کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2010-07-21 ساعت 14:02)farnaz82 نوشته:  با سلام به همه دوستان گلی‌ که اینقدر خوبن جواب تک تک بچه‌ها رو اینقدر خوب میدهند،فکر کنم من آخرین نفر از قافله باشم که هنوز فرمو پر نکردیم و نفرستادیم آخه هنوز ناممون هم نیومده،اما امروز رسیدم این تاپیکو کلشو خوندم،دست همتون درد نکنه خیلی‌ اطلاعت به درد بخوری توش داشت،سؤال من اینه که اول یه جا دیدم نوشته بودید مدارک ترجمه شده فقط تا ۱ سال قبول است،من ایران نیستم و در مالزی درس میخونم،سند ازدواجمون هم که پیشمون نیست اما تو ترجمه شناسنامه شوهرم که مال چند سال پیش است نوشته زن و شوهریم،آیا ما میتونیم از سفارت گواهی بگیریم؟آیا میشه مدارکمونو نخواهیم بدیم ترجمه همون هایی که دانشگاه اینجا آزمون قبول کرده را بدیم یا نه؟خیلی‌ سخته برامون ترجمه دوبارش با توجه به اینکه باید بازم بره ایران و برگرده،اگه خیلی‌ لازمه تا کی وقت داریم امادشون کنیم؟ ممنون میشم اگه اطلاعاتی‌ دارید کمکم کنید

سلام دوست عزیز،
تبریک میگم برنده شدن رو و همچنین عضویت در مهاجرسرا رو Smile
تنها یک مدرک است که نشاندهنده ازدواجه، اونهم سند ازدواج. اینکه بخواهید همون قبلی ها رو بدید به سفارت، من نمیدونم سفارت اونها رو قبول می کنه یا نه!
راستش من هم خودم مدارک سال های قبل رو دارم. اما فکر کنم بریم ترجمه جدید داشته باشیم مطمئن تره.
اینکه تا کی وقت دارید، به کیس نامبر بستگی داره، اگه کیس بالایی باشه، وقت دارید. اگه کیس زیر 10000 باشه هر چه سریعتر ترجمه ها اماده بشه، بهتره.

موفق باشید
تشکر کنندگان: Donkey chance
سلام

برنده اصلی پدرم هستند بهمراه مادرم

5 سوال فوری دارم برای تکمیل فرم ( 230 )

1. در قسمت 10 : آدرس همسر را خواسته است ، گفته شده اگر متفاوت است بنویسید ، اما حالا که یکسان است ، سفید بگذارم یا N/A ؟؟؟

2. پدر و مادرم ، تاریخ تولد ( روز و ماه ) پدر و مادربزرگم را نی دانند و فقط سال را می داند. برای روز و ماه چه باید بنویسم؟؟ آیا تنها سال را می توان نوشت یا یک تاریخی بصورت رندم ( غیر دقیق ) بنویسم؟ آیا جایی بعداً استناد به مدرکی می شود که باعث مشکل گردد؟؟؟

3. با اینکه درکامنت های قبل مختصراً توضیح داده شده اما چون مهم است می پرسم ، در قسمت 31- a باید نام مادرم ( چون فرزندان همه بالای 21 سال هستند ) بنویسم و در قسمت 31 -b نام فرزندان ( بالای 21 سال ) که بعداً ها قصد پیوستن به آنها را از طریق اقدام پدر و مادر دارند ؟؟؟ این قسمت را دقیق توضیح دهید لطفاً

4. در قسمت دوم فرم 230 : name and address of petitioner / tel / email address منظور مشخصات صاحبان فرم (پدر و مادر ) است یا اسپانسر؟؟؟

5. قسمت 40 که 12 سوال با yes / no هستش را طبیعتاً باید no زد دیگه ، درسته؟؟

ممنون می شوم اگر سریع جواب دهند دوستان ( مخصوصاً سوالات 2 و 3 )
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: سامان صفایی ، rahimina
(2010-07-22 ساعت 00:55)sorooshii نوشته:  سلام

برنده اصلی پدرم هستند بهمراه مادرم

5 سوال فوری دارم برای تکمیل فرم ( 230 )

1. در قسمت 10 : آدرس همسر را خواسته است ، گفته شده اگر متفاوت است بنویسید ، اما حالا که یکسان است ، سفید بگذارم یا N/A ؟؟؟

2. پدر و مادرم ، تاریخ تولد ( روز و ماه ) پدر و مادربزرگم را نی دانند و فقط سال را می داند. برای روز و ماه چه باید بنویسم؟؟ آیا تنها سال را می توان نوشت یا یک تاریخی بصورت رندم ( غیر دقیق ) بنویسم؟ آیا جایی بعداً استناد به مدرکی می شود که باعث مشکل گردد؟؟؟

3. با اینکه درکامنت های قبل مختصراً توضیح داده شده اما چون مهم است می پرسم ، در قسمت 31- a باید نام مادرم ( چون فرزندان همه بالای 21 سال هستند ) بنویسم و در قسمت 31 -b نام فرزندان ( بالای 21 سال ) که بعداً ها قصد پیوستن به آنها را از طریق اقدام پدر و مادر دارند ؟؟؟ این قسمت را دقیق توضیح دهید لطفاً

4. در قسمت دوم فرم 230 : name and address of petitioner / tel / email address منظور مشخصات صاحبان فرم (پدر و مادر ) است یا اسپانسر؟؟؟

5. قسمت 40 که 12 سوال با yes / no هستش را طبیعتاً باید no زد دیگه ، درسته؟؟

ممنون می شوم اگر سریع جواب دهند دوستان ( مخصوصاً سوالات 2 و 3 )

1- بنویسین 10# Same as item
2- جواب دادم در تاپیک سوالات مطرح شده 2011
3- 31a اسم همسر رو بنویسین اما b رو مطمئن نیستم که مربوط به کیس لاتری بشه! اگر ننویسین و بعدا بخواین اقدام کنین احتمال کمی هست که مشکل ساز بشه اما اگر بنویسین روز مصاحبه شاید در موردش سوال بشه..
کلا فکر نمی کنم کسی بتونه جواب قطعی به این سوال بده من هم فقط نظرم رو گفتم.
4- سال پیش که ما فرم هارو پر کردیم میگفتن N/A بنویسین امسال خیلی ها اسم خودشون رو نوشتن فکر کنم اسم برنده صحیح تر باشه.
5- حتما بخونین این قسمت خیلی مهم هست بهترین حالت اینه که جواب همه no باشه ولی اگر yes باشه no بزنین بعدا ممکنه باعث deport شدن بشه.

به طور کلی منبع موثقی راجع به این فرم و دستورالعمل پر کردنش نیست و همه پاسخ ها مبناش تجربه سال های گذشته هست.
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: User ، Donkey chance
سلام دوستان
من 2 تا سئوال دارم
1)من سال 1382 شرکتی ثبت کردم و تا الان هم با اون مشغول به کارم . اما بیمه ای برای خودم رد نکردم و چون بیشتر قراردادهام با اشخاص بوده برگه مالیاتی هم ندارم به جز یکی دو مورد در سالهای گذشته که با جاهای دولتی کار کردم و برگه مالیاتشو دارم . حالا در فرم 230 و part1 شماره 12 باید بنویسم مدیر عامل شرکت یا چون بیمه و مالیات ندادم و مدرکی به جز مدارک ثبت شرکت در سال 1382 ندارم چیزی ننویسم ؟
2)در ضمن اگه بخوام سابقه شغلیمو بنویسم با توجه به اینکه خودم مدیر عامل بودم اسم کارفرما رو چی باید بنویسم؟
مدرک دانشگاهی من لیسانس مدیریت بازرگانی
نمی دونم باید چکار کنم ؟لطفا راهنماییم کنید.
تشکر کنندگان:
سوابقتون رو در فرم بنويسيد.

نيازي به مدارك سابقه نيست، چون مدركتون از ديپلم بالاتره.

بد نيست يه ترجمه اساس نامه شركت رو كه خودتون مدير عاملش هستيد ببريد (بدون اون هم كارتون به احتمال زياد راه مي افته).

(2010-07-31 ساعت 19:38)narcis_ala نوشته:  سلام دوستان
من 2 تا سئوال دارم
1)من سال 1382 شرکتی ثبت کردم و تا الان هم با اون مشغول به کارم . اما بیمه ای برای خودم رد نکردم و چون بیشتر قراردادهام با اشخاص بوده برگه مالیاتی هم ندارم به جز یکی دو مورد در سالهای گذشته که با جاهای دولتی کار کردم و برگه مالیاتشو دارم . حالا در فرم 230 و part1 شماره 12 باید بنویسم مدیر عامل شرکت یا چون بیمه و مالیات ندادم و مدرکی به جز مدارک ثبت شرکت در سال 1382 ندارم چیزی ننویسم ؟
2)در ضمن اگه بخوام سابقه شغلیمو بنویسم با توجه به اینکه خودم مدیر عامل بودم اسم کارفرما رو چی باید بنویسم؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان:
(2010-07-31 ساعت 20:06)Ashkan78 نوشته:  سوابقتون رو در فرم بنويسيد.

نيازي به مدارك سابقه نيست، چون مدركتون از ديپلم بالاتره.

بد نيست يه ترجمه اساس نامه شركت رو كه خودتون مدير عاملش هستيد ببريد (بدون اون هم كارتون به احتمال زياد راه مي افته).

(2010-07-31 ساعت 19:38)narcis_ala نوشته:  سلام دوستان
من 2 تا سئوال دارم
ممنون که زود به سئوالام جواب می دید . کمک هاتون واقعا دلگرم کننده است. خسته نباشید.
در قسمت کارفرما چی باید بنویسم؟
تشکر کنندگان: سامان صفایی
سلام دوستان.من 1 سوال دارم.توي فرم 230 قسمت 35،آيا منظور از سفر به آمريكا ،در زماني است كه از پاسپورت مادرم جدا شدم و 1 پاسپورت به اسم خودم گرفتم؟
آخه من توي كودكي با مادرم به امريكا رفتم.
توي اين قسمت چي بنويسم؟ممنون ميشم اگه منو راهنمايي كنيد.
تشکر کنندگان:
سلام به همه. دوستان من سال 1375 رفتم سربازي و سال 1376 دانشگاه قبول شدم و از خدمت اومدم بيرون و ديگه نرفتم و معافيت پزشکي گرفتم. حالا يه سوال دارم تو قسمت 34 آيا بزنم خدمت کرده يا نکرده؟ گيج شدم حسابي
شماره کیس: 2011as00020000
کنسولگری: آنکارا
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
تشکر کنندگان:
سلام
فکر می کنم بهتره یکم وسواس رو کمتر کنید و فرم هاتون رو بفرستید،
دوستان خوبم بدون اینکه قصدی برای نگرون کردن کسی داشته باشم یه احتمال یا زمانی رو هم برای این قرار بدید که شما بعد از ارسال فرم ها به هر دلیلی مجبور باشید مجددا ارسال کنید یا برای بعضی اشکالات مانند match نبودن اطلاعات مجبور به مکاتبه با ایمیل شوید، که با توجه به نحوه پاسخ دهی کند kcc نیازمند زمان خواهید بود.

البته من این مطلب رو به این خاطر قرار دادم که شما این موضوع رو هم در نظر گرفته باشید نه اینکه فرمها رو با عجله و اشتباه بفرستید.
تشکر کنندگان: b!ta ، hassan1358arab
سلام

برای کسانی که از طریق کفالت خدمت معاف شدن فرم رو چه جوری باید پر کنیم ?!؟
تشکر کنندگان:
(2010-08-12 ساعت 13:29)hassan1358arab نوشته:  سلام

برای کسانی که از طریق کفالت خدمت معاف شدن فرم رو چه جوری باید پر کنیم ?!؟

معاف از خدمت یعنی سربازی نرفته پس در قسمت مربوطه باید no بزنیم و باقی بخش های مربوطه را N/A پر کنیم.
در روز مصاحبه هم بهتر است کارت معافیت را ببرید و اگر سئوال شد بگید که از قانون کفالت معاف شدید. به همین سادگی به همین خوشمزگیSmile
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: OMID_R ، hassan1358arab ، User ، سامان صفایی
دوستان عزیز ؛ میدونم این مورد که میخوام مطرح کنم الان شاید دیر باشه ولی گفتم شاید در آینده بدرد کسی بخوره.
برای بچه های خانواده در قسمت امضاء باید متن زیر را گذاشت و یکی از والدینش ((برنده اصلی باشه بهتره)) از طرفش امضاء کنه :On Behalf of name of baby
در انتها هم که پرسیده شده آیا کسی در پر کردن فرم کمکتون کرده باید جواب بده :
yes
بعدم:
name of father or mother / address / my father or mother

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User ، taraneh@mini ، آندیا ، الدورادو
سلام.من لاتاری 2011 برنده شدم.اما داخل پاکت 2برگ بیشتر نبود.فرمی داخلش نیست.نمیدونم چه کار کنم.پاکت برنده شدن 30 مهر 89 بدستم رسید.لطفا راهنمایی کنید .saye _068@yahoo.com
تشکر کنندگان:
(2010-10-25 ساعت 18:46)era_ebra_dr نوشته:  سلام.من لاتاری 2011 برنده شدم.اما داخل پاکت 2برگ بیشتر نبود.فرمی داخلش نیست.نمیدونم چه کار کنم.پاکت برنده شدن 30 مهر 89 بدستم رسید.لطفا راهنمایی کنید .saye _068@yahoo.com

به سايت www.dvselectee.state.gov رفته و مراحل 1 تا 4 رو انجام بديد.
فرمهاي 230 و 122 رو دانلود كرده و پر كنيد بفرستيد به همراه عكس.
تشکر کنندگان: sh-b ، rayan.s
سلام دوستان
2 تا سوال داشتم
همر من برنده لاتاري شده . و از اونجلايي كه در زمان نامه اول مجرد ود . الان اين فرم رو براي خودم دارم پر ميكنم.
در سوال ماه 9 كه مربوط به وضعيت تاهل هست من زدم متاهل MARRIED
در زير اون نوشته شده كه i hava been married------ time.
حال سوال من اينه ك بايد بزنم 1 يا دو؟؟
2- د سوال شماره 30 كه نوشته بعد از 16 سال ب مدت 6 ماه جايي زندگي ميكرديد....
من از اول تولدم فقط در يك شهر ودم
حالا در قسمت تاريخ اگر از تارخ تولدم تا now بزنم مشكلي نداره؟/چي نويسم؟؟

ممنون
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: