کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا
(2010-05-14 ساعت 11:44)sib 24 نوشته:  
(2010-05-13 ساعت 23:54)keivan نوشته:  
(2010-05-13 ساعت 22:34)atm849 نوشته:  سلام دوستان
هیئت علمی دانشگاه هم یک عنوانه: Faculty

بله ، درسته . البته دوستمون نگفتن رشتشون چیه. اگه رشته ایه که کارای آزمایشگاهی داره از اساتیدی که عنوان researcher دارند هم بگیری خوبه.
سلام.
رشتم هنر. استادهامون همه فوق لیسانس دارند.تو ایران اگه پیدا کنیم 3 نفر که دکترا داشته باشند که اون هم استادهای من نبودند.
دو تا سئوال دارم .
1:اگه استا هیئت علمی نباشد و همینطور ایمیل دانشگاهی هم نداشته باشد و ایمیل شخصی داشته باشد مشکلی پیش میاد؟؟
2:اگه استاد هیئت علمی باشه و هیتئت علمی یه دانشگاه دیگه باشه چیکار باید بکنم؟آیا بالای فرم توصیه نامه آرم دانشگاه خودم باشه و اسم اون استاد و آدرس ایمیلش که زیر توصیه نامه مینویسم که مربوط به دانشگاه دیگست.مشکلی پیش نمیاد؟

1- ایمیل دانشگاهی مهمه مثل این می مونه شما می خوای آدرس به کسی بدی پلاک نداشته باشی. می تونی بگی در سوم رنگش قهوه ای .ولی زیاد روت حساب باز نمی کنن
2- مشکلی نداره . من Recommandation به این صورت گرفتم که حتی سربرگ هم برای دانشگاهی بود که استادم توش هیئت علمی بود فقط تو Recommandation ذکر کنه که که تو دانشگاه شما درس می داده
پاسخ
تشکر کنندگان: keivan ، sib 24 ، Hossein81 ، Omidooo ، honey62 ، Lucky Luke ، mehdi2014 ، msar ، Daneshjo
(2010-05-14 ساعت 11:44)sib 24 نوشته:  سلام.
رشتم هنر. استادهامون همه فوق لیسانس دارند.تو ایران اگه پیدا کنیم 3 نفر که دکترا داشته باشند که اون هم استادهای من نبودند.
دو تا سئوال دارم .
1:اگه استاد هیئت علمی نباشد و همینطور ایمیل دانشگاهی هم نداشته باشد و ایمیل شخصی داشته باشد مشکلی پیش میاد؟؟
2:اگه استاد هیئت علمی باشه و هیتئت علمی یه دانشگاه دیگه باشه چیکار باید بکنم؟آیا بالای فرم توصیه نامه آرم دانشگاه خودم باشه و اسم اون استاد و آدرس ایمیلش که زیر توصیه نامه مینویسم که مربوط به دانشگاه دیگست.مشکلی پیش نمیاد؟

1- خوب اینجوری که منم میتونم برات بنویسم. هر کسی یه ایمیل درست میکنه، یه توصیه نامه برای خودش میزنه یه شماره تلفن هم میزنه که هر وقت زنگ زدن خودش رو تائید کنه. دیگه حداقل باید آدرس پستی دانشگاه رو بزنی. مشکل رو نمیدونم. البته آمریکایی ها مثل من فکر نمی کنند اونا فرض رو بر راست گویی میزارند. به هر حال آخرش وقتی گزینه بهتری نداری باید این کار رو انجام بدی یا همه چیز ok میشه یا اینکه اگه مورد قبولشون نبود بهت میگن.
2- هیچ چیز غیر ممکن نیست. ولی در نظر داشته باش امکان بسیار بسیار ناچیزی وجود داره که استاد این کار رو انحام بده. نوشتن توصیه نامه روی سر برگ دانشگاهی که عضو اونحا نیست برای خودش مسئولیت داره. و نوشتن روس سربرگی که عضو اونجا هست ولی شما دانشجوی اونجا نیستی بازم میتونه براش دردسر ساز باشه. البته مورد دوم رو من دیدم چندتا از بچه ها انجام دادند یعنی با استاد آشنا بودند و روی سربرگ شریف توصیه نامه گرفتند. برای شما اینکار مشکلی ایجاد نمیکنه (میتونه مفید هم باشه، نشون میده با چند تا دانشگاه در ارتباط بودی).
3- نکته آخر اینکه الان اکثر دانشگاه ها apply به صورت on-line دارند که به استادت یه لینک میدن. توی اون لینک استادت یه سری فرم رو پر میکنه و یه متنی در آخرش برات مینویسه. در این حالت دیگه نیازی به سر برگ و آرم و اینجور چیزا نیست. البته به شرطی که استادات بدونن کامپیوتر رو چجوری روشن خاموش کنن و اینترنت چیه !! و ایمیلشون رو هر 100 سال یکبار حداقل چک کنند. من که خودم باید هر روز میرفتم دم در اتاق استادا بهشون میگفتم چجوری لاگین کنن توی وب میل اشون. چجوری رو لینک کلیک کنن و از این مصیبتا .
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، mh_hshk ، lorecance ، honey62 ، mahakk ، Lucky Luke ، Lemony ، sumya ، mehdi2014 ، uranus88 ، msar ، lighthouse ، Daneshjo
سلام دوستان.
خیلی ممنون از راهنماییتون.واقعا مفید بود.
یه سئوال داشتم من یک ماه دیگه عازم امریکام. اگه من Recommandation رو از حالا بگیرم و تا برم دانشگاه اونجا ممکن هست که یک سال طول بکشه اونوقت تاریخ Recommandation که یکسال ازش گذشته باطل نیست؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، msar ، lighthouse ، Daneshjo
تا جاییکه من دیده ام اگر دانشگاه مذکور 3 توصیه نامه می خواهد فقط یکیش از دانشگاهتان باشد کفایت می کند دوتای دیگر را هر کس دیگری حتی یک استاد آمریکایی هم می تواند به شما بدهد .معمولا در کنار تعداد recommendation letters خودشان نوشته اند که چند تایش باید از دانشگاهتان باشد با این عنوان که مثلا:
one letter must be an academic refrence
حالا من در اینجا به مشکل دیگری برخورده ام .من قبل از آمدنم توصیه نامه هایم را از اساتید گرفتم، ولی حالا که می خواهم اپلای کنم دانشگاه مورد نظر می گوید که باید نامه مهرو موم شده باشد .درغیر اینصورت باید ایمیل استادها را بدهم خودشان با استاد تماس می گیرند و او باید آن لاین توصیه نامه را بفرستد.اساتید قدیمی ما که سرشان به تنشان می ارزد و چهار تا مقاله دارند اصلا نمی دانند چطور ایمیلشان را چک کنند و کلا خلاص از هر نوع تکنولوژی هستند ،جوانها هم که هر کدام از هند و مالزی و اینور و اونور یک دکترایی دست و پا کرده اند و استاد شده اندو آدمهای شناخته شده ای نیستند.
حالا من مانده ام با چند نامۀ سربرگ دار دانشگاه که چون مهر و موم نیست هیچ ارزش رسمی ندارد.به فرض اینکه نامه ها را دوباره بگیرم ،دانشگاه مهر و مومش می کند؟ شما چنین چیزی دیده اید؟ در ضمن من دانشگاه تهران درس خوانده ام اگر کسی تجربۀ مشابهی داشته لطفا بگوید چه باید کرد؟
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Hossein81 ، honey62 ، Lucky Luke ، siakhatar666 ، msar ، lighthouse ، Daneshjo
(2010-05-14 ساعت 12:52)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.
خیلی ممنون از راهنماییتون.واقعا مفید بود.
یه سئوال داشتم من یک ماه دیگه عازم امریکام. اگه من Recommandation رو از حالا بگیرم و تا برم دانشگاه اونجا ممکن هست که یک سال طول بکشه اونوقت تاریخ Recommandation که یکسال ازش گذشته باطل نیست؟؟
ممنون

خیلی ساده مثل غذای یک شب مونده است، آدم رو نمی کشه ولی مث غذای تازه هم نیست. نه، به نظر من که مشکلی نداره، معمولاً هم عنوان نامه To whom it may concern زده میشه پس میشه به هر جا ارائش کرد. البته باید یه فکری به حال دانشگاه هایی که فقط on line application دارند هم بکنی. ممکنه مجبور بشی استادت رو تو ایران با تلفن و ایمیل پیدا کنی. نوابغی هم که من میشناسم وقتی جلوی چشمشون هستی زیاد خودشون رو برات به زحمت نمی اندازند وای به اینکه اونور دنیا باشی.
یکسال هم نمی گذره شما اگه برای 2011 fall اپلی کنی باید مدارکت را تا حدود اوایل 2011 jan فرستاده باشی (dead line اکثر دانشگاه ها اون حدوداس) یعنی تقریبا 5 یا 6 ماه از صدور توصیه نامه ات گذشته.
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Lucky Luke ، Lemony ، sumya ، mehdi2014 ، msar ، Daneshjo
(2010-05-14 ساعت 13:03)rasarasa نوشته:  تا جاییکه من دیده ام اگر دانشگاه مذکور 3 توصیه نامه می خواهد فقط یکیش از دانشگاهتان باشد کفایت می کند دوتای دیگر را هر کس دیگری حتی یک استاد آمریکایی هم می تواند به شما بدهد .معمولا در کنار تعداد recommendation letters خودشان نوشته اند که چند تایش باید از دانشگاهتان باشد با این عنوان که مثلا:
one letter must be an academic refrence
حالا من در اینجا به مشکل دیگری برخورده ام .من قبل از آمدنم توصیه نامه هایم را از اساتید گرفتم، ولی حالا که می خواهم اپلای کنم دانشگاه مورد نظر می گوید که باید نامه مهرو موم شده باشد .درغیر اینصورت باید ایمیل استادها را بدهم خودشان با استاد تماس می گیرند و او باید آن لاین توصیه نامه را بفرستد.اساتید قدیمی ما که سرشان به تنشان می ارزد و چهار تا مقاله دارند اصلا نمی دانند چطور ایمیلشان را چک کنند و کلا خلاص از هر نوع تکنولوژی هستند ،جوانها هم که هر کدام از هند و مالزی و اینور و اونور یک دکترایی دست و پا کرده اند و استاد شده اندو آدمهای شناخته شده ای نیستند.
حالا من مانده ام با چند نامۀ سربرگ دار دانشگاه که چون مهر و موم نیست هیچ ارزش رسمی ندارد.به فرض اینکه نامه ها را دوباره بگیرم ،دانشگاه مهر و مومش می کند؟ شما چنین چیزی دیده اید؟ در ضمن من دانشگاه تهران درس خوانده ام اگر کسی تجربۀ مشابهی داشته لطفا بگوید چه باید کرد؟

یک خبر بد برای شما دارم. به دلیل اینکه در امسال حجم تقاضا برای گرفتن توصیه نامه چندین برابر شده، اکثر اساتید دانشگاه تهران (از جای دیگه خبر ندارم) به سختی اینکار رو میکنند و هر کدام برای خودشان آداب و رسومی وضع کرده اند. از پاس کردن 2 درس گرفته تا اینکه فقط on line نامه می دهند و نه paper یا فقط به دانشجویان ارشد یا کسانی که پروژه داشته اند.

اما سئوال های شما :
بله اگه دوباره نامه بگیرید یا همان ها را برگرددانید برایتان مهر و موم می کنند. اگر در دانشگاه دوستی داشته باشید که با آن استاد آشنا باشد احتمالا می تواند برایتان انجام دهد. از طریق قانونی ممکن است انجام نشود یا بسیار پر دردسر باشد.
در مورد اول هم که اساتید درست حسابی ایمیل و اینترنت سرشان نمی شود با شما هم دردم. کار خاصی هم از دستم بر نمی اومد به جز اینکه خودم برم به جای بعضیاشون ایمیل هارو چک کنم، که احتمالا شما چون اینجا نیستید از این هم محرومید!
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، sib 24 ، Monica ، sara77 ، free_free ، mehdi2014 ، msar ، lighthouse
سلام دوستان.
کسی اطلاعاتی راجع به دانشگاه های معتبر هنر در تگزاس دارد؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-05-15 ساعت 13:13)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.
کسی اطلاعاتی راجع به دانشگاه های معتبر هنر در تگزاس دارد؟
مرسی

اطلاعات دارم ولی به درد شما نمی خوره، رشته شما هنره و من فقط راجع به آچار پیچ گوشتی اطلاعات دارم .
برو این سایت http://www.petersons.com/ سمت راست قسمت Graduate Schools یه لینک Advance search dare. h . یه فرم برات باز میکنه که میتونی توش رشته، گرایش، مقطع تحصیلی و محل دانشگاه رو انتخاب کنی و تمام دانشگاه هایی که اون رشته رو ارائه میدن رو برات لیست میکنه. بعد یه حوصله زیاد لازم داری که بشینی دونه دونه دانشگاه ها رو ببینی.
این سایت اطلاعات خوبی هم راجع به رانکینگ، هزینه، درصد قبولی applicant ها میده.
فقط برای ایالت تگزاس تو مقطع master برای رشته شما که هنره 91 دانشگاه لیست کرد. منم که از هنر فقط رقص حالیم میشه (اونم رقص شکیرا !) شما خودت بری ببینی بهتره Wink
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، lorecance ، free_free ، Lucky Luke ، Lemony ، mehdi2014 ، msar
سلام دوستان
من لیسانس حسابداری هستم ( دانشگاه آزاد ) و میخوام وقتی رفتم آمریکا ادامه تحصیل بدم . مقصدم هم نیویورک . از بچه ها کسی میتونه راهنماییم کنه چه کار باید انجام بدم ؟
خیلی برام مهمه لطفا" اگه گسی اطلاعاتی داره به من حالی کنه از کجا باید شروع کنم
ممنون
پاسخ
اولین قدم اینه که تافل بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamada ، free_free ، honey62 ، mehdi2014 ، msar
(2010-05-16 ساعت 00:26)mohamada نوشته:  سلام دوستان
من لیسانس حسابداری هستم ( دانشگاه آزاد ) و میخوام وقتی رفتم آمریکا ادامه تحصیل بدم . مقصدم هم نیویورک . از بچه ها کسی میتونه راهنماییم کنه چه کار باید انجام بدم ؟
ممنون

سلام
نمره GPA شما بیشتر از دانشگاهی که درس خوندی اهمیت داره. برای اونا فرق دانشگاه آزاد و شریف مثل فرق پیکان مدل 70 با پیکان مدل 75 هست.
1- تقریبا بین پست های صفحه قبل همین ترد دوستان توضیح دادند باید چه کارایی انجام بدی. به طور خیلی خلاصه گرفتن تافل، GRE، GMAT ، توصیه نامه ، CV ، SOP ، داشتن اصل همه مدارک تحصیلی تا الان برای شروع کار لازمه. بعد هم انتخاب دانشگاه و apply کردن ، فرستادن مدارک ، و منتظر موندن برای جواب . (اگر شما به صورت غیر اینترنشنال فرم پر کنی معمولاً تافل ازت نمیخوان)
2- رشته با رشته زیاد فرقی نداره توضیحاتی که برای اکثر رشته ها نوشته شده شامل بقیه هم میشه فقط بعضی رشته ها پیش نیازهای خاص خودشون رو دارند مثل GRE Subject برای رشته کامپیوتر یا GMAT برای بچه های MBA و حسابداری (مثل شما) تو سایت همه دانشکاه ها تو قسمت Admission شما میتونی پیش نیاز ها رو ببینی
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، Lucky Luke ، mehdi2014 ، msar ، AMIRI1
برای ادامه تجصیل در مقطع دکترا باید غیر از زبان انگلیسی زبان خارجی دیگه ای هم بلد بود؟
پاسخ
فقط انگلیسی
پاسخ
تشکر کنندگان: sara77 ، mehdi2014 ، msar
افا کسی از بچه ها اپلای کرده؟؟؟ اگر کرده جوابش امده؟؟
پاسخ
(2010-05-16 ساعت 00:57)keivan نوشته:  
(2010-05-16 ساعت 00:26)mohamada نوشته:  سلام دوستان
ممنون

سلام
نمره GPA شما بیشتر از دانشگاهی که درس خوندی اهمیت داره. برای اونا فرق دانشگاه آزاد و شریف مثل فرق پیکان مدل 70 با پیکان مدل 75 هست.
1- تقریبا بین پست های صفحه قبل همین ترد دوستان توضیح دادند باید چه کارایی انجام بدی. به طور خیلی خلاصه گرفتن تافل، GRE، GMAT ، توصیه نامه ، CV ، SOP ، داشتن اصل همه مدارک تحصیلی تا الان برای شروع کار لازمه. بعد هم انتخاب دانشگاه و apply کردن ، فرستادن مدارک ، و منتظر موندن برای جواب . (اگر شما به صورت غیر اینترنشنال فرم پر کنی معمولاً تافل ازت نمیخوان)
2- رشته با رشته زیاد فرقی نداره توضیحاتی که برای اکثر رشته ها نوشته شده شامل بقیه هم میشه فقط بعضی رشته ها پیش نیازهای خاص خودشون رو دارند مثل GRE Subject برای رشته کامپیوتر یا GMAT برای بچه های MBA و حسابداری (مثل شما) تو سایت همه دانشکاه ها تو قسمت Admission شما میتونی پیش نیاز ها رو ببینی

با عرض سلام و تشکر از شما دوست عزیز واقعا" از وقتی که میذارید سپاس گزارم .
برای ترجمه مدرک تحصیلی و ریز نمرات تائیدیه وزارت امور خارجه هم نیاز هست یا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، lighthouse

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان