کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امضای انگلیسی و امضا کردن در امریکا
(2010-09-10 ساعت 16:17)khashayar6310 نوشته:  حتی اونها با بیشتر اسم های ما هم مشکل دارند .
مثلا خود من که نمیدونم اون ها میخوان اونجا چه جوری خشایار رو تلفظ کنند .
من تو این فکر بودم که امضام رو از روی اسمم طراحی کنم ولی نمیشه چون اونجوری با امضام هم مشکل پیدا میکنند .
مثله اینکه اعتیادت نسبت به سایت رفته بالاTongue
امضای الکترونیکی چطوری کسی میدونه ازش؟

پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid22 ، khashayar6310 ، m@ry@m75 ، taherifar
تعريف امضاي الكترونيك:

قانون نمونه آنسيترال در باب امضاي الكترونيك، مصوب 2001 ميلادي در تعريف امضاي الكترونيك مقرر مي‌دارد: «امضاي الكترونيك، داده‌هايي در شكل الكترونيك است كه به يك داده پيام ديگر منضم شده و يا به طور منطقي به آن ضميمه گرديده و به عنوان وسيله‌اي براي شناسايي امضاءكننده آن داده پيام و تأييد اطلاعات موجود در آن از سوي امضاءكننده به كار گرفته شده است» پيام مورد استفاده قرار مي‌گيرد.»

نرم افزار تهیه امضا الکترونیک:
http://www.p30world.com/archives/004502.php

:::::::::چگونه یک امضای الکترونیک بسازیم :::::::

امضا عبارت است از نوشتن اسم یا اسم خانوادگی (یا هر دو) یا رسم علامت خاصی که نشانه هویت صاحب علامت است، در ذیل اوراق و اسناد عادی یا رسمی که متضمن وقوع معامله یا تعهد یا قرار یا شهادت و مانند آنها است.
متن فوق، مفهوم کلیدی و رسمی امضا از دیدگاه حقوقی است.
در حقیقت وجود امضای شما در پایین نامه ها، آثار و نوشته هایتان، اصلیت و اعتبار آن را به طرف مقابل اثبات می کند. اما سوال اینجاست که در دنیای مجازی وب و به ویژه در مبادلات پست الکترونیک آن هم در قالب تعاملات تجاری و بازرگانی و... چگونه می توان صاحب امضای الکترونیک شد و بر اصالت آن تاکید نمود. به عبارتی، در دنیای الکترونیک برای نمایش امضای خود، به خصوص در نامه های الکترونیک شخصی، چه کنیم تا کسی به آسانی آدرس و نام ما را جعل نکند؟ زیرا امضا سند، مدرکی است برای اعتبار شما. بنابراین اگر می خواهید برای خود یک امضای الکترونیکی آنلاین بسازید. در اینجا یکی از روش های ساخت چنین امضایی را خدمت شما عزیزان تشریح می کنم:

برای شروع و آغاز ساخت امضای الکترونیکی آنلاین، می بایست نخست به سایت زیر مراجعه نمایید:
www.mylivesignature.com
سپس روی لینک click here to start کلیک کنید.
در صفحه جدید هم روی لینک using the signature creation wizard کلیک کنید.
حال مراحل را گام به گام انجام دهید:
1))در صفحه ظاهر شده یعنی: Step 1.Enter the name
شما در محل مورد نظر می بایست نام خود را بنویسید و دکمه Next step را بزنید تا به صفحه بعدی بروید.
2))در صفحه جدید یعنی: Step 2.Select the font
شما می توانید فونت یا قلم مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بدین منظور می توانید با موس خود، هر فونتی را که خواستید انتخاب نمایید و برای دیدن سایر فونت ها، بر روی دکمه های زرد که به ترتیب از 1 تا 120 فونت را نمایش می دهند کلیک نمایید تا به صفحه مورد نظر بروید. بعد از انتخاب فونت مورد نظر، روی دکمه next step کلیک نمایید.
3))در صفحه سوم یعنی: Step 3.Select the size
شما می بایست اندازه تصویر امضای الکترونیکی خود را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب سایز، در انتهای صفحه، مانند دفعات پیش روی دکمه next step کلیک نمایید.
4))در صفحه چهارم یعنی: Step 4.Select the color
شما می توانید رنگ امضای خود را از بین گزینه های ارائه شده انتخاب نمایید. همانند گذشته بعد از انتخاب رنگ مورد نظر، در انتهای صفحه روی دکمه next step کلیک نمایید تا به صفحه بعد انتقال یابید.
5))در صفحه پنجم یعنی: Step 5.Select the slope
شما می بایست میزان شیب، کجی و انحراف امضای الکترونیکی خود را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب یکی از گزینه های دلخواه، در انتهای صفحه روی دکمه next step کلیک نمایید.
6))صفحه جدید، صفحه پایانی مراحل ساخت امضای الکترونیکی آنلاین شما می باشد. در این صفحه یعنی:
Finished! the signature is ready
چنانچه شما تمام مراحل ساخت را به درستی انجام داده باشید، حاصل کار خود را به صورت نمونه زیر مشاهده خواهید نمود.
نکته1:برای ذخیره عکس امضای آنلاین ساخته شده خود، می توانید روی تصویر امضای خود راست کلیک نمایید و گزینه ... save picture as را انتخاب نمایید و در محل مورد نظر خود ذخیره نمایید.
نکته2: با کلیک روی لینک ?want to download this signature شما می توانید در صفحه باز شده، آدرس URL تصویر امضای ساخته شده خود را مشاهده نمایید. شما همچنین می توانید آدرس تصویر خود را ذخیره نمایید.
برای دریافت فایل کتابچه الکترونیکی این آموزش می توانید به سایت www.MOBASHERIN.com بخش کتابچه الکترونیکی مراجعه نمایید.

منبع:ماهنامه دانش و کامپیوتر، شماره 85

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
دوستان سلام.
یه سئوال دارم از دوستان عزیز،
امضایی که ما پای مدارک تو فرودگاه زدیم خیلی معمولی بود و اون خورده زیر گرین کارتمون.
حالا می خوام بدونم که می شه اقدام کرد که امضا رو تغییر داد که متعاقباً درخواست بدیم گرین کارت هم عوض بشه.

باز هم میگم که امضای ما خیلی معمولیه.

پیشاپیش مرسی از کمک دوستان.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mr.amir ، mitr.p ، frozen mind ، mml ، rs232 ، امیر مهاجر ، Hedieh20 ، romance33 ، taherifar
(2011-05-17 ساعت 06:06)javidk نوشته:  دوستان سلام.
یه سئوال دارم از دوستان عزیز،
امضایی که ما پای مدارک تو فرودگاه زدیم خیلی معمولی بود و اون خورده زیر گرین کارتمون.
حالا می خوام بدونم که می شه اقدام کرد که امضا رو تغییر داد که متعاقباً درخواست بدیم گرین کارت هم عوض بشه.

باز هم میگم که امضای ما خیلی معمولیه.

پیشاپیش مرسی از کمک دوستان.
دقیقا من هم همین سوال رو دارم.
امضا در امریکا
ایا میتونیم همن امضای خودمون رو که در ایران داریم استفاده کنیم؟؟(همونی که در پاسمون هم زدیم؟؟)
یا اینکه حتما باید به زبان انگلیسی باشه؟؟(اسم کاملمون یا مثلا به اختصار m.s??(
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: mr.amir ، success ، rs232 ، امیر مهاجر ، romance33 ، taherifar
دوستان
سلام ممنون از ارسالهاي جالب
آيا مي شود با ساده سازي امضاء فارسي خود بعلاوه اول اسم كوچك و فاميل به خط " كرسيو " مطابق با 50 درصد امضاء پاسپورت استفاده كرد(البته به صورتي كه خيلي ضايع نباشدTongue)
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، امیر مهاجر ، Hedieh20 ، romance33 ، taherifar
دوستان عزیز, شما هر زمانی که بخواهید می توانید امضای خودتان را تغییر دهید و هیچ نیازی هم نیست که در جایی ثبت شود. من هم امضای گرین کارتم با امضای گواهینامه و امضای بانک و امضایی که الآن دارم خیلی فرق دارد. یعنی یک سیر تکاملی را مثل نظریه داروین طی کرده است تا به امضای فعلی برسد. ظاهرا آن چیزی که برای آنها مهم است ارتعاشات دست و یا یک چیزهایی در این مایه ها است که از روی آن می توانند صاحب امضا را شناسایی کنند و شکل و شمایل آن چندان برایشان اهمیتی ندارد. بهترین و ساده ترین حالت این است که اسم و فامیل خودتان را به انگلیسی بنویسید و خلاص.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-03-16 ساعت 15:25)soroush2031 نوشته:  فکر کن اگه میشد از این امضا هائی بکنیم که تو مهاجر سرا میزنیم.و مثلا هر اداره ای امضای مخصوص خودشو داشت. به فرض توی بانک امضامون به این مضمون بود : ارباب پول بعدش اسممون
توی اداره سوشیال امضا میکنیم که:شهروند جهانی بعدش اسممون
واسه گواهینامه:بوق زدن ممنوع بعدش اسممون
واسه اداره بیمه: بیمه اش کردم به نامت.....
واسه اجاره خونه: تو فکر یک سقفم
واسه دانشگاه : علم بدون عمل همانند زنبیل بدون دسته است
واسه فرم درخواست کار: تراکتور شما .بعدش اسممون
واسه ازدواج: ازدواج ازدواج رمز پیروزی
واسه شکایت نامه: قلم ما کلفت تر از گردن شماست
و هزاران جای دیگه
خوش و خرم باشید

میدونم که باید دکمه تشکر رو بزنم اما انقدر خندیدم که حیفم اومد ننویسم. سروش جان، خیلی باحال بود از خنده اشکم دراومد.
میگم خوب شد آرش این بحث رو مطرح کرد، چقدر سوال امضایی داشتیم...
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، parisam ، kasrafo ، romance33 ، soli asali ، taherifar
این هم امضا درست می کنه
در واقع اسمتون رو با فونتهای مختلف می نویسه
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
پاسخ
امضای اکانت منجر کانادایی الاصل! که برای من حساب باز کرد شبیه امضاهای ایرانیها بود و حتی از اونهم بدتر!
خربزه و هندونه و یه سیم ظرفشویی هم تو امضاش دیده میشد! Big Grin
پاسخ
یه بنده خدایی رو یه چک میلیاردی رو امضا کرده بود، اگه میدیدین فکر میکردین چک رو خط زده که باطل بشه!!!!
دوست من رفته بود چک رو تحویل گرفته بود ببره بانک، وسط راه فکر کرده بود چک خط خطی شده!!! برگشته بود سال کرده بود،بهش گفتن: این امضاس!!!
صد رحمت به هندونه و خربزه و سیم ظرفشویی!!!
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
پاسخ
(2010-03-16 ساعت 15:23)rasarasa نوشته:  اصلا لزومی نداره از الان امضا کنید.من وقتی رفتم مصاحبه اصلا پاسپورتم امضا نداشت.وقتی داشتم میومدم آمریکا می خواستم برای آلمان ویزا بگیرم که تو سفارت گفتن امضاش کنم.وگرنه تو سفارت آمریکا کسی کاری نداشت.شما هم می تونی امضا نکنی.اگه خواستن بعدا امضا کنی.
پاسپورت منم امضا نداشت.اما توی مطب اونگان گفت اول اینجا رو امضا کن بعد برو طبقه بالا.
وبلاگم
سفرنامه1
سفرنامه2
تاریخ ورود به آمریکا 4/4/2013
شهر اقامت: Houston, Texas
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، ASALI ، sadeghi897 ، m@ry@m75 ، آنی ، romance33 ، taherifar
(2013-03-25 ساعت 00:26)nedaUSA نوشته:  
(2010-03-16 ساعت 15:23)rasarasa نوشته:  اصلا لزومی نداره از الان امضا کنید.من وقتی رفتم مصاحبه اصلا پاسپورتم امضا نداشت.وقتی داشتم میومدم آمریکا می خواستم برای آلمان ویزا بگیرم که تو سفارت گفتن امضاش کنم.وگرنه تو سفارت آمریکا کسی کاری نداشت.شما هم می تونی امضا نکنی.اگه خواستن بعدا امضا کنی.
پاسپورت منم امضا نداشت.اما توی مطب اونگان گفت اول اینجا رو امضا کن بعد برو طبقه بالا.

منشی انگان با منم همین کارو کرد..یه امضای ایرونی دلم گنده زدم توی پاسمSad پس می‌شه عوضش کرد؟
ویزا یه ضرب.روز مصاحبه...Smile
Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mirzamemar ، romance33 ، exxedus ، پرستو ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان