کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2011-07-14 ساعت 10:10)peyman2011 نوشته:  در بخش 10 و 11 قسمت اول فرم 230 كسي كه معرفي ميشه اسپانسر حساب ميشه؟ اگه اون آدرس پستي رو كه دادم جاي خودش باشه و كسي كه فرم I-134 رو امضاء ميكنه فرد ديگه اي باشه عيب داره؟ فرد جديد بايد به KCC قبل از مراجعه به سفارت معرفي بشه؟
دوست من
بخش 10 فرم آدرس دائمی شما را در آمریکا می خواهد جایی که قصد دارید در آن مستقر شوید
بخش 11 فرم هم آدرس جایی را میخواهد که شما دوست دارید گرین کارتتان به آنجا ارسال شود
خیلی واضح است که هیچ کدام از آن دو مورد به موضوع اسپانسر ارتباطی ندارد
بنابراین اسپانسر شما هر کسی میتواند باشد ونیز فرم شما اشکالی ندارد که بخواهید آن را اصلاح کنید و یا شخص اسپانسرتان را به kcc اطلاع دهید
موفق باشید

هستم اگر می روم گر نروم نیستم
زندگي مثل دوچرخه سواري مي مونه واسه حفظ تعادلت هميشه بايد در حركت باشي …. آلبرت انيشتين

شکل جدید گرین کارتهای واقعی از سال 2010 به بعد
تشکر کنندگان: farnaz82 ، tamanna ، peyman2011
سلام دوستان. توي فرم 230 قسمت 33 كه اسم مدرسه و دانشگاه رو خواسته، جا كم ميارم. فقط 4 تا جا گذاشته. بقيه رو چكار كنم؟
واسه آدرسش فقط اسم شهر رو بزنم كافيه؟ چون جا نداره.
تشکر کنندگان:
(2010-05-23 ساعت 09:34)User نوشته:  
(2010-05-22 ساعت 21:30)saeedproo نوشته:  سلام میخواستم ببینم برای فرستادن پاکت اول یا DS-230 باید 2 تا عکس هم بفرستیم؟

دوست عزیز، سلام

پاکتی که میخواهید ارسال کنید باید شامل موارد زیر باشد:
1- فرم 122 برای برنده
2- فرم 0230 برای برنده و همه همراهان
3- دوقطعه عکس برای همه افراد (شامل برنده و همراهان)
مشخصات عکس رو هم که میدونید.

باز هم اگر سوال داشتید بپرسید. شک نکنید.

با آرزوی اوقاتی خوش
ممنون میشم اگه مشخصات عکس رو هم توضیح بدی

شماره کیس :2012as31000
تاریخ رویت قبولی: july 15
تاریخ ارسال فرمها: july
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:02/09
تاریخ دریافت نامه دوم:02/14
تاریخ مصاحبه:April 2
تاریخ دریافت ویزا:MAY 2
تاریخ ورود به آمریکا :28Aug
تاریخ دریافت گرین کارت :
مقصد:لوس آنجلس
تعداد افراد با این کیس:4
تشکر کنندگان:
(2010-05-23 ساعت 09:34)User نوشته:  
(2010-05-22 ساعت 21:30)saeedproo نوشته:  سلام میخواستم ببینم برای فرستادن پاکت اول یا DS-230 باید 2 تا عکس هم بفرستیم؟

دوست عزیز، سلام

پاکتی که میخواهید ارسال کنید باید شامل موارد زیر باشد:
1- فرم 122 برای برنده
2- فرم 0230 برای برنده و همه همراهان
3- دوقطعه عکس برای همه افراد (شامل برنده و همراهان)
مشخصات عکس رو هم که میدونید.

باز هم اگر سوال داشتید بپرسید. شک نکنید.

با آرزوی اوقاتی خوش
لطفا اگه عکسها مشخصات خاصی دارند توضیح دهید متشکرم

تشکر کنندگان: sinswimer
(2010-06-09 ساعت 08:35)User نوشته:  
(2010-06-09 ساعت 01:57)golesang نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز مخصوصا سرفراش عزیز بازم سوال دارم
1-توفرم بچه هام که شش ماهشونه قسمت 31a باید چیزی بنویسیم یا فقط N/A بزاریم ؟؟؟
2-بچه های ما بعد از ثبت نام به دنیا اومدن و ما داریم یه نامه ضمیمه میکنیم که این موضوع رو توش قید کردیم آیا این کافیه یا کار دیگه ای لازمه ؟؟؟
3- شوهر من وقتی 6 سالش بود پدر و مادرش رو از دست داد و برادری هم که اونو بزرگ کرد چند سال پیش فوت کرد و شوهر من هیچ دسترسی به شناسنامه و یا مدارکی از پدر و مادرش نداره و تاریخ درست تولد پدر و مادرش رو نمیدونه ما این موضوع رو هم طی یه نامه داریم ضمیمه میکنیم فکر میکنید قابل قبوله یا کار دیگه ای باید بکنیم؟؟؟
4- در قسمت آدرس پدر و مادر آیا باید همون آدرس فارسی رو با حروف لاتین بنویسیم مثلا خیابون رو باید بنویسیم khiabon یا ترجمه کنیم و بنویسیم street و همینطور بقیه آدرسو؟؟؟
5-شوهرم تو سپاه خدمت کرد یکی از دوستان لینک ترجمه سپاه و درجه هاشو اینجا گذاشته آیا همون درسته که نوشتهarmy of the guardians of the islamic revolution یا درستش چیز دیگه ای هست؟؟؟

راستی سرفراش عزیزخواستم یه مطلبی رو بگم فکر نکنی دروغ گفتم و حالا همش دارم ازت سوال میکنم ما فرم رو دادیم به وکیلمون که خودش گرین کارت داره و مسلط به زبان انگلیسیه برامون پر کرد و فقط گفت در مورد مدرسه راهنمایی مطمئن نیستم که من اومدم پرسیدم و وقتی تو این سایت بیشتر گشتم دیدم یکی دو مورد رو اشتباه زده بود به خاطر همین فرستادن رو فعلا بیخیال شدم و از اول دارم تک تک بندهارو چک میکنم و هر جا مشکل دارم میپرسم و ازت ممنون که همش جوابمو میدی راستی من نمیدونم با چه برنامه ای مینویسم فرم رو آخه خیلی تو کامپیوتر وارد نیستم زنگ زدیم اینجا سفارت گفتن آدرسو کوتاه کنید جاهای مهم آدرسو بنویسید من هم همین کار رو کردم به نظرت اشکال داره؟

سلام
خوشحالم که تصمیم گرفتین خودتون با استفاده از راهنمایی های دوستان مهاجرسرا فرم ها رو پر کنید.
به گفته یکی از همین دوستان، مهاجرسرا از هر وکیلی آگاه تر، با تجربه تر، در دسترس تر، دلسوزتر است و از همه مهمتر کمک بی چشمداشت این دوستان بوده که
همه ما رو جذب خودش کرده.
هیچ وقت در پرسیدن سوالی که جوابش را نیافته اید شک نکنید.
1- من متاسفانه در حال حاضر به کامپیوتر و فرم دسترسی ندارم (تو سرویس و دارم میرم سر کار) و خیلی مطمءن نیستم که سی و یک آ دقیقا چی بود. اما اگر سوال درباره افراد همراه با برنده اصلی هنگام ورود بود برای سایر افراد غیر از برنده اصلی باید ان/ای بنویسید. فقط برنده اصلی می تواند تعیین کند همراهان همزمان یا بعدا وارد آمریکا می شوند یا خیر.
2- در این مورد تا جایی که در دیگر تاپیک ها خوندم، اینگونه تغیر ها را باید کتبا اطلاع داد. کار درست رو دارید انجام میدید. فقط برای اطمینان خاطر 4 هفته پس از رسیدن فرم ها به کی سی سی بهشون ایمیل بزنید و یادآور بشید که تعداد افراد خانواده تغیر کرده اند و شما قبلا این مساله رو طی یک نامه همراه با فرم ها به اطلاع اونها رسونده اید. و مطمءنا کپی این نامه و ایمیل آینده و جوابهاش رو به همرای شناسنامه کودکان دلبندتان همراه خود به مصاحبه خواهید برد تا همه مدارک لازم رو داشته باشید.
3- یادمه یک جایی در این باره یک مطلبی خونده بودم (البته چند سال هیش که داشتم لاتاری پر می کردم) اونجا خوندم که اگر مدرک نام و یا تاریخ تولد (شخص متقاضی یا والدین) موجود نیست چکار باید کرد. الان هیچ جزییاتی یادم نیست. اما بازه درست انتخاب کردید که این رو کتبی اعلام کنید. کمی بیشتر بگردید. بخصوص در سایت دی وی استیت.لاتری.جی او وی
4- آدرس سایر افراد زیاد اهمیت ندارد. هر جور خواستید بنویسید. مهم آدرس برنده اصلیست که باید دقیق باشد. که اونو هم شما ایران نیستید. پس مشکلی ندارید.
5- من هم سپاه خدمت کردم. توی ترجمه رسمی نوشته:
برنچ: کانسکریپت یعنی وظیفه
درجه: لیوتنانت اول یعنی ستوان یک
اکیوپیشن یا تخصص: بهداشت و درمان
و من همینارو توی فرم نوشتم و تاریخ آغاز و پایان رو. دیگه اسمی از سپاه نبردم. آخه هیچ جای دنیا که یک کشور دو تا ارتش نداره که. این هم از عجایب کشو ر ماست دیگه. شما هم خواستید از روی ترجمه رسمی کارت سربازی میتونید پر کنید.

اگر فرصت کردم امروز فرم رو فیلدهاش رو تغیر سایز میدم و میگزارم روی سایت.
لینک برنامه ای که خودم ازش استفاده کردم رو هم تو پیام خصوصی میفرستم. (مقررات سایت اجازه نمیده لینک رو اینجا بگذارم)
امیدوارم مشکلتون حل بشه. باز هم اگر مشکلی داشتین بپرسین. شاید مشکل شما، مشکل بقیه ما هم هست، ولی هنوز بهش برنخوردیم.

موفق باشید و مراقب کوچولوها باشید :-)
سرفراش اگه لطف کنید لینک برنامه ای که ازش استفاده میکنی رو برام بفرستی ممنون میشم

تشکر کنندگان:
سلام دوستان
1.کسی میدونه ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم رو تو قسمت بی سوال 6 <فرم 122> چی بنویسم؟
آخه دیپلم اونا 12 ساله است. ولی ما سوم دبیرستان دیپلم گرفتیم.
و خود پیش دانشگاهی رو هم باید SCHOOL بگیم یا COLLEGE?
2.آدرس ایمیلم جا نمیشه تو قسمت 12 فرم 230 . اگه دات کام (.COM) رو ننویسم اشکالی داره؟

در ضمن اگه کسی فایل فرم امسال رو که قابل سیو شدن باشه رو داره؟ لطفا بفرسته.
ممنون
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
یه سوال داشتم توی هر دو فرم قسمتی داره که به مدرک تحصیلی مربوط می شه. الان من اگر فقط 3 تا ردیفش رو پر کنم کافیه؟ یعنی یک ردیف می شه BSc و ردیف بعد می شه pre-university و ردیف آخر هم می شه high school diploma درسته؟فکر می کنید آیا لازمه راهنمایی و دبستان هم ذکر بشه با توجه به اینکه کسی که دیپلم داره قطعا اون دوره ها رو هم گذرونده.
یه سوال دیگه هم دارم اونم اینکه اگر سابقه کارم رو توی فرم 122 خالی بذارم و NO بزنم ولی توی فرم 230 شغلم و مدت اشتغالم رو بنویسم مشکلی ایجاد نمی شه؟ با تشکر
تشکر کنندگان: الی الی
(2011-07-19 ساعت 23:12)ehsan_iuc نوشته:  سلام دوستان
یه سوال داشتم توی هر دو فرم قسمتی داره که به مدرک تحصیلی مربوط می شه. الان من اگر فقط 3 تا ردیفش رو پر کنم کافیه؟ یعنی یک ردیف می شه BSc و ردیف بعد می شه pre-university و ردیف آخر هم می شه high school diploma درسته؟فکر می کنید آیا لازمه راهنمایی و دبستان هم ذکر بشه با توجه به اینکه کسی که دیپلم داره قطعا اون دوره ها رو هم گذرونده.
یه سوال دیگه هم دارم اونم اینکه اگر سابقه کارم رو توی فرم 122 خالی بذارم و NO بزنم ولی توی فرم 230 شغلم و مدت اشتغالم رو بنویسم مشکلی ایجاد نمی شه؟ با تشکر

چه سوالای خوبی.فکرکنم 3 تاش کافیه.من پرسیدم اینجوری گفتن.
منم واسه کار همین مشکل رو دارم. به 2 سال نکشید برای همین فرم 122 رو خالی گذاشتم.....ولی شک دارم. کسی میدونه بیشتر راهنمایی کنه
(2011-07-19 ساعت 17:50)الی الی نوشته:  سلام دوستان
1.کسی میدونه ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم رو تو قسمت بی سوال 6 <فرم 122> چی بنویسم؟
2.آدرس ایمیلم جا نمیشه تو قسمت 12 فرم 230 . اگه دات کام (.COM) رو ننویسم اشکالی داره؟

ممنون
چرا امشب کسی راهنمایی نمیکنه!!1
تشکر کنندگان: ehsan_iuc

ممنون

1. پیش دانشگاهی = Pre-university
دیپلم = Diploma
2. برای من هم در همین فرم، ایمیلم اصلا در قسمت مربوطه تایپ نمیشد که مجبور شدم دستی با خودکار مشکی بنویسم.
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

سلام به همه
چند سوال داشتم :

1- من باید یک فرم DS-230 هم به نام همسرم ( که در زمان ثبت نام اعلام کرده بودم ) پر کنم . با نوجه به اینکه برنده اصلی من بودم ، آیا شماره کیس نامبرم رو قسمت بالا سمت راست برگه های مربوط به همسرم هم بنویسم ؟

2- در آیتم 29 من اسم 2 فرزندم که بالای 21 سال هستند رو نوشتم چون نوشته تمام فرزندان (فرزند دیگری هم ندارم ) ( زمان ثبت نام هم اسم فرزندانم رو وارد نکرده بودم چون آن موقع هم آنها بالای 21 سال بودند ) . آیا در آیتم 31a اسم همسرم و در آیتم 31b اسم هردو فرزند بالای 21 ساله ام رو بنویسم ؟ یعنی فعلاً همسرم با من میاد آمریکا و 2 فرزند بالای 21 ساله ام بعداً میان آمریکا ؟ اگر اسم 2 دخترم رو بنویسم آنها هم موقع مصاحبه باید حضور داشته باشند ؟ درضمن یکی از فرزندانم متأهل هست . باید چکار کنم ؟

3- در قسمت پایین آیتم 35 فرم DS-230 جای امضاء و تاریخ داره ؛ موقع ارسال مدارک باید امضاء و تاریخ بزنیم ؟ یا اینکه خالی بفرستم و بعداً روز مصاحبه اونو امضاء کنم ؟ مثل اینکه قسمت امضاء باید حتماً با خودکار امضاء بشه ( یعنی موقع چاپ اسم و تاریخ تو این قسمت ننویسیم ) درسته ؟

4- میدونم در آیتم 39 بین دوستان اختلاف نظر سر پرکردن یا خالی گذاشتن وجود داره ؛ حالا اگر من جزء کسانی باشم که بخوام این قسمت رو پرکنم آیا در این قسمت اسم خودم و در فرم همسرم اسم همسرم رو بنویسم ؟ یا در فرم هر 2 نفر اسم خودم رو ( چون برنده من بودم نه همسرم )
تشکر کنندگان:
فرم ها رو یکرو چاپ کنیم یا پشت و رو ؟
یعنی DS-230 در 4 برگ ( یکرو ) چاپ بشه یا 2 برگ ( پشت و رو ) ؟
فرم DSP-122 در 2 برگ ( یکرو ) چاپ بشه یا 1 برگ ( پشت و رو ) ؟
تشکر کنندگان:
1.بچه ها کسی می دونه آیتم 10 که آدرس تو آمریکا میخواد منظورش اینه که ما میخوایم بریم پیش کسایی که الان اونجان زندگی کنیم؟چقدر مهمه؟
2. همون اسپانسرمون باید باشه؟
3.و اینکه تو مصاحبه می پرسن اونا کین یا نسبتشون چیه؟
تشکر کنندگان:

ممنون

اگه دات کام (.COM) رو ننویسم اشکالی داره؟
اولا" که از این سوال شما جا خوردم - اینها نشان میده که رد شدن داوطلبان ایرانی چقدر سهل و آسان انجام میشود.
خوب من پاسخ این پرسش را به سایر دوستان میسپارم تا قضاوت کنند!
اصلا" ای میل را ننویسیم چطوره؟ اصلا" فرم را پر نکنیم چطوره؟

من نمیدانم بعضیها اگر میخواستند روند گرفتن گرین کارت را بدون شرکت کردن در لاتاری دنبال کنند چکار میکردند؟
این روزها به کسانی که گرین کارت رسمی دارند گیر میدهند و ایرادات بی جهت میگیرند و سوال پیچ میکنند و ما میپرسیم که
تشکر کنندگان: rahimina
در مورد اسپانسر مالی چه اطلاعاتی دارید با تشکر و آرزوی موفقیت برای تک تکتون در ضمن به ایرانی بودن خود ببالید و آمریکا باید از خداش باشه که چند ایران با فرهنگ و اصول مثل شماها بخواهد وارد کشورش شود درود فراوان بر کوروش و ایرانی.
(2011-07-21 ساعت 13:07)sinswimer نوشته:  

ممنون

اولا" که از این سوال شما جا خوردم - اینها نشان میده که رد شدن داوطلبان ایرانی چقدر سهل و آسان انجام میشود.
خوب من پاسخ این پرسش را به سایر دوستان میسپارم تا قضاوت کنند!
اصلا" ای میل را ننویسیم چطوره؟ اصلا" فرم را پر نکنیم چطوره؟

من نمیدانم بعضیها اگر میخواستند روند گرفتن گرین کارت را بدون شرکت کردن در لاتاری دنبال کنند چکار میکردند؟
این روزها به کسانی که گرین کارت رسمی دارند گیر میدهند و ایرادات بی جهت میگیرند و سوال پیچ میکنند و ما میپرسیم که
چرا انقدر عصبانی... اینجا برای طرح سواله....و اگه به جای کنایه درست راهنمایی میکردی بهتر نبود.
بجه هایی که تواین شرایطن استرس دارن که همه چی درست باشه. ممکنه هر چیزی پیش بیاد.! و حتما علتی بوده
مثلا .com جا نشد و چون نخواستمم ایمیلم رو عوض کنم راهنمایی خواستم!
تشکر کنندگان: Donkey chance

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان