوصا در نظافت -رانندگی و خیلی مسائل.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تقریبا همان تفاوتی را که شما مثلا در تهران بین محله های بسیار گران قیمت بالای شهر و محله های پایین شهر تهران می بینید در امریکا هم این تفاوت در شهرها و محله های بسیار گران و شهرها و محله های ارزان به چشم می خورد. مثلا شهری که من در آن زندگی می کند اصلا شلتر و خوابگاه برای بی خانمانها ندارد و حتی وسیله ارزان مثل مترو و قطار هم ندارد برای همین بی خانمانها به اینجا نمی آیند ولی در ده مایلی اینجا شهر دیگری است که با اینکه شهر خوبی است ولی در یک محله آن دو شلتر وجود دارد که واقعا وقتی از آنجا رد می شوید اصلا نباید به زمین نگاه کنید چون حالتان به هم می خورد چه برسد به اینکه در آنجا به یک دستشویی عمومی بروید. در برخی از زاغه نشین های شهرهای ایران هم چنین وضعیتی وجود دارد ولی در امریکا دیگر لااقل زباله ها را جمع می کنند و شما در سطح شهر تلنبار زباله های شهری را نمی بینید. در بیشتر نقاط دنیا محله های فقیر نشین و یا شهرهای فقیر لااقل از نظر بهداشت عمومی مشکل دارند. در این مناطقی که من هستم تاکنون ندیده ام کسی لیوان قهوه خود و یا هر آشغال دیگری را در خیابان بیندازد و یا دستشویی های عمومی ذره ای کثیف باشد. فراموش نکنید که در عوض مالیات منطقه ای یا مالیات کانتی چنین مناطقی حتی تا چند برابر محله های فقیر نشین است و در واقع پول بهداشت و نظافت عمومی را خود مردم می دهند نه دولت و هرچقدر این پول بیشتر باشد خدمات عمومی بهتر است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام جناب آرش، فرمایش شما صحیح من الان در سن فرناندو ولی‌ در منطقهٔ وودلند هیلز زندگی‌ می‌کنم که از نظر اکثر مردم، منطقهٔ نسبتا خوبیه. ولی‌ با وجود این باز هم کمو بیش مشکلاتی رو که گفتم شاهد هستیم. من سعی‌ کردم از فارسی نویس استفاده کنم. ولی‌ خودمونیما این فارسی نویسه هم چیز جالبیه. فکر نمیکردم انقدر خوب در بیاد. پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، nastaran86 ، amiry ، Farshid22 ، hamedrouhi
تنها چیزی که هر روز لذت داشتنشو میبری (که بیشتر آمریکاییا سردشم ندارن) شیر مخلوط سرد و گرم + مغزی و شیلنگ اضافه برای توالته Wink
البته باید قدری هم بعد از ورود، بگردید تا رابطاشو برای لوله کشی ایجا پیدا کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، Blaze ، Omidooo ، Dr Sara
(2012-05-11 ساعت 21:39)zaherbin نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 12:27)comrun نوشته:  تنها چیزی که هر روز لذت داشتنشو میبری (که بیشتر آمریکاییا سردشم ندارن) شیر مخلوط سرد و گرم + مغزی و شیلنگ اضافه برای توالته Wink
+
سنگ توالت ایرانی.
من هزار دلار با بنایی خرجش کردم حالا کمی زیاد و کم

از فروشگاه ها می تونید یه شیلنگ بخرید و به شیر سیفون فرنگی وصل کنید ! تنها مشکلش اینه که فقط آب سرد دارید ! ولی از بی آبی بهتره !

پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، Blaze ، amiry ، Farshid22 ، Dr Sara
(2012-05-11 ساعت 22:42)zaherbin نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 22:24)ققنوس نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 12:27)comrun نوشته:  تنها چیزی که هر روز لذت داشتنشو میبری (که بیشتر آمریکاییا سردشم ندارن) شیر مخلوط سرد و گرم + مغزی و شیلنگ اضافه برای توالته Wink
+
سنگ توالت ایرانی.

از فروشگاه ها می تونید یه شیلنگ بخرید و به شیر سیفون فرنگی وصل کنید ! تنها مشکلش اینه که فقط آب سرد دارید ! ولی از بی آبی بهتره !
6 سال پیش از ایران لوله و شیلنگ بردم که بدبختانه اینجا سایز و اندازه هاشون فرق میکونه.
البته این عملیات بنایی زمان ارزونی درست کردم
شما می تونید به راحتی از walmart یا home depot یه شیلنگ تک از اینایی که سرش یه فشاری کوچیک داره (که لازم نیست هی شیر رو باز و بسته کنید) بخرید، اگر هم جنوب کالیفرنیا هستید احیانا، برید Mission Ranch Market توی Orange County کمتر از 25 $ می تونید پیدا کنید TongueTongueTongue

پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، Blaze ، armaghani
به نظر من کسی که بخواهد امریکا زندگی کند باید خشکشویی را یاد بگیرد چون بالاخره یک جایی گیر می افتد و آن وقت بیا و درستش کن. مخصوصا اگر سر کار بروید یا مجبور باشید به جاهای مختلف سفر کنید همراه بردن یک آفتابه با خودتان کمی دست و پا گیر است. من که چند سالی است آفتابه را رها کرده ام چون حمل کردنش خیلی سخت بود. الآن می گویید اه اه اه ولی بعد متوجه می شوید که چندان هم غیر بهداشتی نیست و در ضمن عادت می کنید هر روز صبح دوش بگیرید. از نظر شرعی هم اگر درست یادم باشد معلم دینی ما می گفت که مهم این است که رنگ و بو و مزه نجاست باقی نماند. حالا رنگ را که مطمئن هستم نمی ماند ولی بو و مزه آن را دیگر نمی دانم چون آدم خودش نمی تواند آن را امتحان کند. در ضمن من یادم می آید که قبلا که از آفتابه استفاده می کردم مثل دیگران قبل از دستشویی دستم را با آب و صابون نمی شستم و فقط وقتی که می خواستم از دستشویی بیایم بیرون دستم را می شستم. برای همین چون دست با آنجا تماس داشت تمام میکروب هایی که در طول روز بر روی دستم نشسته بود در زمان شستشو به درون بدن منتقل می شد. آب آفتابه هم که ضد میکروب نیست و فقط آب خالی است ولی در روش خشکشویی فقط دستمال های بهداشتی و ضد میکیوب با آنجا در تماس است و برای همین هیچ میکروبی به درون آن منتقل نمی شود و در مجموع به نظر بهداشتی تر می آید. البته خشکشویی هم ترفندهایی دارد که باید آن را یاد بگیرید اگرنه ممکن است کار تمیز از آب در نیاید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2012-05-11 ساعت 23:07)ققنوس نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 22:42)zaherbin نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 22:24)ققنوس نوشته:  
+
سنگ توالت ایرانی.

6 سال پیش از ایران لوله و شیلنگ بردم که بدبختانه اینجا سایز و اندازه هاشون فرق میکونه.
البته این عملیات بنایی زمان ارزونی درست کردم
شما می تونید به راحتی از walmart یا home depot یه شیلنگ تک از اینایی که سرش یه فشاری کوچیک داره (که لازم نیست هی شیر رو باز و بسته کنید) بخرید، اگر هم جنوب کالیفرنیا هستید احیانا، برید Mission Ranch Market توی Orange County کمتر از 25 $ می تونید پیدا کنید TongueTongueTongue
قبل از آمدن هم بخاطر پیشگیری از مسائل ارتوپدی بعدی، با سنگ توالت زمینی کاری نداشتم. البته عادتهای افراد متفاوت هست و اینکه 1000 دلار خرجش بشود، میتواند یک رکورد باشد، ضمنا" نمیدانم چطور میشود راضی شد روی آن سنگ 1000 دلاری به کاری پرداختBig Grin بعد از ورود متوجه شدم که از همان سیستم شیلنگ با سر فشاری (به شیر توالت فرنگی) در خانه ما انجام شده ولی من با خودم شیر مخلوط از ایران آورده بودم و با رابطهایی که بعد از چند گشت و گذار در low's, discount builders, home depot و .. خریدم(بدلیل تفاوت سایزها و رزوه های آمریکا و ایران)، به کابینت زیر دستشویی متصلش کردم که تا چندوقت ترک عادت موجب مرض نشود Big Grin ولی در مورد عادت به روش درست خشکشویی، 100 درصد حق با آرش خان هست و شخصا" در اولین سفر داخل آمریکا برایم ثابت شد که حتی اگر در خانه همان طور باشم، عملا" کار چندانی در جاهای دیگر بخصوص در مسافرتها نمیشود کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، frozen mind ، storagemeter ، Dr.Fox ، amiry ، rs232 ، mohammad_x123 ، Sepasttian ، Dr Sara ، philter ، pari pariaaa ، hamedrouhi
خوب من چیکار کنم که مشکلم با خود سیستم توالت فرنگی هست؟؟ ببخشید اگه یکم زیادی توضیح میدم
من وقتی یه مدت طولانی از توالت فرنگی استفاده میکردم یه مشکلی داشتم و اونم این بود که من مدام حس دستشوی (ببخشید جیش)شدید داشتم و با کله میرفتم دستشوی چنان مثانه من تیر میکشید که فکر میکردم الان کلی ادرار دفع میکنم اما... حتی فکر میکردم که مرض قند گرفتم که تند نتد میرم wc اما حالا فهمیدم مشکل من این بوده که مثانه من در توالت فرنگی کامل تخلیه نمیشه و این چند وقتی که از توالت فرنگی استفاده نمیکنم دیگه اون حس بد رو ندارم. ببخشید یه ذره بی تربیتی شد اما حالا من چیکار کنم؟؟
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، hoda2012 ، rs232 ، Farshid22 ، daad ، Dr Sara
بودو که حراج شد .. خونه دار و بچه دار .. زنیبل رو بیار

واسه سفر ، واسه کار و اداره، واسه تو اقیانوس و دریا .. فقط و فقط 15 دلار !

http://www.properwash.com/portable-bidet-pw20.html

[عکس: 4.png]

Portable Bidet - PW20

اگر مایه داری هم ، میخوایی تو خونه جلو بقیه کلاس بگذاری !

http://www.mrsbidet.com/3.html
پاسخ
(2009-10-25 ساعت 20:56)usa.lover نوشته:  
(2009-10-05 ساعت 22:56)rs232 نوشته:  برای اینکه از شکستن آن ممانعت کنید باید پشت به کاسه بایستید و پای خود را دوبرایر عرض شانه باز کنید خم شوید و دو دست خود را روی دو طرف کاسه قرار داده و مانند عمل بارفیکس پای خود را بالا بکشید و به روش سنتی بنشینید. البته بعد از مدتی عضلات دست شما قوی میشود و این عمل را راحت تر انجام میدهید.

وای که من چند روز پیش چند ساعت داشتم روی این مطلب میخندیدم، اینقدر خندیدم که مادرم اومد تو اتاق و گفت: چته پس،داری میمیری!
آرش جان ادامه بده به این مطلب(اطلاعات تکمیلی)...

وقتی دیروز یه 2 تا توضیح شیلنگ نوشتم فکرش رو هم نمی کردم که بعد از اختصاص یه subject این همه دانش از همه ساطع بشه ! TongueTongueTongue

خوب باشید و شادمان Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، rs232 ، Blaze
[عکس: 1270717353.jpg]

Tongue
اون قسمت ماهیگیری تهشه =))
...to strive, to seek, to find and not to yield
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، mavarfan ، Hediyeh ، rs232 ، Farshid22 ، Blaze ، كاميلا ، 1234560 ، armaghani ، hassan1358arab
ای بابا من تازه دختر 5 ماهم رو خوابونده بودم گفتم بشینم پای مهاجرسرا یه کم اطلاعات کسب کنم مطلب شما رو خوندم این قدر خندیدم که دخترکم رو بیدار کردم حالا هم شروع کرد به گریه و من باید برم ولی خیلی باحال بود مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، hoda2012 ، rs232 ، 1234560 ، sadafsetareh ، daad ، philter
(2012-05-14 ساعت 02:29)LORD نوشته:  [عکس: 1270717353.jpg]

Tongue
اون قسمت ماهیگیری تهشه =))

اين سمت راست پاييني خيلي باحال بود
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Hediyeh ، Farshid22 ، LORD ، mohammad.maleki ، smmyp ، sadafsetareh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان