کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2011
(2010-08-15 ساعت 01:28)ho-sa نوشته:  سلام دوستان
برادر من برای مصاحبه رفته و بهش برگه زرد دادن کسی میدونه معنیش چیه بعضی ها گفتن بعد از یکی دو هفته ویزات را توی پاست میزنن ! راسته یا این هم اف بی آی چکه؟
منتظر جوابم تورو خدا یکی منو از نگرانی دراره براش دعا میکنم کلیر نخورده مثل خودم ویزاش رو بگیره.
متشکرم
موفق باشید

مبارکهههههه

یکی از بستگان ما ویزای توریستی امریکا را گرفته 3-2 هفته پیش. همین برگه زرد را دادند بهش ، گفتند برو از 4-2 هفته دیگه توسایت شمارتون را وارد کنید ،اسمتون را دیدیدبیان برای دریافت ویزا ( میگن اف بی آی چک هستش ) اما سخت نگیرید ،مهم جواب مثبت بوده که گرفته به لطف خداSmile
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: mavarfan ، najibi
دوستان سفرهای خارجی که به قصد تفریح رفته شده مثل مالزی و قبرس دبی باعث کلیر میشن؟
تشکر کنندگان:
(2010-08-20 ساعت 00:09)shivah نوشته:  دوستان سفرهای خارجی که به قصد تفریح رفته شده مثل مالزی و قبرس دبی باعث کلیر میشن؟

همه سفرهای خارجی در پروسه کلیرنس بررسی می شوند. بعضی از کشورها حساسیت بیشتری دارند. مانند کشورهای دوست و برادر. مثلا سفر به لبنان و سوریه و عراق و روسیه و چین و افغانستان و پاکستان و ونزوئلا و بلاروس و لیتوانی. اینها باعث کلیرنس می شوند. در مواردی حتا ممکنه سفارت از فرد درخواست کننده ویزا رسما سوال هایی بپرسد. برای نمونه موردی که برای یکی از دوستان بنده پیش اومده بود: که در مورد سفر به روسیه فرد رو سوال پیچ کرده بودند. (این فرد در نهایت بعد از 13 ماه کلیر شد. اما همه شرایطی و فرصت هایی که مهیا شده بود براش از دست رفت و دیگه نرفت امریکا)
تشکر کنندگان: mavarfan ، rayan.s ، najibi
(2010-08-20 ساعت 08:49)alirezagh نوشته:  user عزیز، یعنی کسی که بخاطر مشکل سربازی آنکارا رو زده که بره سوریه بهتره برنامه ریزیش طوری باشه که اول کارهای سفارتش رو درست کنه بعد بره سوریه؟

قبل از مصاحبه باید اطلاعات سفرهای خارجی را به سفارت اعلام کنید. طبیعتا یک سوریه در این اعلام کمتر باشد بهتر است.

اما طبیعتا سفرهای یک دو روزه به اندازه سفرهای مثلا یک دو هفته ای حساسیت زا نیستند.

به هر حال کلیرنس "شتری است که در حانه همه برندگان مرد" می خوابد. مگر موارد نادر.
تشکر کنندگان: free_free ، alirezagh ، mavarfan ، najibi
هوراااااا من کلیر شدم
از همه دوستای که تو این راه به من کمک کردن تشکر وقدردانی میکنم Big Grin

اووووو یکم زود این پستو زدم ولی آخرش این پستو می زنم CoolCoolCoolCoolCoolCool
با عرض سلام و تبریک خدمت برندگان 2011
من جدول کلیرنس برندگان 2010 را براتون گذاشتم تا با توجه به این جدول تصمیم بگیرید کدوم سفارت را انتخاب کنید . به نظر خود من هر کدوم از سفارتها با توجه به شرایط اشخاص میتونه خوب یا بد باشه . حالا این تصمیم گیری با خود شماست . از روی جدول میتونید شرایط خودتون رو بررسی کنید
[عکس: 21Aug.png]
تاریخ آخرین به روز رسانی: شنبه 21 آگوست ساعت 10:30

نتیجه گیری ها تا این لحظه
1- کسانی که خدت سربازی رفته اند 100% کلیر میخورن.خرید و معافیت شامل سربازی نمی شود
2- کسانی که شغل دولتی داشته اند 100 % کلیر میخورن
3- کسانی که سربازی سپاه رفته اند کلیر طولانی تری میخورن(بین 2 تا 8 ماه )
4- داشتن شغل دولتی باعث طولانی شدن کلیر میشود
5- داشتن تحصیلات بالا مخصوصا در رشته های فنی و حساس(شیمی-کامپیوتر-فیزیک هسته ای- متالوژی) مخصوصا تخصص در رشته های خاص کامپیوتر(شبکه – امنیت اطلاعات ) باعث طولانی شدن کلیر میشود
6- مسافرتهای خارجی به کشورهایی مثل عراق عربستان سوریه لبنان افغانستان تایلند باعث طولانی تر شدن کلیر میشود

7- پروسه کسانی که متاهل هستند و برنده خانم ایشان بوده کوتاه تر خواهد بود
8- پروسه اشخاص خیلی مسن یا خیلی جوان کوتاه تر از اشخاص میانسال خواهد بود
9- این پروسه در سفارتهایی غیر از آنکارا و ابوظبی کوتاه تر خواهد بود

شماره کیس:2010as 9000
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun,2009
کنسولگری:َابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,,2009
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Feb,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,2010
تاریخ دریافت کلیرنس:بازمانده2010
(2010-08-20 ساعت 14:26)Amir78 نوشته:  یوزر جان من برای خروجم مجبورم یک سفر چند ساعته به سوریه داشته باشم
یعنی برام مشکل ساز میشه؟
خوب، من در این باره اطلاعات دقیقی ندارم.
اما وقتی وهر ورود و خروج در پاسپورت ثبت میشه، یعنی اینکه شما وارد کشوری شدید. حالا زمانش چقدر اهمیت داره من نمیدونم. باید از اف بی آی پرسید.
(2010-08-22 ساعت 08:04)final destination نوشته:  حالا اگه برنده زن باشه ممكنه ويزاشو بگيره و شوهرش كلير بخوره؟
بله. زیاد پیش اومده. به تاپیک کلیرنس 2010 مراجعه کنید.
(2010-08-22 ساعت 09:32)ali-n نوشته:  با عرض سلام و تبریک خدمت برندگان 2011
من جدول کلیرنس برندگان 2010 را براتون گذاشتم تا با توجه به این جدول تصمیم بگیرید کدوم سفارت را انتخاب کنید . به نظر خود من هر کدوم از سفارتها با توجه به شرایط اشخاص میتونه خوب یا بد باشه . حالا این تصمیم گیری با خود شماست . از روی جدول میتونید شرایط خودتون رو بررسی کنید
تاریخ آخرین به روز رسانی: شنبه 21 آگوست ساعت 10:30

نتیجه گیری ها تا این لحظه
1- کسانی که خدت سربازی رفته اند 100% کلیر میخورن.خرید و معافیت شامل سربازی نمی شود
2- کسانی که شغل دولتی داشته اند 100 % کلیر میخورن
3- کسانی که سربازی سپاه رفته اند کلیر طولانی تری میخورن(بین 2 تا 8 ماه )
4- داشتن شغل دولتی باعث طولانی شدن کلیر میشود
5- داشتن تحصیلات بالا مخصوصا در رشته های فنی و حساس(شیمی-کامپیوتر-فیزیک هسته ای- متالوژی) مخصوصا تخصص در رشته های خاص کامپیوتر(شبکه – امنیت اطلاعات ) باعث طولانی شدن کلیر میشود
6- مسافرتهای خارجی به کشورهایی مثل عراق عربستان سوریه لبنان افغانستان تایلند باعث طولانی تر شدن کلیر میشود

7- پروسه کسانی که متاهل هستند و برنده خانم ایشان بوده کوتاه تر خواهد بود
8- پروسه اشخاص خیلی مسن یا خیلی جوان کوتاه تر از اشخاص میانسال خواهد بود
9- این پروسه در سفارتهایی غیر از آنکارا و ابوظبی کوتاه تر خواهد بود

علی جان بسیار متشکرم از اطلاعات بسیار مفید شما.
مطمئنا بسیاری از دوستان با مطالعه این جدول و نیز نتیجه گیری شما به دید بسیار روشن تری در باره کلیرنس، دلایل آن و مدت مان آن پی خواهند برد.
تشکر کنندگان: final destination ، mitr.p ، najibi ، Mehrafarin
علی جان معرکه بود!!!!!!!!!!!!!!!!!! همین Smile

بچه ها جدا از این تاریخ های کلیر ، شما به مدارک تحصیلی این افراد عزیز نگاه کنید ، اینها دارن از مملکت میرن ، نظر منفی ندارم ، اما تصور کنید هرسال فقط از این طریق چه تحصیل کرده هایی خارج می شوند ، حالا کانادا، استرالیا ، نیوزلند و ... بماند دیگه!!!!!!!!!!!

علی جان ای کاش وضعیت دوستانی هم که روز مصاحبه ویزا گرفتند را می نوشتید ، کلاً. شاید ذهنیت بهتری بدهد.

یه سوال بزرگ برای من پیش آمده : طبق گفته ی خودشون فقط و فقط تا 30 سپتامبر افراد اگه جواب گرفتن که هیچ و گرنه.... . تا حالا امکان داشته که کسی بدلیل طولانی شدن تاریخ کلیر رد بشه؟؟؟ ( نه اینکه موردی داشته باشه ، چون آخرا بوده و کلیرش طولانی شده منظورم بود) تا الان حدود 29 نفر منتظر کلیر هستن، که انشاءالله هرچه سریعتر جواب بگیرندSmile

از این جدول اطلاعات زیاد دیگه های میشه استخراج کرد، که انشاءالله انجام بشه

ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: moeen ، mavarfan ، najibi
(2010-08-22 ساعت 10:21)sorooshii نوشته:  علی جان معرکه بود!!!!!!!!!!!!!!!!!! همین Smile

بچه ها جدا از این تاریخ های کلیر ، شما به مدارک تحصیلی این افراد عزیز نگاه کنید ، اینها دارن از مملکت میرن ، نظر منفی ندارم ، اما تصور کنید هرسال فقط از این طریق چه تحصیل کرده هایی خارج می شوند ، حالا کانادا، استرالیا ، نیوزلند و ... بماند دیگه!!!!!!!!!!!

علی جان ای کاش وضعیت دوستانی هم که روز مصاحبه ویزا گرفتند را می نوشتید ، کلاً. شاید ذهنیت بهتری بدهد.

یه سوال بزرگ برای من پیش آمده : طبق گفته ی خودشون فقط و فقط تا 30 سپتامبر افراد اگه جواب گرفتن که هیچ و گرنه.... . تا حالا امکان داشته که کسی بدلیل طولانی شدن تاریخ کلیر رد بشه؟؟؟ ( نه اینکه موردی داشته باشه ، چون آخرا بوده و کلیرش طولانی شده منظورم بود) تا الان حدود 29 نفر منتظر کلیر هستن، که انشاءالله هرچه سریعتر جواب بگیرندSmile

از این جدول اطلاعات زیاد دیگه های میشه استخراج کرد، که انشاءالله انجام بشه

از بچه های 2009 فردی با آی دی شهروز که ایشون بدلیل نیومدن کلیرنس ویزا بهش تعلق نگرفت .
در تماس خصوصی که با ایشون داشتم عنوان کردند شاید اگر بعضی از خیلی جزیی ترین مشخصات کاری و تحصیلی شو در فرم های 9 سوالی و رزومه عنوان نمیکرد الان کلیر شده بود. البته به نظر من هم تنها همون چیزی رو که از شما خوسته شده رو باید بگید و نه بیشتر!

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: mavarfan ، najibi
(2010-08-22 ساعت 16:18)alirezagh نوشته:  سلام؛ من سربازی نرفتم و سنم هم پایینه و دانشجو ارشد برق هستم، اما متاسفانه در فرم های ارسالی یک سال سابقه کاری در یک شرکت خصوصی رو ذکر کردم و الان خیلی نگرونم؟
موقع ترجمه مدارک اگه گواهی کار نیمه وقت به جای تمام وقت بگیرم تاثیری داره؟ به نظر اساتید چقدر احتمال داره که من کلیرنس بخورم؟
منظور شما از فرم های 9 سوالی و رزومه کدومه؟

دوست من شما همواره بایستی حقیقت را بگویید . منظور بنده از گفتن این موضوع عدم پاسخ به سوال نپرسیده شده و اجتناب طول و تفسیرهای بیهوده در پاسخ به سوالات است .
برای توضیحات فرم نه سوالی و رزومه می توانید این کلمات را جستجو کنید.

پیروز و کامیاب باشید.
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: alirezagh ، User ، mavarfan ، najibi
سلام دوستان
خیلی وقت بود که به این تاپیک سر نزده بودم.
یهو خیلی نگران شدم
تو رو خدا جواب منو حتی اگه زیاد خوشایند نباشه بدین تا من حداقل تکلیف خودم رو بدونم
من 5 تا سابقه کاری نوشتم. (خیلی سادگی کردم خودم می دونم.)
1- یه شرکت مهندسین مشاور
2- یه شرکت مهندسین مشاور دیگه
3-یه شرکت تامین نیرو برای جای دولتی
4- یه شرکت تامین نیروی دیگه برای سازمان دولتی
5- تدریس در دانشگاه آزاد
که توی نامه الحاقی هم گفتم که موارد 3 و 4 مربوط به محل کار دولتی هستند و نوشتم که دقیقا کجا کار می کنم
با این فرض که بنده خانم هستم و برنده اصلی نیستم به نظر شما کلیرنس بنده چقدر طول میکشه؟؟؟
منتظر جوابهای واقع بینانتون هستم/ مرسی
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان:
(2010-08-23 ساعت 09:58)یاشار و ماری نوشته:  سلام دوستان
خیلی وقت بود که به این تاپیک سر نزده بودم.
یهو خیلی نگران شدم
تو رو خدا جواب منو حتی اگه زیاد خوشایند نباشه بدین تا من حداقل تکلیف خودم رو بدونم
من 5 تا سابقه کاری نوشتم. (خیلی سادگی کردم خودم می دونم.)
1- یه شرکت مهندسین مشاور
2- یه شرکت مهندسین مشاور دیگه
3-یه شرکت تامین نیرو برای جای دولتی
4- یه شرکت تامین نیروی دیگه برای سازمان دولتی
5- تدریس در دانشگاه آزاد
که توی نامه الحاقی هم گفتم که موارد 3 و 4 مربوط به محل کار دولتی هستند و نوشتم که دقیقا کجا کار می کنم
با این فرض که بنده خانم هستم و برنده اصلی نیستم به نظر شما کلیرنس بنده چقدر طول میکشه؟؟؟
منتظر جوابهای واقع بینانتون هستم/ مرسی
عزیزم این پروسه یه کلیر شدن اصلا قانون نداره

اولا که کار خیلی‌ خوبی‌ کردی که واقعیت نوشتی‌

نگران چک امنیتی نباش واسه همه این چک هست و اصلا نمی‌شه حدس زد چی‌ می‌شه

پس الان که تازه اول راه هستی‌ خودتو خسته نکن

به این نیرو واسه روزای آخر خیلی‌ بیشتر نیاز داری
SmileWink
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، final destination ، User ، Sooshians ، free_free ، aadine ، najibi
سلام
دوستان يه موضوعي رو به نظرم اومد كه مهمه و لازم دونستم بگم:
با توجه به اينكه برخي كلير ها به دلايلي طولاني ميشه (كه البته هيچ حساب كتاب و قانون خاصي از جانب ما كه بيرون هستيم نداره) بحث هاي متعدد و نتيجه گيري هايي ميشه كه بعضي هاش اساسا پايه و اساس نداره و بعضي هاش هم باعث نگراني بيش از حد و بي دليل دوستان ميشه.
نكته اي كه ميخوام بگم اينه كه سطح تحصيلات و تخصص بالا و يا حتي تخصصهاي حساس ممكنه كه باعث طولاني شدن كلير بشه ولي به هيچ عنوان شخص نبايد اون رو به عنوان يه پوئن منفي واسه خودش حساب كنه.
توي برخي پست ها مشاهده ميشه دوستاني كه داراي تخصص بالا هستند دچار ياس و حالت Depress شده و از اينكه در سطح بالايي هستند و يا تخصص ويژه اي دارند اضهار پشيماني ميكنند! كه اين خيلي بده.

ما به اين نكته بايد توجه كنيم كسي كه مشكل خاصي نداره دليلي نداره نگران كليرنس باشه. ممكنه طولاني بشه ولي رد كه نميشه. ما بايد همواره اطلاعات رو فقط در حدي كه خواستن ارائه بديم و بتونيم از فرصت پيش اومده به نحو احسن به نفع خودمون استفاده كنيم و تحقيقاتمون و اطلاعاتمون رو راجع به ادامه مراحل زندگي توي اونجا نظير كار، تحصيل ، ... تكميل كنيم.

يادمون نره اونا هميشه سطح تحصيلات و تخصص افراد مهاجر براشون مهمه و ترجيح ميدن افراد سطح بالاتر به جامعه شون راه پيدا كنند و حتي اگه علنا اعلام نكنن اين مثل يه قانون نا نوشته اثر ش رو توي تصميم گيري هاشون نشون ميده.
من شك ندارم اگر به فرض مثال فقط يك ويزا باقي مونده باشه و دو نفر در شرايط مساوي و بدون مشكل باشند، قطعا به كسي كه داراي سطح بالاتر هست ويزا ميدن.

بنابراين بگذاريد كارها روال طبيعي خودش رو طي كنه و سعي نكنيد خودتون رو آزار بديد و از حالا كه اول كار هست تا يكسال ديكه اعصابتون رو به هم بريزيد.
تجربه سالهاي قبل نشون داده همه ويزا ميگيرن. بچه هاي منتظر امسال هم خدا رو شكر يكي يكي داره كليرشون مياد و همگي انشا.. عاقبت به خير ميشن.

تشكر
تشکر کنندگان: alirezagh ، Sooshians ، free_free ، Linspire ، rayan.s ، aadine ، Hornet ، najibi ، funnybluesolea ، Mehrafarin
دوستان من به . تایلند . عربستان صعودی . ترکیه سفر کردم و در پاسپورت قبلی 6 سال پیش به افغانستان رفتم آیا مشگل ساز میشه ؟؟
تشکر کنندگان: pariya2
دوستان آيا مي شه اينطور استنباط كرد كه برندگان خانوم يا بك گراند چك نمي خورن و يا مدت كليرنسشون كمتره؟ها؟لطفا جوابتون مثبت باشهTongue
شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان