کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
هیوستون نام خود را از ژنرال سام هیوستون گرفته است که باعث شکست نهایی ارتش مکزیک و عقب نشینی آنان از تگزاس گردید.
هیوستن دارای بزرگ‌ترین مرکز درمانی دنیا به نام مرکز درمانی تکزاس (Texas Medical Center) می‌باشد . خطوط متروریل (قطار شهری هیوستون) مرکز شهر را به مرکز درمانی تکزاس متصل می‌کند.
در سال ۲۰۰۷ مرکز سرطان ام دی اندرسون دانشگاه تگزاس برترین مرکز درمانی سرطان ایالات متحده در میان مراکز تحقیقاتی-درمانی آمریکا شناخته شد.
تیم هیوستون راکتز، از اعضای لیگ بسکتبال ان بی ای، از هیوستون می‌باشد. تویوتا سنتر خانه این تیم است.
فرودگاه بین‌المللی جرج بوش (در انگلیسی: George Bush Intercontinental Airport) فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر هوستون در ایالت تکزاس واقع شده و از پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های جهان می‌باشد.
منبع : ویکیپدیا
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
دوست عزیز درود
هزینه زندگی در هیوستون همون طور که ایمان جان توضیح داد به همین صورت هست
یعنی حداقل شما باید ماهیانه 1200 دلار بتونی بسازی تا زندگیت در حد ابتدایی بگذره
حالا اینکه شما با چه تواناییهایی و چه مهارتها و چه آرمانهایی اینجا بیایی خودش یک تعریف بسیار متفاوتی داره
اینجا میتونی توی مک دونالد کار کنی ، توی رستورانها کار کنی، توی کارخونه ها و کارگاهها کار کنی و ......
ولی همه اینها بستگی با پیگیری و سماجت شما داره
اینکه فکر کنی من در این تاپیک بهت بگم کار گیرت میاد و شما با امید به حرف من و یا دوستان دیگه بیایی ، حرف و قول بیهوده ای هست
اولا باید زبانت در حد پایه باشه
متاسفانه همه ما فکر میکنیم زبان خیلی میدونیم ولی این موضوع مهمه و تا حدودی مشکل
خوده من 6 ماه اول رو کار درست و حسابی نداشتم ، بطور پاره وقت متاسفانه برای ایرانیها کار میکردم ، چون زبان نمیدونستم
کار عیب نیست، من دنبال مک دونالد و وال مارت که فروشگاه بزرگی هم هست رفتم ولی تو مصاحبه به دلیل ندانستن انگلیسی رد شدم
با وجود اینکه یه تخصص هایی هم داشتم ولی 6 ماه برای من طول کشید تا کم کم جا افتادم
ولی این موضوع اونقدر ها هم مشکل نیست... با پیگیری میتونی کار پیدا کنی
در مورد مالیات هم ، سیستم اینجا با ایران کاملا متفاوته
شما هر چقدر در بیاری باید قانونا مالیات بپردازی ، حالا بماند که خیلی ها اینجا راههایی پیدا کردند برای فرار از مالیات ولی اگر اداره مالیاتی بفهمه تمام حسابتو میبنده ، چه بسا که با یه ایرانی این کارو کردند و من در جریان بودم و....
بنابراین با این اداره مالیاتی نمیشه شوخی کرد ، و اتفاقا به نفع شماست که مالیات پرداخت کنی
به نظر من به این چیزها فکر نکن ، تمام توانت رو برای زبان انگلیسی بزار
موفق باشی
بدورد
كاش در كتاب قطور زندگي سطري باشم ماندني
نه حاشيه اي از ياد رفتني

دوستان هنرمند و علاقه مند به هنر : http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=56
پاسخ
(2011-07-10 ساعت 20:52)sasan نوشته:  دوستان درود
در مورد خونه باید توضیح بدم که :
تمام اطلاعات من در مود آپارتمان هست نه خونه حیاط دار. هرچند که یک خانواده بزرگ ایرانی یک خونه بزرگ حیاط دار و 950 دلار اجاره کرده بودند ولی من فقط در مورد آپارتمان میدونم
اینجا من خونه 450 دلاری هم دیدم که اتفاقا تمییز بود ولی ماشین لباسشویی توی خونه و اختصاصی نداشت و خوب من دوست داشتم اختصاصی باشه. استخر و جیم هم داشت
خونه قبلی من تقریبا 60 متر بود و استخر و جیم هم داشت البته نه اختصاصی ولی برای همه آپارتمانهای اون منطقه 3 تا استخر و یک جیم بود که همیشه هم خلوت بود و فقط روزهای تعطیل شلوغ میشد
این خونه فعلی من 300متره که ماهی 700 دلار من اجارش کردم
بسیار بزرگ و تمییز هستش
من از نقشه اش خیلی خوشم اومد و فکر میکنم برای 2 نفر عالی باشه
اینجا سالنهای ورزشی بزرگی 24 ساعته هست که با ماهی 25 تا 35 دلار شما میتوانید از استخر و جیم استفاده
کنید
خلاصه نگران اجاره و قیمت خونه اینجا نباشید
من تو یوسف آباد تهران ماهی 600 هزار تومان برای یک خونه 70 متری میدادم به اضافه پول پیش
تازه نه استخر داشت و نه جیم و نه حیاط و نه دل خوش
خلاصه دوستان در مورد خونه و ماشین و خلاصه همه قیمتها توی هیوستون میتوانید روی اطلاعات من حساب کنید و من در خدمت هستم
موفق باشید
بدرود

شما کجای هیستون آپارتمان ۳۰۰ متری گرفتی‌ ماهی‌ ۷۰۰ دلار ؟؟؟ ۳۰۰ متر برای ۲ نفر خوب؟ پس اگه بچه در بشین حتما ۵۰۰ متر جا میخواید !!
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan ، emankh101 ، ParsTrader ، kasra ، MAHDI2012 ، shkhmo ، arezoo bj ، New York ، sce ، milspider ، we are one ، ali.joliet
دوستان درود
دوست عزیز خونه من توی وستایمر که تقریبا مرکز شهر هست واقع شده
آره برای تقریبا 1050 اسکورفیت که 300 متر میشه ماهی 700 دلار دارم پرداخت میکنم
در مورد آینده و بچه و 500 متر هم ،فعلا نمیدونم ، ولی چرا که نه، حتی 2000 متر و یا بیشتر
موفق باشی
بدرود
نه حاشيه اي از ياد رفتني

دوستان هنرمند و علاقه مند به هنر : http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=56
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، ParsTrader ، Man ، MAHDI2012 ، mohammadm64 ، MPU ، shkhmo ، mojtaba_k ، bakhshandehgy ، arezoo bj ، moon_rose ، achi686 ، sce ، arman_m ، mhb161 ، milspider ، bob esfangi ، Iaccept
آقای ساسان بسیار عالی شما کجای وستایمر هستید ؟ چون منم دنباله خونه هستم ولی با 700 دلار 70 -80 متری بیشتر پیدا نکردم
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، mojtaba_k ، bakhshandehgy ، arezoo bj ، mhb161 ، milspider ، Iaccept
(2011-08-24 ساعت 04:45)sasan نوشته:  دوستان درود
دوست عزیز خونه من توی وستایمر که تقریبا مرکز شهر هست واقع شده
آره برای تقریبا 1050 اسکورفیت که 300 متر میشه ماهی 700 دلار دارم پرداخت میکنم
در مورد آینده و بچه و 500 متر هم ،فعلا نمیدونم ، ولی چرا که نه، حتی 2000 متر و یا بیشتر
موفق باشی
بدرود

سلام
هر متر برابر 3.2 فوت است اما هر متر مربع برابر با 10.76 فوت مربع (اسکور فیت ) است
پس بنابراین خانه شما می شود حدود 97 متربع .که تفاوت زیادی با 300 مترمربع فرق دارد
فکر می کنم شما نسبت فوت وفوت مربع را با متر و متربع یکی فرض کرده اید
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
دوست عزیز
razkan
شماره تماست رو برام بزار تا آدرس اینجا رو بهت بدم
در ضمن هم شما و هم دوستان دیگه دوست داشتید متر هم بیاورید ، منظور من دقیقا 1050سکورفیت مربع به قول شما ویا همان 300 متر مربع هست نه 97 متر
موفق باشید
نه حاشيه اي از ياد رفتني

پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، mohammadm64 ، shkhmo ، bakhshandehgy ، arezoo bj ، sce ، mhb161 ، مریم49 ، Iaccept
(2011-08-24 ساعت 06:15)sasan نوشته:  دوست عزیز
razkan
شماره تماست رو برام بزار تا آدرس اینجا رو بهت بدم
در ضمن هم شما و هم دوستان دیگه دوست داشتید متر هم بیاورید ، منظور من دقیقا 1050سکورفیت مربع به قول شما ویا همان 300 متر مربع هست نه 97 متر
موفق باشید

عزیز من، قبل از پافشاری در نظرتون، لطفا 1050 سکورفیت رو با یکی از مبدل های فراوانی که در اینترنت هست (مثل این یکی) یا با مبدلی که قطعا در گوشی موبایلتون دارین، چک کنین ببینین 300 متر مربع میشه یا نه!

t 1050 Square Feet = 97.548192 Square Meter
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
دقیقا درست میگید 97 متر . اصلا آپارتمان 300 متری حد اقل 4 - 5 تا اطاق خواب داره
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، free_free ، farzad-it ، ali.narooei ، shkhmo ، mojtaba_k ، bakhshandehgy ، sce ، we are one ، Iaccept
دوستان . ممنون از اطلاعات خوبتون . ما هم امشب عازم هیوستون هستیم . امیدوارم بتوانیم در آنجا ارتباط بیشتر برقرار کنیم .
case no :2011AS00023XXX
تاریخ دریافت پاکت اول :26may
تاریخ ارسال فرمها:3jun
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، ali.narooei ، AmericanHamid ، emankh101 ، MPU ، shkhmo ، bakhshandehgy ، moon_rose ، milspider ، we are one ، Iaccept
با سلام
من هم به امید خدا اگه راهمون دادنSmile میخوام هیوستون زندگی کنم فقط یه سوال دارم ... راجع به هزینه مسکن توی یه محله خوب یه جای 50-60 متری با چقدر میشه گرفت چه هزینه هایی به اجاره اضافه میشه؟؟؟؟ و اینکه بدون ماشین زندگی چقدر سخته؟؟؟ شنیدم ماشین حتما باید داشته باشیم...
شماره کیس:2012AS700
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، shkhmo ، milspider ، Behnamra

علی این منظمت منو اسیرت کرده :دی
پیام خیلی سلام رسوند گفت بهت بگم بری همخونش شی! فقط گفت یکم نظمو رعایت کن

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، MAHDI2012 ، shkhmo ، achi686 ، Iaccept
(2011-08-26 ساعت 12:02)elena نوشته:  دوستان . ممنون از اطلاعات خوبتون . ما هم امشب عازم هیوستون هستیم . امیدوارم بتوانیم در آنجا ارتباط بیشتر برقرار کنیم .

(2011-08-26 ساعت 23:02)ali.narooei نوشته:  با سلام
من هم به امید خدا اگه راهمون دادنSmile میخوام هیوستون زندگی کنم فقط یه سوال دارم ... راجع به هزینه مسکن توی یه محله خوب یه جای 50-60 متری با چقدر میشه گرفت چه هزینه هایی به اجاره اضافه میشه؟؟؟؟ و اینکه بدون ماشین زندگی چقدر سخته؟؟؟ شنیدم ماشین حتما باید داشته باشیم...

پیشاپیش به شما دوستان عزیز خوش آمد میگم و امیدوارم که بتونید راحت با مسائل اولیه و بعضی‌ سختی‌ها کنار بیاد و بتونید زود زندگی‌ عادی را شروع کنید.

راستش پیدا کردن خونه و ماشین و سایر موارد در چند روز اول کمی‌ سخته.

اما جهت اینکه اطلاع داشته باشید چند توصیه میکنم به دوستان عزیز.

۱- قبل از سفر سعی‌ کنید گواهینامه بین‌المللی حتما بگیرید چون خیلی‌ از جاها از شما کارت شناسایی میخوان که خوب همراه داشتن پاسپورت بصورت دائمی خیلی‌ خطرناک و غیر عاقلانه هست واسه همین از گواهینامه بین‌المللی خیلی‌ راحت میتونید به عنوان کارت شناسایی استفاده کنید.

۲- سعی‌ کنید در روز‌های اولی‌ خیلی‌ زود اقدام به باز کردن حساب بانکی‌ کنید و پول نقد زیادی با خودتون حمل نکنید.

۳- یادتون باشه در صورت داشتن گواهینامه بین‌المللی میتونید تا ۶ ماه در هوستون رانندگی‌ کنید و بیمه‌ ماشین بگیری که البته کمی‌ گرون تر از می‌شه.

۴- سعی‌ کنید جای که خونه میگیرید نزدیک به اتوبان باشه تا در ساعت اولی‌ صبح و ساعت ۴-۶ بعد از ظهر که ساعت تعطیلی ادارات و شرکت‌ها هست خیلی‌ کمتر دچار ترافیک بشید.

۵- هزینه اولیه آپارتمان از ۵۰ متری و ۱ خوابه حدود ۵۵۰$ شروع می‌شه به بالا که البته به نوع ساختمان و محل اون خیلی‌ بستگی داره.

۶- جندین بار تو همین سایت تاکید کردم به دوستان و باز هم میگم، سعی‌ کنید خونه یا آپارتمانی که میگیرد حتما ماشین لباس شویی و خشک کن داشته باشه، خوب شاید الان بگید مهم نیست و می‌شه از ماشین‌های عمومی استفاده کرد ولی‌ وقتی هفته ۲ بار مجبور باشید کلی‌ لباس بار کنید برید و برگردید و کلی‌ هم وقت بگذارید واسه رفتن و اومدن اون موقع بعد از ۴-۵ بار دیگه خیلی‌ سخت می‌شه، ضمن این که مهم‌ترین چیز مورد بهداشتی هست که من شخصاً نمیتونم با ماشین‌های عمومی کنار بیاد شما را نمیدونم.

۷- هزینه‌های متفرقه خونه هم شامل برق و آب میشه که بعضی‌ از مجتمع‌ها این هزینه را روی اجاره حساب می‌کنن بعضی‌ نه، اما بطور معمول برق از ۱۰۰$ تا ۱۳۰$ برای یک آپارتمان کوچک در ماه‌های گرم هزینه داره و آب هم بین ۲۰ تا ۳۰ $

۸- در همین حد بگم که بدون ماشین هیچ کاری نمی‌شه کرد، مخصوصا اگر بچه کوچک دارید، هم هوا خیلی‌ گرمه هم وسائل حمل و نقل شهری خیلی‌ خیلی‌ ضعیف هستن، چون مترو که اصلا نیست، ترن شهری فقط در مرکز شهر هست و اتوبوس خیلی محدود و تاکسی هم فقط بصورت تلفنی‌ هست.برای خرید ماشین هم سعی‌ کنید ماشینی بردارید که از نظر مصرف سوخت مناسب باشه، چون فواصل در هوستون خیلی‌ طولانی هست و مصرف بزن هم زیاده، ضمن اینکه ماشین‌های مدل بالا ضرر زیادی دارن پس سعی‌ کنید خیلی‌ مدل بالا نگیرید.

۹- برای خرید موبایل میتونید هم ارزون‌ترین و هم گرون‌ترین را با توجه به نیاز خودتون تهیه کنید. اگر فقط مکلم نیاز دارید و اس‌ام‌اس و نمیخواهید هزینه زیادی بگذارید میتونید خط و گوشی Cricket بگیر که گوشی از ۱۵$ شروع می‌شه و هزینه هر ماه به صورت نامحدود هم ۳۷$ می‌شه. یا اینکه اگر اینترنت نیاز دارید میتونید از T-moile خط بگیرد و با توجه به نیاز خودتون نوع اون را مشخص کنید.

به هر صورت امیدوارم زندگی‌ خوبی‌ را اینجا شروع کنید و موفق باشید SmileWink
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
سلام
من امتحان رانندگی در واقع آیین نامه را قبول شدم از دوستانی که زحمت کشیدن نمونه سوالها را برام فرستادن تشکر میکنم اما برای امتحان شهر بهم 20 روز دیگه وقت دادن هر چی هم گفتم به خدا من آماده هستم الان امتحان شهر بدم گفتن نخیر فلان روز ساعت 10:40 اینجا باش خلاصه خیلی سخته تا اون موقع بدون ماشین پرمیت هم که بدرد نمیخوره کسی که بالای 21 سال و گواهینامه داره باید پیشت بشینه خلاصه اینجوریا دیگه
موفق باشید
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
با سلام به تمام دوستان در هوستون

احتمالا من ظرف چند ماه آینده به هوستون خواهم آمد. در حال برنامه ریزی مالی در این خصوصم. میدونم در بدو ورود یه خرج اولیه دارم. می خواستم بدونم هزینه متوسط برای یه زندگی معمولی در این شهر چقدره (البته با احتساب اجاره خونه و بیمه و ... ). در صورتی که نکته خاصی هم مد نظرتون بود خوشحال میشم مطلعم کنید. البته از اونجایی که ویزای من j هست منبع درآمد نخواهم داشت. واسه همین هی حساب کتاب می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، shkhmo ، mhb161 ، m.mina ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان