کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کار و اشتغال در آمریکا
سلام دوستان.لطفاً اگر درمورد اشتغغال مهندسین با سابقه اطلاعاتی دارید بیان نمائید.متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، pariya2 ، saeed_gh ، amir0_0amir ، daad ، msar ، حاجی واشنگتن
از طریق چه سایتهایی می تونمjob offer پیدا کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، pariya2 ، بیتا بهار ، saeed_gh ، daad ، msar
پیدا کردید به من هم خبر بدید!
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، saeed_gh ، daad ، msar
(2010-03-16 ساعت 16:43)Jav3 نوشته:  فكر مي كنم بايد يه رزومه درست و حسابي آماده كنين. بعد برين تو سايت شركتهايي كه تو زمينه كاري شما فعالن و به بخش كاريابي شون سر بزنين
يه سري سايتهاي كاريابي هست. مي تونين سرچ كنين
http://msn.careerbuilder.com
http://www.oilcareers.com (مشاغل صنايع نفت و گاز)
www.jobopenings.net
hotjobs.yahoo.com
www.craigslist.org

اگه تو زمينه هاي نفت، گاز و پتروشيمي تخصص دارين من آدرس يه سري شركتهاي نفتي آمريكايي رو دارم.خواستين ميفرستم

دوست عزیز لطفا لینک شرکتهای نفتی را هم ضمیمه فرمایید. با تشکر
CASE NO.:2010AS290XX
تاريخ دريافت پاکت اول:15 June
تاريخ ارسال فرمها:18 June
تاريخ کارنت شدن:آخرين بولتن
تاريخ دريافت نامه دوم:25 july
تاريخ مصاحبه: 1سپتامبر
تاريخ کليرنس: 14 سپتامبر
سفارت:آنکارا
پاسخ
مهمترین دغدغه مهاجرین اشتغال و کار می‌باشد. هر موضوعی درباره کار را در اینجا مطرح کنید. موضوعاتی مانند شرایط و روشهای کاریابی، بحث در مورد حقوق و مزایا، قوانین کار، فرهنگ کار، بهبود و ارتقاء کار، مصاحبه، مراحل اداری و استخدامهای جدید موارد خوبی برای تبادل نظر هستند.
پاسخ
تا آنجائی که من تحقیق کردم فعلا تا 1 سال جز کار بدون تخصص چیز دیگه ای نیست چون هر کاری لایسنس میخواد .البته همون کار ساده هم زبان قوی لازم داره تا حداقل یه فروشنده خوب بشیم.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
(2010-04-15 ساعت 14:06)soroush2031 نوشته:  تا آنجائی که من تحقیق کردم فعلا تا 1 سال جز کار بدون تخصص چیز دیگه ای نیست چون هر کاری لایسنس میخواد .

سلام
این یک سال محدودیت به چه خاطر می تونه باشه؟ برای برندگان لاتاری یا ...؟ لایسنس برای چی؟
ممنون اگه دقیق تر بگین
Impossible n'est pas français!
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، eblam ، pariya2 ، saeed_gh ، shani89 ، daad ، msar
همین الآن یک خبر خوش بهم رسید و فهمیدم که شوهر monica یک کار خیلی خوب در یک شرکت بزرگ گرفته. فکر نمیکنم بیشتر از دو ماه یا حداکثر سه ماه باشد که به امریکا آمده اند.
پس برای قانون یک سال بی کاری شما یک مثال نقض دیگر هم پیدا شد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
دوستان تا جاییکه من دیده ام در آمریکا اگر به صورت مستمر و جدی دنبال کار بگردید بلاخره کار شما را پیدا می کند ، اگر کسی شبانه روز و مستمر دنبال کار بگردد و هدفش واقعا ماندن در آمریکا در هر شرایطی باشد ،به نظر من خیلی عجیب است اگر بعد از 5-6 ماه هیچ کاری نتواند پیدا کند. اگر با گذشت زمان طولانی هنوز کارپیدا نکرده اید به نظرم علتش را در ذهن خودتان جستجو کنید. با خودتان رو راست باشید که واقعا کار پیدا کردن برایتان در اولویت اول بوده یا نه ، من کسانی را اینجا می شناسم که مثلا اولویت ذهنیشان ارتقا سطح دانش و اطلاعات کاری بوده ،یعنی پیش خودشان فکر کرده اند که اول باید چیزهای زیادی یاد بگیرم ،محیط را بشناسم و بعد وارد بازار کار شوم تا کاری همشأن خودم پیدا کنم،این گروه معمولا کار داوطلبانه نصیبشان شده. کسانی هستند که هدفشان دانشگاه رفتن است پس آنها هم معمولا جدی دنبال کار نمی گردند و وقت خود را در گذراندن مراحل پذیرش دانشگاه ،ارتقا سطح زبان و...سپری می کنند. کسانی هستند که در ذهنشان همیشه آپشن برگشت به ایران وجود دارد پس آنها هم خود را در اضطرار و فشار حس نمی کنند،چون فکر می کنند هر لحظه اراده کنند بر می گردند.کسانی هم هستند که دوست دارند کار کنند ولی توانایی شغلی خاصی ندارند و یا دارند و تواناییشان به درد اینجا نمی خورد مثل شغلهایی که فقط مختص ایران است و یا شغلهایی که با زبان پیوند نا گسستنی دارد که این دسته بیشتر حالت سردر گمی دارند که اینجا چه می توان کرد و بیشتر در حال کشف وشهودند تا دنبال کار گشتن .
خلاصه که اگر واقعا در فکر ماندن و پول درآوردن در آمریکا باشید به نظرم بعید است که هیچ کاری پیدا نکنید. مخصوصا اگر در کاری تخصص واقعی دارید و پشتکارتان در پی گیری یافتن شغل زیاد است.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
دوستان با سابقه یا درحال حاضر در امریکا هستند ایا تا به حال به دنبال راه اندازی یک بیزنس کوچیک یا خدماتی فکر کردید؟
مثلا رستوران نمی دونم ارایشگاه یا اموزشگاه...........................................
اگر کسی چیزی راجبش اطلاعاتی داره بده
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
(2010-04-17 ساعت 10:16)rs232 نوشته:  همین الآن یک خبر خوش بهم رسید و فهمیدم که شوهر monica یک کار خیلی خوب در یک شرکت بزرگ گرفته. فکر نمیکنم بیشتر از دو ماه یا حداکثر سه ماه باشد که به امریکا آمده اند.
پس برای قانون یک سال بی کاری شما یک مثال نقض دیگر هم پیدا شد.

بنده حرف خودم رو پس میگیرم و از کلیه دوستان و آشنایان و فامیلهای وابسته جویای کار طلب بخشش دارم .
خانه دوست کجاست...
پاسخ
درود بر همه عزيزان
به نظر شما چه تخصص هايي در آمريكا بيشتر كاربرديه و شانس كاريابيمون رو بيشتر مي كنه كه خودمون رو ارتقاء و تجهيز كنيم اينجا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، pariya2 ، mehpah ، shani89 ، daad ، زری وحدتی ، msar ، alirezafarhang81
یعنی ما هر تخصصی بگیم شما خودتو ارتقا میدی؟! Big Grin

سوالتون مفهوم نیست، شما مثلا باید بپرسی در رشته کامپیوتر الان چه زبانهایی بیشتر کار میشه اونجا (از طرف ما اینجا!) .... یا یه همچین چیزی...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، eblam ، maaref ، SAIED .RAVEN ، pariya2 ، shani89 ، daad ، زری وحدتی ، erica ، love story ، msar ، alirezafarhang81
(2010-04-28 ساعت 19:57)Monica نوشته:  یعنی ما هر تخصصی بگیم شما خودتو ارتقا میدی؟! Big Grin

سوالتون مفهوم نیست، شما مثلا باید بپرسی در رشته کامپیوتر الان چه زبانهایی بیشتر کار میشه اونجا (از طرف ما اینجا!) .... یا یه همچین چیزی...
خانم Monica راجع به رشته کامپیوتر و بازار کار آن در آمریکا میتونید کمی اطلاعات در اختیارمون بگذارید !؟
سپاسگزار میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، maaref ، pariya2 ، saeed_gh ، shani89 ، daad ، زری وحدتی ، msar
آهان این شد سوال!!!

ببینین یکی از بزرگترین قطبهای آی تی آمریکا ایالت کالیفرنیاست... توی ایالت کالیفرنیا در همین محدوده سان فرانسیسکو کار کامپیوتری فراوونه اما Silicon Valley و San Jose (خونده میشه سن حوزه یا سن خوزه...) در بین شهرهای محدوده سان فرانسیسکو بیشترین تمرکز آی تی رو دارن... الیته داخل پرانتز من شنیدم سن خوزه به درد زندگی نمی خوره فقط برای کار خوبه... با این وجود وقتی یلوپیج ایرانی های اینجا رو گرفتیم یک عالمه مغازه ایرانی اونجا کشف کردیم... این از مسائل جانبی بود که به نظرم اومد...

در مورد رشته کامپیوتر باید اونو به دو بخش تقسیم کنیم: سخت افزار و شبکه ... نرم افزار

من از اونجایی که خودم برنامه نویسم، زیاد در زمینه سخت افزار و شبکه نمی تونم اظهار نظر کنم! فقط تجربه ام در زمینه نرم افزار رو تا جایی که بتونم میگم...

در مورد نرم افزار و برنامه نویسی شما یا برنامه نویس دسکتاپ اپلیکیشن هستی یا وب اپلیکیشن... کار برای برنامه نویسی دسکتاپ اینجا تخصصیه و معمولا شما باید با چند پلتفرم آشنا باشی... بیشتر از زبان های دات نت و جاوا استفاده می کنن... این جاوا که همه جا هست... به هر حال من اطلاعات بیشتری در این محدوده ندارم چون برنامه نویس وب هستم...

برنامه نویسی وب واقعا بازار داغی داره اینجا... البته اینجا هر کی رفت یه صفحه ساخت و اومد گفت من برنامه نویس وبم بهش کار نمیدن! کار توی برنامه نویسی وب عموما به دو قسمت تقسیم میشه: یا شما FrontEnd Developer هستی که اونوقت باید با Html, DHtml, JavaScrpt, JQuery, CSS, YUI و امثال اینها آشنا باشی و احتمالا کمی هم با فتوشاپ یا نرم افزارهای پردازش تصویر کار کرده باشی... یا اینکه شما BackEnd Developer هستی و با کدهای پشت صفحه سروکار داری... بازم دو نوع داریم: یا شما برنامه نویس زبانهایی OpenSource هستی مثل PHP یا بقیه زبانها مثل C# , J2E , ... البته باز هم اینجا معمولا جاوا رو به عنوان یک زبان جانبی دوست دارن بلد باشی... کلا اینا کنار ناهارشون هم یه سبد جاوای تازه میذارن همراه با غذاشون تناول می کنن...

برای اینکه بتونین ببینین الان چه کارهایی تو بازار هست من سایت Dice, Monster, CareerBuilder, Yahoo!HotJobs رو بهتون پیشنهاد می کنم... البته فعلا بهتره رزومه ندین چون اینجا تا رزومه میدین می خوان باهاتون تلفنی صحبت کنن ... بذارین وقتی اومدین اینجا یه رزومه درست و حسابی بنویسین بذارین تو سایت... بعد روزی 10 بار بهتون زنگ می زنن (نگران نباشین، به زودی به پشت تلفن صحبت کردن عادت می کنین! اما اولش یکمی سخته قبول دارم!) ... این روزی ده بار که بهتون زنگ می زنن متاسفانه یا خوشبختانه 99 درصدش از کاریابی هایی هستن که دنبال نیرو برای کمپانی های مشتری شون می گردن... یه بار باهاتون صحبت می کنن بعدش بهتون میگن که بعد از بررسی متقاضی ها باهاتون تماس می گیریم...

بقیه اش رو بعدا میگم... الان یه کاری برام پیش اومد...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان