کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
(2011-06-20 ساعت 11:08)ardavan2535 نوشته:  دوستان مصاحبه ما نزدیکه، من ممنون می شم اگه کسی بتونه اطلاعاتی بهم بده
خانم من برنده اصلیه، اما خونه به نام منه و گردش مالی منم خوبه
می تونیم برای ادامه کارمون مدارک مالی منو بدیم؟!!!!

اين يه پيشنهاده شما بهتره حسابتونو مشترك كنين و يه موجودي از حساب بگيرين كه اسم 2نفرتون توش باشه
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان:
(2011-06-20 ساعت 12:46)alisarshar نوشته:  
(2011-06-20 ساعت 11:08)ardavan2535 نوشته:  دوستان مصاحبه ما نزدیکه، من ممنون می شم اگه کسی بتونه اطلاعاتی بهم بده
خانم من برنده اصلیه، اما خونه به نام منه و گردش مالی منم خوبه
می تونیم برای ادامه کارمون مدارک مالی منو بدیم؟!!!!

اين يه پيشنهاده شما بهتره حسابتونو مشترك كنين و يه موجودي از حساب بگيرين كه اسم 2نفرتون توش باشه

پیشنهاد فوق العاده ای بود، ممنون
بهش فکر نکرده بودم
بازم ممنون از راهنمائیتون
تشکر کنندگان:
یه پیشنهادم از طرف من

شما میتونی‌ تو ایران یه تعهد نامه mahzari پر کنی‌ و اسپانسر خانومت بشی‌ و با ترجمه اون و املاک و حساب بانکیت بری سفارت.

تشکر کنندگان:
(2011-06-20 ساعت 01:08)arash7 نوشته:  
(2011-06-18 ساعت 20:02)nil2011 نوشته:  سلام دوستان. اسپانسر باید کپی سیتیزنشیپ یا گرین کارت رو برامون بفرسته؟؟ اسپانسر من گرین کارت نداره!! اما سیتیزنشیپ داره. بهم گفته نمیشه کپی سیتیزنشیپ رو بفرسته. میگه این کار تو آمریکا جرم هست!! چیکار باید کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
ببخشید مشکل من بر عکس این حا لته یعنی اسپانسر من گرین کارت داره ولی سیتیزن نیست. می خواستم بپرسم می تونه اسپانسر من بشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام بله میتونه بشه.
تشکر کنندگان:
دوستان یه سئوال
یکی از اقوام در میزوری دانشجوست و حقوق هم دریافت می کنه ایشون فرم مالیات "افراد خارجی غیر مقیم" رو سالیانه پر میکنه "Nonresident Alien Tax Return" ایشون می تونه اسپانسر بشه؟
حدود 2-3 سالی هم هست که ایشون اونجاست
تشکر کنندگان: yousef156
(2011-06-21 ساعت 10:22)ardavan2535 نوشته:  دوستان یه سئوال
یکی از اقوام در میزوری دانشجوست و حقوق هم دریافت می کنه ایشون فرم مالیات "افراد خارجی غیر مقیم" رو سالیانه پر میکنه "Nonresident Alien Tax Return" ایشون می تونه اسپانسر بشه؟

دوست خوبم این سوال خیلی ها است که اگر شخصی سیتیزن آمریکا نباشد و اقامت دائم هم نداشته باشد ولی با ویزای غیر مهاجرتی و به صورت قانونی وارد شده باشد میتواند شخص یا اشخاصی را ساپورت نماید
جوابش بر خلاف تصور خیلی ها بله است
در فرم I-134 در قسمت شماره یک بخش e آن اینطور نوشته
e. If a lawfully admitted nonimmigrant, give Form I-94, Arrival-Departure Record, number
یعنی این افراد هم میتوانند اسپانسر افراد شوند ولی یک شرط خیلی مهم دارد
که مختص همه است و آن کافی بودن درآمد شخص است
حال سوال مهمتری وجود دارد که از کجا باید فهمید درآمد یک شخص کافی است هر ساله دولت آمریکا طبق معیارهای اقتصادی خود خط فقری را تعریف میکند که با مراجعه به سایت زیر میتواید مثلا لیست 2011 آن را ببینید
http://aspe.hhs.gov/poverty/11poverty.shtml
حال یک نکته وجود دارد باید هر رقمی که آنجا میبینید 25 درصد بر آن بیفزایید
مثلا اگر در آن جدول نوشته 10000 دلار شما 12500 دلار به بالا باید درآمد داشته باشید
نکته دیگر اینکه اسپانسر شما مثلا 4 نفر خانواده دارد و قبلا برای 2 نفر هم اسپانسر شده و حالا قصد دارد برای شما هم اقدام کند شما باید در لیست خط فقر عدد 7 را ببینید و 25 درصد هم به آن بیفزایید این عدد نهایی رقمی است که اسپانسر شما آن مقدار یا بیشتر باید درآمد داشته باشد تا کار شما را راه بیندازد
منبع این 25 درصد اضافه در خود سایت وزارت خارجه آمریکا است به عنوان نمونه به این لینک مراجعه کنید
http://travel.state.gov/visa/laws/telegr..._4437.html
امیدوارم در همه مراحل مهاجرت و زندگی موفق باشید
هستم اگر می روم گر نروم نیستم
زندگي مثل دوچرخه سواري مي مونه واسه حفظ تعادلت هميشه بايد در حركت باشي …. آلبرت انيشتين

شکل جدید گرین کارتهای واقعی از سال 2010 به بعد
تشکر کنندگان: aghdam ، najibi
(2011-06-21 ساعت 13:51)yousef156 نوشته:  
(2011-06-21 ساعت 10:22)ardavan2535 نوشته:  دوستان یه سئوال

دوست خوبم این سوال خیلی ها است که اگر شخصی سیتیزن آمریکا نباشد و اقامت دائم هم نداشته باشد ولی با ویزای غیر مهاجرتی و به صورت قانونی وارد شده باشد میتواند شخص یا اشخاصی را ساپورت نماید
جوابش بر خلاف تصور خیلی ها بله است
در فرم I-134 در قسمت شماره یک بخش e آن اینطور نوشته
e. If a lawfully admitted nonimmigrant, give Form I-94, Arrival-Departure Record, number
یعنی این افراد هم میتوانند اسپانسر افراد شوند ولی یک شرط خیلی مهم دارد
که مختص همه است و آن کافی بودن درآمد شخص است
حال سوال مهمتری وجود دارد که از کجا باید فهمید درآمد یک شخص کافی است هر ساله دولت آمریکا طبق معیارهای اقتصادی خود خط فقری را تعریف میکند که با مراجعه به سایت زیر میتواید مثلا لیست 2011 آن را ببینید
http://aspe.hhs.gov/poverty/11poverty.shtml
حال یک نکته وجود دارد باید هر رقمی که آنجا میبینید 25 درصد بر آن بیفزایید
مثلا اگر در آن جدول نوشته 10000 دلار شما 12500 دلار به بالا باید درآمد داشته باشید
نکته دیگر اینکه اسپانسر شما مثلا 4 نفر خانواده دارد و قبلا برای 2 نفر هم اسپانسر شده و حالا قصد دارد برای شما هم اقدام کند شما باید در لیست خط فقر عدد 7 را ببینید و 25 درصد هم به آن بیفزایید این عدد نهایی رقمی است که اسپانسر شما آن مقدار یا بیشتر باید درآمد داشته باشد تا کار شما را راه بیندازد
منبع این 25 درصد اضافه در خود سایت وزارت خارجه آمریکا است به عنوان نمونه به این لینک مراجعه کنید
http://travel.state.gov/visa/laws/telegr..._4437.html
امیدوارم در همه مراحل مهاجرت و زندگی موفق باشید
دوست عزیز خیلی ممنون از راهنمائیتون
من الان ایمیل می زنم که درآندش رو بدونم
ایشون دانشجوی دکتراست و نمی دونم چقدر درآمدشونه
بازم از وقتی که گذاشتید و راهنمائی که کردید ممنونم
تشکر کنندگان: yousef156
آیا اسپانسر باید سایر اعضای خانواده مثلا همسر و فرزند نفر بردنده هر کدوم تکی فرم پر کنه یا یکی فقط برای نفر برنده کافیه
تشکر کنندگان:
(2011-06-21 ساعت 19:31)hosin2011 نوشته:  آیا اسپانسر باید سایر اعضای خانواده مثلا همسر و فرزند نفر بردنده هر کدوم تکی فرم پر کنه یا یکی فقط برای نفر برنده کافیه

عملا و طبق تجربه دوستانی که به مصاحبه رفته اند یک فرم برای کل اعضای خانواده کافی است
موفق باشید
هستم اگر می روم گر نروم نیستم
زندگي مثل دوچرخه سواري مي مونه واسه حفظ تعادلت هميشه بايد در حركت باشي …. آلبرت انيشتين

شکل جدید گرین کارتهای واقعی از سال 2010 به بعد
تشکر کنندگان: aghdam ، alisarshar ، frozen mind ، A.K
(2011-06-21 ساعت 19:31)hosin2011 نوشته:  آیا اسپانسر باید سایر اعضای خانواده مثلا همسر و فرزند نفر بردنده هر کدوم تکی فرم پر کنه یا یکی فقط برای نفر برنده کافیه

توي سايت گفته كه براي تك تك اعضا پر بشه ولي اسپانسر من به اسم من پر كرد و بقيه اعضا رو تو جدول زيرش نوشت و سفارت هيچ ايرادي هم نگرفت
2011AS14706

به امید فردا
تشکر کنندگان: najibi ، frozen mind ، yousef156 ، A.K
دوستان سلام
کسی میدونه چقدر زمان میبره مدارک پست شده از طرف اسپانسر برسه به دست من؟
تشکر کنندگان:
(2011-06-22 ساعت 09:53)iman20002009 نوشته:  دوستان سلام
کسی میدونه چقدر زمان میبره مدارک پست شده از طرف اسپانسر برسه به دست من؟

بستگي داره به پستي كه براتون مياد اگه با پست dhl و يا ... بفرسته نهايتا 1 هفته اي و يا كمتر و اگر با پست معمولي بفرسته حدودا 1 ماه
2011AS14706

به امید فردا
تشکر کنندگان: iman20002009 ، najibi ، A.K
یه سوال اسپانسرم فرمها رو برای من فرستاده ولی یه اشتباه کوچیک در نوشتن فامیل همسرم داشته مثلا آخر فامیل ایشون با " y " هست ولی ایشون با " i " و سن ایشون رو هم با دو سال اشتباه نوشته به نظرتون این مشکل خیلی حاد هست یا میشه کاریش کرد
کیس: 315xx
نامه قبولی: 2010 3 june
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن: July
نامه دوم: 13 june
مصاحبه: 26 July
کلیرنس: 6 sep
هزینه ها برای 2نفر: 60000 پستTNT - ترجمه حدود 120000 - عکس دو سری 20000
بلیط و ویزا 1,060,000- هتل 900,000 برای 9 شب -مدیکال 700 درهم- سفارت 1638 دلار
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. امروز اسپانسرم مدارکم رو با پست معمولی برام فرستاده. چند روزه میرسه دستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی نگرانم!!
تشکر کنندگان:
(2011-06-28 ساعت 23:28)nil2011 نوشته:  سلام دوستان. امروز اسپانسرم مدارکم رو با پست معمولی برام فرستاده. چند روزه میرسه دستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی نگرانم!!

سوالتون توی صفحه های قبل جواب داده شده.
فکر می کنم حدود یک ماه.
تشکر کنندگان: najibi ، AmericanHamid ، nil2011 ، alisarshar ، ramin_ad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان