کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در ایتالیا یا کشورهای اسکاندیناوی
سلام.من میخوام برای یکی از کشورهای ایتالیا،اتریش،اسپانیا اقامت تحصیلی بگیرم.رشته دوره لیسانسم طراحی فرش بود و کارشناسی ارشد پژوهش هنردارم.برای مقطع دکتری میخوام تاریخ هنر بخونم.معدل دوره لیسانسم 17 و فوق لیسانسم 18 هستش.2-3 تا مقاله علمی پژوهشی دارم.و متاهل هم هستم.میخوام بدونم کدوم کشور راحت تر میشه اقامت گرفت؟هزینه ها درکدوم کشور کمتره؟و امکان گرفتن بورس مالی در کدوم کشور هست؟و اینکه در صورت نگرفتن بورس ، در کدوم این کشورها میشه کار راحت تر پیدا کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
اسپانيا امسال تقريبا به 99 درصد ايرانيا ويزا نداده به بهانه هاي مختلف. اين از اسپانيا
اتريش تو هنر كشور خوبيه . اما اينكه بورس كنن رو خبر ندارم.ايتاليا هم امسال زير قول هاش زده در مورد بورس دانشجو ها كه سال هاي قبل ميداد و فعلا داره اين دست اون دست مي كنه
بين اين 3تا كشور به نظر من اتريش بهتره.اما بايد اينم در نظر بگيرين كه احيانا الماني بايد بلد باشين
پاسخ
سلام برای دریافت اقامت اتریش نیاز به 400 ساعت زبان المانی و مبلغ 7000 یورو توی یک حساب به نام خودت داشته باشی
پاسخ
من یه سوال حیاتی دارم

تو ایتالیا پزشکی عمومی تدریس می شه اگه میشه تو چه شهری و هزینش

چقدر می شه ؟

به زبان انگلیسی هم داره؟Shy
We Can Change Cool
پاسخ
تو اين تاپيک 2 تا سئوال در مورد پزشکي عمومي و دندانپزشکي پرسيده شده ولي جوابي در موردش داده نشده.
از دوستان اگر کسي ميدونه ممنون ميشم جواب بده.
شاد باشيد.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
سلام من الان دانشجوی مدرسه ایتالیایی ترم دو هستم و لیسانس آموزش زبان انگلیسی هم دارم ولی میخوام برای ارشد باستان شناسی بخونم میدونم که پلی تکنیک میلان فوریه پذیرش داره اما آیا میدونید دیگه کجا پذیرش فوریه داره؟
پاسخ
دوستان اگر قصد پزشکی دارید بیخیال ایتالیا بشوید چون در این زمینه خیلی قوی نیست برید به کشوری دیگر که در زمینه پزشکی خوش نام باشد
ایتالیا مهد نقاشی و مجسمه سازی و معماری و باستان شناسی و حقوق است اما نه حقوقی که فکر کنید در ایران کاربرد دارد از نظر هزینه های زندگی بستگی به شهر و سلیقه شما دارد در ابتدا که نمیتوانید خانه مناسبی پیدا کنید اما کلاً متغیر است من کسانی را شنیدم در رم ماهی 120 یورو خانه اجاره کردند و دوستی دیگر در میلان 300یورو اما به تور متوسط روبه پایین میشود با ماهی 500-700 یورو زندگی دانشجویی داشت البته نه از نوع بخور و نمیر, زندگی دانشجویی معمولی که با یکی دو نفر هم خونه بشی
در مورد بورس , برخی دانشگاه ها بورس میدهند و برخی خیر , بستگی به دانشگاه دارد مثلاً پلی تکیک میلان که بسیار محبوب است در بین ایرانی ها به سختی پذیرش میدهد خالی از لطف نیست که بدانید گاهی پذیرش میدهید ولی در هنگام ثبت نام در ایتالیا دانشگاه شما را قبول نیمکند مثل پلی تکنیک میلان که امسال برخی دانشجویان را ثبت نام نکرد.بورس لیسانس معمولاً زیر 25سال است.
پاسخ
ایتالیا فقط واسه هنر و معماری خوبه...
پاسخ
سلام.برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد تئاتر بهترین دانشگاه های ایتالیا کدوم ها هستن که خرج کمتری داشته باشن؟
پاسخ
سلام من دانشجوی معماری سال آخر هستم می خوام واسه ارشد واسه ایتالیا اقدام کنم از طریق مدرس ایتالیایی اقدام کنم یا از طریق زبان انگلیسی کدوم راهو پیشنهاد میکنین چون تا آخر امسال میتونم مدرک آیلتس بگیرم.چون فقط واسه فوق لیسانسم میخوام ایتالیا بمونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-26 ساعت 14:26)samaneh00 نوشته:  سلام کسی میتونه به من بگه شهریه تحصیل دندان پزشکی در ایتالیا حدودا چقدره؟
plz جوابم رو بدید.
ممنون میشم.
منتظرم...

شهریش رو نمیدونم ولی تو انتخاب دقت کنید که رشته های پزشکی، امتحان ورودی به زبان ایتالیایی دارن + مقدار سرمایه اولیه ایه که برای گرفتن ویزای ایتالیا باید نشون سفارت بدید برای رشته های پزشکی زیاده فکر کنم برای سه ماه حدود 500 تومن به یوروی امروز1397 باید تو حساب بمونه
امتحان ورودی به زبان ایتالیایی منظورم یه کنکوره درسیه واقعی از زیست و شیمی و فیزیک و... به زبان ایتالیایی!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-15 ساعت 10:11)hamedrouhi نوشته:  من یه سوال حیاتی دارم

تو ایتالیا پزشکی عمومی تدریس می شه اگه میشه تو چه شهری و هزینش

چقدر می شه ؟

به زبان انگلیسی هم داره؟Shy

پزشکی تدریس میشه.پزشکی فقط به زبان ایتالیایی.بنابراین یه امتحان برای مدرک زبان ایتالیایی باید بدید.
یه ویزای موقت میدن، کنکور از درسهای زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک و ... به زبان ایتالیایی ازتون میگیره تو خود ایتالیا. بعد برمیگردید کشورتون. اگه قبول شدین دوباره تشریف میبرین ایتالیا بسلامتی برای تحصیل پزشکی
برای اخذ ویزای تحصیلی برای رشته های پزشکی مبلغ زیادتری از حالت عادی باید تو حسابتون باشه که شرایط اخذ ویزاست و تو سایت دانشگاه اشاره ای بهش نشده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-10-21 ساعت 01:31)soniya نوشته:  دوستان اگر قصد پزشکی دارید بیخیال ایتالیا بشوید چون در این زمینه خیلی قوی نیست برید به کشوری دیگر که در زمینه پزشکی خوش نام باشد
ایتالیا مهد نقاشی و مجسمه سازی و معماری و باستان شناسی و حقوق است اما نه حقوقی که فکر کنید در ایران کاربرد دارد از نظر هزینه های زندگی بستگی به شهر و سلیقه شما دارد در ابتدا که نمیتوانید خانه مناسبی پیدا کنید اما کلاً متغیر است من کسانی را شنیدم در رم ماهی 120 یورو خانه اجاره کردند و دوستی دیگر در میلان 300یورو اما به تور متوسط روبه پایین میشود با ماهی 500-700 یورو زندگی دانشجویی داشت البته نه از نوع بخور و نمیر, زندگی دانشجویی معمولی که با یکی دو نفر هم خونه بشی
در مورد بورس , برخی دانشگاه ها بورس میدهند و برخی خیر , بستگی به دانشگاه دارد مثلاً پلی تکیک میلان که بسیار محبوب است در بین ایرانی ها به سختی پذیرش میدهد خالی از لطف نیست که بدانید گاهی پذیرش میدهید ولی در هنگام ثبت نام در ایتالیا دانشگاه شما را قبول نیمکند مثل پلی تکنیک میلان که امسال برخی دانشجویان را ثبت نام نکرد.بورس لیسانس معمولاً زیر 25سال است.

در تایید حرف دوستمون باید بگم که درسته. حقوق کلا یه رشته ی بومیه. چون قانون در کشورهای مختلف فرق داره و این امر موجب فرق داشتم رشته حقوق در کشورهای گوناگونن میشه. مگر اینکه رشته ی حقوق بین الملل باشه که در اون صورت ، اخذ آن در کشوری،در کشورهای دیگر هم معتبر است
پاسخ
تشکر کنندگان:
Question 
(2015-08-25 ساعت 22:51)mahtaa نوشته:  سلام من دانشجوی معماری سال آخر هستم می خوام واسه ارشد واسه ایتالیا اقدام کنم از طریق مدرس ایتالیایی اقدام کنم یا از طریق زبان انگلیسی کدوم راهو پیشنهاد میکنین چون تا آخر امسال میتونم مدرک آیلتس بگیرم.چون فقط واسه فوق لیسانسم میخوام ایتالیا بمونم

توجه داشته باشین اگه برای اقامت بعد از تحصیل میخواین ایتالیا بمونین با توجه به رشتتون ،شانستون خیلی خیلی کمه. چون خودش مهد معمارهاست و کار نمیتونین پیدا کنید که به واسطش موندگار شین. ولی اگه فقط قصدتون تحصیله که عالیه. چون مدرک معماریش خیلی معتبره
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان