کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
(2012-03-09 ساعت 01:34)armanbala نوشته:  
(2012-03-06 ساعت 16:47)armanbala نوشته:  دوستان ساكن هيوستون يك لطفي بفرماييد چند تا زيپ كد خوب از اين شهر را اعلام فرماييد منظورم اينه كه اگر يكي از ما بپرسه محله هاي خوب تهران كدوم هست ميگيم پاسداران سعادت آباد و......

من سفري به اروپا داشتم نزديك پاريس دو تا شهر كوچك بود از نت كه نگاه ميكردم قيمت هتل ها در يكي تقريبا سه برابر ديگري بود تعجب كردم چون واقعا فاصله اين دو شهر از پاريس زير ده كيلومتر بود خودم راننگي ميكردم رفتم شهرك ارزون كه اگر اشتباه نكنم اسمش اوري بود نصف شب بود كه وارد شهر كه شدم فكر كردم وارد آفريقا شدم همه سياه پوست !!!!! رفتم هتل لابي هتل هم چند نفر سياه نشسته بودند و نگاهها فقط به من بود قبل از اينكه سوال و جوابي كنم برگشتم سوار ماشين شدم و با استرس از شهر خارج شدم

م در اينترنت ميبينيم يه آپارتمان ١٥٠٠ تاست يكي ديگه تو جاي ديگه با همان شريط متراژ و اينا ٨٠٠ تاست من از اين جهت ميخواستم در اين زمينه در مورد هيوستون راهنمايي كنيد

دوستان عزيزي كه هيوستون هستند لطفا در مورد سوال بنده راهنمايي بفرمايند

زیپ کد الزاما نشون دهنده منطقه خوب یا بد نیست. اینجا به دلیل بزرگی ، یه زیپ کد هم محله خوب رو شامل میشه هم بد. ELDRIGE بین وستایمر و I-10 جای خوبیه. POST OAK هم جای خوب داره. دور و بر گالریا خوبه تقریبا. MEMORIA هم جای خیلی خوبیه البته نه همه جاش و. .. اینه که شما باید تشریف بیارید خودتون مقایسه کنید

CASE NO.:2010AS290XX
تاريخ دريافت پاکت اول:15 June
تاريخ ارسال فرمها:18 June
تاريخ کارنت شدن:آخرين بولتن
تاريخ دريافت نامه دوم:25 july
تاريخ مصاحبه: 1سپتامبر
تاريخ کليرنس: 14 سپتامبر
سفارت:آنکارا
پاسخ
(2012-03-09 ساعت 02:09)اليزا نوشته:  
(2012-03-09 ساعت 01:34)armanbala نوشته:  
(2012-03-06 ساعت 16:47)armanbala نوشته:  دوستان ساكن هيوستون يك لطفي بفرماييد چند تا زيپ كد خوب از اين شهر را اعلام فرماييد منظورم اينه كه اگر يكي از ما بپرسه محله هاي خوب تهران كدوم هست ميگيم پاسداران سعادت آباد و......

من سفري به اروپا داشتم نزديك پاريس دو تا شهر كوچك بود از نت كه نگاه ميكردم قيمت هتل ها در يكي تقريبا سه برابر ديگري بود تعجب كردم چون واقعا فاصله اين دو شهر از پاريس زير ده كيلومتر بود خودم راننگي ميكردم رفتم شهرك ارزون كه اگر اشتباه نكنم اسمش اوري بود نصف شب بود كه وارد شهر كه شدم فكر كردم وارد آفريقا شدم همه سياه پوست !!!!! رفتم هتل لابي هتل هم چند نفر سياه نشسته بودند و نگاهها فقط به من بود قبل از اينكه سوال و جوابي كنم برگشتم سوار ماشين شدم و با استرس از شهر خارج شدم

م در اينترنت ميبينيم يه آپارتمان ١٥٠٠ تاست يكي ديگه تو جاي ديگه با همان شريط متراژ و اينا ٨٠٠ تاست من از اين جهت ميخواستم در اين زمينه در مورد هيوستون راهنمايي كنيد

دوستان عزيزي كه هيوستون هستند لطفا در مورد سوال بنده راهنمايي بفرمايند

زیپ کد الزاما نشون دهنده منطقه خوب یا بد نیست. اینجا به دلیل بزرگی ، یه زیپ کد هم محله خوب رو شامل میشه هم بد. ELDRIGE بین وستایمر و I-10 جای خوبیه. POST OAK هم جای خوب داره. دور و بر گالریا خوبه تقریبا. MEMORIA هم جای خیلی خوبیه البته نه همه جاش و. .. اینه که شما باید تشریف بیارید خودتون مقایسه کنید

اليزاي عزيز خيلي ممنونم
جاهيي كه شما فرموديد تقريبا در قسمت غرب هيوستون هست با اين حساب ميشه اينطور نتيجه گيري كرد كه اگه بخواييم دنبال آپارتمان يا خونه بگرديم بيشتر متمايل به غرب و شمال غرب باشيم درسته؟
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، ramin_ad ، MAHDI2012 ، shkhmo ، mojtaba_k ، bakhshandehgy ، sce ، mhb161 ، y.n
بچه های تو هیوستون :
وقتی میرم تو سایت STUDIO PLUS و سرچ میکنم ، علاوه بر STUDIO PLUS چند مدل دیگه هم میاره : EXTEND STAY و HOMESTEAD . خوب حالا کسی میدونه کدو م بهتره : STUDIO PLUS ، EXTEND STAY یا HOMEINSTEAD ؟؟؟؟؟؟
الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، كاميلا ، ramin_ad ، MAHDI2012 ، shkhmo ، mojtaba_k ، mhb161 ، Iaccept
دوستان تو هیوستون ، یه سوال واسه اجاره ماشین :

ما که اول میایم چجوری ماشین کرایه کنیم ؟؟؟؟ آیا میشه با گواهینامه بین المللی تو هیوستون رانندگی کرد ؟؟؟

مرسی از جواباتون........................
الان در هیوستون
خدایا من فدات بشم.......

پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، ramin_ad ، shkhmo ، mojtaba_k ، bakhshandehgy ، mhb161
دوستانی که تصمیم دارند به هیوستون بیایند، ما هم هیوستون هستیم و در حد توانمون می تونیم کمک کنیم. البته ما خودمون هم تازه وارد هستیم ولی توی همین مدت کوتاه بالاخره تجربیات بزرگی کسب کردیم که فکر کنم کمتر کسی از بچه ها با اون مواجه شده باشند.
دوستانی که تازه از ایران میایند، خیلی خیلی خیلی باید حواستون رو جمع کنید. متاسفانه اون مسایلی که ما از دور در ایران می شنویم و بچه های اینجا بر طبق برداشتها و نظرات شخصی خودشون می گویند، از زمین تا آسمون با واقعیت تفاوت دارد.
در خیلی از موارد راهنمایی اشتباه که ناشی از ارائه نظرات شخصی است، نه تنها کمکی به شما نمیکنه بلکه مشکلات بزرگی هم بوجود میاره.
متاسفانه بر اساس راهنمایی های غلط برخی دوستان و البته کم تجربگی خود ما که بیش از حد به این گفته ها اعتماد کردیم، مشکلات متعدد و از جمله مقدار قابل توجهی ضرر مالی متحمل شدیم.

در مورد هزینه ها و اینکه برخی مناطق هیوستون ارزان تر از جاهای دیگر است به هیچ عنوان دچار اشتباه نشوید. فقط این رو بهتون میگم که در آمریکا هیچ ارزانی بی حکمت نیست (حتی 1 سنت!). اگر برخی مناطق این شهر ارزان هستند مشکلات عدیده خود را هم دارند که قابل صرفنظر کردن هم نیستند. بعضی مواقع ما فکر میکنیم 100 دلار ارزان تر بهتر است ولی بعد که درگیر مشکلاتش بشویم روزی صد بار آرزو می کنیم ای کاش از اول بیشتر فکر می کردیم، چون امنیت برای ما ایرانی ها خیلی مهم است.
فکر نکنید اینجا با هر کی برخورد داشتید چون در آمریکا است لابد خیلی هم قابل اعتماد است. در خیلی موارد باید خیلی با احتیاط بیشتر از ایران به گفته ها و رفتارهای دیگران توجه کنید. یادتون باشه اگر چیزی روی کاغذ نبود تقریبا هیچ تضمینی برای صحت و سقم آن وجود ندارد و خیلی راحت زیر حرفشون می زنند بدون اینکه کاری بتونید بکنید.
تجربیاتی که ما توی این مدت کوتاه کسب کردیم، مثنوی صد من کاغذ است و اینجا نمیگنجد! اگه کسی از دوستان خواست به من ایمیل بفرستید تا توضیحات بیشتر بدهم.
پاسخ
(2012-03-11 ساعت 21:41)mehdi3261 نوشته:  دوستان تو هیوستون ، یه سوال واسه اجاره ماشین :

ما که اول میایم چجوری ماشین کرایه کنیم ؟؟؟؟ آیا میشه با گواهینامه بین المللی تو هیوستون رانندگی کرد ؟؟؟

مرسی از جواباتون........................
شما میتونین با بین المللی در هوستون رانندگی کنید فقط ترجمه تصدیق خودتان توسط دارالترجمه واصل تصدیق رانندگی ایرانتان هم ببرین امریکا
فقط اینکه حق بیمه ماشینتون گرانتر میشه با بینالمللی
کرایه ماشین در هوستون گران است بهتره سریع گوایهنامه تگزاس را بگیرین که حق بیمه ماشینتون ارزانتر میشه و از کرایه اجاره ماشین هم راحت بشین

دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ramin_ad ، emankh101 ، MAHDI2012 ، MPU ، shkhmo ، mojtaba_k ، New York ، sce ، mhb161 ، mehdi2014 ، we are one ، Iaccept
[b]سلام خدمت دوستان ماجرسرایی

من و همسرم حدودا 4/5 ماهی هست که هیوستون هستیم و با توجه به اینکه قبلا هم این شهر بودیم و به شکرانه لطف خداوند امیدواریم بتونیم به دوستانی که نیاز به راهنمایی دارند کمک و خدمتی بکنیم.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و کمک با 8328769513 و ziyarati_firoozeh@yahoo.com تماس بگیرید.

[size=medi[/b][/size]um]
پاسخ
خيلي ممنون از دوستايي كه اينجا به ورودي جديد ها قوت قلب ميدند.شما چشم و چراغ اين تازه وروديها هستيدSmile

دوستان ساكن يه سئوال داشتم آيا هيوستون هم مثل تهران همش آبارتمانه؟يا ميشه خونه جاي نسبتا خوب با قيمت مناسب بيدا كرد.راستش من دلم رو خوش كرده بودم اونر ميام تو خونه ويلايي زندگي مي كنم ولي اينجا همش حرف آبارتمان هست.
يه سئوال ديگه ما موقع ورود مي خوايم بريم studio 6 آيا لازمه از قبل رزرو كنيم؟ما مي خوايم براي يك ماه اونجا رو رزرو كنيم اگر قبل از 1 ماه خونه بيدا كرديم آيا ميشه بقيه بول رو گرفت؟
برا اجاره خونه شما از طريق همين سايتهايي كه وجود داره اقدام كرديد؟يا ....؟براي خريد ماشين؟چطور مطمئن شديد ماشين سالمه؟
ممنون ميشم كمي بيشتر توضيح بديد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_ad ، MAHDI2012 ، ali234 ، shkhmo ، mojtaba_k ، sce ، mhb161 ، wilson
adambarfi جان
شما چجوری تونستی بین Studio 6 و studio plus یکی رو انتخاب کنی ؟

ما تا 1 ماه دیگه داریم میریم و مبخوایم 1 ماه بریم یکی از این دوتا ولی هنوز انتخاب نکردیم . یکی میگه studio 6 بهتره ، یکی دیگه میگه studio plus یهتره ....... تو رو خدا یکی که هردوش رو دیده راهنمایی کنه . البته تو محله sam houston ......
البته این رو هم بگم که plus واسه یه ماه حدود 600 دلار گرونتره .

منتظر نظرات سبزتون هستم
الان در هیوستون
خدایا من فدات بشم.......

پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_ad ، MAHDI2012 ، shkhmo ، mojtaba_k ، y.n
MEHDI جان شرمنده اشتباه شنيدم جمع بنديهاي ما هم studio plus بهتر است.

پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_ad ، MAHDI2012 ، ali234 ، shkhmo ، mhb161 ، mehdi2014
(2012-03-17 ساعت 08:57)adambarfi نوشته:  خيلي ممنون از دوستايي كه اينجا به ورودي جديد ها قوت قلب ميدند.شما چشم و چراغ اين تازه وروديها هستيدSmile

دوستان ساكن يه سئوال داشتم آيا هيوستون هم مثل تهران همش آبارتمانه؟يا ميشه خونه جاي نسبتا خوب با قيمت مناسب بيدا كرد.راستش من دلم رو خوش كرده بودم اونر ميام تو خونه ويلايي زندگي مي كنم ولي اينجا همش حرف آبارتمان هست.
يه سئوال ديگه ما موقع ورود مي خوايم بريم studio 6 آيا لازمه از قبل رزرو كنيم؟ما مي خوايم براي يك ماه اونجا رو رزرو كنيم اگر قبل از 1 ماه خونه بيدا كرديم آيا ميشه بقيه بول رو گرفت؟
برا اجاره خونه شما از طريق همين سايتهايي كه وجود داره اقدام كرديد؟يا ....؟براي خريد ماشين؟چطور مطمئن شديد ماشين سالمه؟
ممنون ميشم كمي بيشتر توضيح بديد؟

اینجا هم آپارتمان هست و هم خانه ویلایی که البته توی مناطق مختلف هستند. ولی اگر خونه بخواهید بگیرید قیمتش خیلی بالا است که دیگه بستگی به خودتون داره. دوست عزیز یه نکته ای رو توجه کنید، اینجا معمولا قیمت و هزینه شاخص خوبی هست، اگر جایی به شما پیشنهاد شد که ارزان بود بدانید مسایل و مشکلات خاص خودش رو داره که البته برای همه کسانی که تازه میایند و تا کار پیدا کنند هزینه مساله مهمی است.
در مورد رزرو هتل، می تونید هفتگی رزرو کنید و هر هفته تمدیدش کنید. اونجوری اگر بخواهید برید پول فقط اون هفته رو باهاتون روزانه حساب میکنه و بقیه رو پس میده. البته نمیدونم نرخ هفتگی با ماهیانه تفاوت داره یا نه؟ ولی تفاوتش معمولا خیلی زیاد نیست. می تونید تلفنی ازشون بپرسید البته باید tax رو هم بهش اضافه کنید (حدود 16-17 درصد) چون اینا وقتی می خوان قیمت یه چیزی رو بگن معمولا بدون tax رو میگن بعد که میخواهی حساب کنی میبینی کلی بهش اضافه شد.
پاسخ
(2012-03-17 ساعت 12:48)mehdi3261 نوشته:  adambarfi جان
شما چجوری تونستی بین Studio 6 و studio plus یکی رو انتخاب کنی ؟

ما تا 1 ماه دیگه داریم میریم و مبخوایم 1 ماه بریم یکی از این دوتا ولی هنوز انتخاب نکردیم . یکی میگه studio 6 بهتره ، یکی دیگه میگه studio plus یهتره ....... تو رو خدا یکی که هردوش رو دیده راهنمایی کنه . البته تو محله sam houston ......
البته این رو هم بگم که plus واسه یه ماه حدود 600 دلار گرونتره .

منتظر نظرات سبزتون هستم

همونطور که قبلا هم گفتم studio plus هم جاش بهتره هم خودش .
studio pluse من داخلش رو دیدم چون یکی از دوستامون 2 ماه اونجا بود. خوب و تمیز و امن بود. آشپزخانه هم داره با اینترنت و تلویزیون و ... هفته ای یکبار هم میان تمیز میکنن سوئیت رو.STUDIO 6 رو از بیرون دیدم ولی به نظرم زیاد امن نیومد چون در سوئیت ها به فضای باز ، باز میشه اما اون یکی مثل هتله . وارد ساختمون میشه بعد با آسانسور به سوئیت میره.
CASE NO.:2010AS290XX
تاريخ دريافت پاکت اول:15 June
تاريخ ارسال فرمها:18 June
تاريخ کارنت شدن:آخرين بولتن
تاريخ دريافت نامه دوم:25 july
تاريخ مصاحبه: 1سپتامبر
تاريخ کليرنس: 14 سپتامبر
سفارت:آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_ad ، storagemeter ، hoda2012 ، emankh101 ، SH1A2R3 ، MAHDI2012 ، MPU ، ali234 ، shkhmo ، mojtaba_k ، etefag ، سمانه777 ، sce ، mhb161 ، y.n ، mehdi2014
دوستان ساكن هيوستون
من سالها موسيقي سنتي كار كردم و حدود بيست و دو سال پيش حتي گروه موسيقي هم داشتيم
تنبك سه تار و پيانو از سازهايي بود كه من كار كرده بودم ولي تمبك را بصورت حرفه اي ميدانسنه و ميدانم
خواستم ببينم در آنجا گروههاي موسيقي فعال سنتي هست ؟
اگر هست ميشود به آنها پيوست و هم فان شود و هم منبع در آمد اوليه؟
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، MAHDI2012 ، ali234 ، shkhmo ، mojtaba_k ، sce ، mhb161 ، ZHERZHIC
بچه ها من و خانمم داریم میایم هیوستون .
دیشب زنگ زدم به Airport Shuttle واسه هماهنگی زمان رسیدنمون ولی خانمه گفت که تلفنی نمیشه و باید آنلاین رزرو کنم . من هم گفتم که کریدیت کارت ندارم و نمیتونم .......... خلاصه طرف گفت که تو فرودگاه ماشینهای Airport Shuttle هست . حالا از دوستان کسی میدونه که واقعا ماشین هست وقتی برسیم ؟؟ در ضمن ما وارد فرودگاه Houston Hobby میشیم ، چون پرواز داخلی از نیویورک داریم .

مرسی
الان در هیوستون
خدایا من فدات بشم.......

پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، shkhmo ، mojtaba_k ، sce ، mhb161 ، y.n
(2012-03-24 ساعت 14:04)mehdi3261 نوشته:  بچه ها من و خانمم داریم میایم هیوستون .
دیشب زنگ زدم به Airport Shuttle واسه هماهنگی زمان رسیدنمون ولی خانمه گفت که تلفنی نمیشه و باید آنلاین رزرو کنم . من هم گفتم که کریدیت کارت ندارم و نمیتونم .......... خلاصه طرف گفت که تو فرودگاه ماشینهای Airport Shuttle هست . حالا از دوستان کسی میدونه که واقعا ماشین هست وقتی برسیم ؟؟ در ضمن ما وارد فرودگاه Houston Hobby میشیم ، چون پرواز داخلی از نیویورک داریم .

مرسی

دوست عزیز شاتل هست تو فرودگاه،نیازی نیست از قبل رزرو کنید،همونجا پرداخت می‌کنید،برای قیمتش هم بستگی به مسیرتون داره،من و همسرم در مجموع ۳۵ دلار دادیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، MPU ، shkhmo ، mojtaba_k ، سمانه777 ، sce ، arman_m ، mhb161 ، y.n ، mehdi2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان