کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه انجام fbi Check
سلام دوستان
کسی می تونه به من بگه که برای کسی که fbi ckeck بهش خورده (سفارت آمریکا ابوظبی) و برگ آبی گرفته آیا باید فقط در سایت http://abudhabi.usembassy.gov/immigrant_visas.html و در قسمت check visa status با دادن شماره پرونده مورد خود را برای کلیرنس شدن چک کنه ؟ و آیا به همه قبل از اینکه جواب بیاد در جواب مینویسه که هنوز اطلاعاتی از ویزای شما نداریم!!
ممنون اگر کسی به روز راهنماییام کنه؟
( پرونده مادر پیرم است که 12 جون 2013 در ابوظبی مصاحبه شد ولی چون 50 سال پیش معلم آموزش و پرورش بود بهش بک گراند چک خورد)
خواهش اونایی که برگ آبی از سفارت آمریکا در ابوظبی گرفتند نحوه چک کردن کیس نامبر خودشونو توضیح بدن و حتی اگر اشکالی نداره جوابی که تو سایت میگذاره هم بگید خیلی خیلی ممنون میشم .نمی دونم چرا همش فکر می کنم برای چک کردن کیس مادرم دارم اشتباه میکنم!!!!
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، msar ، Omid 3926
(2013-07-17 ساعت 12:27)سیامک ع نوشته:  سلام دوستان
کسی می تونه به من بگه که برای کسی که fbi ckeck بهش خورده (سفارت آمریکا ابوظبی) و برگ آبی گرفته آیا باید فقط در سایت http://abudhabi.usembassy.gov/immigrant_visas.html و در قسمت check visa status با دادن شماره پرونده مورد خود را برای کلیرنس شدن چک کنه ؟ و آیا به همه قبل از اینکه جواب بیاد در جواب مینویسه که هنوز اطلاعاتی از ویزای شما نداریم!!
( پرونده مادر پیرم است که 12 جون 2013 در ابوظبی مصاحبه شد ولی چون 50 سال پیش معلم آموزش و پرورش بود بهش بک گراند چک خورد)
خواهش اونایی که برگ آبی از سفارت آمریکا در ابوظبی گرفتند نحوه چک کردن کیس نامبر خودشونو توضیح بدن و حتی اگر اشکالی نداره جوابی که تو سایت میگذاره هم بگید خیلی خیلی ممنون میشم .نمی دونم چرا همش فکر می کنم برای چک کردن کیس مادرم دارم اشتباه میکنم!!!!

سلام
من هم مادرم سفارت ابوظبی بود دقیقا Fbi Check خورد حدود سه ماه گذشت هر چی درسایت چک می کردیم می نوشت ویزا هنوز حاضر نیست آخر بعد 3 ماه زنگ زدم سفارت ابوظبی سوال کردم گفت حاضر بیاد من رفتم ابوظبی وقتی رفتم گذرنامه را تحویل دادم مسئوا سفارت زد در سیستم گفت شما دیرتر از 21 روز اومدید باز باید تجدید بشه Fbi check من هم یک مقدار بحثم شد باز برگشتم مجدد بعد از 2 ماه سایت چک کردم دیدم زده حاضر این دفعه مادرم رفت ویزاشو گرفت و برگشت. دفعه اول سایت کاملا ایراد داشت چون اصلا خبری از نوشتن اینکه ویزا حاضر است نبود به مسئول سفارت هم که گفتم سایت ایراد دارد گفت به من مربوط نیست سایت مشکل داره یا نه ، به نظر من اگر خیلی طول کشیده حتما زنگ بزنید سفارت و از وضعیت آن خبر بگیرید.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ginjer ، msar ، فام مج
(2013-07-17 ساعت 16:25)bsbali نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 12:27)سیامک ع نوشته:  سلام دوستان

سلام
من هم مادرم سفارت ابوظبی بود دقیقا Fbi Check خورد حدود سه ماه گذشت هر چی درسایت چک می کردیم می نوشت ویزا هنوز حاضر نیست آخر بعد 3 ماه زنگ زدم سفارت ابوظبی سوال کردم گفت حاضر بیاد من رفتم ابوظبی وقتی رفتم گذرنامه را تحویل دادم مسئوا سفارت زد در سیستم گفت شما دیرتر از 21 روز اومدید باز باید تجدید بشه Fbi check من هم یک مقدار بحثم شد باز برگشتم مجدد بعد از 2 ماه سایت چک کردم دیدم زده حاضر این دفعه مادرم رفت ویزاشو گرفت و برگشت. دفعه اول سایت کاملا ایراد داشت چون اصلا خبری از نوشتن اینکه ویزا حاضر است نبود به مسئول سفارت هم که گفتم سایت ایراد دارد گفت به من مربوط نیست سایت مشکل داره یا نه ، به نظر من اگر خیلی طول کشیده حتما زنگ بزنید سفارت و از وضعیت آن خبر بگیرید.

با تشکر از تو دوست عزیز
برای مادر شما هم در زمانی که سایت سفارت را چک می کردید این جواب را می نوشت :
No information has been found about the application number you entered. Please check carefully the number you entered. Your case number is clearly listed on your 221(g) refusal sheet and on all official correspondence from the Embassy regarding your immigration case. Please note the standard format for case numbers
یا مطلب دیگری نوشته میشد؟ برای من این سوال مهمی ست که تمامی آنهایی که هنوز جواب fbi چک نیامده همین جواب را میدهند؟ شما شما فرمودید برای شما مینوشتند ویزا حاضر نیست ! آیا منظورتان همین متن است؟
ممنون میشم که بفرمایید
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
نه درست یادم نیست ولی این جمله نوشته نشده بود.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
سلام دوستان. من 21 سالمه و دانشجو هستم. 2تا برادرام سیتیزن هستن و پدر و مادرمم گرین کارت دارن. منم یک ماه و نیم پیش رفتم سفارت اما به این دلیل که قبلا در بچگی گرین کارت داشتم و آمریکا بودم اف بی ای چک خوردم بهم گفتن بین 1 تا 3 ماه دیگه صدام میکنن. من چون مشکل خروج از کشور دارم خیلی نگران هستم چون سنوات تحصیلیمم رو به اتمام هست! حالا میخواستم ببینم ممکنه بیشتر از این مدتی که بهم گفتن طول بکشه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، mehrdad.agha
(2013-07-21 ساعت 23:19)gholigholombe نوشته:  سلام دوستان. من 21 سالمه و دانشجو هستم. 2تا برادرام سیتیزن هستن و پدر و مادرمم گرین کارت دارن. منم یک ماه و نیم پیش رفتم سفارت اما به این دلیل که قبلا در بچگی گرین کارت داشتم و آمریکا بودم اف بی ای چک خوردم بهم گفتن بین 1 تا 3 ماه دیگه صدام میکنن. من چون مشکل خروج از کشور دارم خیلی نگران هستم چون سنوات تحصیلیمم رو به اتمام هست! حالا میخواستم ببینم ممکنه بیشتر از این مدتی که بهم گفتن طول بکشه؟!

دوست عزیز متاسفانه خیلی از مواقه بیشتر طول می کشه ولی بوده که حتی 1 ماه هم جوابش اومده امیدوارم شما جزو این دسته از افراد باشید.Wink
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: 2001
محل مصاحبه: آنکارا بود که خودشان به ایروان تغییر دادند
تاریخ تکمیل مدارک : 2010
تاریخ مصاحبه: 2013 May 30
تاریخ کلیرینس : Jan 16 2014
تاریخ گرفتن ویزا: Feb 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: gholigholombe ، msar
سلام
تاريخ مصاحبه ما جهت دريافت گرين کارت از نوع F4 در ابوظبي 10 اپريل(21 فروردين) بود،مطابق معمول ما هم مشمول کليرنس شديم. از آن زمان هر روز سايت را چک کرده ام تا اينکه بلاخره امروز با سفارت آمريکا در ابوظبي تماس گرفتم و درباره وضعيت پرونده سوال کردم.جواب دادند سايت سفارت هيچ مشکلي ندارد و شما همچنان به چک کردن سايت ادامه بدهيد.همسر من در ارتش خدمت سربازي را انجام داده و الان هم خبرنگار است.خودم هم مترجم هستم و در منزل کار ترجمه انجام ميدهم.دخترم هم محصل است. روند کليرنس براي کيس خانواده من تا کي ادامه خواهد داشت؟لطفا" اگر کسي اطلاعي دارد پاسخ بدهد.از دوستان خوبي که با حرفهايشان باعث ميشوند اين استرس و اضطراب ها کاهش پيدا کند متشکرم
کتگوري:F4
تاييد درخواست اوليه: 2001 feb
تاريخ تکميل مدارک: oct 2010
تاريخ مصاحبه: ابوظبيapril 10 , 2013
تاريخ كليرنس: jan 15 , 2014
تاريخ دريافت ويزا: feb 13 , 2014
تاریخ ورود به آمریکا:july 6, 2014
لس آنجلس، کالیفرنیا
پاسخ
(2013-09-01 ساعت 16:49)minoo meh نوشته:  سلام
تاريخ مصاحبه ما جهت دريافت گرين کارت از نوع F4 در ابوظبي 10 اپريل(21 فروردين) بود،مطابق معمول ما هم مشمول کليرنس شديم. از آن زمان هر روز سايت را چک کرده ام تا اينکه بلاخره امروز با سفارت آمريکا در ابوظبي تماس گرفتم و درباره وضعيت پرونده سوال کردم.جواب دادند سايت سفارت هيچ مشکلي ندارد و شما همچنان به چک کردن سايت ادامه بدهيد.همسر من در ارتش خدمت سربازي را انجام داده و الان هم خبرنگار است.خودم هم مترجم هستم و در منزل کار ترجمه انجام ميدهم.دخترم هم محصل است. روند کليرنس براي کيس خانواده من تا کي ادامه خواهد داشت؟لطفا" اگر کسي اطلاعي دارد پاسخ بدهد.از دوستان خوبي که با حرفهايشان باعث ميشوند اين استرس و اضطراب ها کاهش پيدا کند متشکرم
با سلام
شما تنها نیستید دیگرانی همچون من هم دچار این مرحله شدیم
راهی جز صبر کردن ، کنترل روزانه ایمیل آدرسی که در پرونده تون معرفی کردید(حتی SPAM)و مراجعه به سایتهای سفارت و CEASنبست
موفق باشید
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: minoo meh ، msar ، samiraaa ، Pargosha
روش جدید حذف پست غیر قابل حذف !!!
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
روش جدید حذف پست غیر قابل حذف !!!
پاسخ
سلام
من 20نوامبر رفتم سفارت ابوظبی برای ویزای نامزدی اما بعد مصاحبه یک کاغذ آبی دادن گفتند از اینجا چک کن و هرموقع گفتن بیا،خدا کنه زودتر تموم شه آخه نامردم جگرم مشکل داره و باید جراحی بشه-خدایا خودت کمکم کن
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، msar
سلام دوستان
من از طریق ازدواج با همسرم برای اقامت کانادا اقدام کردم. پریروز وقت مصاحبه بهم دادن و بعد از انجام مصاحبه ایمیل زدن که FBI clearance certificate بفرستید. من نمیدونم این رو از کجا باید گرفت و مراحل اقدام کردنش به چه صورته؟ آیا تو ایران انجام میدن یا تو همین آنکارا که تا دو روز دیگه هستیم اقدام کنم؟ انگشت نگاریشو تو ایران میشه کرد؟ کلا روندش چجوریه و از کجا میشه اقدام کرد؟
تو رو خدا راهنمایی کنید اگه اطلاعاتی دارید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اف بی آی چک شوهر من الان بیشتر از هشت ماه طول کشیده، متاسفانه سفارت Abu Dhabi جواب درستی به ایمیل های من نمیده. ما حتی از آمریکا وکیل گرفتیم ولی جواب درستی به اون هم نمیدن. سفیر آمریکا حتی به شوهر من خوشامد به آمریکا گفته آخر مصاحبه. حالا سوال من اینه که کسی میدونه ماکسیمم زمانی که اف بی آی چک طول میکشه میتونه چند ماه باشه ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-11 ساعت 20:38)Niloo.set@gmail.com نوشته:  سلام
اف بی آی چک شوهر من الان بیشتر از هشت ماه طول کشیده، متاسفانه سفارت Abu Dhabi جواب درستی به ایمیل های من نمیده. ما حتی از آمریکا وکیل گرفتیم ولی جواب درستی به اون هم نمیدن. سفیر آمریکا حتی به شوهر من خوشامد به آمریکا گفته آخر مصاحبه. حالا سوال من اینه که کسی میدونه ماکسیمم زمانی که اف بی آی چک طول میکشه میتونه چند ماه باشه ؟ ممنون

معمولا اف بی ای چک آقایون طول میکشه... بیشترین زمان تا ۲ سال هست. (اف بی ای چک از ۲ روز هست تا ۲ سال و بیشتر) ... البته به ندرت پیش اومده که سه سال هم طول کشیده....

انشالله هرچه زودتر جواب اف بی ای چک ایشون بیاد.... من هم تو همین پروسه موندم و منتظرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-11 ساعت 20:38)Niloo.set@gmail.com نوشته:  سلام

سلام... متاسفانه هیچ چی معلوم نیست... حساب و کتاب هم نداره .. فقط باید صبر کرد... ما هم همین گرفتاری رو داریم و 6 ماه گذشته از زمان مصاحبه و هیج خبری نیست که نیست... خیلی بده .. انشالا خدا کمک کنه که تکلیفمون زودتر معلوم بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان