کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2011
با سلام؛ شناسنامه من توضیحات داره مبنی بر اینکه من تا یک مدتی از یک شناسنامه دیگه استفاده می کردم، به نظرتون این موضوع میتونه برای کلیرنس مشکل ایجاد کنه یا زمانش رو اضافه کنه؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-05 ساعت 12:20)alirezagh نوشته:  با سلام؛ شناسنامه من توضیحات داره مبنی بر اینکه من تا یک مدتی از یک شناسنامه دیگه استفاده می کردم، به نظرتون این موضوع میتونه برای کلیرنس مشکل ایجاد کنه یا زمانش رو اضافه کنه؟
دوست من در صورتی که در قسمت توضیحات شناسنامه شما به طور کامل و دقیق توضیح داده که علت تعویض شناسنامه چه بوده است مشکل خاصی نیست
و شما در ترجمه شناسنامه خود که برای سفارت میبرید قید میشود
نکته:
به فکر این نباش که چیزی را بخواهی پنهان کنی
چون دیر کلیر شدن بهتر از هرگز نشدن میباشد
و در صورتی هم که میبینید توضیحات خاصی نداره در قسمت توضیحات و افیسر را قانع نمیکند
میتوانید با مراجعه به ثبت احوال منطقه مربوطه با درخواست یک برگه توضیحات و ترجمه ان با خود به سفارت برده و امید بر انکه مشکل خاصی پیش نیاید

تشکر کنندگان: alirezagh ، najibi
(2010-09-05 ساعت 12:20)alirezagh نوشته:  با سلام؛ شناسنامه من توضیحات داره مبنی بر اینکه من تا یک مدتی از یک شناسنامه دیگه استفاده می کردم، به نظرتون این موضوع میتونه برای کلیرنس مشکل ایجاد کنه یا زمانش رو اضافه کنه؟
علیرضا جان؛ سوالت یه خرده سختهBig Grin اگه به خاطر اسم یا فامیلیت شناسنامه عوض کردی باید تو فرم 230 قسمت نام و ... باید قید میکردی که امیدوارم قید کرده باشی. باقیشم که معلومه ترجمه شناسنامه و ..

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: alirezagh ، najibi
وای که حال و هوای تاپیک کلیرنس 2010 با اینجا چقدر فرق داره بچه ها واقعا از خوندن اون تاپیک غافل نشین خون آدم و به جوش میاره... راستی برای بروبچ 2010 حسابی دعا کنید این یه ماه خیلی براشون حساسه...
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، najibi
(2010-09-05 ساعت 13:40)rayan.s نوشته:  
علیرضا جان؛ سوالت یه خرده سختهBig Grin اگه به خاطر اسم یا فامیلیت شناسنامه عوض کردی باید تو فرم 230 قسمت نام و ... باید قید میکردی که امیدوارم قید کرده باشی. باقیشم که معلومه ترجمه شناسنامه و ..

نه تاریخ تولدم عوض شده، البته همه چی رو بر مبنای شناسنامه جدید نوشتم و این تغییر هم برای 7 سال پیشه، مدارک دانشگاه هم مطابقه، نامه دادگاه هم دارم، به نظرتون مهمه؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-05 ساعت 18:24)alirezagh نوشته:  با سلام؛ شناسنامه من توضیحات داره مبنی بر اینکه من تا یک مدتی از یک شناسنامه دیگه استفاده می کردم، به نظرتون این موضوع میتونه برای کلیرنس مشکل ایجاد کنه یا زمانش رو اضافه کنه؟

من وقت فرستادن فرم ها در خصوص توضیح دار بودن شناسنامم از بچه های اینجا خیلی سئوال کردم و همه متفق القول فرمودند که هیچ مشکلی نیست و در فرم ها نمی خواهد ذکر کنی.
اما حالا که دوباره بحث توضیحات شناسنامه شد، باز من هم یه جوری شدم!Smile
مورد شناسنامه من مربوط به اضافه کردن سید اول اسمم هست که 7-8 سال پیش عوض شده، در شناسنامم هم توضیح خاصی نداده و فقط گفته بنابر فلان سند سید اضافه شده، کار خاصی برای ترجمه ی شناسنامم که نباید بکنم؟ یا کلاً مشکلی برای کلیر شدن نیست؟

شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان:
(2010-09-05 ساعت 19:46)Donkey chance نوشته:  
(2010-09-05 ساعت 18:24)alirezagh نوشته:  با سلام؛ شناسنامه من توضیحات داره مبنی بر اینکه من تا یک مدتی از یک شناسنامه دیگه استفاده می کردم، به نظرتون این موضوع میتونه برای کلیرنس مشکل ایجاد کنه یا زمانش رو اضافه کنه؟

من وقت فرستادن فرم ها در خصوص توضیح دار بودن شناسنامم از بچه های اینجا خیلی سئوال کردم و همه متفق القول فرمودند که هیچ مشکلی نیست و در فرم ها نمی خواهد ذکر کنی.
اما حالا که دوباره بحث توضیحات شناسنامه شد، باز من هم یه جوری شدم!Smile
مورد شناسنامه من مربوط به اضافه کردن سید اول اسمم هست که 7-8 سال پیش عوض شده، در شناسنامم هم توضیح خاصی نداده و فقط گفته بنابر فلان سند سید اضافه شده، کار خاصی برای ترجمه ی شناسنامم که نباید بکنم؟ یا کلاً مشکلی برای کلیر شدن نیست؟

]چه جوری شدی؟Tongue چون باید تمام صفحات رو ترجمه کنی اتفاق خاصی نمیفته و خود دارالترجمه همه توضیحات رو قید میکنه وشما هم قبل قسم خوردن بدون هیچ دلواپسیی موضوع رو توضیح بده. موفق باشی.
(2010-09-05 ساعت 18:24)alirezagh نوشته:  
(2010-09-05 ساعت 13:40)rayan.s نوشته:  

نه تاریخ تولدم عوض شده، البته همه چی رو بر مبنای شناسنامه جدید نوشتم و این تغییر هم برای 7 سال پیشه، مدارک دانشگاه هم مطابقه، نامه دادگاه هم دارم، به نظرتون مهمه؟

سخت نگیرید اتفاق خاصی نیفتاده چون شما دروغی نگفتید و بعدا" تو ترجمه شناسنامه این مورد قید میشه.تا زمانی که در فرمهای ارسالی و ثبت نام مغایرتی نباشه جای نگرانی نیست.موفق باشی

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: alirezagh ، Donkey chance ، najibi
این متن رو از تایپیک 2009کپی گرفتم تا دوستانی که نگران روند کلیرنس هستند بخونند تا متوجه بشند چرا نمیشه در مورد کلیرنس مطمئن صحبت کرد و فقط میشه حدس زد و دیگر هیچ:
لاتاری از آغاز تا پایان
قابل توجه کسانی که می خوان بدونند که آیا سفر های قبلی در روند گرقتن ویزا تاثیر دارد یا نه:
من در سال 2008 به حج رفتم.در ضمن در پاسم هم مهر عراق و مهر کنسولگری آمریکا در دبی (که درخواست ویزای توریستی ام رد شده بود) +یک ویزای شینگن هم بود ولی هیج سوال و جوابی از من نشد.پس خیلی نگران سفرهای قبلیتون نباشید.

--------------------------------------------------------------------------------
کیس نامبر: 2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن: بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه

تشکر کنندگان: alirezagh ، 1979SAM ، najibi ، funnybluesolea
من بهتون توصیه اکید! می کنم که اگر احتمال میدین کلیر بخورین سفارتتون رو به آنکارا تغییر بدین. اگر تاپیک کلیر 2010 رو بخونین متوجه منظورم میشین به طور خلاصه:
سفارت آنکارا هفته ای 2 بار 3شنبه و جمعه لیست کلیر ها رو آپدیت می کنه اما سفارت ابوظبی اصلا لیستی نداره توی سایتش. یک قسمت داره که باید کیس نامبرتون رو هر روز وارد کنین تا بگه کلیر شدین یا نه.
برای ترکیه رفتن نیاز به ویزا ندارین اما امارات ویزا می خواد و قانونش اینطوریه که یک بار که ویزا صادر میشه ویزای بعدی حداقل یک ماه باید فاصله داشته باشه.
هتل های آنکارا تا سفارت پیاده 3 تا 20 دقیقه نسبت به جای هتل فاصله دارن درحالیکه سفارت امارات در ابوظبیه و هتل ها ی مناسب در دبی و این فاصله رو باید با ماشین طی کنین.
خلاصه اینکه به نظر من روند کلیر رو در سفارت آنکارا با آرامش و اطمینان بیشتری میشه طی کرد.
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
تشکر کنندگان: User ، aadine ، goli20 ، free_free ، OMID_R ، mavarfan ، najibi
(2010-09-07 ساعت 14:19)yas نوشته:  من بهتون توصیه اکید! می کنم که اگر احتمال میدین کلیر بخورین سفارتتون رو به آنکارا تغییر بدین. اگر تاپیک کلیر 2010 رو بخونین متوجه منظورم میشین به طور خلاصه:
سفارت آنکارا هفته ای 2 بار 3شنبه و جمعه لیست کلیر ها رو آپدیت می کنه اما سفارت ابوظبی اصلا لیستی نداره توی سایتش. یک قسمت داره که باید کیس نامبرتون رو هر روز وارد کنین تا بگه کلیر شدین یا نه.
برای ترکیه رفتن نیاز به ویزا ندارین اما امارات ویزا می خواد و قانونش اینطوریه که یک بار که ویزا صادر میشه ویزای بعدی حداقل یک ماه باید فاصله داشته باشه.
هتل های آنکارا تا سفارت پیاده 3 تا 20 دقیقه نسبت به جای هتل فاصله دارن درحالیکه سفارت امارات در ابوظبیه و هتل ها ی مناسب در دبی و این فاصله رو باید با ماشین طی کنین.
خلاصه اینکه به نظر من روند کلیر رو در سفارت آنکارا با آرامش و اطمینان بیشتری میشه طی کرد.

سلام من با آژانسم در مورد ویزا صحبت کردم و اینکه یکماه فاصله باشه تا ویزای بعدی شرایط خاصی داره و اغلب افرادی که برای سفارت در فاصله 15 روزه به امارات رفتند مشکلی در اخذ ویزا نداشتند.
تشکر کنندگان: najibi
(2010-09-07 ساعت 15:07)lilinejad نوشته:  
(2010-09-07 ساعت 14:19)yas نوشته:  من بهتون توصیه اکید! می کنم که اگر احتمال میدین کلیر بخورین سفارتتون رو به آنکارا تغییر بدین. اگر تاپیک کلیر 2010 رو بخونین متوجه منظورم میشین به طور خلاصه:

سلام من با آژانسم در مورد ویزا صحبت کردم و اینکه یکماه فاصله باشه تا ویزای بعدی شرایط خاصی داره و اغلب افرادی که برای سفارت در فاصله 15 روزه به امارات رفتند مشکلی در اخذ ویزا نداشتند.

تاپیک کلیر 2010 رو مطالعه کنین
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
تشکر کنندگان:

مرسی یاس عزیز
جمع بندی جامعی بود.
من هم این نکته رو اضافه کنم که ویزای صادر شده در سفارت امریکا در ابوظبی از زمان صدور اعتبار داره (6 ماه کامل)، در حالیکه ویزای صادر شده در سفارت امریکا در آنکارا از تاریخ مدیکال اعتبار داره. و اگر کسی کلیرنس بخوره، مدت زمان کلیرنس از مدت اعتبار ویزاش کم میشه. و اگر بیش از 6 ماه طول بکشه باید دوباره مدیکال رو انجام بده.

تشکر کنندگان: yas ، Amir78 ، rayan.s ، najibi
ببينيد، به نظر من اشتباهه كسي بگه براي همه ابوظبي بهترين جاست يا آنكارا بهترين جاست.

قضيه Case by case فرض مي كنه. تمامي ايراداتي كه در مورد ابوظبي گفتيد درست هستند اما بدي هاي آنكارا هم اينه كه محيطش امنيت امارات رو نداره، بيرون از سفارت با زبان انگليسي كارتون به سختي راه مي افته، دلال بازي دوستان Tour Leader ايراني توش زياده، و پروازهاش هر روز نيست (در حالي كه دبي هر روز از تهران دست كم 6 پرواز و از بسياري از شهرهاي ايران پرواز مستقيم داره). فاصله دبي تا ابوظبي رو هم اگه يه كم اعتماد به نفس داشته باشيد، مي تونيد خيلي مطمئت و راحت طي كنيد. البته براي اين كار بايد اصلا به حرف هاي Tour Leaderهايي كه شمار رو به چشم يك بسته اسكناس مي بينن گوش نديد.

از ديگر مزاياي ابوظبي، اينه كه انجام معاينات پزشكي در اون جا انحصارا در اختيار يك نفر نيست و اگه كسي مثل دكتر مروستي بخواد پول زور بگيره، مشتري هاش رو از دست مي ده (به جز يك سري افراد كم اطلاع يا ساده لوح كه گول حرف هاي صد تا يك غاز Tour Leaderها رو مي خورن). مثلا بيمارستان NMC كه تازه در دبي كشف شده، بسيار منظم و سريع كار رو انجام مي ده و در مورد واكسن ها هم منطقي برخورد مي كنه. اين در حاليه كه خيلي از بچه هايي كه آنكارا رفتند، از دست دكتر اونگان مي نالند!!!

علاوه بر اين، بروكراسي اداري ابوظبي كمتره. از فرم 9 س‍ؤالي، پست كردن مدارك به سفارت 15 روز پيش از مصاحبه، منتظر U.P.S شدن براي گرفتن گذرنامه و ... خبري نيست.

از اين حرف ها كه بگذريم، به نظر شخصي من، ابوظبي سرزمين عجايب هست. به دفعه مي بيني يك كاري كه خيلي سخت و گير دار به نظر مي يومده، سريع و خوب انجام مي شه و يه دفعه مي بيني يه كاري كه خيلي ساده و سر راست به نظر مي ياد، با اشكال مواجه مي شه. آنكارا از اين نظر نه اون جنبه مثبت رو داره و نه منفي.

تازه توي انتخاب بين آنكارا يا ابوظبي بايد زمان مصاحبه تون رو از نظر فصل يا آب و هوا مد نظر داشته باشيد. علي الخصوص اونايي كه بچه كوچيك دارند.

نتيجه گيري اخلاقي: اگه قرار باشه ويزا بگيريد،هم آنكارا هم ابوظبي مي تونيد ويزا بگيريد. حالا ممكنه يه جا زودتر بشه و يه جا ديرتر.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
سلام دوستان ، سربازی حتما کلیرنس می خوره ؟ و یگان های مختلف چطور مثلا بین نیروی دریایی با هوایی تفاوت می گذارند؟؟
همه هستی به ثنای تو زبان است ، حسین[font=Arial][/font]
تشکر کنندگان: pariya2
سلام
میناس عزیز هیچکس از جزییات کلیرنس اطلاع دقیق نداره! چیزی که مشخص است اینه که سربازی باعث میشه کیس شما وارد مرحله کلیرنس بشود. در حال حاضر به چیزی که باید فکر کنید پیگیری برای حل مشکل عدم تطابق اطلاعات کیس شماست!
زمانی که تونستید اون مشکل رو حل کنید در تاپیک اصلاح اشتباه اعلام کنید.
شاد و پیروز باشید
تشکر کنندگان: rayan.s ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان