کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2010-05-27 ساعت 13:58)sarfarash نوشته:  
(2010-05-27 ساعت 07:26)HOMAYON53 نوشته:  یا سلام و تبریک به همع دوستان

1- در فرم ds-230 در آیتم 10 و 11 آدرس کی باید نوشته شود؟
2- درقسمت 14 آیا باید نام همسر را نوشت؟در صورتیکه همسر من بخواهد این فرم را پر کند چه گزینه ای را باید بنویسد؟
3- در قسمت 30 فقط باید محل زندگی بعد از 16 سالگی را نوشت؟
4- در قسمت 31b نام چه کسی باید نوشته شود؟
5- در قسمت 33 فقط نام مدرسه باید نوشته شود و یا دانشگاه هم باید نوشته شود؟
6- در قسمت 34 کسی که سربازی را خریده باید کدام گرینه را پر نماید.؟

سلام دوست عزیز،
تبریک های گرم مرا پذیرا باشید

اما جواب سوال های شما:
1- آدرسی که قرار است در آمریکا در آنجا زندگی کنید، و گرین کارت شما قرار است به آن آدرس ارسال شود تا به دست شما برسد. این آدرس باید در آمریکا باشد. الان می توانید آن را بنویسیدو و بعدا هنگام ورود به آمریکا در فرودگاه آن را تغییر دهید. (ظاهرا می توانید فعلا آنرا ننویسید یعنی اینکه N/A بنویسید و بعدا آن را هنگام ورود در فرودگاه اعلام کنید.(
2- بله، نام همسر را باید نوشت. همسر شما باید نام شما را در این محل بنویسد! (به گفته دیگر این فرم را هم برنده اصلی، و هم همسر بنده اصلی و هم هر یک از افراد زیر بیست و 1 سال باید پر کنند. ناگفته نماند که نام همه ی این افراد باید هنگامیکه بصورت اینترنتی ثبت نام کرده اید، می باید در فرم ثبت نام آن موقع اعلام شده باشد. مگر موارد خاص مثل تولد فرزند، و یا ازدواج)
3- بله، از 16 سالگی به بعد اگر بیش از مدت 6 ماه در یک شهر دیگر زندگی کرده اید باید آن را بنویسید.
4-در 31a افرادی که در بندهای 14 و 29 نام برده اید و هنگام ورود به آمریکا همراه شما خواهند بود
در 31b افرادی که در بندهای 14 و 29 نام برده اید و هنگام ورود به آمریکا همراه شما نخواهند بود بلکه بعدا به شما ملحق خواهند شد.

5- اولین مورد را آخرین مدرکی که دریافت کرده اید بنویسید. هم دانشگاه و هم دبیرستان. همه را به توتیب زمانی از جدیدترین به سمت قدیمی ها بنویسید
6- سوال می پرسد که آیا خدمت سربازی انجام داده اید؟ شما جواب می دهید خیر. چون در واقع انجام نداده اید. هر چند که ظاهرا یک دوره 21 روزه آموزش دیدند کسانی که سربازی را خریدند.

در پر کردن فرم ها دقت کنید. اگر باز هم سوالی بود بپرسید. . دوستان خوب اینجا حتما ÷اسخ سوال های شما را خواهند داد. (البته من هم مانند شما تازه برنده شدم، اما قبل از پست زدن تقریبا بیشتر تاپیک های مربوط به برندگان 2010 را مطالعه کردم. بیشتر سوال های شما در تاپیک های انجا بارها پرسیده شده، و جواب داده شده است.
با اینحال باز هم هرگونه سوالی داشتید، حتما پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

با آرزوی روزی خوش و آخر هفته ی شاد برای همه دوستان عزیز سایت مهاجرسرا

ممنون از پاسخ های کامل شما
فردی که مشخصاتش رو در 31b می نویسیم باید همسر رسمی باشه و هنگام مصاحبه هم حضور داشته باشه؟ همراه با ترجمه عقد نامه؟ کلا چه فرقی با 31aمی کنه غیر از اینکه هنگام ورود به آمریکا همراه من نخواهد بود و چه مدت بعد به من ملحق خواهد شد؟
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: zaherbin ، ghorbat ، rasti_110
(2010-05-23 ساعت 09:34)sarfarash نوشته:  
(2010-05-22 ساعت 21:30)saeedproo نوشته:  سلام میخواستم ببینم برای فرستادن پاکت اول یا DS-230 باید 2 تا عکس هم بفرستیم؟

دوست عزیز، سلام

پاکتی که میخواهید ارسال کنید باید شامل موارد زیر باشد:
1- فرم 122 برای برنده
2- فرم 0230 برای برنده و همه همراهان
3- دوقطعه عکس برای همه افراد (شامل برنده و همراهان)
مشخصات عکس رو هم که میدونید.

باز هم اگر سوال داشتید بپرسید. شک نکنید.

با آرزوی اوقاتی خوش
سلام
همراهان فقط شامل همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال هست ؟ Sad
تشکر کنندگان: ghorbat
[/quote]
سلام
همراهان فقط شامل همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال هست ؟ Sad
[/quote]

بله دوست عزیز.

نقل قول:ممنون از پاسخ های کامل شما
فردی که مشخصاتش رو در 31b می نویسیم باید همسر رسمی باشه و هنگام مصاحبه هم حضور داشته باشه؟ همراه با ترجمه عقد نامه؟ کلا چه فرقی با 31aمی کنه غیر از اینکه هنگام ورود به آمریکا همراه من نخواهد بود و چه مدت بعد به من ملحق خواهد شد؟

همه ی افرادی که در این فرم آنها را به عنوان همسر، و فرزندان اعلام می کنید باید هنگام مصاحبه حضور داشته باشند. (همسر هم در این فرم یعنی کسی که مشخصات اون توسط دقتر ثبت و ازدواج ثبت شده باشده، و عقدنامه هم به عنوان سند این ثبت صادر شده باشد. غیر از این، چیز دیگه ای فکر نمی کنم پذیرفته شده باشه برای سفارت)
ترجمه عقدنامه از مدارکی هستش که باید قبل از مصاحبه برای سفارت ارسال کنید. بنابراین صددرصد نیاز هستش. خود عقدنامه رو هم باید همراهتون ببرید موقع مصاحبه.

31آ و 31بی فقط در هنگام ورود با هم تفاوت دارند. اینکه همراه شما باشند، یا بعد از شما. همین.

موفق باشید و پیروز
تشکر کنندگان: zaherbin ، ghorbat ، آلیس-1980
دوستان اسپا نسر من الان ایرانه میخواستم یدونم به نظرتون الان فرمها رو بدم با بزارم وقتی نزدیک مصاحبه شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه نظزی دارین استقبال می کنم
تشکر کنندگان: zaherbin ، ghorbat
(2010-05-29 ساعت 01:22)saint نوشته:  دوستان اسپا نسر من الان ایرانه میخواستم یدونم به نظرتون الان فرمها رو بدم با بزارم وقتی نزدیک مصاحبه شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه نظزی دارین استقبال می کنم

دوست عزیزم با توجه به اینکه شماره کیستون پایین هست بهتره الان بدین فرم رو براتون پر کنن چون نیاز به امضاء دستی داره و اینجوری خیالتونم راحته که نزدیک مصاحبه منتظر رسیدن پاکت حاوی فرم از اونور نمیشید! چون برگه های مالیاتی( w2 & 1040) هم که لازم دارین , همه کپی هستن و اون ها رو راحت می تونن واستون ایمیل کنند.

موفق باشید
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: User ، ghorbat ، philter
دوستان 2 تا سوال راجب پر کردن فرم دارم.. ممنون میشم راهنماییم کنید..

1- با برنامه ی Acrobat reader pro اون قسمت هایی که باید اسمم را فارسی بنویسم میشه؟؟ یا باید دستی بنویسم؟؟

2- من که میخوام فرم را تایپ شده بفرستم باید با حروف بزرگ پر کنم یا حروف کوچک؟؟

بازم ممنون از راهنماییتون..
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
1.بله میشه
2.اسامی رو حرف اولشون رو با حروف بزرگ بنویسید .
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، ghorbat
دوستان میشه یکی کمک کنه که چجوری باید قسمت 40 رو پر کرد؟
(2010-05-29 ساعت 12:28)kiarash86 نوشته:  دوستان میشه یکی کمک کنه که چجوری باید قسمت 40 رو پر کرد؟

اگه یکی از موارد را yes بزنی دیگه ویزا نمیدن. پس همه را no بزن.
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان: kiarash86 ، pariya2
(2010-05-29 ساعت 11:30)Ali-J نوشته:  1.بله میشه
2.اسامی رو حرف اولشون رو با حروف بزرگ بنویسید .

ممنونم دوست عزیز

در برگه ای که واسم اومده اسم و فامیلمو به حروف بزرگ نوشته خواستم بپرسم احتیاجی نیست منم بزرگ بنویسم؟ همون حرف اول بزرگ باشه کافیه؟

یه سوال دیگه هم داشتم این که اگه فرم را تایپ کنم و شماره کیس نامبرم را با به صورت دستی بالای فرم ها بنویسم مشکلی نیست؟؟
راهی نیست که بشه تایپ شده نوشت؟

من امشب میخوام فرم ها رو تایپ کنم و پر کنم. اگه نکته ی خاص دیگه ای هم به نظرتون رسید بگید لطفآ...

ممنون
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان:
(2010-05-29 ساعت 13:06)kaveh1979 نوشته:  
(2010-05-29 ساعت 12:28)kiarash86 نوشته:  دوستان میشه یکی کمک کنه که چجوری باید قسمت 40 رو پر کرد؟

اگه یکی از موارد را yes بزنی دیگه ویزا نمیدن. پس همه را no بزن.

اینطور نیست که با yesزدن یکی از اونها ویزا ندن.
کاملاً بستگی به مورد و نظر آفیسردارد.
به هر حال سعی کنید واقعیت رو بگید. فقط این مهم است.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
تشکر کنندگان: kiarash86
ترتیب درجه ها در شاخه های نظامی یه همرا نام انگلیسی آن
http://www.uniforminsignia.net/?option=c...esult=2681
تشکر کنندگان: Elf ، mori ، iman63ir ، pariya2
(2010-05-25 ساعت 23:40)ehsan_gh نوشته:  دوستان، قسمت 39 فرم 230 رو چه آدرسی باید بنویسیم؟ منظور از petitionerکیه؟

من هم این سوال رو به KCC ایمیل زدم جواب زیر رو برام فرستادن.
Thank you for your inquiry.
The petitioner refers to the principal applicant in the Diversity Visa Program.
The DV Lottery Program is a self petitioned program.

KCC Diversity Visa

Kentucky Consular Center/tnh

Email: KCCDV@state.gov

Phone: (606) 526-7500

تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer ، Masoudpish ، lottory
سلام دوستان
آيتمهاي 10 و 11 فرم 230: اگه كسي فعلاً ندونه كجا ميخواد بره و يا آدرس مشخصي فعلاً نداشته باشه چيكار بايد كنه؟ حتماً اين آدرس ها تو اين مرحله بايد پر بشه؟ يا ميشه خالي گذاشت (N/A) و بعداً اعلام كرد؟

با تشكر
تشکر کنندگان: User
(2010-05-30 ساعت 10:53)satusa نوشته:  سلام دوستان
آيتمهاي 10 و 11 فرم 230: اگه كسي فعلاً ندونه كجا ميخواد بره و يا آدرس مشخصي فعلاً نداشته باشه چيكار بايد كنه؟ حتماً اين آدرس ها تو اين مرحله بايد پر بشه؟ يا ميشه خالي گذاشت (N/A) و بعداً اعلام كرد؟

با تشكر

سلام

آیتم 10 رو میشه NA نوشت، اما فکر کنم آیتم 11 رو دیگه حتما باید نوشت! البته بعدا تو فرودگاه میشه اون آدرس رو تغییر داد (قاعدتا پس باید بشه الان هم اون رو خالی گذاشت.)
دوستان با تجربه شاید بتونند بهتر راهنمایی کنند

موفق باشید
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان