کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اعلام دریافت نامه قبولی
كسي هست از كرمانشاه نامه گرفته باشه يا خبر داشته باشه؟
تشکر کنندگان: abnanta
سلام
من دانشجوی دکتری مهندسی برق هستم در یکی از دانشگاه های امریکا. من پارسال اومدم امریکا گرچه که خیلی از دوستان و همکلاسام هم اینجا هستند پس قبل از اومدن تصویر درستی از امریکا داشتم. چیزی که برام جالبه اینه که چقدر معصومانه بعضی ها از امریکا حرف میزنند. شما چی فکر میکنید در مورد امریکا؟؟ از خدا و دعا و انرژی مثبت حرف می زنید!!!! حالا گیرم اومدید میدونید دنبال چی هستید؟؟؟؟ اینجا واقا خیلی ها بی کارند. حتی برای تحصیلات بالا. امریکای دهه 70 تموم شد با زمین شوری و ... هم نمیشه اینجا به آرزو ها رسید. اگه دارید میاید حتما یه هنری یاد بگیرید. تعمیر ماشین. لوله کشی و.........
اینجا بهشت نیست. یه روز می فهمید چی میگم
تشکر کنندگان: alireza.nayyeri ، laili ، User ، hamed_gh ، iMang ، Linspire ، abnanta
(2010-06-11 ساعت 01:00)PARVAAZ 2 نوشته:  سلام
من دانشجوی دکتری مهندسی برق هستم در یکی از دانشگاه های امریکا. من پارسال اومدم امریکا گرچه که خیلی از دوستان و همکلاسام هم اینجا هستند پس قبل از اومدن تصویر درستی از امریکا داشتم. چیزی که برام جالبه اینه که چقدر معصومانه بعضی ها از امریکا حرف میزنند. شما چی فکر میکنید در مورد امریکا؟؟ از خدا و دعا و انرژی مثبت حرف می زنید!!!! حالا گیرم اومدید میدونید دنبال چی هستید؟؟؟؟ اینجا واقا خیلی ها بی کارند. حتی برای تحصیلات بالا. امریکای دهه 70 تموم شد با زمین شوری و ... هم نمیشه اینجا به آرزو ها رسید. اگه دارید میاید حتما یه هنری یاد بگیرید. تعمیر ماشین. لوله کشی و.........
دوست عزیز این تاپیک جای این صحبت شما نیست و باید در تاپیک مربوطه اون رو عنوان میکردید.
هیچ کس اینجا معصومانه درمورد آمریکا حرف نمیزنه بلکه دوستان مظلومانه حرف دلشونو میزنند.
بله، درمورد خدا و دعا و انرزی مثبت حرف میزنیم، چون به اونچه که میگیم ایمان داریم.
باید بگم که الان قرن 21 است و با دهه 70 خیلی فرق میکنه چون شرایط طوری است که اکثرا میدونند چی میخوان.
کسی که در این دوره واقعا شایستگی و لیاقت داشته باشه که بره آمریکا، زمین شوری نمیکنه.
بهشت واقعی در آخرت است، ما دنبال جایی برای نفس کشیدن میگردیم.
جناب آقای دکتر من به شما پیشنهاد میکنم برگردید ایران چون واقعا جایی رو که توش زندگی میکنید رو نمیشناسید.
In the United States I will feel as if I were alive again
تشکر کنندگان: usa.lover ، arad ، yazdan ، esi286 ، honareirani ، abnanta ، آرتين
حاج آقا تشکرالله!

ممنون که ما رو به راه راست ( سیخ ) هدایت میکنید!
نکنه شما برای دهه 70 رفتید آمریکا؟
خب بهتره بدونید الان سال 2010 هست! این رو بهتره بدونید چون مهمه!
دکتر جون بحث ثروت و مال و عشق و حال و بار و عرق خوری که شما بهش فکر میکردید نیست!
برای یه کسی مثل من آمریکا خداست! توالت شستنش یه چیزی تو مایه های خدایی تو ایرانه برای من!

پس بهتره اینو بدونید که هر کسی تو زندگی اش دنبال یه چیزی هست!
تشکر کنندگان: joseph ، yazdan ، honareirani ، abnanta
(2010-06-10 ساعت 16:32)savior_angel نوشته:  کسی از کرج نامشو نگرفته؟چرا تهران اومده ولی کرج نه؟کسی هست که از کرج باشه؟

بله 3-2نفر گرفتند میتونید تو قسمت خلاصه پیشرفت کار برندگان پیداشون کنید
whether you think you can or you cant either way you are right
henry ford
تشکر کنندگان: usa.lover ، abnanta
زمین شوری یا هر چی .
من می خوام برم و می دونم که برم موفق می شم .
جایی که واسه هر کس با هرشغل شخصیت قائل باشن .
مطمئن باشین ایرانی ها شایسته بهترین ها هستن .
ببخشید بحث رو منحرف کردم.
آنان که گذشته را بیاد نمی آورند محکوم به تکرار آنند
تشکر کنندگان: usa.lover ، yazdan ، abnanta
دستت درد نکنه که راهنماییمون کردی حتما هنر هم یاد می گیریم بذار برنده شیم
حالا اونجا چه هنرایی رو بهتر می خوان هم برای هنر های اقایون بگو هم برای هنر های خانمها
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
تشکر کنندگان: abnanta

البته اگه خدا بخواد و شانس در خونمون رو بزنه , هنر های دیگه ی غیر از لوله کشی و ... هم بتونیم یاد بگیریم ,,, شاید هم توی دانشگاه های اونجا تحصیل کردیم و مثه شما یه روز دکتر شدیم ! به هر حال هر کسی که واسه یه چیزی تو زندگیش اینقدر له له می زنه حتما تصمیم های بزرگ تری از لوله کشی واسه خودش و آینده ش گرفته ! فکر می کنم اکثر کاربر های این فروم به بلوغ احساسی رسیدند که نخوان فقط از روی جو زدگی از آمریکا صحبت کنن ...
[font=Arial] IN GOD WE TRUST [/font]
تشکر کنندگان: kianoush ، usa.lover ، honareirani ، abnanta

سلام

من هم از مدیران اجازه میخوام آف- تاپیک بشم. (کاش یک تاپیک هم برای 2011 ای ها در این باره ایجاد میشد. شاید هم هست و من نمیدونم)

من کاملا موافق هستم که وقتی ما داریم وطن خودمون رو ترک می کنیم و میریم به کشوری که تنها درباره آن "شنیده ایم"، در بدو ورود مشکلات بسیار زیادی خواهیم داشت. شاید مجبور باشیم استانداردهای زندگیمون را تا حد زیادی بیاریم پایین. شاید مجبور باشیم رییس نباشیم و بجاش کارهای "چیپ" انجام بدیم. شاید تخصصمون به درد نخوره، شاید سرخورده بشیم. شاید بیکار بمونیم. شاید خجالت بکشیم بگیم اینجا داریم دقیقا چه کاری انجام میدیم وقتی دوستای توی ایران از ما می پرسند، شاید با گفتن اینکه دانشجو هستیم بخواهیم توجیه کنیم که زندگی دانشجویی استانداردهای بالایی نداره، شاید ....

...اما نکته ای که هست اینه که اگر شما این شانس بهت رو کنه، و دنبالش نری، اولا هیچ وقت بعدا خودتو نمی بخشی، بعد اینکه شما با داشتن گرین کارت امریکا یک قدرت انتخاب دیگر هم دارید علاوه بر زندگی کردن در جایی که دوستش داری، اما نمی خواهندت! و سوقت می دهند به رفتن!

در ضمن من نه از روی حرف های شما برای رفتن یا ماندن تصمیم می گیرم، و نه از روی حرف های دوستانی که میگن آمریکا بهشت است و ... هر چند که همه این اطلاعات را به دقت مد نظر دارم.
و البته سپاسگزارم که اطلاعات خوبی میتونی به ما بدی، اطلاعاتی که خیلی صریح بیان کردی و دیگران ما را از داشتن ان محروم می کنند.

و حرف آخر اینکه دوست من، چهار سال دیگر دکترا که تموم شد باید برگردی، اما اون موقع هیچ کس نمیتونه منو مجبور کنه از آمریکا برم بیرون. شاید اون موقع ارزش این "انتظار های سرشار از انرژی مثبت" رو بهتر بشه درک کرد.

به امید روزی که مشتاق نباشیم وطن عزیز رو به امید زندگی بهتر در سرزمینی بیگانه ترک کنیم
تشکر کنندگان: kianoush ، maryamjay ، laili ، moeen ، ravian ، abnanta ، Linspire
بخاطر اینکه این تاپیک وجودش دیگه لازم نیست و دوستان برنده می تونند در تاپیک خلاصه پیشرفت کار برندگان 2011 اعلام کنند تاپیک رو قفل می کنم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Elf ، abnanta

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان