کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
(2010-12-07 ساعت 09:52)rayan.s نوشته:  rokmita عزیز؛شما میتونید زحمت بکشید و با نوشتن یه سفرنامه دوستان را در تجربیات خود شریک نمایید و ضمنا" اگر لطف نمایید و دلیل عدم ارسال اطلاعاتتان را برای درج در جدول 2011 بفرمایید ممنون میشم.
حتما می فرستم.
من که اطلاعاتمو به زودی میفرستم، ولی شما هم خواهش میکنم، سایرین رو تحت فشار نذارین، مطمئنا هر کسی دلایلی برای ارسال یا عدم ارسال اطلاعات شخصی ترش داره که برای خودش محترمه...
همین که دوستان حتی به اندازه یک کلمه هم بتونن به دیگران کمک کنن خودش غنیمته حالا اگر دوست ندارن شماره کیس یا تاریخ مصاحبه رو بگن که نباید بهشون فشار آورد.
rayan.s شما جزو یکی از بهترین های این انجمن هستی ها، میدونستی؟Wink
دل کندن اگر کار آسانی بود ، فرهاد به جای بیستون دل می کند. Rolleyes
تشکر کنندگان:
(2010-12-07 ساعت 15:54)rokmita نوشته:  
(2010-12-07 ساعت 09:52)rayan.s نوشته:  rokmita عزیز؛شما میتونید زحمت بکشید و با نوشتن یه سفرنامه دوستان را در تجربیات خود شریک نمایید و ضمنا" اگر لطف نمایید و دلیل عدم ارسال اطلاعاتتان را برای درج در جدول 2011 بفرمایید ممنون میشم.
حتما می فرستم.
من که اطلاعاتمو به زودی میفرستم، ولی شما هم خواهش میکنم، سایرین رو تحت فشار نذارین، مطمئنا هر کسی دلایلی برای ارسال یا عدم ارسال اطلاعات شخصی ترش داره که برای خودش محترمه...
همین که دوستان حتی به اندازه یک کلمه هم بتونن به دیگران کمک کنن خودش غنیمته حالا اگر دوست ندارن شماره کیس یا تاریخ مصاحبه رو بگن که نباید بهشون فشار آورد.

شما لطف دارید کاش شما عزیزان که نمی خواید اطلاعاتتان را با عنوان اینکه نمی خواید اطلاعات شخصیتان را کسی ببینه، صادقانه بگید آیا اطلاعات شخصی ما را در جدول دیدید؟ اگر دیدید آیا دیدن اطلاعات شخصی ما درسته؟ موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: MOHSEN8766 ، laili ، tata63
(2010-12-07 ساعت 16:15)rayan.s نوشته:  
حتما می فرستم.

شما لطف دارید کاش شما عزیزان که نمی خواید اطلاعاتتان را با عنوان اینکه نمی خواید اطلاعات شخصیتان را کسی ببینه، صادقانه بگید آیا اطلاعات شخصی ما را در جدول دیدید؟ اگر دیدید آیا دیدن اطلاعات شخصی ما درسته؟ موفق باشید
شما که اطلاعاتت رو گذاشتی تحلیلت این بوده که کارت درسته، پس حتما درسته. اونی که نمیذاره تحلیل خودشو داره، اونم کارش درسته. بذار هرکی هر چقدر میتونه کمک کنه...
آقا منم دارم میرم اطلاعاتمو بذارم ها....
دل کندن اگر کار آسانی بود ، فرهاد به جای بیستون دل می کند. Rolleyes
تشکر کنندگان:
(2010-12-07 ساعت 16:29)rokmita نوشته:  
حتما می فرستم.

شما که اطلاعاتت رو گذاشتی تحلیلت این بوده که کارت درسته، پس حتما درسته. اونی که نمیذاره تحلیل خودشو داره، اونم کارش درسته. بذار هرکی هر چقدر میتونه کمک کنه...

دوست گرامی؛ من مصاحبه رفتم و در مرحله ایی هستم که ازم کاری ساخته نیست و فقط باید منتظر کلیر شدن باشم پس بدانید اصرارم برای درج اطلاعات بخاطر خودم نیست ...بگذریم. بابت اینکه تصمیم گرفتی اطلاعاتتان را ارسال نمایید سپاس گذارم.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
(2010-12-07 ساعت 16:29)rokmita نوشته:  
حتما می فرستم.

دوستان اطلاعاتي كه جدول مي خواهد مشخصا اطلاعات خصوصي افراد نمي باشد و ارائه اين اطلاعات بزرگتربن كمك در امكان تخمين و برآورد براي دوستان هست. لذا اين يك كمك بزرگ براي كليه دوستان مهاجر سرا هست. وقتي كه اينجا سوالي را مطرح مي كنيم و هميشه چشم به راه جوابهاي افرادي مانند فري فري ، رايان ، يوزر و ... هستيم حداقل كاري كه مي تونيم بكنيم فشردن دست اين دوستان هست كه درخواست جمع آوري مشخصات دوستان و برآورد وضعيت آنها در يك جدول دارند . منطق به من مي گه يا انتظار كمك نداشته باشم و يا اگر كسي مثل فري فري ، رايان و ... كمكم مي كنه به درخواستش براي پر كردن جدول لبيك بگم.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، laili ، tata63
سلام به دوستاي خوب مهاجرسرا
ببخشيد بابت وقفه.خوب خوشبختانه ما ويزامونو يك ضرب گرفتيم و داريم كم كم با كمك دوستاي سايت واسه رفتن حاضر مي شيم.
سفرناممونو از يك ماه قبل رفنن شروع مي كنم.از لحظه ايكه از تاريخ مصاحبه با ايميل سفارت مطلع شديم كاراي واكسيناسيونو شروع كرديم.براي دوستاي مشهدي مي گم واكسيناسيون به صورت كامل پيش دكتر دهقان نيري انجام شد مطبشون ميدون امام رضا هستش فك ميكنم حدود 100 هزار نومن هزينش شد براي من و همسرم شهرام.
بليط و هتل از تهران گرفتيم از جزيره ي بهشت براي هتل ددمان بلوك بي و پرواز تركيش براي 6 شب نفري 680000 شد و اين قيمت فك ميكنم فوق العاده بود چون تقريبا تمام اژانسهايي كه انكارا كار ميكنن حداقل 150000 بيشتر از اين بهم قيمت دادن.و يك چيزي توصيه مي كنم حتما از طريق اژانس برين همه چي واستون بهتره مخصوصا از نظر اقتصادي و اينكه فكرتون راحته چون اژانس بابت پولي كه ازتون ميگيره در قبالتون احساس مسوليت مي كنه البته نظر شخصي منه!و چيز ديگه در مورد اقاي راهواري و همكارانشون اينكه خيلي خوب بودن مخصوصا اقاي محمد توي همه ي موارد به ما كمك كردن و بر خلاف چيزي كه تو سايت شايع شده درقبال راهنمايي از ما پولي نگرفتن. در ضمن بگم كه از مشهد با چند تا اژانس صحبت كردم براي هتل ددمان بلوك بي و پرواز تركيش براي 6 شب نفري 1400000در مي يومد.
بعد نوبت دوست پيدا كردن ميرسه كه واقعا مهمه.چند روز قبل از رفتنمون با ساكسس (اقا محسن) و همسر گراميشون بيتا جون اشنا شديم البته با يك پرواز نرفتيم ما يكم ديرتر با پرواز يكشنبه صبح تركيش رفتيم(اونا بخاطر تست سل غزل كوچولو زودتر رفتن).
نامه ي دوم 1 اذر اومد دم خونه.پروازمون 1 شنبه 6صبح بود و مصاحبمونم كه چهار شنبه.ساعت نه ونيم صبح رسيديم هتل تو لابي منتظر مونديم تا اتاق تحويلمون بدن خيلي خسته كننده بود مخصوصا اينكه ما 1 ليرم نداشتيم بريم بيرون چيزي بخوريم و چون 1شنبه بود دويزا باز نبودن براي چنج حتما در حد 50 لير با خودتون داشته باشين.(البته اقاي محمد به دادمون رسيد ولي ساعت 4 بعد از ظهر!1 ادرس بهمون داد كه بريم با دلار خريد كنيم و با نرخ دويز لير بقيه پولمونو بگيريم) ساعت 1 رفتيم اتاق و خوابيديم!عصر رفتيم جايي كه گفتم از در هتل ددمان رفتيم سمت راست 1 خيابونه كه كوچه پس كوچه هاش پر از بازاره و رستوران و كافه تا انتهاش رفتيم تا به مسجدي كه پايينش شاپينگ سنتره رسيديم فقط 1 شكلات خريديم و 100 دلار با نرخ 148 لير چنج كرديم كه فرداش تو دويزم با همين مبلغ واسمون چنج كردن البته روزاي بعد از همينجا كلي چيزاي خوب خريديم چون طبقه ي همكف مواده خوراكيه و بالاش چيزاي ديگه قيمته همه چيزش از بيرون مناسبتر بود.
دوشنبه 7 صبح رفتيم مطب دكتر اونگان طبقه چهارم ساختمون و بنا به گفته ي دوستان سايت وقت نگرفتيم و شما اين اشتباهو نكنين چون سايت با اينكه خيلي كمكمون كرد ولي همه ي مطالبش سنديت نداره و بعضي از ما فقط برداشت شخصيمونو مي نوسيم نه واقعيت.توي صف وايستاديم تا ساعت نه كه در مطب باز شد بايد بلافاصله بعد از ورود پاسو بذارين رو ميز منشي اولين نفر اسممونو خوند اما متاسفانه به عكس من ايراد گرفت(بخاطر عوض شدن رنگ مو) رفتيم پايين 10 لير داديم عكس جديد گرفتيم تقريبا 10 دقيقه طول كشيد اما چون پاسمونو دوباره تحويل گرفت و بعد گفت بريم طبقه5 ديگه اخرين نفر شديم!تقريبا ساعت 1 نوبتمون شد براي ازمايش خون ازمايش كه تموم شد رفتيم طبقه 3 براي واكسن و چون اينترنتي وقت نداشتيم براي فردا عصرش بهمون وقت داد تازه با كلي غرغرو منت خيلي بهشون برخورده بود كه ما همينجوري سرمونو انداخته بوديم پايينو بدون وقت رفته بوديم!
بعدش رفتيم سمت هتل و يكم جلوتر از هتلمون به مسجد نرسيده 1 رستوران تركيش بود دومين رستوران بعد از شبهاي تهران و ناهار جاتون خالي 1 دونر كباب عالي خورديم و اقا محسن و بيتا جونو كه پشت هتل ما بودن پيدا كرديم كه البته اتاق نبودن.بعد از ظهرم رفتيم سمت ميدون كيزيلاي خريد وشبم رفتيم پيش بيتا جون كه بالاخره پيداشون كرديم.
سه شنبه صبح با 1 تور كه طهران تراول واسمون گذاشت رفتيم مركز خريد اپتيمم نفري 15 $ ازمون گرفتن.مركز خريد خيلي خوبي بود تقريبا تمام چيزايي كه ميخواستمو خريدم با قيمتاي باور نكردني و تقريبا همشونو از منگو گرفتم ولي چون روزاي اول بود ترسيدم زياد خريد كنم و بهتر از اينارو از دست بدم كه بعدا خيلي پشيمون شدم كاش الانم اونجا بودم!
ساعت 2.30 رفتيم هتل ساعت 4 وقت داشتيم واسه واكسن!3.30 رسيديم مطب وخانوم منشياي خيلي خيلي ترك و بد ساعت 5.30 فرستادنمون پيش دكتر اونگان.اول شهرام رفت و 1 واكسن زد و اومد بعد من چون يوزر گفته بود دكتر اونگان ادم باحاليه و به اون بدي كه ميگن نيست بعد از جواب دادن به سوالاش اومدم باهاش حرف بزنم كه گفت بخواب رو تخت و اصلا جوابمو نداد!معاينه و1 واكسن و بعدم رفت به همين راحتي!
منشي گفت فردا ساعت 3 جواب حاضره و البته به 1 خانوم قبل از ما گفت 6.30 همون روز ولي كلا با ما خيلي را نمي يومد! چون صبح مصاحبه داشتيم خيلي مضطرب شديم و باهاش صحبت كرديم كه زودتر بده ولي خيلي بد و بي ادبانه گفت اينجا واينستين(حتما با وقت قبلي برين تا اينجوري باهاتون برخورد نشه)اويزون اومديم بيرون و اقاي محمد اونجا بود بهمون گفت مديكال ربطي به مصاحبه نداره با خيال راحت برين و به ما ادرس كباب 49 داد پايين مطب دكتر 1 كافه بود كه از كنارش راه داشت به خيابون تونالي رفتيم سمت چپ در امتداد خيابون خيلي گشتيم تا پيداش كرديم از تركا ميپرسيديم متاسفانه بلد نبودن خلاصه ساعت 7.30 پيداش كرديم و ناهار خورديم!
1 سر به اقا محسن اينا زديم ورفتيم هتل تا استراحت كنيم واسه فردا.
4شنبه 7 صبح اولين نفر تورستوران هتل بوديم من خيلي ريلكس بودم 7.20 از جلو در هتل 1 تاكسي گرفتيم تا سفارت 5 لير تقريبا 7.30 رسيدم اولاي صف بوديم در ضمن جلوي در سفارت فقط 1 صف داره سمت چپ و بعد ساعت 8 نگهبان سفارت اومد گفت ويزايي ها سمت راست گرين كارتيها سمت چپ ما جلوتر رفتيم چون چند نفر از جلوي ما رفتن سمت راست پاسا اماده دستمون بود تا نگهبان چكش كنه 8.30 رفتيم تو.توي سفارت بر عكس ميشد يعني گرين كارتيها ميرفتن صف سمت راست ويزاييها سمت چپ فك كنم نيم ساعتم اونجا تو صف بوديم با اينكه نفر 5 يا6 بوديم البته همه ي اعضاي 1 خانواده با هم ميرن تو.تو سمت چپ 1 خانم فارسي زبون(يعني مث بلبل فارسي بلد بود فك كنم ايراني بود چون حتا ته لهجم نداشت بچه ي ناف تهرون!)مداركمونو ازمون گرفت و بهمون شماره داد دوباره رفتيم تو!اونجا شماره ها مي يومد رو تابلو 7 تا باجه بود كه هفتمي مال انگشت نگاري بود همه اول ميرفتن باجه ي 7 شماره ي ما اومد اما باجه ي 5!نقص مدارك داشتيم فرم دي اس 230 فقط واسه خودم پر كرده بودم يادم رفته بود واسه ي شهرام پر كنم خلاصه دوباره فرمو بهمون دادن پر كنيم خيلي خيلي عصبي شدم فك كردم تمومه ديگه كلي كارامون گره خورد با هزار تا بد بختي و با كمك فرمايي كه برده بوديم(بنا به توصيه ي اشكان عزيز از همه ي چيزايي كه از روز اول فرستاده بوديم سفارت و كي سي سي كپي برده بوديم)تونستيم فرم شهرامو پر كنيم اما تاريخ دقيق و شناسنامه اي تولد پدر و مادر شهرامو نداشتيم فقط سالو نوشتيم و رفتيم باجه 7 كه 1خانم تپل خيلي خيلي مهربون امريكايي توش بود فرمو نشون داديم و افيسر اوليه اومد و تحويل گرفت و من بهش گفتم تاريخا دقيق نيست اونم گفت مهم نيس برو بشين صداتون مي كنم.با استرس نشستيم دوياره اسممون اومد رو تابلو باجه 7 انگشت نگاري.كارمونو انجام داديمو نشستيم تا دوباره شمارمون اومد رو تابلو 1 باجه ي ديگه براي پرداخت پول نفري 819$ و دفه ي بعد مصاحبه...............خيلي خيلي بهتر از اوني بود شنيده بودم ارامش افيسر ما رو كاملا اروم كرد پروندمون جلوش باز بود قابل توجه دوستان عزيز فرم ابي توش بود و من گفتم واي تموم شد اف بي اي چك!ازمون كلا 3تا سوال پرسيد شغلم كه تاكيد كردم تو شركت خصوصي هستم و ازم پرسيد چي تو شركت توليد ميكنين گفنم هيچي شركت مهندسيه و از شهرام پرسيد سربازي رفتي اونم گفت نه معاف شدم پرسيد چطور تونستي معافي بگيري و شهرام علتشو گفت و شغلشو پرسيد كه بازم شهرام تاكيد كرد مدير 1 جاي خصوصيه تموم!باورم نشد گفت برين يو پي اس با خوشحالي اومديم جلوي ميز يو پي اس كه روبروي خانمي بود كه اول مداركو ازمون گرفت من از اون خانم پرسيدم مديكالو چي كار كنم ساعت 3 اماده مي شه اونم با تعجب گفت بدون مديكال چطور برگه ي يو پي اس گرفتين؟بعد برگرو گرفت و رفت تو بعد از 5 دقيقه با برگه ي ابي اومد واييييييييي ترسيديم چون نمي دونستيم برگه ي ابي 1 فرمه كه مال تكميل مداركه فك ميكرديم فقط مال اف بي اي چكه!(برگه ابي 1 كاغذ آ 4 بود كه شامل قسمتاي مختلفه بالاش و اولين گزينش مربوط به اف بي اي چك مي شه و بقيش مال نقص مدارك جلو هر كدوم تيك بزنه نقص اونجاس و براي اف بي اي چكيا بالا رو تيك مي زنه كه ادرس سايتي كه بايد برن از اونجا وضعيتشونو چك كنن داره) گفت ساعت 1 بعد از ظهر مديكالتونو بيارين بعد يو پي اس بگيرين(تكميل مدارك از دوشنبه تا پنجشنبه ساعت 1 به بعده)اومديم بيرون تقريبا 11 بود رفتيم مطب اصرار كرديم زودتر جوابو بدن البته منشي چاقه كه خيلي بهش برخورده بود اصلا محلمون نذاشتو گوش بهمون نداد ولي اون يكي گف تا 1 ساعت ديگه بياين ببرين بعد رفتيم هتل به بچه ها خبر داديم و به خونواده هامون زنگ زديم 12 با تاكسي رفتيم مطب مديكالو گرفتيم برديم سفارت تحويل داديم اومديم بيرونو رفتيم ناهار خيلي خوشحال بوديم ديگه كاري نداشتيم جز انتظار!
5شنبه از صب با دوستاي گلمون بوديم اقا محسن و خونواده خيلي خوش گذشت ناهار با هم منقل كباب بوديم واقعا عالي بود.
جمعه راس 2 ظهر پاسمون اومد ديگه تو تركيه كاري نداشتيم جز غذا خوردن و خريد كه واقعا خيلي خوب بود ولي كاش بيشتر ميشد بمونيم چون هنوز چندتا از غذاهاشو امتحان نكرده بودمو چندتا جاي ديگم دوس داشتم واسه خريد برم!
در ضمن يه چيزي اضافه مي كنم و اون اينكه ما اسپانسر نداشتيم و با تمكن مالي رفتيم واصلا هيچ سوالي در موردش نپرسيدن.
در اخر مي خوام از اشكان و فرشيد و بازم از اشكان(چون واقعا خيلي كمكمون كرد از روز اول تو پر كردن فرم تا الان و فك كنم حتي بعد از اين!)خيلي خيلي تشكر كنم بخاطر تمام لطفاشون و براي همتون ارزوي موفقيت مي كنم.
دوستاي عزيزم به سوالات همگي از طريق پيغام خصوصي جواب مي دم مخصوصا به سوالاي خانوما در مورد خريد!
تشکر کنندگان: rayan.s ، frozen mind ، emankh101 ، MOHSEN8766 ، GBUSA ، b!ta ، success ، satusa ، admin ، arshida ، DLT ، naeiji1974 ، saman33 ، Linspire ، Ashkan78 ، free_free ، farzad.s ، Hornet ، iliad ، Amir78 ، mr.amir ، shahrooz59 ، Sooshians ، sinswimer ، 3rip ، vroom
یک اتفاق جالب افتاده که خالی از لطف نیست که برای دوستان خوبمم هم تعریف کنم بعد از اینکه success عزیز سفرنامه خوبشان را نوشتند و آدرس یک آژانس را توی ترکیه دادند و گفتند که نوا هتل را شبی 80 دلار برای دو نفر براشون گرفته ما هم وسوسه شدیم و من به ایشان پیام خصوصی دادم و تلفن اونجا را ازیشون گرفتم.
دیروز هم با خوشحالی تمام رفتم یک کارت تلفن گرفتم و شماره شیدا تور را گرفتم.
اولش یک آقایی تلفن را برداشت من هم شروع کردم به انگلیسی صحبت کردن از اونجا که یک خانم ایرانی در این آژانس مشغول بکار هستند منم سریع به این آقای محترم به انگبیسی گفتم می تونم با خانم فلانی صحبت کنم. و اون آقای محترم هم چند بار الو الو کرد و گوشی را کوباند . منم نیم ساعت بعدش دوباره زنگ زدم گفتم ایندفعه فارسی صحبت می کنم دنیا را چه دیدی شاید این آقای محترم فارسی بلد باشند ولی باز هم همون اتفاق افتاد.
بعدش شوهرم تماس گرفت و بازهم ....
بالاخره من و همسرم تصمیم گرفتیم مشکلمون را به دوست همسرم که ترک تبریز هستند بگیم و شماره کارت و شماره تلفن شیدا تور را بهشون بدیم تا اون بنده خدا برامون تماس تلفنی بگیره که ایشون هم هرچی زنگ زدیم گوشیشون خاموش بود.
ما مونده بودیم چکار کنیم اولش خواستم از بچه های خوب و ترک زبان مهاجر سرا کمک بگیرم که یکهو یاد گوگل ترنسلیتر اوفتادم. منم که خوشحال زبان پارسی و ترکیه استانبولی را انتخاب کردم یک چند تا جمله هم نوشتم:
من: بن بیان......... تارتشما -
آقاه: الو (یک چیزهایی گفت نفهمیدم)
من: بیلیوروم فارسی ویا انگیسی . ترکی بیل میروم
آقا: الو و بعدشم یک چیزاهای گفت نمی دونم چی بود فحش بود, نصیحت بود یا تهدید.بعدش هم محکم تلفن را کوباند
وقتی تلفن را گذاشتم انقدر خندیدیم که نگو فقط اشک نریختم
یاد یک جکی افتادم که یک بابایی می خواسته بره خارجه بهش می گن کاری نداره وقتی از فرودگاه اومدی بیرون بگو تاکسی – هتل بعدش می برنت هتل . هروقت خواستی بری پارک بگو تاکسی – پارک.
خلاصه این یارو هم میره و دقیقا همین کارها را می کنه وقتی به پارک می رسه یکسری از هم ولایتی هاش را میبینه و بهشون میگه شما همه اینجا چیکار می کنین و دوستان هم میگن به توهم نگفتن وقتی اومدی پارک بعدش باید چکار کنی؟؟؟؟
حالا دوستان عزیز به نظر شما از اینجا به بعد من باید چکار کنم؟؟؟البته من هنوز ایرانم و پام به هتل نرسیده ولی تا اینجاشم راهنمایی کنید هم مرسی.:دی
نکته: بیان = خانم بن = با
تارتشما = صحبت و گفتگو ویا= یا
بیلی یوروم = می دانم
بیل میروم = نمی دانم
البته اینها را گوگل ترنسلیتور اینجور تعریف کرده حالا واقعا همینه یا نه خدا می دونه: دی
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: Amir78 ، mitr.p ، mavarfan ، tata63 ، Ehaqiqi ، Sooshians
شما به تاپيك تركي استامبولي همين انجمن مراجعه كنيد. خانم ساشا پست هاي مفيدي در اين زمينه دارند كه بهتون كمك ميكنه.
تشکر کنندگان: arshida ، ساشا ، frozen mind ، Amir78
(2010-12-08 ساعت 18:44)satusa نوشته:  شما به تاپيك تركي استامبولي همين انجمن مراجعه كنيد. خانم ساشا پست هاي مفيدي در اين زمينه دارند كه بهتون كمك ميكنه.

مرسی ولی من هرچی ترکی استامبولی را سرچ می کنم چیزی پیدا نمیشه ممکنه دقیقا بگید چه ارسالی و چه تاپیکی؟ در ضمن یعنی توی چند ساعت انقدر خوب یاد میگیرم که بتونم حرفم را بفهمونم وBig Grin
تازه وقتی اونها با من ترکی جواب می دهند هم یعنی من متوجه میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Tongue

تشکر کنندگان: tata63
(2010-12-08 ساعت 19:07)arshida نوشته:  
(2010-12-08 ساعت 18:44)satusa نوشته:  شما به تاپيك تركي استامبولي همين انجمن مراجعه كنيد. خانم ساشا پست هاي مفيدي در اين زمينه دارند كه بهتون كمك ميكنه.

مرسی ولی من هرچی ترکی استامبولی را سرچ می کنم چیزی پیدا نمیشه ممکنه دقیقا بگید چه ارسالی و چه تاپیکی؟ در ضمن یعنی توی چند ساعت انقدر خوب یاد میگیرم که بتونم حرفم را بفهمونم وBig Grin
تازه وقتی اونها با من ترکی جواب می دهند هم یعنی من متوجه میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Tongue

در قسمت آموزشي و فرهنگي.
لينك زير:

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2294

راستي اگر ياد گرفتي بعد به ما هم ياد بده! Smile

موفق باشيد
تشکر کنندگان: arshida ، emankh101 ، ساشا ، tata63
(2010-12-08 ساعت 18:29)arshida نوشته:  یک اتفاق جالب افتاده که خالی از لطف نیست که برای دوستان خوبمم هم تعریف کنم بعد از اینکه success عزیز سفرنامه خوبشان را نوشتند و آدرس یک آژانس را توی ترکیه دادند و گفتند که نوا هتل را شبی 80 دلار برای دو نفر براشون گرفته ما هم وسوسه شدیم و من به ایشان پیام خصوصی دادم و تلفن اونجا را ازیشون گرفتم.
دیروز هم با خوشحالی تمام رفتم یک کارت تلفن گرفتم و شماره شیدا تور را گرفتم.
اولش یک آقایی تلفن را برداشت من هم شروع کردم به انگلیسی صحبت کردن از اونجا که یک خانم ایرانی در این آژانس مشغول بکار هستند منم سریع به این آقای محترم به انگبیسی گفتم می تونم با خانم فلانی صحبت کنم. و اون آقای محترم هم چند بار الو الو کرد و گوشی را کوباند . منم نیم ساعت بعدش دوباره زنگ زدم گفتم ایندفعه فارسی صحبت می کنم دنیا را چه دیدی شاید این آقای محترم فارسی بلد باشند ولی باز هم همون اتفاق افتاد.
بعدش شوهرم تماس گرفت و بازهم ....
بالاخره من و همسرم تصمیم گرفتیم مشکلمون را به دوست همسرم که ترک تبریز هستند بگیم و شماره کارت و شماره تلفن شیدا تور را بهشون بدیم تا اون بنده خدا برامون تماس تلفنی بگیره که ایشون هم هرچی زنگ زدیم گوشیشون خاموش بود.
ما مونده بودیم چکار کنیم اولش خواستم از بچه های خوب و ترک زبان مهاجر سرا کمک بگیرم که یکهو یاد گوگل ترنسلیتر اوفتادم. منم که خوشحال زبان پارسی و ترکیه استانبولی را انتخاب کردم یک چند تا جمله هم نوشتم:
من: بن بیان......... تارتشما -
آقاه: الو (یک چیزهایی گفت نفهمیدم)
من: بیلیوروم فارسی ویا انگیسی . ترکی بیل میروم
آقا: الو و بعدشم یک چیزاهای گفت نمی دونم چی بود فحش بود, نصیحت بود یا تهدید.بعدش هم محکم تلفن را کوباند
وقتی تلفن را گذاشتم انقدر خندیدیم که نگو فقط اشک نریختم
یاد یک جکی افتادم که یک بابایی می خواسته بره خارجه بهش می گن کاری نداره وقتی از فرودگاه اومدی بیرون بگو تاکسی – هتل بعدش می برنت هتل . هروقت خواستی بری پارک بگو تاکسی – پارک.
خلاصه این یارو هم میره و دقیقا همین کارها را می کنه وقتی به پارک می رسه یکسری از هم ولایتی هاش را میبینه و بهشون میگه شما همه اینجا چیکار می کنین و دوستان هم میگن به توهم نگفتن وقتی اومدی پارک بعدش باید چکار کنی؟؟؟؟
حالا دوستان عزیز به نظر شما از اینجا به بعد من باید چکار کنم؟؟؟البته من هنوز ایرانم و پام به هتل نرسیده ولی تا اینجاشم راهنمایی کنید هم مرسی.:دی
نکته: بیان = خانم بن = با
بیلی یوروم = می دانم
بیل میروم = نمی دانم
البته اینها را گوگل ترنسلیتور اینجور تعریف کرده حالا واقعا همینه یا نه خدا می دونه: دی
سلام
راستش نمي دونم مشكل كجاست ولي من كه چند دفعه به اونجا زنگ زدم خود خانم شقايق نميني جواب مي داد كه ايراني است و پدرش هم كه اونجاست ايراني است يكبار هم كه همكارشون كه ترك هست جواب داد بهش به انگليسي گفتم شقايق خانم گوشي را داد به ايشان.

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: arshida
(2010-12-08 ساعت 18:29)arshida نوشته:  نکته: بیان = خانم بن = با
بیلی یوروم = می دانم
بیل میروم = نمی دانم

خدا بگم این گوگل ترنسلیت و چیکار کنه!
تارتشما به استانبولی صحبت و گفتگو معنی می ده اما صحبت و گفتگویی که بیشتر می شه گفت بحث و جدل تا صحبت.
اگه انگلیسی به ترکی می زدین اولین کلمه ای که برای speak میاره konusmak هستش که به معنی حرف زدنه.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: arshida ، ساشا ، frozen mind
(2010-12-08 ساعت 19:07)arshida نوشته:  

دوست عزیز من الان آمریکا هستم وگرنه براتون تماس میگرفتم. اگه کمکی از دست من برمیاد بهم بگین.
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
تشکر کنندگان: arshida ، Sooshians
مرسي از لطف همه شما دوستان خوبم. حالا امروز و فردا هم سعي مي كنم و ساعتهاي مختلف باهاشون تماس مي گيرم اگر كه موفق شدم صحبت كنم كه خيلي خوب ميشه و اگر هم كه نشد يا با خود هتل تماس ميگيرم يا از همين ايران فعلا يك روز هتل ررو ميكنم تا برم اونجا ببينم چي ميشه.حتما خبرش را بهتون ميدم.
راستيsucces عزيز ساعت كاري اين شيدا تور چطوره منظورم اينه از صبح تا عصر يكسره بازه ؟ من بين ساعات 1.30 تا 4.30 به وقت ايران تماس گرفتم.راستي اونجا كه 5 شنبه و جمعه باز هستند. نه؟

تشکر کنندگان:
(2010-12-09 ساعت 10:50)arshida نوشته:  مرسي از لطف همه شما دوستان خوبم. حالا امروز و فردا هم سعي مي كنم و ساعتهاي مختلف باهاشون تماس مي گيرم اگر كه موفق شدم صحبت كنم كه خيلي خوب ميشه و اگر هم كه نشد يا با خود هتل تماس ميگيرم يا از همين ايران فعلا يك روز هتل ررو ميكنم تا برم اونجا ببينم چي ميشه.حتما خبرش را بهتون ميدم.
راستيsucces عزيز ساعت كاري اين شيدا تور چطوره منظورم اينه از صبح تا عصر يكسره بازه ؟ من بين ساعات 1.30 تا 4.30 به وقت ايران تماس گرفتم.راستي اونجا كه 5 شنبه و جمعه باز هستند. نه؟
سلام
بله پنجشنبه و جمعه باز هستند و اتفاقا ما جمعه رفتيم به دفترشون. و فكر كنم تا 6 بعد از ظهر يكسره باز هستند چون من ساعت 2 بعد از ظهر هم ديدم كه باز بودن. من مجددا شماره و وب سايت شيدا تور را براتون ميفرستم. اگر هم كمكي از من بر مي آيد در خدمت هستم. در ضمن ساعت آنكارا يك ساعت و نيم از ساعت ايران عقب تر هست .

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: emankh101 ، arshida

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان