کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا
محسن جان
شما و سحر خانوم ترم چند هستيد؟ چه رشته اي و كدوم دانشگاه گفتن اينها ميتونه كمكمون كنه همديگه رو بهتر كمك كنيمSmile
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، msar ، Daneshjo ، nedaba
(2010-03-19 ساعت 12:02)nefarioos نوشته:  من دارم يه چيزايي دست گيرم ميشه
ولي بازم گيجم
يكي همين قضيه ي برگردوندنه پوله اضافي در صورت مقيم شدن
اين واقعا درسته؟
دوم وام؟ من كه تازه واردم ميتونم وام بگيرم واسه ادمه تحصيل؟ بعد نحوي باز پرداختش چطوريه؟
3. من برم به استادم چي بگم؟ بگم چه نامه اي بنويسه؟ در صورتي كه من هنوز دانشگاهي رو تو آمريكا انتخاب نكردم؟
4. اين evaluate كردن ريز نمرات تو ايران تقريبا چقدر طول ميكشه؟ حدودي ميخوام بدونم كي بايد پيگيرش بشم؟
والا ما که اینجاییم هم هنوز خودمون گیجیم.
قضیۀ برگرداندن پول اضافه در صورت این استیت شدن ،یک کم مشکوک به نظر می اید،دوستمان علیرضا باید چند وچونش را بگوید ،چون اگر چنین قانونی وجود داشته باشه اصلا چرا قانون این استیت وجود داره ؟چون هر دانشجویی هر جایی که درس بخونه از هر ایالتی هم که بیاد بلاخره بعد از یکسال تحصیل، این استیت می شه ،اگه قراره پول سال اول تحصیل هم بهش برگردوند پس چرا این قانون رو گذاشته اند!!!
در مورد وام شما از روز اول می تونید در صورت تایید دانشگاه از وامها استفاده کنید .کسانیکه با لیسانس وارد دانشگاه می شوند باید پس از اتمام تحصیل وام را طی اقساط فکر می کنم 10 ساله پس دهند،چندین مدل وام وجود دارد که یکی از بچه ها قبلا تاپیکی در این زمینه باز کرده بود.
evaluateکردن در آمریکا صورت می گیرد نه در ایران، خود دانشگاهها مراکزی را معرفی می کنند ،که باید ریز نمراتتان را برای آنها بفرستید و آنها با واحدهای آمریکا در همان رشته تطابق می دهند و مدرک معادل به شما می دهند. که هزینه اش را من در جایی دیدم حدود 160$ بود .
شما فقط باید بتوانی از ایران اصل مدرک وریز نمراتت را بگیری که این خودش در دانشگاههای دولتی به خصوص دانشگاههای بزرگ واقعا وقت گیر است.البته در دانشگاه ما (تهران)خودشان ریز نمرات ترجمه شده را برای دانشگاه مورد نظر می فرستادند و ریز نمرات رسمی را دستمان نمی دادند، که واقعا ای کاش این کار را نمی کردند چون خیلی بیشتر طول می کشد.

توصیه نامۀ استاد برای دانشگاه خاصی نوشته نمی شود بلکه کلیست .او باید طی یک نامۀ رسمی از شما تعریف کند و از تواناییهایتان بگوید.این کار را حتی استاد آمریکایی هم می تواند برای شما انجام دهند و الزاما نباید از دانشگاهتان باشد ،البته بعضی دانشگاهها تاکید کرده اند که از دانشگاه قبلی حتما توصیه نامه ای می خواهند.
با وجود خیل کثیر دانشجویانی که برای دانشگاههای خارجی پذیرش می گیرند معمولا اساتید ایران خودشان در جریان چند وچون توصیه نامه هستند.

چیزهایی که من گفتم صرفا تجربۀ نیمه کارۀ شخصی خودم است و میتواند با هر کس دیگری فرق داشته باشد ،چون در آمریکا تا جاییکه من دستگیرم شده هر ایالتی ساز خودش را می زند و انگار نه انگار که همه در یک کشورند. پس تجارب متفاوت است.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
اقا این gre چیه و یکی نخونده بره معمولا چند می گیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، msar ، Daneshjo ، nedaba
اینجا رو بخونید :
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/GRE_General
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Ashkan.R ، morteza_2010 ، mh_hshk ، honey62 ، mahakk ، Lucky Luke ، noobnoobi ، gema ، mehdi2014 ، msar ، Daneshjo ، nedaba
منم رفتم برای کالج سوال کردم بهم گفتند باید یک سال بمونی تا instate به حساب بیائی ....البته اینجا میتونید توی کالج قبل از اینکه instate بشید زبان بخونید و باید zero unit استفاده کنید .فکر میکنم اکثر ایرانیها چون زبانشون خوب نیست برای ورود به دانشگاه حتما به چند ماه زبان خوندن فشرده احتیاج داشته باشند.....
شما دو ماه اول ورود رو گیج هستید و دست چپ و راستتون رو با هم قاطی میکنید و کلا اینقدر درگیر گرفتن خونه و گواهینامه و ماشین و این بساطها هستید که فکر نمیکنم وقتی و اعصابی برای درس خوندن براتون بمونه.....بعد 6 ماه زبان میخونید توی کالج البته زیرو یونیت که تقریبا واحدی 25 $ میشه......چهار ماه بقیه رو هم به بطالت بگذرونید چشم به هم بزنید یک سال میشه و instate میشید.... 
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
يعني يكسال از وقت درس مپره؟
واييييييييييييييييييييي
تازه هيچ كدوم از واحدام ام كه قبول نميكنن
يباره بگيد ترك تحصيل كن و خلاصSmile
حالا اگه instate نباشيم ميتونيم وام بگيريمو پول يه ترم و با وام بديم
يعني6ماه زبان بخونيم تو كالج و 6ماه بعد كه يه ترم با وام بريم دانشگاه و بعد ام كه instate ميشيم
ها ميشه؟
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، morteza_2010 ، honey62 ، Lemony ، msar ، Daneshjo ، nedaba
دوست عزیز من یه رفیقی دارم 36 سالشه! تازه میخواهد بره استرالیا درس بخونه!
شما خدا رو شکر کن که لاتاری برنده شدی و برایت تحصیل ارزان داره مهیا میشه!
تا اومده خوب جا بیوفتید و با فرهنگ، زبان و... اونها آشنا بشید، یکسال طول میشکه! اینطوری میتونید راحت تر دانشگاه مورد علاقه تان رو پیدا کنید...
تا کره مربا هست چرا باید نون خالی بخورید!؟ به نظر من به فکر اتمام تحصیلتون در ایران نباشید! چون هدف شما یادگیری درس برای ورود به بازار کار هست نه مدرک!!! مدرک خالی در امریکا یعنی یک برگه بی مصرف!
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، kavoshgarnet ، morteza_2010 ، sib 24 ، lorecance ، Omidooo ، honey62 ، خانه ، noobnoobi ، afshinghwink ، massi63 ، mehdi2014 ، msar ، Daneshjo ، nedaba
rasarasa , va baghiye bache ha , daghdaghighan hamine ke shoma migid eyalat ba eyalat fargh dare , eyalate texas khushbakhtane to tahsilate takmili daneshgahaye khubi dare ka madareke iran ro mishnasan va daneshjoye irani va ostade irani ziyad daran ,
man mechanical eng , khundam iran va alan baraye master civil eng apply kardam ,master toye aghlabe reshtehaye mohandesi 2 sal hast , dar morede vam ham bayad begam ke ino motmaen bashid ke midan behetun chun man khudam accept shudam baraye daryafte vam ,
dar morede shahriye bayad begam ke Univetsity of texas dar tamame shobe haye ke to eyalat dare hamin karo mikone , va negaran nabashid chun hazinehaye instate o outstate toye bazi daneshgaha ziyad ba ham fargh nadare ,
RECOMMENDATION LETTER : ye name hast ke mamolan khude daneshjoha matnesho tanzim mikonan va ostad ha faghat emza mikonan , har kas draftesho khast behem email bede barash befrestam , kheyli sade hast , bazi daneshgaha ham mikhan ke ostad barashun mostaghim email kone , ke onam sade hast .
dar morede rize nomarat : mirid ghesmate amoozeshe daneshgah taghazaye rize nomarat mikonin va azashun va bad mibarid daro tarjome tarjome rasmi mikonid ,
GRE ro biyayd haminja emtehan bedid ,
bazi az daneshgahat TOFEL ro nemikhan az kasaye ke green card daran ama bazi dige negah mikonan be keshvari ke shoma lisance gereftid , yani age lisance ro be zabune gheyre english begirid tofel mikhan ,
bebinid dar zamineye instate va out of state jaye chune zani darid , rasarasa ta jaye ke yadame shoma porte voroditon california bud va bad raftid losangeles , intor ke in khanume be man goft age avalin porte voroditun toye hamon eyalate daneshgah bashe va avalin bank accounteton toye hamun state bashe va dar zemn SSN ro ham az on eyalat gerefte bashid jaye negarani nist , va man kasi ro didam ba cheshme khudam ke in hazine ro bad az 6 mah ke to daneshgah bud az shahriye termhaye badesh kam kardan ,  

SITE :WWW.APPLYABROAD.ORG ro berid bebinid har chi ke bekhayd toosh hast .
ziyad ham be shayeat goosh nadahid sharayete har case ba case dige fargh dare bastegi be savad o sathe zabano sabeghe karetun dare ,va hezar ta chiza dige , Admission team kole madareko barresi mikone va ba tavajoh be kole madarek ghabul mikonan ya rad mikonan , bara hamin bayad say konid SOP , ESSAY ,RESUME,GRE,RECOMMENDATION LETTER
va RIZE NOMARAT o Mabaghi RO bedone eybo naghs va kameo sahih be daneshgah eraee konid

رسارسا و بقیه ی بچه ها دقیقا همینه که شما میگید ایالت با ایالت فرق داره.ایالت تگزاس خوشبختانه تو تحصیلات تکمیلی دانشگاههای خوبی داره که مدرک ایران رو میشناسند و دانشجوی ایرانی و استاد ایرانی زیاد دارند.
من مهندسی مکانیک خوندم در ایران و الان برای مستر مهندسی عمران apply کردم.مستر توی اغلب رشته های مهندسی دو سال است .

در مورد وام هم باید بگم که این رو مطمئن باشید که بهتون میدهند.چون من خودم قبول شدم برای دریافت وام.
در مورد شهریه باید بگم که University of texas در تمام شعبه هائی که توی ایالت داره همین کار رو میکنه و نگران نباشید چون هزینه های in state و out of state توی بعضی از دانشگاهها زیاد با هم فرق نداره.

RECOMMENDATION LETTER:یه نامه هست که معمولا خود دانشجوها متنش رو تنظیم میکنند و استاد ها فقط امضاء میکنند هر کسی draftesho خواست بهم ایمیل بده براش بفرستم خیلی ساده هست.بعضی دانشگاهها هم میخوان که استاد براشون مستقیم ایمیل کنه که اونهم ساده هست.

در مورد ریز نمرات:میرید قسمت آموزش دانشگاه تقاضای ریز نمرات میکنید و بعد میبرید دارالترجمه ترجمه ی رسمی میکنید .

GRE رو باید همین جا امنحان بدید .بعضی از دانشگاهها تافل را نمیخواهند از کسانی که گرین کارت دارند اما بعضی دیگه نگاه میکنند به کشوری که شما لیسانس گرفتید یعنی اگر لیسانس را به زبان غیر انگلیسی بگیرید تافل میخواهند.

ببینید در زمینه ی instate و out of state جای چونه زنی دارید .
رسا رسا تا جائی که یادمه شما ورودتون کالیفرنیا بوده و بعد رفتید لس آنجلس اینطوری که این خانمه میگفت اگه اولین پورت ورودتون توی همون ایالت باشه و اولین حساب بانکیتون توی همام ایالت باشه و در ضمن ssn رو هم از آن ایالت گرفته باشید جای نگرانی نیست و من کسی را دیدم با چشم خودم که این هزینه را بعد از 6 ماه که توی دانشگاه بود از شهریه ی ترمهای بعدش کم کردند...

سایت:www.applyabroad.org را برید ببینید هر چی که بخواهید توش هست .زیاد هم به شایعات گوش ندهید .شرایط هر کیسی با کیس دیگر فرق میکنه .بستگی به سواد و سطح زبان و سابقه ی کارتون داره و هزار تا چیز دیگه.

Admission team کل مدارک رو بررسی میکنه و با توجه به کل مدارک قبول میکنند یا رد میکنند
recommendation letter,GRE,RESUME,ESSAY,SOP و ریز نمرات رو و مابقی بدون عیب و نقض و کامل و صحیح به دانشگاه ارائه کنید

پاسخ
(2010-03-20 ساعت 01:24)nefarioos نوشته:  يعني يكسال از وقت درس مپره؟
واييييييييييييييييييييي
تازه هيچ كدوم از واحدام ام كه قبول نميكنن
يباره بگيد ترك تحصيل كن و خلاصSmile
حالا اگه instate نباشيم ميتونيم وام بگيريمو پول يه ترم و با وام بديم
يعني6ماه زبان بخونيم تو كالج و 6ماه بعد كه يه ترم با وام بريم دانشگاه و بعد ام كه instate ميشيم
ها ميشه؟

نه متاسفانه نمیشه............اصلا مسئله ی instate به کنار ......الان توی این موقعیت خراب اقتصادی کی میاد به شما که تازه واردید و هیچ کردیتی ندارید وام بده؟اگه شما خودت بودی این کار رو میکردی که دانشگاه این کار رو بکنه؟
یه نفر از راه برسه بگه به من وام بدید ولی نمیتونم هیچ تضمینی بهتون بدم که وام رو برگردونم خب منطقیه که هیچکس قبول نکنه....

حالا مگه شما میخواهی تا وارد شدی بری دانشگاه؟اصلا از کجا معلوم که اول ترم برسی؟شاید وسط ترم رسیدی .در اینصورت بخواهی نخواهی باید چند ما رو صبر کنی....در هر صورت ماها که چندین و چند سالمون تلف شده حالا چند ماه هم روش
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
با توجه صحبت های دوستان فکر میکنم دوستانی که برای ادامه تحصیل در آمریکا برنامه ریزی میکنن مقصد اولین ورودشون رو به آمریکا رو باید با دقت بیشتری انتخاب کنن چون این مهم ترین عامل در instate محسوب شدن می باشد .
من خودم میخواستم در اولین سفر شیکاگو پیش دوستم برم و یه چند وقتی خوش بگذرونم ولی الان فکر میکنم بهتره اولین سفرم رو به ایالت هایی برم که میخوام برای دانشگاهاشون اقدام کنم .تا اینجوری زودتر instate به حساب بیام .
ای باباااااااااا Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، Omidooo ، Lucky Luke ، Lemony ، odiseh ، amairmonre ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar ، Daneshjo ، nedaba
حامد پس تو هم بیا تگزاس!
پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، siakhatar666 ، msar ، Daneshjo ، nedaba
تگزاس خيلي گرمه ها.....
كسي ميدونه آتلانتا چطوره؟دانشگاهاش؟هزينه هاش؟
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، Omidooo ، msar ، Daneshjo ، nedaba
شهر دالاس که فقط ۲درجه از تهران گرمتره. فکر کنم آلودگی هوا باعث بشه هوا در تهران در عمل گرمتر و طاقت فرسا تر باشه.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dallas#Climate
http://en.wikipedia.org/wiki/Tehran#Climate
پاسخ
تشکر کنندگان: homeless ، shr.jafari ، sib 24 ، morteza_2010 ، Omidooo ، noobnoobi ، siakhatar666 ، mehdi2014 ، msar ، lighthouse ، Daneshjo ، nedaba
http://www.bestplaces.net/city/
اين سايته خيلي باحاليه
كاملا ام علمي است و كاملا ام با داده هاي آماري شهرهاي مختلف آمريكا رو با هم از همه لحاظ مقايسه ميكنه
خودم ميدونم عاليه...............Big Grin
زود باشين رتبه بدينBig Grin
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
(2010-03-25 ساعت 11:50)msnazi نوشته:  حامد پس تو هم بیا تگزاس!

محسن جون من خودمم خیلی دارم به تگزاس فکر میکنم هم به خاطر دانشگاه های خوبش و هم به خاطر هزینه زندگی پایین ترش . چون خودم هم بندرعباسی هستم مشکلی با گرماش ندارم .
ولی عشق و حال شیکاگو با رفیقم رو چه کنم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، lorecance ، siakhatar666 ، mehdi2014 ، msar ، lighthouse ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان