کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2014-04-04 ساعت 04:07)farid24 نوشته:  سلام دوستان ،
من و همسرم دوسال و نیمه که اومدیم ، دوسال اول تو ارواین بودیم و الان شش ماهه که اومدیم لس انجلس ، مرکز شهر ، خوشحال میشم بتونم به سوالاتون جواب بدم
ما لاتری 2011 هستیم

من یک سال و نیم اول به خاطر کارم همه شهرهای اورنج کانتی و ال ای رو از نزدیک دیدم، من کارشناس شبکه و کامپیوتر هستم و مجبور بودم هر روز به خیلی از شرکتها سر بزنم.

سلام فرید جون
خوشحالمون کردی
بازم به این تاپیک سر بزن
سوال اول خودم میپرسم:
برای تازه واردها بهترین کاری که میشه روش حساب کرد و راحت گیر بیاد بدون در نظر گرفتن تخصص خاص،چه کاری میدونی.ممنون
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: nasim ، mohamad92
(2014-04-04 ساعت 15:14)hedyhoney نوشته:  
من و همسرم دوسال و نیمه که اومدیم ، دوسال اول تو ارواین بودیم و الان شش ماهه که اومدیم لس انجلس ، مرکز شهر ، خوشحال میشم بتونم به سوالاتون جواب بدم
ما لاتری 2011 هستیم

من یک سال و نیم اول به خاطر کارم همه شهرهای اورنج کانتی و ال ای رو از نزدیک دیدم، من کارشناس شبکه و کامپیوتر هستم و مجبور بودم هر روز به خیلی از شرکتها سر بزنم.

سلام فرید جون
خوشحالمون کردی
بازم به این تاپیک سر بزن
سوال اول خودم میپرسم:
برای تازه واردها بهترین کاری که میشه روش حساب کرد و راحت گیر بیاد بدون در نظر گرفتن تخصص خاص،چه کاری میدونی.ممنون
فرید جان سلام ممنونم از حمایتت. من تا 2ماه دیگه عازم ارواین هستم چون دوستم اونجاست. اما از اونجایی که نمیخوام خیلی اونهارو درگیر کنم راجع به کار و ماشین و.... یه ذره توضیح بدین من فوق دیپلم آی تی دارم . Cool
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92
ما لاتری 2011 هستیم

سلام فرید جون
خوشحالمون کردی
بازم به این تاپیک سر بزن
سوال اول خودم میپرسم:

ببينيد كسانى كه هيچ تجربه اى ندارن خيلى خيلى خيلى كارشون سخته ، بيشتر از ده نفر رو ميشناسم كه برگشتن
بيايد گرين كارت بگيريد برگرديد ،دوسال تخصص بدست بياريد زبان بخونيد ٢٤/٧ پول جمع كنيد بعدش بيايد
جواب سوالتو ميدم ولى اينو بدون كه اين خرجتو نميده ، مگر اينكه اينجا كسى رو داريد و ميتونيد بريد خونش بمونيد حداقل يك سال
اگر واقعا بدون درنظر گرفتن تخصص بخوام بگم ، راحت ترين كار ( البته با درنظر گرفتن اينكه زبانتون از متوسط بالاتر باشه و يه كم خوش رو و خوش برخورد باشيد) كاركردن توى فروشگاه هاى كوچيك ميتونه باشه ، كه خيلى هاشون اصلا تو اينترنت اگهى نميدن و فقط بايد خودتون راه بيفتيد توى مراكز خريد مخصوصا ، فرم پر كنيد
بعد كه سه تا شش ماه كار كرديد بريد تو اينترنت توى سايتهاى فروشگاههاى زنجيره اى و اپلاى كنيد
اينجورى يك سال اول كه خيلى سخته رو ميگذرونيد و سال دوم ميريد سراغ دانشگاه و كارهاى بهتر
پاسخ
(2014-04-04 ساعت 22:49)mohsenmb نوشته:  
ما لاتری 2011 هستیم

سلام فرید جون
خوشحالمون کردی
بازم به این تاپیک سر بزن
سوال اول خودم میپرسم:
فرید جان سلام ممنونم از حمایتت. من تا 2ماه دیگه عازم ارواین هستم چون دوستم اونجاست. اما از اونجایی که نمیخوام خیلی اونهارو درگیر کنم راجع به کار و ماشین و.... یه ذره توضیح بدین من فوق دیپلم آی تی دارم . Cool

ارواين يكى از بهترين شهرهاى امريكاست براى زندگى و هميشه جزو ده تاى اوله .... ولى !!!! براى ادماى پولدار و سن بالاى ٤٠ كه هرجا دلشون بخواد ميتونن كار پيدا كنن ، من اينارو نميدونستم ، با نزديك ده سال تجربه و زبان عالى تونستم يه كار پاره وقت پيدا كنم كه فقط به زور كرايه خونه مارو ميداد ، البته نميدونم كه چقدر ميتونى روى دوستت حساب كنى ولى داشتن دوست خوب غنيمته اينجا
اگر بخواى توى ارواين زندگى كنى مجبورى همون روز اول ماشين بخرى ، حالا به جز قيمت ماشين (حالا فكر كن ٤٠٠٠ دلار ، يه ماشينى كه بشه فقط سوارشى، ببين با ١٠٠٠ تا هم ميشه ماشين خريد ولى به اندازه قيمت ماشين بايد هر يكى دوماه خرج تعميرش كنى) بيمه ماشين براى تو ماهى ٥٠-٦٠ دلار به بالا ، يه باك بنزين ٥٠ دلار، تعويض روغن ٤٠ دلار ، هزينه تعمير ماشين ... )
ولى تو ال اى ماشين ميتونى نخرى ، چون اتوبوس و مترو هميشه هست
كار پيدا كردن به زبان ، هوش ، اشنايى با اينترنت عالى بستگى داره تا تخصص !
خيلى ها ميان با يه دنيا تخصص ولى زبان و اينترنت بلد نيستن و ميبينى بعد از شش ماه هنوز بيكارن اخرشم ميرن تو يه فروشگاه يا رستوران
ماشين خريدن براى كسانى كه تازه ميان و پول نقد دارن كار سختى نيست فقط بايد هواست جمع باشه سرت كلاه نره كه براى اين كار هم بهتره برى تو نمايندگى ها كه ماشين دست دو دارن ، يه كم گرونتر ميفته ولى قانونيه ، ماشين تصادفى و دزدى بهت نميندازن، ماشين يكى ديگرو بهت نميفروشن
پاسخ
(2014-04-05 ساعت 06:02)farid24 نوشته:  ...ولى تو ال اى ماشين ميتونى نخرى ، چون اتوبوس و مترو هميشه هست...
اتوبوس و مترو زیاده اما بدون ماشین موندن بعید میدونم کار آسون و درستی باشه!
بنظر من خونواده حداقل باید یه ماشین رو داشته باشه که بدون اون کارا خیلی خیلی سخت پیش خواهد رفت.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، el333 ، زری وحدتی ، nasim
دوستان کدوم قسمت لس انجلس از لحاظ دسترسی به اتوبوس ویا وسایل حمل ونقل بهتره برای اقامت چندروزه
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-05 ساعت 06:02)farid24 نوشته:  
(2014-04-04 ساعت 22:49)mohsenmb نوشته:  
ما لاتری 2011 هستیم

سلام فرید جون
خوشحالمون کردی
بازم به این تاپیک سر بزن
سوال اول خودم میپرسم:

ارواين يكى از بهترين شهرهاى امريكاست براى زندگى و هميشه جزو ده تاى اوله .... ولى !!!! براى ادماى پولدار و سن بالاى ٤٠ كه هرجا دلشون بخواد ميتونن كار پيدا كنن ، من اينارو نميدونستم ، با نزديك ده سال تجربه و زبان عالى تونستم يه كار پاره وقت پيدا كنم كه فقط به زور كرايه خونه مارو ميداد ، البته نميدونم كه چقدر ميتونى روى دوستت حساب كنى ولى داشتن دوست خوب غنيمته اينجا
اگر بخواى توى ارواين زندگى كنى مجبورى همون روز اول ماشين بخرى ، حالا به جز قيمت ماشين (حالا فكر كن ٤٠٠٠ دلار ، يه ماشينى كه بشه فقط سوارشى، ببين با ١٠٠٠ تا هم ميشه ماشين خريد ولى به اندازه قيمت ماشين بايد هر يكى دوماه خرج تعميرش كنى) بيمه ماشين براى تو ماهى ٥٠-٦٠ دلار به بالا ، يه باك بنزين ٥٠ دلار، تعويض روغن ٤٠ دلار ، هزينه تعمير ماشين ... )
ولى تو ال اى ماشين ميتونى نخرى ، چون اتوبوس و مترو هميشه هست
كار پيدا كردن به زبان ، هوش ، اشنايى با اينترنت عالى بستگى داره تا تخصص !
خيلى ها ميان با يه دنيا تخصص ولى زبان و اينترنت بلد نيستن و ميبينى بعد از شش ماه هنوز بيكارن اخرشم ميرن تو يه فروشگاه يا رستوران
ماشين خريدن براى كسانى كه تازه ميان و پول نقد دارن كار سختى نيست فقط بايد هواست جمع باشه سرت كلاه نره كه براى اين كار هم بهتره برى تو نمايندگى ها كه ماشين دست دو دارن ، يه كم گرونتر ميفته ولى قانونيه ، ماشين تصادفى و دزدى بهت نميندازن، ماشين يكى ديگرو بهت نميفروشن
فرید جان ممنونم از اطلاعاتتون که انرژی زیادی بهم داد. روی دوستم حساب نکردم ولی خودش خیلی واسم برنامه ریزی کرده و میتونم یه 6ماهی روش حساب کنم. البته نزدیکتر از دوسته. به هر حال ممنونم کلی اطلاعات بود Wink
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، shoshina
(2014-04-05 ساعت 08:37)j1970 نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 06:02)farid24 نوشته:  ...ولى تو ال اى ماشين ميتونى نخرى ، چون اتوبوس و مترو هميشه هست...
اتوبوس و مترو زیاده اما بدون ماشین موندن بعید میدونم کار آسون و درستی باشه!
بنظر من خونواده حداقل باید یه ماشین رو داشته باشه که بدون اون کارا خیلی خیلی سخت پیش خواهد رفت.

ممنون از نكته درست و منطقى شما دوست عزيز ، ولى اگر دقت كنيد من گفتم مجبور نيستيد روز اول ماشين بخريد ، تا مدتى مثلا سه ماه اول كه سخته و ادم هيچى نميدونه و تا اينكه كار پيدا كنه ، ميتونه از اتوبوس و مترو استفاده كنه ، اونجورى كه كار هم پيدا كرده با خيال راحت ماشين ميخره و تازه وقت داره ميتونه از همكاراش هم سوالى داشت بپرسه
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، hedyhoney ، alirz ، زری وحدتی ، copol
با سلام به دوستان عزیز

ما یک خانواده 4 نفره هستیم، خودم، همسرم و دو دختر یکی 13 ساله و اون یکی 1.5 ساله و قصد داریم که بعد از گرفتن ویزامون بیایم لوس آنجلس و اونجا زندگی کنیم. از لحاظ شرایط مالی می تونم از ایران ماهیانه 6000 تا 7000 دلار ساپورت بشم. با توجه باینکه در ابتدا نه گرین کارت داریم به سوشال سکیوریتی، می خواستم بدونم که آیا این مبلغ جواب هزینه زندگی ما رو میده؟ البته می دونم که این سوال خیلی کلی هستش ولی اگه بخواهیم که یه آپارتمان 2 خوابه 120 متری در یک محله خوب اجاره کنیم و نه خیلی اشرافی و نه خیلی گدايی زندگی کنیم آیا این مبلغ کافی هستش؟ در ضمن ممنون میشم که جواب سوالات زیر رو هم به من بدید:

وضعیت ثبت نام مدرسه دخترم با توجه به اینکه گرین کارت نداریم چی میشه؟ میشه بدون گرین کارت و اقامت در مدرسه دولتی ثبت نامش کنم؟ هزینه اش چقدره؟ مدارس خصوصی چطور؟

از لحاظ پزشکی، اینکه ما سوشال نداریم آیا باید که هزینه های پزشکی رو که شنیدم که در آمریکا هم خیلی گرونه خودمون بدیم یا اینکه راهی وجود داره که بتونیم با بیمه ای یا از طریق دیگه ای این هزینه ها رو کمش کرد؟

آیا می تونیم با توجه به اینکه گرین کارد نداریم و با ویزای توریستی هستیم بنام خودمون خونه اجاره کنیم و حساب بانکی باز کنیم؟

ممنون میشم اگه چیزه دیگه ای که به نظرتون میرسه به من بگید و راهنماییم کنید.

برای انجام حواله جات از ایران به آمریکا، بطور ماهیانه چه راهی وجود داره؟ از اونجای که من شنیدم ارسال پول به حساب شخصی تو آمریکا خیلی سخته و تکس هم داره... اونجا ایرانی ها برای این مشکل چه کار می کنن؟ چون خیلی ها مثل ما از ایران پول براشون می یاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina
سلام

من تحصیلاتم در رشته عمران و گرایش Transportation هست ولی 3-4 سال سابقه کاری در زمینه سازه و سرپرست کارگاه های عمرانی دارم
میخواستم بپرسم که آیا لوس آنجلس جای خوبی برای پیدا کردن کار در این دو زمینه هست ؟
قصد ادامه تحصیلم دارم ولی کار همیشه اولویت قوی تری هست با توجه به مخارج و این چیزا
شاید اینجا جاش نباشه ولی برای انتخاب ایالت برای اومدن بین تکزاس و کالیفرنیا مردد هستم.

مرسی
شماره کیس: 2014AS000009xx
رویت قبولی: 15 اکتبر 2013/ ارسال ایمیلی فرمها: 20 اکتبر 2013/ سفارت: آنکارا --> ایروان / كارنت: قبلنا / نامه دوم: 21 ژانویه 2014 / مصاحبه: هفته اول مارچ- ایروان/دریافت ویزا: یکضرب 5 مارچ / مقصد: تگزاس !
پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina
(2014-04-13 ساعت 16:11)TP-80 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز

ما یک خانواده 4 نفره هستیم، خودم، همسرم و دو دختر یکی 13 ساله و اون یکی 1.5 ساله و قصد داریم که بعد از گرفتن ویزامون بیایم لوس آنجلس و اونجا زندگی کنیم. از لحاظ شرایط مالی می تونم از ایران ماهیانه 6000 تا 7000 دلار ساپورت بشم. با توجه باینکه در ابتدا نه گرین کارت داریم به سوشال سکیوریتی، می خواستم بدونم که آیا این مبلغ جواب هزینه زندگی ما رو میده؟ البته می دونم که این سوال خیلی کلی هستش ولی اگه بخواهیم که یه آپارتمان 2 خوابه 120 متری در یک محله خوب اجاره کنیم و نه خیلی اشرافی و نه خیلی گدايی زندگی کنیم آیا این مبلغ کافی هستش؟ در ضمن ممنون میشم که جواب سوالات زیر رو هم به من بدید:

وضعیت ثبت نام مدرسه دخترم با توجه به اینکه گرین کارت نداریم چی میشه؟ میشه بدون گرین کارت و اقامت در مدرسه دولتی ثبت نامش کنم؟ هزینه اش چقدره؟ مدارس خصوصی چطور؟

از لحاظ پزشکی، اینکه ما سوشال نداریم آیا باید که هزینه های پزشکی رو که شنیدم که در آمریکا هم خیلی گرونه خودمون بدیم یا اینکه راهی وجود داره که بتونیم با بیمه ای یا از طریق دیگه ای این هزینه ها رو کمش کرد؟

آیا می تونیم با توجه به اینکه گرین کارد نداریم و با ویزای توریستی هستیم بنام خودمون خونه اجاره کنیم و حساب بانکی باز کنیم؟

ممنون میشم اگه چیزه دیگه ای که به نظرتون میرسه به من بگید و راهنماییم کنید.

برای انجام حواله جات از ایران به آمریکا، بطور ماهیانه چه راهی وجود داره؟ از اونجای که من شنیدم ارسال پول به حساب شخصی تو آمریکا خیلی سخته و تکس هم داره... اونجا ایرانی ها برای این مشکل چه کار می کنن؟ چون خیلی ها مثل ما از ایران پول براشون می یاد؟

سلام دوست عزیز
1. بله این مبلغ برای زندگی شما توی محله نه خیلی اشرافی نه خیلی عادی خوبه. برای خونه دو خوابه بستگی به محله داره یک محله مناسب مثل وودلند هیلز یا انسینو قیمت از 1600 دلار به بالاست. شما توی انسینو با 1500 هم می تونید یک دوخوابه اجاره کنید.

2. دختر شما بدون گرین کارت و سوشال می تونه درس بخونه. اینجا برای ثبت نام به اقامت شما کاری ندارند و سوشال هم نیاز نیست. فقط مدرک اخرین سال تحصیلیش + کارت واکسنش+ پاسپورت ایرانش همراهتون باشه تنها چیزی که مهمه از شما یک قبض اب یا برق خونه ای که اجاره کردید می خواهند. مدرسه دولتی هزینه ای نداره. اینجا مدرسه خصوصی به اون صورت رسم نیست همه بچه ها دولتی میرن و کاملا مجانی هست.

3. برای بیمه هیچ راهی ندارید . باید خودتون بیمه بشید. بعد از گرفتن سوشال در صورتیکه low income باشید یک بیمه اورژانسی بهتون تعلق ممکنه بگیره یعنی فقط از اورژانس یکسری بیمارستانهای خاص می تونید ویزیت بشید. بیمه دولتی فقط به کسانی که اقامت دارند تعلق می گیره.

4. شما می تونید به نام خودتون و با ویزای توریستی حساب بانکی باز کنید. خونه هم بستگی به صاحبخونه داره معمولا زیاد سخت نمی گیرن اینجا خیلی ها غیر قانونی زندگی می کنن دیگه عادی شده. معمولا با ایرانیها بهتر می تونید دیل کنید و ازشون خونه اجاره کنید.

5. در مورد حواله پول متاسفانه من تجربه ای ندارم ولی می دونم که مثل شما خیلی ها هستند و باید بیشتر تحقیق کنید ببینید از چه راهی داره براشون پول واریز میشه
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: statueofgod86 ، حاجی واشنگتن ، copol
کسی که گرین کارت داره چطور میتونه از بیمه های درمانی دولتی استفاده کنه؟
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234
با مراجعه به سایت ثبت نام obamacare. برای کالیفرنیا سایتش coveredca.com هست. اگه درامدتون از یک حدی پایینتر باشه رایگان میشید در غیر اینصورت با مبلغ نسبتا معقولی بیمه اتون می کنند. طرح خوبیه یعنی ما که راضی هستیم.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina ، mohsenmb ، sayeh_m ، adonis2006 ، shadi79 ، mohamad92 ، Rock ، حاجی واشنگتن ، behfaza ، copol
دوستان کسی در منطقه سانتاکروز یا سن خوزه امار شغل کشاورزی رو داره؟میخواستم بپرسم ایا جا و یا شخصی رو سراغ دارید که نیاز به کارمند یا کارگر دراین زمینه داشته باشه ؟خیلی ممنون میشم اگر کسی جوابمو بده. دوم اینکه برای ما که اقامت غیرقانونی داریم ایا اجازه تحصیل برای فرزندانمون هست یا نه؟اگر در پیام خصوصی ج بدید بیشتر ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من میخواستم بپرسم واسه اقامت موقت اطراف سن خوزه یا سانفرانسیسکو با هزینه کم ایا جایی وجودداره؟ برای شغل مزرعه داری و کار در مزرعه چطور میشه کار پیدا کرد؟ میتونید اطلاعاتی بهم بدید اطراف سن خوزه و سانتا کروز لطفا.ممنونم اگر ج بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان