کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کار و اشتغال در آمریکا
(2010-05-02 ساعت 07:59)laili نوشته:  ببخشید..............شما میخواهید ما رو بذارید سر کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟SmileSmile
اینکه خیلی کار سختیه دوست عزیز...شما باید ببینید در چه زمینه ای دانش و آگاهی دارید؟استعدادتون توی چه بیزینسی بیشتره؟چه کاری بیشتر به روحیه و رفتارتون جور در میاد؟سرمایه تون چقدره؟آیا توان این رو دارید که تا یک سال از جیب بخورید؟ و هزار و یک چیز دیگه....

اگه هر کسی بخواد همه ی بیزینسها رو برآورد کنه که باید برای زندگی بعدیش بیزینس راه بندازهSmile
ليلي خانوم خدا ببخشه ، اما چرا فكر كردي كسي مي خواد شما رو سر كار بذاره؟ آقاي ashkan58 يه سوالي داشت و صادقانه از شما كه اونوري و به شرايط آگاه و مسلطي پرسيد ،همين! ، حالا هر كي يه سوالي داره بايد محكوم به سركار گذاشتن شه؟
يه جايي تو همين سايت مهاجر سرا خوندم كه نوشته بود آمريكايي ها به ديگران نمي گن دروغ گو ، چون خودشون دروغ نمي گن. حالا نكنه شما داري بقيه رو سر كار مي ذاري كه به اين راحتي ديگران رو به سر كار گذاشتن محكوم مي كني؟Wink
ضمناً ليلي خانوم شما كه خودت مديري و آگاه ، آيا بهتر نيست بجاي منحرف كردن تايپيك، به بحث و تبادل نظر در مورد سوژه اصليش پرداخته بشه؟
آخه تا جايي كه من مي دونم اين حرفها دلار كه هيچ، سنت هم نمي شه. پس اگه موافقيد انرژي مون رو روي ايجاد كار و اشتغال صرف كنيم كه واقعاً سرنوشت سازه.
ممنونمSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، farzad24 ، eblam ، maaref ، pariya2 ، mhsenpc ، msar
(2010-05-02 ساعت 08:57)javan134 نوشته:  
(2010-05-02 ساعت 07:59)laili نوشته:  ببخشید..............شما میخواهید ما رو بذارید سر کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟SmileSmile
اینکه خیلی کار سختیه دوست عزیز...شما باید ببینید در چه زمینه ای دانش و آگاهی دارید؟استعدادتون توی چه بیزینسی بیشتره؟چه کاری بیشتر به روحیه و رفتارتون جور در میاد؟سرمایه تون چقدره؟آیا توان این رو دارید که تا یک سال از جیب بخورید؟ و هزار و یک چیز دیگه....

اگه هر کسی بخواد همه ی بیزینسها رو برآورد کنه که باید برای زندگی بعدیش بیزینس راه بندازهSmile
ليلي خانوم خدا ببخشه ، اما چرا فكر كردي كسي مي خواد شما رو سر كار بذاره؟ آقاي ashkan58 يه سوالي داشت و صادقانه از شما كه اونوري و به شرايط آگاه و مسلطي پرسيد ،همين! ، حالا هر كي يه سوالي داره بايد محكوم به سركار گذاشتن شه؟
يه جايي تو همين سايت مهاجر سرا خوندم كه نوشته بود آمريكايي ها به ديگران نمي گن دروغ گو ، چون خودشون دروغ نمي گن. حالا نكنه شما داري بقيه رو سر كار مي ذاري كه به اين راحتي ديگران رو به سر كار گذاشتن محكوم مي كني؟Wink
ضمناً ليلي خانوم شما كه خودت مديري و آگاه ، آيا بهتر نيست بجاي منحرف كردن تايپيك، به بحث و تبادل نظر در مورد سوژه اصليش پرداخته بشه؟
آخه تا جايي كه من مي دونم اين حرفها دلار كه هيچ، سنت هم نمي شه. پس اگه موافقيد انرژي مون رو روي ايجاد كار و اشتغال صرف كنيم كه واقعاً سرنوشت سازه.
ممنونمSmile

من که بنگاه کاریابی ندارم که سود و ضرر تمام بیزینس ها رو بدونم .....شما اگه به دفترهای کاریابی هم رجوع کنید باید یک سری اطلاعات اولیه در اختیار اونها قرار بدید و بعد از اونها سوال کنید .....این خیلی منطقیه...

اگر هم منتظرید کسی بیاد و بهتون بگه که بهترین کار موجود در آمریکا چیه و حتما این کار رو انجام بدید و ماهی بالای ده هزار دلار سود خالص داره که هیچ کسی رو پیدا نمیکنید که بتونه یک همچین تضمینی بده ......

واقعا به نظر شما این امکان وجود داره که یکی بیاد و بگه بهترین کار چیه؟
من اصلا قصد منحرف کردن بحث رو نداشتم ولی واقعا این منطق شما یک کمی به نظرم جالب اومد که از کسی بپرسیم بهترین کار چیه؟

این طرز سوال کردن شما رو به جائی نمیرسونه همون طوری که به اشکان عزیز هم گفتم شما باید توانائیها و علایق و سرمایه ی خودتون رو در نظر بگیرید بعد سوال کنید...........
من اگه از شما بپرسم به نظر شما بهترین شغل توی ایران چیه و من چی کار کنم که پولدار بشم و چقدر سرمایه لازم دارم شما به من چی جواب میدید؟

این جمله ی بامزه ی "شما خودت مدیری و آگاه "که دیگه خیلی بامزه بود ...
مثل مادر بزرگها ی توی فیلمهای قدیمی تا یکی دیپلم میگیرفت بهش میگفتند شما خودت تحصیل کرده ای فهمیده ای بهتر میدونیSmileSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
لیلی خانم. مگه میشه آدم امریکا باشه این چیزها را ندونه. چرا جوانهای مردم را اذیت میکنی. خوب بگو که هر بیزینسی رو چطوری میشه راه انداخت و چقدر سرمایه میخواد و چقدر سود و زیان داره. Smile پس شما آخه تو امریکا چیکار میکنی؟ Smile
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-05-02 ساعت 10:32)rs232 نوشته:  لیلی خانم. مگه میشه آدم امریکا باشه این چیزها را ندونه. چرا جوانهای مردم را اذیت میکنی. خوب بگو که هر بیزینسی رو چطوری میشه راه انداخت و چقدر سرمایه میخواد و چقدر سود و زیان داره. Smile پس شما آخه تو امریکا چیکار میکنی؟ Smile

خدا بيامرزه پدر آدم چيز فهمWink باز الهي شكر يكي پيدا شد درد جون هاي بيكار رو بفهمهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، honareirani ، eblam ، maaref ، aNTea ، armanbala ، pariya2 ، msar ، Daneshjo
(2010-05-02 ساعت 10:32)rs232 نوشته:  لیلی خانم. مگه میشه آدم امریکا باشه این چیزها را ندونه. چرا جوانهای مردم را اذیت میکنی. خوب بگو که هر بیزینسی رو چطوری میشه راه انداخت و چقدر سرمایه میخواد و چقدر سود و زیان داره. Smile پس شما آخه تو امریکا چیکار میکنی؟ Smile

خب آرش جان من تازه اومدم زیاد اطلاعاتم کامل نیست.....شما که چند ساله اینجائی بیا و زحمت بکش جواب این سوال رو بده....به خدا ثواب داره.....
راه دوری نمیره........Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: javan134 ، rs232 ، eblam ، maaref ، aNTea ، armanbala ، pariya2 ، leila_2013 ، msar
چرا شما دو تا كه اونجايين و اطلاعات اونجا رو دارين هي زير كار در مي رين و پاسخ دادن رو ،رو دوش هم
مي اندازين؟Wink
خوب بشينين با هم هم فكري بكنين تا لا اقل يه چيزي توش در بياد و بچه هاي اينجا به جوابشون برسن ديگه، بهترين نظام ، نظام مشاركته ديگه!
ضمناً فكر نكنم كسي دنبال بهترين كار و پر درآمد ترين كار تو آمريكا بود، يه حد اقل هاي واقعي رو بگيد،مثلاً با چه حد اقل سرمايه اي مي شه چه كاري راه انداخت كه حد اقل مخارج يه خانواده 3،2نفره رو در بياره اونجا
مثلاً در ايالت تگزاس يا در ايالت كاليفرنيا يا هر جاي ديگه كه هستيد
در مورد سوپرماركت يا كاراي تعميراتي هم لطفاً اطلاعاتي لطف بفرماييد.
ممنونمSmile
پاسخ
(2010-05-02 ساعت 12:45)javan134 نوشته:  چرا شما دو تا كه اونجايين و اطلاعات اونجا رو دارين هي زير كار در مي رين و پاسخ دادن رو ،رو دوش هم
مي اندازين؟Wink
خوب بشينين با هم هم فكري بكنين تا لا اقل يه چيزي توش در بياد و بچه هاي اينجا به جوابشون برسن ديگه، بهترين نظام ، نظام مشاركته ديگه!
ضمناً فكر نكنم كسي دنبال بهترين كار و پر درآمد ترين كار تو آمريكا بود، يه حد اقل هاي واقعي رو بگيد،مثلاً با چه حد اقل سرمايه اي مي شه چه كاري راه انداخت كه حد اقل مخارج يه خانواده 3،2نفره رو در بياره اونجا
مثلاً در ايالت تگزاس يا در ايالت كاليفرنيا يا هر جاي ديگه كه هستيد
در مورد سوپرماركت يا كاراي تعميراتي هم لطفاً اطلاعاتي لطف بفرماييد.
ممنونمSmile
سوال شما درست مثل این میمونه که الان من از شما بپرسم بهترین کار الان توی ایران چی هست آیا شما می توانید به این سوال جواب بدید و تازه در صورتی که جواب بدید آیا تضمینی برای حرف خودتون دارین
در مورد سوپر مارکت در اینجا شما باید سرمایه بسیار زیادی داشته باشید چون با شرکتهای بزرگی در رقابت خواهید بود و تعمیراتی هم متاسفانه اینجا کشور مصرفگرا هستندو به جای اینکه چیزی رو تعمیر کنند ترجیح می دن که یک نو و دست اول اون رو بخرن مگر اینکه شرکتهای بزرگ استخدامتون کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، m.memari ، javan134 ، honareirani ، eblam ، maaref ، aNTea ، armanbala ، pariya2 ، parastoo mohajer ، leila_2013 ، mhsenpc ، erica ، msar ، Daneshjo
(2010-05-02 ساعت 09:54)laili نوشته:  
(2010-05-02 ساعت 08:57)javan134 نوشته:  

ممنونمSmile

من که بنگاه کاریابی ندارم که سود و ضرر تمام بیزینس ها رو بدونم .....شما اگه به دفترهای کاریابی هم رجوع کنید باید یک سری اطلاعات اولیه در اختیار اونها قرار بدید و بعد از اونها سوال کنید .....این خیلی منطقیه...

اگر هم منتظرید کسی بیاد و بهتون بگه که بهترین کار موجود در آمریکا چیه و حتما این کار رو انجام بدید و ماهی بالای ده هزار دلار سود خالص داره که هیچ کسی رو پیدا نمیکنید که بتونه یک همچین تضمینی بده ......

واقعا به نظر شما این امکان وجود داره که یکی بیاد و بگه بهترین کار چیه؟
من اصلا قصد منحرف کردن بحث رو نداشتم ولی واقعا این منطق شما یک کمی به نظرم جالب اومد که از کسی بپرسیم بهترین کار چیه؟

این طرز سوال کردن شما رو به جائی نمیرسونه همون طوری که به اشکان عزیز هم گفتم شما باید توانائیها و علایق و سرمایه ی خودتون رو در نظر بگیرید بعد سوال کنید...........
من اگه از شما بپرسم به نظر شما بهترین شغل توی ایران چیه و من چی کار کنم که پولدار بشم و چقدر سرمایه لازم دارم شما به من چی جواب میدید؟

این جمله ی بامزه ی "شما خودت مدیری و آگاه "که دیگه خیلی بامزه بود ...
مثل مادر بزرگها ی توی فیلمهای قدیمی تا یکی دیپلم میگیرفت بهش میگفتند شما خودت تحصیل کرده ای فهمیده ای بهتر میدونیSmileSmile
سلام
نگاه کنید من فکر می کنم یک مقدار سو تفاهم به وجود امد بنده واقای جوان هیچکدام خواستار این نبودیم که یک نفر بیاید بگوید پردرامدترین کار چیست و ....
من یک مثال میزنم یکی از دوستان در شهرستان از من خواست در مورد راه انداختن یک کسب وکار در تهران برایش سوال کنم خوب برای راه انداختن ان گفت که می خواهد یک مغازه بخرد و پول انرا هم دارد من برایش تحقیق کردم دیدم اگر مغازه کنار خیابان بخواهد اجاره کند نزدیک میدان ونک یک مغازه 30 متری ماهی 4 میلیون اجاره اش می شود و اگر بخواهد بخرد بالای 2 میلیارد تومان است (بسته به جای ان بالتر هم می رود) حال اگر بخواهد در مرکز تجاری میلاد نور مغازه بگیرد طبقه چهارم 40 متری می شود 800 میلیون
اگر بخواهد در میدان پونک مجتمع تجاری بوستان بخرد جای خوب متری 40 تا 50 ملیون و درجه 2 متری 20 تومان و درجه 3 متری 15 تومان اب میخورد

حال فرض کنیم من می خواهم در سانفرانسیسکو یک مغازه بخرم ایا مثل تهران انجا هم مجتمع تجاری زیاد پیدا می شود دوست عزیز مان ارش که من خیلی از ایشان یاد گرفتم لطف کنند قیمت انها را در اوقات فراغت خویش ببینند و مثلا اگر مایل بودند ادرس ان و یا عکس انرا در اینجا قرار دهند ویا مغازه های بر خیابان
و سایر عزیزان هم که در شهرهای دیگر هستند به همین شکل
حال انتخاب نوع شغل بسته به علاقه افراد است که خود باید با توجه به شرایط انجا پیدا نمایند و قطعا هیچ کس نمی تواند بیزنسی را تضمین نماید
باز هم اگر لازم بود توضیح خواهم داد

پ .ن :تا انجا که من دیدم در امریکا اغذیه فروشی و لباس فروشی بسیار است
از طریق گوگل مپ
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
به طور مثال من از اینترنت این بیزنس را پیدا کردم

http://www.bizben.com/business-for-sale/...153282.php

و کلا این سایت اطلاعات خوبی در مورد بیزینس های فروشی مختلف در کالیفرنیا ارایه می دهد
http://www.bizben.com
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: javan134 ، rs232 ، mahdis ، eblam ، copol_fazaee ، maaref ، AMIN3Y ، aNTea ، armanbala ، pariya2 ، parastoo mohajer ، M.Ho ، msar ، Daneshjo ، حاجی واشنگتن ، copol
(2010-04-30 ساعت 07:28)mahdis نوشته:  سلام دوستان
ما حدوده ۲ ماه هست امریکا هستیم و ۳ هفته اول که توی یه فروشگاه ایرانی مشغول بودیم و الان هم همسرم ۱ هفته هست توی وال مارت مشغول به کار هست و من هم توی T .J .MAXX مشغول به کار هستم و از شرایط خدا رو شکر راضی هستیم
به نظر من هم اگه هدف موندن باشه و تلاش کنیم کار هست
موفق باشید

دوست عزیز میشه بگی در وال مارت ساعتی چند بهتون میدن و چند ساعت در روز میشه کار کرد؟
متشکرم
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، eblam ، maaref ، shahrooz59 ، armanbala ، yakuza ، pariya2 ، 2014winner ، msar ، Daneshjo ، alirezafarhang81
به نظر من هم بهترین راه این است که از اینترنت جستجو کنید و بقول معروف مزنه دستتان بیاید و اطلاعات اینترنت هم که در همه جا یکسان است. منتهی اینجا طوری است که من نمی توانم بروم به یک ساندویچ فروشی و بپرسم آقا قیمت اینجا چنده و یا تو چند خریدی یا اجاره کردی. همه آنها کارمند هستند و خودشان هم نمیدانند و اگر هم بدانند هیچ حرفی نمیزنند چون خیلی راحت بخاطر همین مسئله اخراج میشوند. اینجا مشاوران بیزینس این کارها را انجام میدهند و مثل وکیل شما به آنها مراجعه میکنید و میگویید که من میخواهم فلان بیزینس را راه بندازم. بعد او دو هفته تحقیق میکند و یک گزارش به شما میدهد که مثلا اینقدر سرمایه لازم است و این مناطق هم برای این بیزینس بهتر است چون پراکندگی و طبقه اجتماعی آن منطقه خیلی مهم است. مثلا شما اگر یک طلا فروشی در یک محله فقیر نشین بزنید نه تنها فروش نمیکنید بلکه یک ماهه مغازه شما را با خودتان می دزدند و میبرند.
(2010-05-03 ساعت 04:28)ashkan58 نوشته:  به طور مثال من از اینترنت این بیزنس را پیدا کردم

http://www.bizben.com/business-for-sale/...153282.php

و کلا این سایت اطلاعات خوبی در مورد بیزینس های فروشی مختلف در کالیفرنیا ارایه می دهد
http://www.bizben.com
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-05-02 ساعت 10:47)javan134 نوشته:  

خدا بيامرزه پدر آدم چيز فهمWink باز الهي شكر يكي پيدا شد درد جون هاي بيكار رو بفهمهSmile
البته این دوستان حق دارن ندونن چون امریکایی شدن و اون عادت بد ماهها رو که توی کار هم سرک بکشیم و از جیک و پوک همه خبر داشته باشیم و تا کسی چیزی بپزسه میگیم این اقا عباس اقا دریانی سرکوچه درامد خوبی دارن همه فامیلاشون هم از شهرستان اوردن تهرون خلاصه چنان و بهمان یا سودابه تو ارایشگاش روزی 5 ناخن می کاره 1 میلیون در میاره ..............Cool[/color]
اخه این کاری نداره که بدونه توی زندگی شخصی خودمون اولویت چی هست . مثلا تو ایران همه از شکم شون می زنن میدن برای خریدن خونه . پس بیزنس اول خونه هست ( توی سبد خانوار ایرانیان اولین گزینه مسکن هست ) حال ساخت وتعمیرات و ملزومات اشپزخانه و طراحی داخلی و اکسسوری های داخل منزل از اولویت های ما ایرانی ها هست . دومین گزینه غذا هست که
تمام بیزنسهای که مربوط به غذا میشه البته نه به حتم 100% بیزنسهای خوبی هست .و الا اخر
نکته مهمی که برای ما و دوست عزیزم javan 134 مهم هست اینه که امریکایها اولویتشون چیست یا بابت چی خوب پول میدن . بابت مسکن. بابت خدمات آن ( نظافت . تعمیرات - تغییر دکوراسیون -و.....................)
اتومبیل ( تعمیرات . تزیین چکاپ دوره ای . نمی دونم دوستان با تجربه کمک کنن ..................)
خورد وخوراک ( رستوران . نانوایی . رستوران ایرانی . غذاهای دریایی . غذاهای گیاهی و...............)
خرید و فروش هر چیزی که امکان هست وقوانینش به ما اجازه میده ...........................
کارهای خدماتی رنگ نقاشی لوله کشی کابینت موسیقی خشک شویی ارایشگری کاشت ناخن خیاطی شیرینی پزی گل ارایی منبت کاری . ملیله دوزی منجق دوزی Big GrinBig Grin

راجب اینها فقط راجب شنیدهها یا دیده هاتون بنویسید کسی از شما دوستان نخواسته که بیزنس پلن بنویسه یا [color]مارکتینگ ری سرچ[/color][color=#000000] انجام بده .
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: javan134 ، اليزا ، honareirani ، ParsTrader ، Jav3 ، eblam ، maaref ، aNTea ، Hornet ، somayeh8159 ، pariya2 ، ranebr ، mahakk ، خانه ، msar ، Daneshjo
اونوری ها که جواب ندادند بذارید بحث رو واسه اینوری ها اینجوری مطرح کنیم

1-شما برید اونجا فکر می کنید چه کاری پیدا کنید؟
2- اگه کار پیدا نشد ، چه کاری راه می اندازید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، maaref ، yakuza ، pariya2 ، msar
(2010-05-08 ساعت 17:12)javan134 نوشته:  اونوری ها که جواب ندادند بذارید بحث رو واسه اینوری ها اینجوری مطرح کنیم

1-شما برید اونجا فکر می کنید چه کاری پیدا کنید؟
2- اگه کار پیدا نشد ، چه کاری راه می اندازید؟
javan 134 عزیز یک کمی صبر کن من خواهم نوشت اتفاقا من توی هیچ چیزی تخصص نداشته باشم تو این زمینه ید طولایی دارم .البته ممکن بعضی از دوستان امریکایی بهم بخندند و اما حتما می نویسم
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، javan134 ، ParsTrader ، eblam ، maaref ، armanbala ، pariya2 ، msar ، Daneshjo ، copol
(2010-05-03 ساعت 20:09)hassan1358arab نوشته:  
(2010-04-30 ساعت 07:28)mahdis نوشته:  سلام دوستان
ما حدوده ۲ ماه هست امریکا هستیم و ۳ هفته اول که توی یه فروشگاه ایرانی مشغول بودیم و الان هم همسرم ۱ هفته هست توی وال مارت مشغول به کار هست و من هم توی T .J .MAXX مشغول به کار هستم و از شرایط خدا رو شکر راضی هستیم
به نظر من هم اگه هدف موندن باشه و تلاش کنیم کار هست
موفق باشید

دوست عزیز میشه بگی در وال مارت ساعتی چند بهتون میدن و چند ساعت در روز میشه کار کرد؟
متشکرم

دوست عزیز سلام
شرمنده دیر جواب دادم
ساعتی ۹.۵۰$
و ساعت کاری رو فعلا خودشون میدن و کم کم اگه ازتون رضی باشن زیاد میکنن و باز هم بستگی به قسمتش داره که کدوم قسمت کار کنید
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان