کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگو در مورد سرویسهای پستی و راههای ارسال فرمهای سری اول به KCC
سلام
دو هفته بعد از دريافت فرم ها ايميل بزنيد و بپرسيد
و تا زماني كه بهتون نگفتن كه فرم ها را دريافت كردن هر دو هفته ايميل بزنيد تا اعلام كنند فرم هاي شما را دريافت كردن...بعد از اين اعلام دو يا 3 هفته بعد ايمل بزنيد كه فرم ها قابل قبول بوده يا نه
موفق و پيروز باشيد
(2010-08-14 ساعت 10:42)farnaz82 نوشته:  
(2010-08-14 ساعت 09:06)ehsan.birjandian نوشته:  
(2010-08-14 ساعت 08:57)farnaz82 نوشته:  
(2010-08-14 ساعت 08:52)ehsan.birjandian نوشته:  سلام دوستان
من فرم های 122 و 230 رو که فرستادم به kcc توسط آقای J.SUTTON امضا شده و تحویل گرفته شده .
کسی هست که نامه شو همین آقا تحویل گرفته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

بله عزیز مال مارو هم همین آقا تحویل گرفتندBig Grin

سلام فرناز جان

پروسه شما به کجا رسید ؟ اخی خیالم راحت شد که درست دلیور شده .
من که فعلا صبر کردم و منتظرم یه مدتی بگذره تا مدارکمو بررسی کنند . اگه هنوز بررسی نکرده باشند و تو نوبت باشه تو ایمیل هاشون هم جواب سربالا میدن . تا الان 5 روز از تاریخ delivery گذشته .

سلام آقا احسان خوبید؟نوشتم اون بالا من حدودا ۶ روز بعد رسیدن میل زدم بازم که اصلا جواب چرت و پرت دادند، فکر می‌کنم با حرفهای sorooshii عزیز،باید صبر کرد چون اگه جواب درست میدادند فایده داشت ایمیل زدن اما با جواب‌های چرت و پرتی که میدن ایمیل زدن هم هیچ سودی نداره،اگه بدونیم کی میفرستن من میرم در بست میشینم تو پست مرکزی،دیگه به این مالأیها اعتماد ندارمBig Grin
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: farnaz82 ، Donkey chance
سلام دوستان
چند تا نکته رو راجع به پست می خواستم بگم که توجه کنید.
من سه روز پیش برای ارسال بسته به آنکارا به پست میدان ولیعصر مراجعه کردم که مثل دفعه فبل با TNT بفرستم که متاسفانه همانطور که یکی از دوستان هم قبلا اعلام کرده بود، دیگه TNT به سفارت بسته ای نمیفرسته و من مجبور شدم با DHL بفرستم.
یه باجه ای توی همون دفتر پستی بود که تابلوی DHL رو گذاشته بود و من پرسیدم اینجا DHL هست و گفت بله. من هم فکر کردم دفتر خود DHL هست و بعد بسته رو توی پاکت گذاشتم و تحویل دادم و رسیدی بهم داد با مبلغ 45500 تومان که البته دارای لوگوی DHL بود و من هم بدون توجه رفتم بیرون.
بعدا که رسیدم خونه دیدم روی رسید مهر پیشتاز زده و بالای اون هم آرم پست ایران.
با توجه به سابقه درخشان پست! اول نگران شدم و بعد با خود DHL تماس گرفتم که گفتند یک قراداد داخلی با پست داریم و بسته ها رو اونا برای ما میفرستند. اگر مستقیما به خود ما تحویل ندهید با یکی 2 روز تاخیر ارسال می شود. خلاصه تا 2 روز و نیم بسته ما معلق بود و توی سایت هم چیزی نمی نوشت و ما هم نگران که بلایی سر بسته نیاید ولی بالاخره با تاخیر توی سایت ثبت شد و با 2 روز تاخیر بسته خارج شد كه نهايتا پس از 8 روز تحويل شد در حاليكه بطور معمول 3-4 روز طول مي كشد.

خلاصه دقت کنید که بسته رو مستقیما به خود دفتر اصلی DHL بدهید تا همانروز بسته ثبت و از کشور خارج شود و تاخیر نداشته باشد و اعصابتون هم خورد نشود.
اگر چاره ای نداشتید و یا دفتر اونها در نزدیکی در دسترس نبود و مجبور شدید به دفاتر متفرقه بدهید، زیاد نگران نشوید، بالاخره می آید ولی صد میلیون بار مجبور می شوید سایت رو چک کنید و تا زمانیکه در سایت ثیت نشود دستتان به هیچ جا بند نیست و کسی هم پاسخ درست و حسابی به شما نمی دهد. سعی کنید از این روش در حد ممکن اجتناب کنید.
تشکر کنندگان: armido ، admin ، rayan.s ، User ، یاشار و ماری ، hamed_gh
دوستان
بنده یک پیشنهاد دارم.
لطفا" برای ارسال بسته های پستی چه از طریق DHL و چه از طریق TNT ،لطفا" با دفتر مرکزیشون تماس بگیرین و از تحویل اونها به نمایندگیها و دفاتر پستی خودداری کنین.خودشون میان بسته شما رو تحویل میگیرن.نیازی نیست مراجعه حضوری داشته باشین.در ضمن هزینه اضافه هم از شما نمیگیرن.
موفق باشین
یادم رفت بگم.من از TNT راضی هستم.خیلی بهتره.
موفق باشبن
تشکر کنندگان: satusa ، maaref
سلام
من تازه از پست تی ان تی برگشتم . اونها از من بسته پستی برای سفارت آمریکا را تحویل نگرفتند و گفتد که بهشون اعلام شده برای سفارت آمریکاهیچ بسته پستی را تحویل نگیرند!!!(ولی چراش را نگفت)حالا فردا باید برم دی یچ ال را امتحان کنم.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: maaref
(2011-01-10 ساعت 16:23)arshida نوشته:  سلام
من تازه از پست تی ان تی برگشتم . اونها از من بسته پستی برای سفارت آمریکا را تحویل نگرفتند و گفتد که بهشون اعلام شده برای سفارت آمریکاهیچ بسته پستی را تحویل نگیرند!!!(ولی چراش را نگفت)حالا فردا باید برم دی یچ ال را امتحان کنم.

دوست عزيز
دو تا پست قبلي رو بخون (190 و 191) و حواست باشه به دفاتر متفرقه ندهيد كه معطل نشويد. بسته ما امروز بعد از 8 روز رسيد!
تشکر کنندگان: frozen mind
(2011-01-10 ساعت 17:48)satusa نوشته:  

دوست عزيز
دو تا پست قبلي رو بخون (190 و 191) و حواست باشه به دفاتر متفرقه ندهيد كه معطل نشويد. بسته ما امروز بعد از 8 روز رسيد!
مرسی واقعیتش اینه که همسرم حدودا 40 دقیقه پیش بسته پستی را از من گرفت و الانم باهم تماس گرفت و گفت که از طریق آرامکس فرستاده هزینه اش هم 29هزار تومان شده. فقط امیدوارم مدارک سالم و البته زود به مقصدبرسند.شما می دونید سرویس آرامکس خوب هست یا نه؟

(2011-01-10 ساعت 17:59)arshida نوشته:  

دوست عزيز
مرسی واقعیتش اینه که همسرم حدودا 40 دقیقه پیش بسته پستی را از من گرفت و الانم باهم تماس گرفت و گفت که از طریق آرامکس فرستاده هزینه اش هم 29هزار تومان شده. فقط امیدوارم مدارک سالم و البته زود به مقصدبرسند.شما می دونید سرویس آرامکس خوب هست یا نه؟

من خودم تا حالا با آرامکس نفرستاده ام. ولی دوستانم به کانادا فرستاده اند و بد نبوده است.
تشکر کنندگان: maaref ، armido
(2011-01-11 ساعت 18:03)frozen mind نوشته:  

دوست عزيز، اگر در تهران تشريف دارين يك راست برويد به دفتر مركزي تي ان تي در خيابان ظفر. اگر با ماشين شخصي مي رويد، در همان خيابان به فاصله كمي از تي ان تي يك پاركينگ عمومي هست كه با 1000 تومان مي تونين از پارك در خيابان و خطر جريمه شدن يا با جرثقيل برده شدن خودرو خلاص شويد.

دفتر ظفر هم دیگه قبول نمیکنه.
دی اچ ال یا آرامکس رو امتحان کنید.
(2011-01-10 ساعت 17:59)arshida نوشته:  

دوست عزيز

خیالتون راحت باشه آرامکس کاملا مطمئنه و ارزانتر هم هست.
تشکر کنندگان: maaref ، arshida
skynet از همه ارزونتره! 26000 تومن هزینه ی ارسال بسته به آنکارا!!! در برابر 56000 تومن DHL! کسی چیزی از skynetمی دونه؟ قیمتش وسوسه بر انگیزه! DHL پول زور میگیره Sad
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: javidk ، arshida ، maaref
(2011-01-12 ساعت 13:42)ehsan_gh نوشته:  skynet از همه ارزونتره! 26000 تومن هزینه ی ارسال بسته به آنکارا!!! در برابر 56000 تومن DHL! کسی چیزی از skynetمی دونه؟ قیمتش وسوسه بر انگیزه! DHL پول زور میگیره Sad

-----------------------------------------------------------------------------------

دوست عزيز امكان دارد آدرس skynet در تهران را بدهيد.
با تشكر فراوان
تشکر کنندگان:
(2011-01-12 ساعت 15:26)maaref نوشته:  
(2011-01-12 ساعت 13:42)ehsan_gh نوشته:  skynet از همه ارزونتره! 26000 تومن هزینه ی ارسال بسته به آنکارا!!! در برابر 56000 تومن DHL! کسی چیزی از skynetمی دونه؟ قیمتش وسوسه بر انگیزه! DHL پول زور میگیره Sad

-----------------------------------------------------------------------------------

دوست عزيز امكان دارد آدرس skynet در تهران را بدهيد.
با تشكر فراوان

دوست عزیز آدرس Skynet رو ندارم ولی این شماره تلفنشه: 22957430
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref
سلام
مدارك ما عصر روز پنج شنبه به سفارت استانبول؟؟؟؟!!!! تحويل داده شده.در صورتي كه ما آدرس آنكارا را نوشتيم. حالا چي ميشه؟ با خود آرامكس هنوز صحبت نكرديم. با توجه به اينكه بعضي از مدارك همون يكسري ترجمه را داشتيم كه رفت. حالا بنظزتون دوباره مدارك را ترجمه كنيم يا نه؟

(2011-01-15 ساعت 09:09)arshida نوشته:  سلام
مدارك ما عصر روز پنج شنبه به سفارت استانبول؟؟؟؟!!!! تحويل داده شده.در صورتي كه ما آدرس آنكارا را نوشتيم. حالا چي ميشه؟ با خود آرامكس هنوز صحبت نكرديم. با توجه به اينكه بعضي از مدارك همون يكسري ترجمه را داشتيم كه رفت. حالا بنظزتون دوباره مدارك را ترجمه كنيم يا نه؟
بهتره اول با دفتر پستی تماس بگیرید بعد هم با سفارت آمریکا در استانبول تماس بگیرید یا ایمیل بزنید و موضوع را توضیح بدبد و بخواهید مدارک ا بفرستن استانبول. برای اطمینان هم ترجمه مدارک را از دارالترجمه بگیرید.

PUBLIC AFFAIRS
PUBLIC AFFAIRS SECTION
İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevkii No.2
İstinye 34460 - Istanbul / Turkey
Phone: (90-212) 335-9059
Fax: (90-212) 335-9093
Email: istanbulpas@state.gov
یا:
U.S. CONSULATE GENERAL ISTANBUL
İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevkii No.2
İstinye 34460 - Istanbul / Turkey
Phone: (90) 212-335 90 00
Webmaster: istanbul-webmaster@state.gov

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maaref ، arshida ، DLT

دوست عزيز
آيا مطمئن هستيد كه مدارك به سفارت استامبول تحويل شده؟
بسته ما با DHL به آلمان رفت و سپس به استامبول و يك روز اونجا بود و بعد به آنكارا رفت كه به تعطيلي شنبه يكشنبه خورد و نهايتا ظهر دوشنبه به سفارت آنكارا تحويل شد.
احتمال داره بسته توي استامبول هست و شما فكر كرديد تحويل سفارت شده. يكبار ديگه با دقت سايت رو چك كنيد و در آنصورت با خوده آرامكس هم پيگيري كنيد.

موفق باشيد
[/quote]

تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref ، arshida ، usa
(2011-01-15 ساعت 11:42)satusa نوشته:  

دوست عزيز
آيا مطمئن هستيد كه مدارك به سفارت استامبول تحويل شده؟
بسته ما با DHL به آلمان رفت و سپس به استامبول و يك روز اونجا بود و بعد به آنكارا رفت كه به تعطيلي شنبه يكشنبه خورد و نهايتا ظهر دوشنبه به سفارت آنكارا تحويل شد.
احتمال داره بسته توي استامبول هست و شما فكر كرديد تحويل سفارت شده. يكبار ديگه با دقت سايت رو چك كنيد و در آنصورت با خوده آرامكس هم پيگيري كنيد.

موفق باشيد

سلام
ما با آرامکس تماس گرفتیم. گفتند که چون مرکز اصلی دفتر توی استانبول هست برای همین لوکیشن را استانبول می نویسه؟البته در انتها اسم رسیور( receiver) را
06010 Ic Anadolu Ankara
نوشته. که این یعنی اینکه بسته توی آنکارا تحویل داده شده ولی چون شعبه اصلی استانبول هستش موقعیت میشه استانبول .

[/quote]

تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref ، satusa ، usa ، DLT

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان