کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های آلمان
سلام دوستان .... خیلی خوشحالم از اینکه یه همچین سایتی رو پیدا کردم ... امیدوارم بتونیم دوستای خوبی واسه هم باشیم
من فارق التحصیل کارشناسی عمران دانشگاه آزادم ... میخواستم واسه ادامه تحصیل برم آلمان .... به نظر شما با توجه به اینکه معدل من 17 ست و داداشم پناهنده اونجاست راحت پذیرش میشم یا نه؟؟؟؟ ضمنا من مدرک قبولی دانشگاه سراسری مقطع کارشناسی ارشد رو هم دارم ....
یه سوال دیگه هم داشتم .... با توجه به اینکه داداش من مقیم اونجاست اگه منو تضمین مالی کنه باز هم باید 8000 یورو توی حسابم باشه موقع رفتن؟؟؟؟؟!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-03 ساعت 13:41)mohammadreza-nd نوشته:  سلام دوستان .... خیلی خوشحالم از اینکه یه همچین سایتی رو پیدا کردم ... امیدوارم بتونیم دوستای خوبی واسه هم باشیم
من فارق التحصیل کارشناسی عمران دانشگاه آزادم ... میخواستم واسه ادامه تحصیل برم آلمان .... به نظر شما با توجه به اینکه معدل من 17 ست و داداشم پناهنده اونجاست راحت پذیرش میشم یا نه؟؟؟؟ ضمنا من مدرک قبولی دانشگاه سراسری مقطع کارشناسی ارشد رو هم دارم ....
یه سوال دیگه هم داشتم .... با توجه به اینکه داداش من مقیم اونجاست اگه منو تضمین مالی کنه باز هم باید 8000 یورو توی حسابم باشه موقع رفتن؟؟؟؟؟!!!!!

ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل، هیچ ربطی به اینکه برادرتون اونجا بوده و پناهنده هم هست نداره. از من می‌شنوید، در سفارت تا زمانی که ازتون در مورد برادرتون نپرسیده‌اند، شما هم چیزی نگید، چون سفارت میگه، حتما شما هم میخوای بری آلمان و برنگردی، که آنها هم یک همچین چیزی را نمی‌خواهند.
شما اول از یک دانشگاه برای خودت پذیرش می‌گیرید، و بعد با پذیرش میروید سفارت تا ببینی که چه مدارکی برای ویزای دانشجویی لازم هست.
برای پذیرش هم، اگر بخواهید به زبان آلمانی ادامه تحصیل بدهید، باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید. البته به زبان انگلیسی هم میشه ادامه تحصیل داد، اما شهریه‌اش گرونتره.

2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان:
Exclamation 
سلام دوستان خواهشا کمک کنید که خیلی گیرم..
من پیش دانشگاهیم رو تموم کردم و کنکور دادم (و حتما یه جایی قبول میشم) ..ولی تصمیم قاطع دارم که بقیه درس رو برم اروپا..شدیدا تمایل به انگلستان دارم ولی شدیدا گرونه ..میخوام بدونم چی باید بکونم برای آلمان.؟..چه مقطعی باید بخونم(اسمش)؟..زبان..میخوام به انگلیسی بخونم ولی وضع زبانم باید چی باشه؟؟.... -و مهمتر اینکه چه دانشگاه هایی میشه وسطاش رفت یه کشور دیگه واسه ادامه؟ توروخدا کمک
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من دانشجوی سال اخر مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان هستم،برای ارشد مخوام آلمان بخونم،معدلم هم 14 هستش،البته دروس تخصصیم نمراتش خیلی بالاتره
برای رسته مکاترونیک کدوم دانشگاه بهتره؟اگه کسی اطلاعات مطمئنی داشته باشه ممنون میشم
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من 21 سالمه. دانشجوی سال اخر کارشناسی رشته ی حقوق هستم. دانشگاه دولتی کاشان درس میخونم. معدل کل من 15 از 20 هست. میخوام واسه فوق لیسانس توی یکی از دانشگاه های المان ادامه تحصیل بدم. الان دارم واسه ایلتس میخونم. المانی هم بلد نیستم. شما میتونید راهنماییم کنید توی کدوم دانشگاه ها میتونم پذیرش بگیرم؟
راستی کدوم دانشگاه های المان زبانش انگلیسیه؟
[quote='poorya.n.777' pid='198577' dateline='1344180631']
سلام. من 21 سالمه. دانشجوی سال اخر کارشناسی رشته ی حقوق هستم. دانشگاه دولتی کاشان درس میخونم. معدل کل من 15 از 20 هست. میخوام واسه فوق لیسانس توی یکی از دانشگاه های المان ادامه تحصیل بدم. الان دارم واسه ایلتس میخونم. المانی هم بلد نیستم. شما میتونید راهنماییم کنید توی کدوم دانشگاه ها میتونم پذیرش بگیرم؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من 21 سالمه. دانشجوی سال اخر کارشناسی رشته ی حقوق دانشگاه کاشان هستم. معدل کل 15 از 20 . میخوام واسه فوق لیسانس توی یکی از دانشگاه های المان ادامه تحصیل بدم. واسه ی ایلتس هم دارم میخونم. المانی هم اصلا بلد نیستم. میشه لطفا خیلی راهنماییم کنید؟
خواهش میکنم تو رو خدا کمکم کنید. ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من عکاسی میکنم
مسابقات جهانی هم چندین و چند بار شرکت کردم
میخواستم ببینم چه کشورهایی رو پیشنهاد میکنین برای ادامه تحصیل
فوق دیپلم الکترونیک دارم
لطفا" هزینه های اقامتی رو هم ذکر کنین
هرچی کمتر بهتر.......
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به تمامی دوستان عزیز
سوالی در باره وضعیت ادامه تحصیل در رشته فلسفه در المان داشتم

من کارشناسی ارشد فلسفه علم از شریف دارم و معدلم بالای 18.5 و چند مقاله در مجله های داخلی دارم، زبانم انگلیسیم بد نیست اما تاحالا آزمونی ندادم
و قصد دارم برای دکتری رشته فلسفه رسانه و یاخود فلسفه یا دیگر گرایش های اون (فلسفه علم / فلسفه تکنولوژی و ...) در المان اقدام کنم، راستش یه استاد خوب تو دانشگاه ینا
Media Department at Friedrich-Schiller-University Jena
پیداکردم که موضوع پایان نامه من خیلی با حیطه فعالیت های او هماهنگی داره(پایان نامه ام در ارتباط با فلسفه رسانه بوده) ولی تا حالا بهش ایمیل نزدم

به دلایل شخصی و اینکه به جریان فلسفه المان علاقمندم خود کشور المان برام خیلی مهمه

می خواستم از وضعیت پذیرش دادن در این رشته ها تو المان بپرسم که ایا سخت تر از بقیه رشته ها است یا نه و اگر هست چقدر محتمل هست که پذیرش بدن
ایا می شه رو فاند گرفتن حساب کرد و اگر اره چگونه باید دنبالش بود مثلا من در دااد هیچ پوزیشنی پیدا نکردم
و همچنین اگه نکته ای به نظرتون می رسه که برای ایمیل زدن به استاد های المانی تاثیرگذاره خیلی ممنون می شم راهنمایی کنید

دست خدا امانت
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه.دانشجوي سال3 مهندسي صنايع(سراسري)هستم.ميخواستم بدونم ميشه تو المان صنايع خوند؟قدم اول چيكار كنم؟ايلتس بگيرم يا مدرك الماني يا هردو؟مقاله داشتن واجبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-08-07 ساعت 23:34)sniffer نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز من در لاتاری برنده شدم قبلش می خواستم برم المان از این طریق کسانی که دوست دارن برن آلمان پیشنهادی می کنم
در آلمان مدارسی هست به عنوان berufsschule که در این مدارس 1 هفته کار است و یک هفته درس حقوق هم می دهند فقط تنها کاری که شما باید انجام بدین این است که پذیرش بگیرید از این مدارس، این مدارس مثل فنی حرفه ای ایران است البته پیشرفته تر که هم مدرک لیسانس یا فوق لیسانس یا دکتر می دهد برای اطلاعات بیشتر در گوگل سرچ کنید berufsschule تا تمام مدارس berufsschule آلمان را برای شما بیاره

اگر سوالی بود در خدمت هستم

سلام دوست عزيز،
در مورد اين مدارسي که گفتي من شنيده بودم اگه براي فوق ليسانس پذيرش بگيريم سفارت آلمان ويزا نميده و فقط براي پذيرش در دانشگاه هاي آلمان ويزا ميده. شما در اين مورد مي تونيد منو راهنمايي کنيد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام،
مي خواستم بدونم کسي هست اينجا که تا حالا با دانشگاهي در آلمان مکاتبه ايميلي درباره پذيرش گرفتن داشته باشه؟....من به چند نمونه نامه مکاتبه با يکي از دانشگاه هاي آلمان نياز دارم تا بتونم خودم باهاشون مکاتبه کنم....اگه کسي قبلا اين کارو کرده ممنون ميشم اگه کمکم کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان
بنده فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه آزادم(خوزستان)(معدلم جالب نیستCoolSad)و برای ادامه تحصیل می خوام به آلمان برم(یکی ا. افوام نزدیکم آلمان زندگی میکنه)بنده می تونم با مدرک کاردانی به آمان مهاجرت کنم
کارشناسی و بالاتر
اصلا با زبان آامانی آشنا نیست
و می خوام خرج تحصیلم رو خودم در ببیارم
اصلا امکانش هست یا نه؟ا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
من میخوام بعد از اتمام پیش دانشگاهی برای تحصیل از ایران خارج شم. (کارشناسی)
میخواستم ببینم آیا بدون مدرک زبان آلمانی میشه به دانشگاه های انگلیسی زبان رفت؟
چه شهر هایی ای دانشگاه ها رو داره و هزینش چقدره؟

ممنون .
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز،Shy

میخواستم ببینم اگه من موفق بشم که ویزای دانشجویی بگیرم آیا میتونم همسرم هم با خودم ببرم؟ یا اصلا قانونی واسه افراد متاهل هست که بخوان پذیرش بگیرن؟؟!!
به دلیل اینکه متاهل هستم برام خیلی مشکل که بخوام به تنهایی برای ادامه تحصیل به آلمان برم!

خیلی ممنون از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و خسته نباشید
من دیپلم تجربی با معدل 19:34 دارم. دانش آموز مدزسه تیزهوشان یزد بودم. در کنکور سراسری 91 شرکت کردم و در رشته مدیریت مالی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم. الان هم ترم اول هستم. میخوام در یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان که رایگان هست درس بخونم.
میخوام بدونم میتونم رشته پزشکی یا دندان پزشکی را که در ایران قبول نشدم بخونم یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان