کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تلفن ثابت و گزینه ای عالی به نام مجیک جک
سلام

ما بیش از دو ماهه که در دالاس تگزاس هستیم. پیش از اومدن برای ما یک خط تلفن ثابت گرفته بودند از شرکت AT&T. این شرکت خیلی در اینجا معتبره ولی خدماتش گرونه. تلفنی که گرفته بودن بیسیک بود یعنی فقط برای تلفن محلی می شد ازش استفاده کرد. یعنی اینجا شما تلفن ثابت خونه که می گیرید در پلن بیسیک نمی تونید باهاش همة امریکا رو بگیرید و به غیر از حول و حوش خودتون که دقیقاً هم معمولاً نمی دونید تا چه حدودیه نمی تونید با اون به همة جای امریکا تماس بگیرید مگر اینکه شماره های تماس رایگان باشه که در واقع شماره هایی هستند که با پیش شمارة 8 شماره می شن. این خطی که برای ما گرفته بودن یعنی همون بیسیکه ماهی بیست و شش دلار بود که با مالیات و عوارض مختلف محلی صورتحساب ماهانه سی و هشت دلار رو برامون می فرستن که سه تاش رو تا حالا دریافت کردیم (صورتحسابا اول ماه میان). البته تو اولیش هزینة نصب و راه اندازی هم بود. یعنی ماهی سی و هشت دلار برای زنگ زدن به همون دور و بر خودتون! سرویس لانگ دیستنس یا تلفن راه دور رو باید سوا بگیرید که ای تی اند تی سرویس نامحدود راه دورش ماهی بیست و پنج دلاره (راه دور یعنی همین داخل امریکا). البته این یکی هم حتماً یه چیزایی تو صورتحساب بهش اضافه می شه که شما خودتون حساب کنین جمعاً برای یه تلفن که بتونید باهاش به همه جای امریکا زنگ بزنید چقدر میفته.

خوشبختانه من اتفاقی موقع تحقیق راجع به سرویس های voip مثل VONAGE که خودش هزینة سالانه اش سیصد دلاره و یه دستگاه داره که تو خونه وصل میشه و از اینترنت استفاده می کنه یه چیز جالب دیگه ای پیدا کردم که کسی بهم نگفته بود. اسم این وسیله مجیک جکه (MAGIC JACK). یه سخت افزار کوچیک که وصل میشه به پورت یو اس بی کامپیوتر و فیش تلفن وصل میشه به اون. به همین سادگی. قیمتش فقط 39.99 دلاره (تو والمارت 39.88). من اول رفتم والمارت بخرم که تموم کرده بود و رفتم از Best Buy خریدم.

[عکس: attachment.php?aid=914]

وقتی مجیک جک رو به پورت یو اس بی وصل می کنید خودش به صورت خودکار نرم افزارش رو نصب می کنه و به همین دلیل اصلاً نیاز به تخصص نداره. بعد هم یه پنجره باز میشه و شما رو برای رجیستر کردن آنلاین راهنمایی می کنه که باید یه سری اطلاعات بهش بدید و بعد شماره براتون انتخاب می کنه و شماره تلفونتون معلوم میشه. و بعد از این مراحل می تونید مثل حالت عادی از تلفنتون استفاده کنید.

[عکس: attachment.php?aid=913]

من تو کامنت هایی که قبل از خریدن اون خونده بودم بعضیها گفته بودن مجیک جک اونا درست کار نمی کنه که البته در این حالت می تونید پسش بدید. من هیچ مشکلی نداشتم. روتر اینترنت ما بی سیمه و هر دو لب تابه ما با همون مودم (روتر) به اینترنت وصل هستند و تلفنی هم که به مجیک جک زدیم بی سیم پاناسونیکه که همونطور که گفتم مشکلی نداشتیم. مجیک جک رو که خریدین سال اولش با همون 39.99 مشترک هم هستین ولی برای سالهای بعد باید 19.99 دلار بدین که واقعاً نسبت به هزینه تلفن ثابت در اینجا مفته. من هفتة پیش مجیک جک رو نصب کردم و پریروز زنگ زدم به ای تی اند تی و ازشون خواستم اون خط ما رو قطع کنن که دیگه پول الکی ندیم. جاهایی مثل بانک و بیمه و بستگان تو ایران هم که اون شماره رو داده بودیم شمارة جدید رو دادم. تنها اشکالش اینه که کامپیوترتون باید همیشه روشن باشه و اینترنت هم باید داشته باشید که با اینترنت ما که سرعتش یک مگه هیچ مشکلی نداریم (یک مگ تو دی اس ال ها در واقع پایین ترین سرعت تو اینجاست). راستی من اینترنتم رو از ورایزون (Verizon) گرفتم که ماهی بیست دلاره در صورتی که یکساله بگیرید که میشه دویست و چهل دلار که البته مودم رو بهتون مجانی می دن. مگه اینکه بی سیمش رو بخواید مثل ما که اونوقت فکر کنم هفده دلار اضافه اش رو فقط گرفتن. یه هزینه نصبه اگه اشتباه نکنم پونزده دلاری هم داره.

خلاصه ما که خیلی از مجیک جک راضی هستیم. می تونید هم اونو جایگزین تلفن خونه کنید هم به عنوان مکمل ازش استفاده کنید. فعلاً نمیشه شماره تلفن فعلی رو به مجیک جک منتقل کرد ولی تو سایتش نوشته بود که دارن روش کار می کنن.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
ما یک پلن از تایم وارنر گرفتیم که شامل اینترنت پرسرعت و حدود 80 کانال تلویزیون است که اغلبش هم دیجیتال است، ماهی 70 دلار. ولی تلفن ثابت نداره.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، tehranipoor ، kianoush ، maaref ، afshinghwink ، taherifar
(2010-02-27 ساعت 12:14)nicole.gemini نوشته:  ما یک پلن از تایم وارنر گرفتیم که شامل اینترنت پرسرعت و حدود 180 کانال تلویزیون است که اغلبش هم دیجیتال است، ماهی 70 دلار. ولی تلفن ثابت نداره.

اگه تلفن ثابت با سرویس لانگ دیستنس نامحدود بخواید معمولاً پنجاه شصت دلاری به اون مبلغی که گفتید اضافه میشه. ما در حال حاضر اینترنتمون ماهی بیست دلاره، تلفنمون ماهی یک و نیم دلار و برای تلویزیون هم اصلاً سرویسی نگرفتیم، از آنتن معمولی استفاده می کنیم. البته تعداد کانال هایی که با انتن معمولی رو تلویزیونی میتونید بگیرید و رایگان هستن در جاهای مختلف فرق می کنه. اینجا بیست تا کاناله که نصفی از اونها دکان مسیحیون محترم هستن. تو اون نصف دیگه هم کانال فاکس فور، ان بی سی دی اف دبلیو که اخبار محلی اینجا رو هم پوشش می دن هست و یک کانال ورزشی، یه کارتون و چند تا کانال اسپانیولی. مثلاً ان بی سی المپیک ونکوور رو به صورت کامل پوشش می ده و برنامه های دیگه مثل مسابقه ها مثلاٌ Deal or No Deal یا چیترز یا کارتون فمیلی گای و امریکن دد و بعضی وقت ها هم فیلم سینمایی دارن. برای ما با این دو تا بچه کافین. در واقع به غیر از اون تلفن ای تی اند تی که تا برای این دو ماهی که ازش استفاده کردیم برای اینکه به بانک و بیمه و این جور جاها زنگ بزنیم 150 تایی پیاده شدیم و کنسل کردنش هم فکر می کنم 70 تایی بره تو پاچمون؛ میشه گفت از این به بعد تلفن ثابت، اینترنت، و تلویزیون ما جمعاً ماهی بیست و یک دلار و نیم هزینه داره که خیلی مناسبه. بعید می تونم پایین تر از این پیدا کنید و اینو برای کسانی میگم که تازه میان و توی پلن های جورواجور این شرکت ها سرگیجه می گیرن که چی کار کنن.
پاسخ
خب حالا که حرف از مجیک جک شد من بیام وسط و از قانون کپی رایت استفاده کنم و شما دوستان عزیز را سرکیسه که فکر میکنید کسی توی مهاجرسرا این مطلب رو نگفته و ....

با سلام
پس از شوخی و قبل از اینکه من هم تجربه و اطلاعات مختصرم را به عرض شما برسانم عرض کنم که بنده در اولین نوشته هایم با عنوان«تلویزیون، اینترنت و تلفن در آمریکا» به این مورد اشاره ای گذرا داشتم و راستش خودم هم دارم اطلاعاتم را تکمیل میکنم

من هم به توسط یکی از دانشجویان عربستانی ام با این موضوع آشنا شدم و اتفاقاً من هم بعد از آن تلفن خانه را کنسل کرده ام. ولی نمیدانم که چرا فقط روی لب تابم کار میکنه و روی کامپیوتر خانگی ام، نصب نمیشه. البته در برشور توضیحاتش ذکر شده که شاید به یو اس پی شارژی نیاز است(دقیقا ً مثل یو اس پی سرخود کامپیوترها که سیمهای اتصال را به آن نصب میکنند و در بعضی مواقع حکم یک سه راهی را دارد که شما میتوانید با استفاده از آن تعداد بیشتری یو اس پی به کامپیوترتان وصیل کنید)

با این حال باز جواب نداد. مجیک جک در 90 % مکالمات خوب کار میکند ولی بعضا ً صدا را با تاخیر و یا قطع و وصل ارسال میکن. مهمتر اینه که شما میتوانید با آن در تمام سطح آمریکا و کانادا در همه وقت مجانی تماس بگیرید و به نوعی شما دارای یک شماره ی اختصاصی هستید و دیگران نیز میتوانند با شما تماس بگیرند

در بیشتر مواقعی که از ایران تماس میگیرند، متاسفانه خوب جواب نمیدهد . ولی یک خبر خوب و البته طبق ادعای همان دانشجوی عرب، من یک مجیک جک در آمریکا راه اندازی کرده ام و همین هفته ی پیش به ایران ارسال کرده ام . و اگر انشاالله خانواده ام بتوانند آنرا راه اندازی کنند، به این شکل شما نیز میتوانیید برای خانواده تان ارسال کنید و آنها هرگاه خواستند با آن بطور مستقیم تماس بگیرند(فقط فراموش نشود که باید بعنوان مجیک جکی که در آمریکاست ثبت و آدرس دهی شده باشد)

پیروز باشید....ارادتمند حمید میزوری
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
این لینک را نگاه کنید. مربوط به دستگاه gl wiz است. شنیده ام خیلی ها ازش راضی اند. 120 کانال به همه زبانها داره + کانالهای رادیو ها و کانالهایی که فقط فیلم داره و .......
https://www.glwiz.com/HomePage.aspx
اول پولی بابت خرید و راه اندازی میگیرند، بعداز اتمام اشتراک هم مبلغ کمی بابت آبونمان شدن باید پرداخت. هر کسی امتحانش کرد، برای بقیه هم بنویسه.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، afshinghwink ، taherifar
من می خواستم Gl Wiz بگیرم ولی متوجه شدم که هزینه اش در مقابل خدماتش و مشکلات ناشی از مکیدن باند اینترنتش نمی صرفه...
پاسخ
(2010-02-28 ساعت 08:43)lexington نوشته:  خب حالا که حرف از مجیک جک شد من بیام وسط و از قانون کپی رایت استفاده کنم و شما دوستان عزیز را سرکیسه که فکر میکنید کسی توی مهاجرسرا این مطلب رو نگفته و ....

با سلام
پس از شوخی و قبل از اینکه من هم تجربه و اطلاعات مختصرم را به عرض شما برسانم عرض کنم که بنده در اولین نوشته هایم با عنوان«تلویزیون، اینترنت و تلفن در آمریکا» به این مورد اشاره ای گذرا داشتم و راستش خودم هم دارم اطلاعاتم را تکمیل میکنم

من هم به توسط یکی از دانشجویان عربستانی ام با این موضوع آشنا شدم و اتفاقاً من هم بعد از آن تلفن خانه را کنسل کرده ام. ولی نمیدانم که چرا فقط روی لب تابم کار میکنه و روی کامپیوتر خانگی ام، نصب نمیشه. البته در برشور توضیحاتش ذکر شده که شاید به یو اس پی شارژی نیاز است(دقیقا ً مثل یو اس پی سرخود کامپیوترها که سیمهای اتصال را به آن نصب میکنند و در بعضی مواقع حکم یک سه راهی را دارد که شما میتوانید با استفاده از آن تعداد بیشتری یو اس پی به کامپیوترتان وصیل کنید)

با این حال باز جواب نداد. مجیک جک در 90 % مکالمات خوب کار میکند ولی بعضا ً صدا را با تاخیر و یا قطع و وصل ارسال میکن. مهمتر اینه که شما میتوانید با آن در تمام سطح آمریکا و کانادا در همه وقت مجانی تماس بگیرید و به نوعی شما دارای یک شماره ی اختصاصی هستید و دیگران نیز میتوانند با شما تماس بگیرند

در بیشتر مواقعی که از ایران تماس میگیرند، متاسفانه خوب جواب نمیدهد . ولی یک خبر خوب و البته طبق ادعای همان دانشجوی عرب، من یک مجیک جک در آمریکا راه اندازی کرده ام و همین هفته ی پیش به ایران ارسال کرده ام . و اگر انشاالله خانواده ام بتوانند آنرا راه اندازی کنند، به این شکل شما نیز میتوانیید برای خانواده تان ارسال کنید و آنها هرگاه خواستند با آن بطور مستقیم تماس بگیرند(فقط فراموش نشود که باید بعنوان مجیک جکی که در آمریکاست ثبت و آدرس دهی شده باشد)

پیروز باشید....ارادتمند حمید میزوری

حمید خان طبق توضیحی که تو سایت خود مجیک جک دیدم، هر کسی هرجای دنیا که مجیک جک داشته باشه، می تونه با تلفن ارتباط مجانی داشته باشه با کس دیگه ای که تو امریکا مجیک جک داره. من هم خواستم همین کار رو بکنم ولی مسئله اینه که بستگان ما تو ایران همشون اینترنت ای دی اس الشون محدودیت ترافیک داره و در ماه می تونن استفاده محدودی داشته باشن. این کار برای کسانی خوبه که اینترنت ای دی اس ال نامحدود در ایران دارن و این خرید این وسیله چهل دلاری براشون صرف داره. دراین صورت با داشتن مجیک جک، طرف ایرانی و طرف امریکایی می تونن ارتباط تلفنی رایگان نامحدود داشته باشن. اگه نتیجه داد لطف کنید اطلاع بدید که ما هم همین کارو بکنیم. راستی شما مطمئن هستید که باید اینجا رجیستر بشه؟ تو سایتش چیزی ننوشته بود در این مورد.
پاسخ
تهرانی پور عزیز سلام
شرمنده که با تاخیر جواب شما را مینویسم. خدمت شما عرض کنم که تمامی این اطلاعات را من از دانشجوی عربستانی ام شنیدم و ظاهراً آنها هم به همین شکل عمل کرده اند و آنطور که میگفتند سرعت اینترنت توی عربستان دست کمی از بدی اینترنت توی ایران ندارد. در ضمن همین ایشان فرمودند که باید توی آمریکا ریجیستر کنید و سپس بفرستید؛ شاید دلیلش آدرسی است که باید در پایین صفحه ی اصلی آن ثبت ببشود. چونکه باید آدرس و شماره ی کدپستی شهر خود را وارد کنید تا جهت تماس با پلیس و 911 به نزدیکترین محل وصل بشود. بهمین علت فکر میکنم حرف درستی باشد و باید توی آمریکا راه اندازی شود.

بنده همین هفته ی اخیر یک مجیک جک به ایران فرستاده ام و راستش طرف مقابلم توی ایران در زمینه ی اینترنت و کار با کامپیوتر حسابی بی اطلاع تر از خودم هستندو فعلا ً در مرحله ی آزمایش هستند. چیزی که هست تا حدودی نسبت به نصب برنامه ی نرم افزاری(اینیستال) آن پیشرفته اند و حتی صدای بوق را توسط تلفن شنیده اند ولی هنوز موفق به شماره گیری نشده اند و ظاهرا ً بوق ممتد میشنوند.

البته سرعت دانلود برنامه ی اصلی مجیک جک بر روی کامپیوتر آنها حسابی کند است و اگر هربار نصب و راه اندازی دوباره ی آن در آمریکا چند دقیقه بیشتر طول نمیکشد؛ آنها معمولاً بیش از یک ساعت معطل میشوند و آخرالامر خسته و نیمه کاره، آنرا رها میکنن. بهرحال بنده در اولین فرصتی که خبر جدیدی دست یافتم ؛ خدمت همه ی شما اعلام میکنم. ولی اگر بشود چه شوددددد!!!؟؟ دعا کنید که بشه.
پیروز باشید.....ارادتمند حمید....بدرود
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: tehranipoor ، kavoshgarnet ، hoda_ch ، hasti_banoo ، kianoush ، Eskandari ، maaref ، nimar123 ، afshinghwink ، s.s.h ، taherifar
سلام . من هم یک MajicJack گرفتم برام آوردن ایران. قیمتش 40 دلاره ولی تو ایران دیدم کسایی تا 110 هزار تومان هم میفروشن. من آدرسی که برای رجیستر دادم آدرس کانادا بود و شماره تلفنی که گرفتم برای شیکاگو هست و مشکلی نداره شهری که رجیستر می کنید با تلفنی که می گیرید یکی نباشه. فقط تو ایران یک مشکلی هست و اون اینه که مجیک جک با یه پورت هایی کار می کنه که به صورت پیش فرض بعضی ISP ها بستن و نمی تونه ارتباط برقرار کنه. باید از ISP بخواین این پورت هارو براتون باز کنه. من فعلا از شماره ای که رجیستر کردم دارم به عنوان VoiceMailBox استفاده می کنم تا سرم یکم خلوت بشه برم با ISP صحبت کنم و باهاش ور برم ببینم ارتباط باهاش خوبه یا نه.
پاسخ
(2010-05-14 ساعت 01:13)atm849 نوشته:  سلام . من هم یک MajicJack گرفتم برام آوردن ایران. قیمتش 40 دلاره ولی تو ایران دیدم کسایی تا 110 هزار تومان هم میفروشن. من آدرسی که برای رجیستر دادم آدرس کانادا بود و شماره تلفنی که گرفتم برای شیکاگو هست و مشکلی نداره شهری که رجیستر می کنید با تلفنی که می گیرید یکی نباشه. فقط تو ایران یک مشکلی هست و اون اینه که مجیک جک با یه پورت هایی کار می کنه که به صورت پیش فرض بعضی ISP ها بستن و نمی تونه ارتباط برقرار کنه. باید از ISP بخواین این پورت هارو براتون باز کنه. من فعلا از شماره ای که رجیستر کردم دارم به عنوان VoiceMailBox استفاده می کنم تا سرم یکم خلوت بشه برم با ISP صحبت کنم و باهاش ور برم ببینم ارتباط باهاش خوبه یا نه.
ممنون از اطلاعات مفیدتون؛
شما اطلاع دارید که این دستگاه از چه پورتهایی استفاده میکنه و آیا ISPها با این مورد مخالفت نمیکنند؟
پاسخ
ممنون از اطلاعات همگی‌

MajicJack فقط در صورت تماس با تلفنهای ثابت در کانادا و آمریکا رایگان هست یا برای تماس با موبایل در کانادا و آمریکا هم رایگان هست ؟؟
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
پاسخ
یک سؤال رو هم من دارم:
آیا کسی که این وسبله رو تو امریکا داره میتونه به هر جای ایران رایگان زنگ بزنه یا طرفش هم باید حتما magic Jack داشته باشه
ممنون
پاسخ
(2010-07-25 ساعت 02:52)megaholding نوشته:  یک سؤال رو هم من دارم:
آیا کسی که این وسبله رو تو امریکا داره میتونه به هر جای ایران رایگان زنگ بزنه یا طرفش هم باید حتما magic Jack داشته باشه
ممنون

خیر. شما نمیتونید به ایران یا خارج از آمریکا زنگ بزنید. یعنی اگر زنگ بزنید شارژتون میکنن نه اینکه نشه زد.
من magic pack رو دارم ولی چون یک family plan از at&t دارم که 700minute در ماه ،ضمن اینکه به هرکی که سرویسat&t داره زنگ بزنی مجانی هست و شنبه و یکشنبه ها هم مجانی هست دیگه هیچوقت از اون استفاده نمیکنک.
هزینه ماهیانه 70 دلار است.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، maaref ، afshinghwink ، taherifar
(2010-07-25 ساعت 00:17)ramin2010 نوشته:  ممنون از اطلاعات همگی‌

MajicJack فقط در صورت تماس با تلفنهای ثابت در کانادا و آمریکا رایگان هست یا برای تماس با موبایل در کانادا و آمریکا هم رایگان هست ؟؟

با مجیک جک میتونید با تمامی تلفن های ثابت و موبایل آمریکا و کانادا بصورت رایگان تماس بگیرید
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin2010 ، megaholding ، maaref ، Soap McTavish ، afshinghwink ، taherifar
(2010-07-25 ساعت 02:52)megaholding نوشته:  یک سؤال رو هم من دارم:
ممنون
به ایران بصورت رایگان نمیتونید تماس بگیرید اما میتونید کارت تلفن بخرید و از طریق کارت تلفن با ایران صحبت کنید
اگر طرفتون تو ایران مجیک جک داشته باشه و با سرویس های اینترنتی ایران کار کنه میتونید بصورت مجانی با هم ارتباط برقرار کنید.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، jan ، tehranipoor ، babak2010 ، sib 24 ، maaref ، afshinghwink ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان