کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امضای انگلیسی و امضا کردن در امریکا
یک نکته ای به ذهنم رسید که خیلی خلاصه برایتان مینویسم و شاید به درد دوستانی بخورد که تازه قصد ورود به امریکا را دارند.
امریکاییها برای امضا فقط اسم و فامیل خودشان را می نویسند و امضاهای ما که دارای اشکال هندسی است برای آنها بسیار عجیب است. مخصوصا خربزه و هندوانه هایی که به امضای ما چسبیده است اغلب از محدوده معین امضا خارج می شود و آنها نمی توانند آن را درست اسکن کنند.
برای همین وقتی وارد امریکا می شوید برای امضا فقط اسم و فامیل خودتان را بنویسید. مخصوصا زمانی که حساب بانکی باز می کنید و امضای شما برای صدور چک و یا خریدهایی که در فروشگاهها با کردیت کارت می کنید مهم است.
من اوایل ورودم امضایم را به خط نستعلیق انگلیسی می نوشتم ولی الآن امضایم بیشتر شبیه به خط میخی انگلیسی است که فقط سر هم و سریع می نویسم.
گفتم شاید این نکته بدردتان بخورد
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، merdax ، usa.lover ، ساشا ، rasarasa ، soroush2031 ، admin ، SamiraN ، darya ، looloo ، Jav3 ، m.memari ، R.F ، indmehdi ، homeless ، honareirani ، Hojjat ، hamed_gh ، shr.jafari ، ana ، jam_14051 ، reza22 ، laili ، OverLord ، Hossein81 ، WIKIMAN ، ChairMan ، 20reza ، سارا کوچولو ، frozen mind ، Ali Sepehr ، Cruz ، farzad24 ، ariyan ، oghab ، Electronic-Arts ، farzad-it ، shahrzad_a ، maxsupermax ، Hornet ، abig ، amirhomayoun ، مسافرکوچولو ، kasra ، alisarshar ، mitr.p ، Linspire ، loveusa2010 ، khabaloo ، wushu kung fu ، AvRiMcM ، Iman-gta ، سروش سعیدی ، hamedrouhi ، dreamer60 ، ali.narooei ، saied-k ، California ، Man ، arashmojtaba ، mavarfan ، MPU ، smith ، Afies ، Danoosh ، نازنین 932 ، ozone ، aylin sh ، ziza ، amiry ، armaghani ، kasrafo ، maneia ، pariya2 ، shimoda ، امیر مهاجر ، asal1907 ، pr.kia ، lilac ، mitme ، el333 ، Hedieh20 ، r_ent ، mori5050 ، amir82 ، AsemanAbee ، nooshshahnar ، گل نهال ، mazerati ، MAHDI2012 ، roze ، Emad_L ، SEPIDEHHHH ، ali234 ، parastoo mohajer ، mhr.714 ، hoj_s000 ، sorena ، sadeghi897 ، حامد ، HRSH ، ASALI ، M0TRIX ، mani88 ، parsush ، saeid-ss ، lot2013 ، siakhatar666 ، shatsi ، پادتنش ، ghafari88 ، iman63ir ، m@ry@m75 ، afshinghwink ، mirzamemar ، sce ، ikamaly ، mhz_ir ، سمبل ، eli az ، philter ، amin arefi ، hamedhamed ، mehrdad pharm ، soli asali ، pishahang2014 ، mohamadir ، Kingrazor ، mahdibashoma ، maryam.azad ، پرستو ، Ramin geologist ، meeelaaad ، feidom30 ، M.Ho ، taherifar ، Abdorrezaa ، biparva ، behniaahmadi ، tapartoor600 ، manheb1 ، SomeOneX ، sadaf44 ، salar5452 ، rouham ، jupiterx ، bugbear ، lotfe.kh ، Hamid300 ، farid_irani ، amirsalehish ، matin.sh ، sheghi ، pishvahamid ، pedram7 ، Mani-usa ، mohammadkazemi0090 ، milade
همون! منم رفتم حساب باز کنم دیدم یارو دستش زیر چونشه داره عین حالتی که من بچگیام کارتون "بچه های مدرسه والت و خانوم دِلگارِچی" رو میدیدم امضا زدن منو نگاه میکنه! البته تازه مال من یه خط مورب و یه افقیه با قسمت دوم فامیلیم به انگلیسی! یارو کلی طول کشید حلاجی کنه این چیه دیگه!
ولی میشه همون امضارو زد در سایز کوچیکتر! منم همینکارو کردم البته توجیهش همون ساده بودن و پیچیده نبودنشه! اگر ساده نباشه بهتره همون اسم فامیلو ایتالیک بنویسین یه خط سرش بکشین تا تهش بشه امضاتون
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
خیلی خوب شد گفتید آرش خان!!!
من دادم یکی ( Big Grin ) یه امضا برام درست کنه که هم امضای دستی ام باشه، هم امضای زیر عکسهایم برای نمایشگاه و ...
خوب شد این مطلب رو یادآور شدید...
البته من به این شخص از خود هم بیشتر اعتماد دارم، چون دادشمه!!
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: SamiraN ، honareirani ، rs232 ، kasrafo ، r_ent ، sorena ، m@ry@m75 ، sce ، romance33 ، soli asali ، taherifar ، salar5452
خوب آخه اسم و فامیل بنویسیم که دیگه نمیشه امضا !! Big Grin
امضا باید هچل هفت باشه کسی نتونه جعلش کنه . یعنی شما پایین چک همینطوری فقط اسم مینویسید؟
تازه من دست خط انگلیسیم ثابت نیست !! ۱۰ تا خطشو بذاری کنار هم یکیش مثل هم در نمیاد
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
يه سوال!
کساني که براي فرم اول امضاي اينجاشونو کردن، و طبيعتاً موقع مصاحبه هم بايد همون امضا رو بکنن، آيا بعد از رفتن، ديگه لازمه حتماً همون امضا براي کارهاي ديگشون باشه!؟ يا بقول آرش تغييرش بديم به اسم و فاميل؟
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، honareirani ، SamiraN ، rs232 ، امیر مهاجر ، r_ent ، SEPIDEHHHH ، m@ry@m75 ، sce ، romance33 ، taherifar
من تا قبل از ورودم به آمریکا در تمام موارد فرمهای لاتاری و حتی در سفارت همون امضای ایرانم رو استفاده کردم .توی فرودگاه آمریکا هم همون امضا رو زدم .ولی از آن به بعد توی فرم سوشیال سکیوریتی و تمام حسابهای بانکی که داشتم امضام رو تغییر دادم وانگلیسی امضا کردم . در بانکها هم برای چک کردن امضام فقط صفحۀ آخر پاسپورتم رو نگاه می کردند و من چون امضای ایرانی کرده بودم برای یکی از بانکها مجبور شدم دو امضا کنم که معلوم شه خودمم. ولی تا الان هر جا امضا ازم خواستن امضای انگلیسی کردم ومشکلی هم پیش نیومده. من فکر می کنم بعداز ورود به آمریکا فقط در همان ادارۀ سوشیال و بانکها امضا ثبت می شود. اگر ته پاسپورتتون هنوز امضا نداره ،انگلیسی امضاش کنید که دیگه در بانک هم به مشکلی بر نخورید.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-03-16 ساعت 11:37)homeless نوشته:  خوب آخه اسم و فامیل بنویسیم که دیگه نمیشه امضا !! Big Grin
امضا باید هچل هفت باشه کسی نتونه جعلش کنه . یعنی شما پایین چک همینطوری فقط اسم مینویسید؟
تازه من دست خط انگلیسیم ثابت نیست !! ۱۰ تا خطشو بذاری کنار هم یکیش مثل هم در نمیاد

راستش من یادمه جایی خونده بودم امضاهایی که شامل نوشته (مثلاً اسم) باشه جعلش سخت‌تره.
پاسخ
اما من امضام رو تغییر ندادم و همه کارام رو بدون مشکل با همین امضای فارسی انجام میدم.امضام اسم و فامیلم با فارسی هست البته خربزه هندونه نداره ها ولی کمی اشکال هنری درش دیده میشه و درسته خیلی وقتا خیلی ها با تعجب نگاه می کنن اما هیچ جا ایرادی نگرفتن فقط باید پائین امضا اسم و فامیلم رو انگلیسی بنویسم
پاسخ
(2010-03-16 ساعت 12:33)rasarasa نوشته:  من تا قبل از ورودم به آمریکا در تمام موارد فرمهای لاتاری و حتی در سفارت همون امضای ایرانم رو استفاده کردم .توی فرودگاه آمریکا هم همون امضا رو زدم .ولی از آن به بعد توی فرم سوشیال سکیوریتی و تمام حسابهای بانکی که داشتم امضام رو تغییر دادم وانگلیسی امضا کردم . در بانکها هم برای چک کردن امضام فقط صفحۀ آخر پاسپورتم رو نگاه می کردند و من چون امضای ایرانی کرده بودم برای یکی از بانکها مجبور شدم دو امضا کنم که معلوم شه خودمم. ولی تا الان هر جا امضا ازم خواستن امضای انگلیسی کردم ومشکلی هم پیش نیومده. من فکر می کنم بعداز ورود به آمریکا فقط در همان ادارۀ سوشیال و بانکها امضا ثبت می شود. اگر ته پاسپورتتون هنوز امضا نداره ،انگلیسی امضاش کنید که دیگه در بانک هم به مشکلی بر نخورید.

بسيار ممنون. من هنوز توي پاسپورتم امضاء نکردم. نبايد امضايي که توي فرم اول کردم باشه که توي مصاحبه به مشکل برنخورم.
طبيعتاً اگه توي مصاحبه بهم گير بدن و رفيوز بشم، ديگه پام به اون بانک نميرسه که بخواد واسم مشکلي درست بشه!!!Big Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
اصلا لزومی نداره از الان امضا کنید.من وقتی رفتم مصاحبه اصلا پاسپورتم امضا نداشت.وقتی داشتم میومدم آمریکا می خواستم برای آلمان ویزا بگیرم که تو سفارت گفتن امضاش کنم.وگرنه تو سفارت آمریکا کسی کاری نداشت.شما هم می تونی امضا نکنی.اگه خواستن بعدا امضا کنی.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
فکر کن اگه میشد از این امضا هائی بکنیم که تو مهاجر سرا میزنیم.و مثلا هر اداره ای امضای مخصوص خودشو داشت. به فرض توی بانک امضامون به این مضمون بود : ارباب پول بعدش اسممون
توی اداره سوشیال امضا میکنیم که:شهروند جهانی بعدش اسممون
واسه گواهینامه:بوق زدن ممنوع بعدش اسممون
واسه اداره بیمه: بیمه اش کردم به نامت.....
واسه اجاره خونه: تو فکر یک سقفم
واسه دانشگاه : علم بدون عمل همانند زنبیل بدون دسته است
واسه فرم درخواست کار: تراکتور شما .بعدش اسممون
واسه ازدواج: ازدواج ازدواج رمز پیروزی
واسه شکایت نامه: قلم ما کلفت تر از گردن شماست
و هزاران جای دیگه
خوش و خرم باشید
خانه دوست کجاست...
پاسخ
(2010-03-16 ساعت 15:23)rasarasa نوشته:  اصلا لزومی نداره از الان امضا کنید.من وقتی رفتم مصاحبه اصلا پاسپورتم امضا نداشت.وقتی داشتم میومدم آمریکا می خواستم برای آلمان ویزا بگیرم که تو شفارت گفتن امضاش کنم.وگرنه تو سفارت آمریکا کسی کاری نداشت.شما هم می تونی امضا نکنی.اگه خواستن بعدا امضا کنی.

ایول سفارت امریکا اصلا گیری به امضا نداده جالبه من اولین سفرم تازه سفر توریستی بود اولین چیزی که خواستن همین امضای پاس بود.هزار بارهم تکرار میکرد انگار میخوام فرار کنمBig Grin
پاسخ
سلام دوستان

یه موضوعی که خودم کمی درگیرش بودم رو سعی کردم بیشتر براتون باز کنم، امیدوارم مفید باشه.ضمنا آرش عزیز قبلا یه تاپیکی در این مورد داشته که این تاپیک میتونه مکملش باشه.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid40607

معرفی 3 سایت جالب برای الگوی امضای انگلیسی:

www.Tomfolio.com نمونه امضاهای جالب بر اساس حروف الفبای نویسندگان مشهور
www.Sigfont.com نمونه امضا
www.Wisestamp.com امضا برای ایمیل و وب

چند تا نمونه هم ضمیمه شده.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
(2010-09-10 ساعت 00:13)Hossein81 نوشته:  سلام دوستان

یه موضوعی که خودم کمی درگیرش بودم رو سعی کردم بیشتر براتون باز کنم، امیدوارم مفید باشه.ضمنا آرش عزیز قبلا یه تاپیکی در این مورد داشته که این تاپیک میتونه مکملش باشه.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid40607

معرفی 3 سایت جالب برای الگوی امضای انگلیسی:

www.Tomfolio.com نمونه امضاهای جالب بر اساس حروف الفبای نویسندگان مشهور
www.Sigfont.com نمونه امضا
www.Wisestamp.com امضا برای ایمیل و وب

چند تا نمونه هم ضمیمه شده.

حسین جان از امضا مهمتر یه فکری به حال فامیل کردنه من با فامیلم مشکل دارمTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، khashayar6310 ، m@ry@m75 ، romance33 ، taherifar
حتی اونها با بیشتر اسم های ما هم مشکل دارند .
مثلا خود من که نمیدونم اون ها میخوان اونجا چه جوری خشایار رو تلفظ کنند .
من تو این فکر بودم که امضام رو از روی اسمم طراحی کنم ولی نمیشه چون اونجوری با امضام هم مشکل پیدا میکنند .
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان