کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
(2010-05-18 ساعت 00:07)sib 24 نوشته:  سلام بر ایرانیهای مقیم دالاس.
دوستان من که از ایران میخوام بیام اونجا گواهینامم بین المللی کنم یا نه؟
اصلا به نفعم است یا به ضررم؟
راهنمایی کنید

حتما گواهینامه بین المللی بگیرید چون تا زمانی که سوشیالتون نیومده نمیتونید برا گواهینامه اقدام کنید اینجوری حداقل تا زمانی که گواهینامه اینجا رو بگیرید میتونید رانندگی کنید.
2010AS3xxx
پاسخ
سلام
من برای گرفتن گرین کارت،ssn وre entry که فکر میکنم حداکثر2ماه طول بکشه برنامه ریزی کردم،پیشنهاد دوستان تو دالاس برای جائی با این شرایط چی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، maaref ، opayamani ، mohamadir ، noobnoobi ، msar ، maryam.azad ، milspider ، Alex 2014
(2010-05-25 ساعت 23:26)balot نوشته:  
(2010-05-25 ساعت 10:07)hoda_ch نوشته:  اگر خانواده ای پیدا کنید که به شما اتاق اجاره بدهند ارزان تر از رفتن به هتل یا کرایه کردن یک خانه به طور مستقل است. شاید در مجله پرستو مورد مناسبی پیدا کنید.

سلام
این مجله پرستو سایت هم اگه داره آدرس اونو برامون بذارین

http://parastoo.us/
پاسخ
(2010-05-27 ساعت 01:15)sib 24 نوشته:  
(2010-05-27 ساعت 00:12)balot نوشته:  دوستان لطف کنن بهترین مسیر هوائی به دالاس رو راهنمائی کنن

سلام.
با پرواز لوفتانزا. تهران-فرانکفورت-دالاس(فرودگاه فورت ورث دالاس FWD)

پرواز KLM تهران - آمستردام- دالاس (فرودگاه دالاس فورت ورث DFW)
پاسخ
عرض سلام و ادب
دست همه هموطنان عزیز در خارج درد نکنه این تاپیک واقعا عالی بود
بی اختیار ادم هوس می کنه بخاطر وجود گل این همه عزیز بیاد دالاس.
من چند روزی تو این سایت دنبال انتخاب ایالت می گشتم.
راستش من خودم لیسانس عمران هستم و همسرم متخصص اعصاب
تصور اینکه بخواهی با زن و بچه راه بیفتی و بیای تو اون کشور پهناور کمی سخته ولی کمک شما قوت قلبی برای من بود
با توجه اینکه من دوفرزند 15 و 13 ساله دارم و انتخاب محل تحصیل برای اونها وهمچنین شاید خود ما و هزینه اون ایا این ایالت خوبه یا نه ؟
چون شنیدم که مثلا اگر ساکن کالیفرنیا نباشین دانشگاه اونجا دو برابر از شما هزینه می گیرن ؟
با تشکر
پاسخ
(2010-05-29 ساعت 15:01)amir1345 نوشته:  عرض سلام و ادب
تصور اینکه بخواهی با زن و بچه راه بیفتی و بیای تو اون کشور پهناور کمی سخته ولی کمک شما قوت قلبی برای من بود
با توجه اینکه من دوفرزند 15 و 13 ساله دارم و انتخاب محل تحصیل برای اونها وهمچنین شاید خود ما و هزینه اون ایا این ایالت خوبه یا نه ؟
چون شنیدم که مثلا اگر ساکن کالیفرنیا نباشین دانشگاه اونجا دو برابر از شما هزینه می گیرن ؟
با تشکر

سلام دوست عزیز
اینها همش وظیفه هست ( البته من از طرفه خودم و همسرم عرض میکنم )
به نظر من بله دالاس خوبه . البته ما ۳ ماه هست اینجایم و شاید برای قضاوت زود باشه ولی همه چیز فعلا خوبه
اگه قصد اومدن اینجا رو داشتید ما در خدمت هستیم
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
(2010-05-29 ساعت 15:01)amir1345 نوشته:  عرض سلام و ادب
با تشکر

سلام
دوست گرامی، به طور کلی هزینه ها توی تگزاس پایین تره و مهم تر از همه هزینة مسکن. بنزین هم همینطور. من از دوستی که رفته بود کالیفرنیا دیدن خواهرش شنیدم که اونجا حتی اجناس فروشگاه ها هم نسبت به اینجا کمی گرون تره. در مورد انتخاب محل تحصیل، خود مدرسه چندان تفاوتی نمی کنه چون هر مدرسة دولتی که اونارو بذارین حداقل استانداردها رو داره. البته استاندارد منظورم نسبت به ایران نیست که مدارس ایران و امریکا اصلاً قابل مقایسه نیستن از نظر امکانات. ولی هر کجا که تشریف بردین باید برین مناطق خوب و محله های خوب اونجا با توجه به اینکه دو تا فرزند دارین اونم تو سن های حساسی که نوشتین و بسیار سن های بدی هستن برای مهاجرت.
تو تگزاس و از جمله دالاس که ما هستیم دانشگاه های خوب زیادی هست و فکر می کنم هزینه زندگی در مناطق خوب اینجا نسبت به مناطق خوب کالیفرنیا بسیار کمتر باشه. دلیلش این نیست که اینجا کیفیت زندگی پایین تره من کالیفرنیا رو ندیدم، ولی از کسانی که شنیدم تفاوت خاصی رو به من نگفتن. مهم ترین تفاوت، آب و هوای کالیفرنیاست که بیشتر مناطقش آب و هوای خوبی دارن و زمستون و تابستون ندارن و همینطور دریا هم هست اونجا (هر چند مناطق جنوبی تگزاس از جمله هیوستن هم دریا داره ولی بسیار شرجیه هواش). تفاوت دیگه ای که فکر می کنم برای شما قابل توجه باشه اینه که من از چندین نفر به ویژه غیر ایرانی هایی که جاهای مختلف امریکا زندگی کردن شنیدم که اینجا جای بسیار سالمیه به خصوص برای کسانی که نوجوان دارن و تربیت بچه براشون مهمه. به کرات از آدمای مختلفی که بچه های مدرسه رو داشتن شنیدم که اینجا (منظورم شهر پلینوی دالاسه) بهترین جا برای اینجور آدماس.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
سلام بر دوستان ساکن دالاس.همشهری میخواین؟
2هفته دیگه عازم دالاسم
پاسخ
(2010-05-30 ساعت 14:16)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان ساکن دالاس.همشهری میخواین؟
2هفته دیگه عازم دالاسم

سلام دوست عزیز
به سلامتی انشالله
اگه کاری باشه ما در خدمت هستیم
منتظرتون هستیم
موفق باشید
پاسخ
سلام بر دوستان گلم
من 2تا سوال داشتم ؟
1-هزینه یک سوئیت کوچولو البته اگه پیدامیشه در محله های وسط وبالا (30-40) متری چقر هستش ماهیانه؟
حدودی هم بگین ممنونتون میشم.
2-وضعیت کارهای فنی به طور کل در این ایلت رو با تجارب واطلاعاتی که دارین چگونه ارزیابی میکنین؟
آخه من تراشکار/فرز کار/ قالبساز/و {CAD/CAM } کار هستم.
منتظر جواب هاتون هستم.

با سپاس فراوان از همه شما خوبان در ایالت تکزاس(تکساس).
پاسخ
(2010-05-31 ساعت 09:11)loveusa2010 نوشته:  سلام بر دوستان گلم
من 2تا سوال داشتم ؟
1-هزینه یک سوئیت کوچولو البته اگه پیدامیشه در محله های وسط وبالا (30-40) متری چقر هستش ماهیانه؟
حدودی هم بگین ممنونتون میشم.
2-وضعیت کارهای فنی به طور کل در این ایلت رو با تجارب واطلاعاتی که دارین چگونه ارزیابی میکنین؟
آخه من تراشکار/فرز کار/ قالبساز/و {CAD/CAM } کار هستم.
منتظر جواب هاتون هستم.

با سپاس فراوان از همه شما خوبان در ایالت تکزاس(تکساس).

سلام دوست گرامی
در مورد سوال اول حدود 400 دلار (تو محله های متوسط و یه مقدار بالاتر از متوسط) به بالا ماهی بدون یوتیلیتی و برق که باید حدود 20 تا برای یوتیلیتی و بسته به مصرفت یه چیزی حدود 30 تا 150 دلار هم برای برق در نظر بگیری.

این لینک ها رو یه نگاهی بنداز به قیمت هاشون (البته معمولاً یه تخفیف هایی هم می دن):

متاسفانه جواب پرسش دومت رو نمی دونم. فکر نمی کنم اینجا بدون داشتن سرتیفیکیت بتونین اینکارا رو انجام بدین.
(2010-05-30 ساعت 14:16)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان ساکن دالاس.همشهری میخواین؟
2هفته دیگه عازم دالاسم

قدمتون روی چشم.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
سلام
مي گم قيمت خونه واسه خريد ، همون متوسط به بالا ، يكخوابه و دوخوابه چنه تو دالاس؟ و اصلاً خريد خونه به نفع هست يا نه؟
مي گم نه يه مرتبه قيمت مسكن بالا بره و كرايه ها هم دوبل شه ! در اينصورت برد با خريد نيست؟!
پاسخ
(2010-05-06 ساعت 06:19)mahdis نوشته:  جناب جوان سلام
از لحاظ آب و هوا دالاس قابل تحمل تر هاست هیوستون شرجی و توفان زیاد داره
در مورد دالاس هم اگر تصمیمتون قطعی شد از ما هر کمکی بر بیاد در خادمات هستیم حتا در مورده گرفتن خونه
امیدوارم موفق باشید

مهدیس جان
خیلی با محبتی که دوست داری به دیگران کمک کنی . این صفت خوب رو خدا به هرکسی نمیده . من وخانواده ام امکان زیادی داره تا چند ماه اینده بیایم اونجا .میخام از کمک وراهنمائیت استفاده کنم اگر لطف کنی وایمیلتو بذاری ممنون میشم .
مانی
پاسخ
(2010-06-02 ساعت 09:50)javan134 نوشته:  سلام
مي گم قيمت خونه واسه خريد ، همون متوسط به بالا ، يكخوابه و دوخوابه چنه تو دالاس؟ و اصلاً خريد خونه به نفع هست يا نه؟
مي گم نه يه مرتبه قيمت مسكن بالا بره و كرايه ها هم دوبل شه ! در اينصورت برد با خريد نيست؟!

دوست عزیز سلام
نظر شخصی ما در خصوص خرید خونه منفی هست.
در مدت ۴ ماهی که الان اینجا هستیم کسی خرید خونه رو به ما توصیه نکرده . توی این مدت با دوستان زیادی آشنا شدیم و تحقیق کردیم .
یکی از این دوستان حدود ۴۰ سال هست اینجا هستن اصلا" خرید خونه رو توصیه نمیکنن و حتی الان خود ایشون دارن خونشون رو میفروشن . دوستی داریم ۱۰ سال هست اینجا هستن و ایشون هم همینطور اصلا" توی این مدت خونه ای نخریدن . دوست دیگرمون که ایشون هم از طریقه لاتاری اومدن و ۴ سالی هست اینجا هستن , ایران سرمایه گذاری کردن و ایران خونه خریدن .
و حتی برادر من میخواستن برای ما همچین کاری کنن که هم ما تامین باشیم و هم برای خودشون سرمایه گذاری باشه ، من منصرف شون کردم
به هر حال این اطلاعات من توی این مدت بود .
اگر هم زمانی انشالله خواستید بخرید کاملا" تحقیق کنید .
موفق باشید
پاسخ
میشه دلیلش رو بگید
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: tehranipoor ، javan134 ، free_free ، SH1A2R3 ، Beowulf II ، mohamadir ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar ، milspider ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان