کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
آرش عزیز
سال نو میلادی و به شما و همسر گرامیتون تبریک میگم
ابتدا باید از شما تشکر ویژه ای برای همت و کوشش فراوان جهت ثبت خاطراتتون داشته باشم و امیدوار باشم که شما بازهم به مهاجر سرا سر بزنید و مارو با خاطرات ، تجربیات و دیدگاه های ارزشمندتون سر مست کنید.
به شخصه وقتی با متنی روبرو میشم که خوندش لذت بخشه ، سعی میکنم تا جایی که میتونم خوندن رو مزه مزه کنم تا نهایت لذت و ببرم و به جرات میتونم بگم هر وقت متنی از شما خوندم این اتفاق افتاد و برای همین سه ماه و اندی طول کشید تا کل تاپیک و خوندم و تا امروز که ششمین روز از سال جدید و سپری کردیم و شما در سیزدهمین سال مهاجرت به سر میبرید و قطعا میشه گفت بیش از گذشته ما به نوشته های شما نیاز داریم چون نوشته های شما یک کوه تجربه ست که البته برای ما مخدر قوی هست
مخصوصا الان که شرایط مهاجرت تغییر کرده و دیگه مثل اون سالها قبولی در لاتاری دیگه معنای سابق و نمیده و برای ما ایرانی ها روز به روز داره همه چیز سخت تر میشه.
به همین جهت از شما درخواست میکنم اگر وقت کردید و سری به مهاجرسرا زدید حتما دست به کیبورد بشید و هر چه در دل تنگتان هست به وب انتقال بدید تا بسی مشعوف شویم...
كيس نامبر: 2018AS6xxx / تاريخ رؤيت قبولي 3may / برنده: خودم /نفرات کیس 3 / معافیت سربازی/
تاريخ ارسال 1JUN: DS260 / 
/ Aug 8 پسر خانواده افزوده شد  Cool / محل مصاحبه:Ankara / زمان مصاحبه: 5JUN / ويزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، j@vad ، hosseinix ، آلا
اندر حکایت ایرانیان محترم مقیم لوس آنجلس و حومه باید عرض کنم که بنده تا بحال چنین نوع بشر را ندیده بودم !!! بنده با امید واهی هموطن یابی از ایالت میشیگان به این کمال سرا مهاجرتی دوباره کردم اما غافل از آنکه دارم تیشه به ریشه ی خودم و خانواده ام میزنم !! من با وعده ی یک ایرانی برای شغل و کار وارد شدم و پس از ورود و چیدن وسایل ناچیز خانه به سراغ ایشان رفتم تا سوال کنم که از چه زمانی بنده باید کارم را با شما شروع کنم که ایشان از من سوال کردند که تمایل به انجام چه کاری را دارید ؟ بنده که شاید بیش از 2 ساعت تلفنی علایق و گرایشهایم را به کار توضیح داده بودم ، چهارشاخ بریدم و تصور کردم که ایشان یا آلزایمر دارند و یا خودشان را به کوی آلزایمری میزنند !! اما بنا به احترام کارفرما خدمتشان دوباره کلمات تکراری را عرض کردم و ایشان به من گفتند فردا دوباره برای مصاحبه ی دوم بیاید !! فردا دوباره به آنجا رفتم و ایشان سوال کردند شما مسجد میروید !!!؟؟؟ سوالی که فکر نمیکنم بغیر از استخدامی جات دولتی و ایرانی تصورش نیست که هیچ کسی در جای دیگر چنین سوال خفنی را از شما بکند !! ناسلامتی در کشور عقاید آزاد خبر مرگمان زندگی میکنیم !! به ایشان گفتم خیر !! ایشان هم گفتند بروید و دوباره فردا به من همین ساعت زنگ بزنید تا دوباره یک جلسه ی دیگری را با هم داشته باشیم !! شستم خبردار شد که ایشان بگیر و استخدام کننده ی واقعی نیستند و فقط بنده را میخواهد سرکار بگذارد !! برای همین بیخیال شدم و دیگر به ایشان زنگ نزدم تا چندین روز !! بعد از آن ایشان تماس گرفتند و برای پیغام گذاشتند که ببخشید من فعلا نیاز ندارم که کسی را استخدام کنم !! در حالی که ایشان وعده هایی داده بودند که بنده احساس کردم یکی از برادران و یا اقوامم اینجا سر راهم سبز شده و خداوند این لطف را به من کرده !! اما چه بگویم که حتی اعتقاد من را هم چپه کرد !! بعد دو هفته یک کاری دست و پا کردم و با خودم عهد کردم که دیگر به روی دیوار هیچ ایرانیی یادگاری ننویسم و حتی تا میتوانم از آنان اعلام برائت کنم. این گذشت تانزدیک به سه سال که دوباره گذر کاریابی بنده به یک هموطن دیگر خورد و با خودم گفتم شاید آن یکی بد بوده و بدقول و شاید من دارم اشتباه میکنم که مردم را با یک چوب قضاوت میزنم !!! ایشان با خوشرویی فراوان بنده را پذیرفته و من را به دوره ی آموزشی ویژه ای فرستادند و تا سه ماه بنده درگیر این کار بودم !! قرار شده بود که در ماه جولای بنده اسباب کشی کرده و پس از اتمام دوره ی قرارداد اجاره به لوس آنجلس نقل مکان کنم !! قبلش هم به ایشان یادآوری کردم که بنده تا زمان پایان قرارداد قادر به نقل و مکان نیستم چون هم پای مدرسه ی دخترم درمیان است و هم هزینه ی شکستن قرارداد خانه !! ایشان هم قبول کردند و گفتند اشکالی ندارد تا آن موقع صبر میکنیم و شما در دفتر اورنج کانتی کار کنید تا ببینم چه پیش میآید !! با خودم گفتم عجب مردی یافتم !! عجب ایرانی شرافتمندی !! با همه جور من جور هستند و من باید روزی هزار بار فقط خدا را شکر کنم که نظرم در مورد ایرانیان اینجا عوض شده !! خلاصه اینکه اخطار تمدید قرارداد برایم آمد و بنده با قدرت کامل اعلام کردم که بنده میخواهم از این ولایت بروم به آنسوی خوشبختی و خوش شانسی !! در نامه ی تمدید قرارداد آمده بود که اگر شما امروز دوباره تمدید کنید اجاره ی شما همان سال گذشته ای خواهد بود و اگر از امروز بگذرد باید بجای 1700 دلار 1850 دلار بدهید !! پوزه خندی زدم و با خودم گفتم آره ارواح شکمت !!! خلاصه بی خیال تمدید قراداد و با امید به آینده ای روشن به جلو تاختیم تا اینکه سه روز قبل از موعد سر رسید قراداد و آن هم در یک غروب شوم در حالی که به محل کار قبلی خود هم اعلام کرده بودم که از هفته ی آینده دیگر اینجا تشریف ندارم ، آن هم با قدرت !! ایشان به بنده زنگ زدند که من فعلا نیرویی نمیخواهم ، از شما هم بابت زحمت های گذشته و دوران آموزشی تشکر میکنم !! بنده زبانم لال شد و قلبم برای یک لحظه ایستاد تا جایی که حتی نتوانستم سوال کنم حاجی چرا ؟؟!!!! اول کاری که کردم دویدم بسوی دفتر آپارتمان و قرارداد را با مبلغ جدید امضاء کردم و دوم فردای همان روز که قرار بود دیگر سرکار نباشم ، برگشتم و همه با تعجب گفتند تو اینجا چه غلطی میکنی!!؟؟؟؟ و من هم گفتم غلط کردم !! خلاصه اینکه نه تنها ایشان بنده را استخدام نکردند و وقت من را برای مدت سه ماه آن هم با مصرف بنزین و رفت و آمد و بدون پرداخت سنتی از اسنات !! گرفتند ، بلکم یک هزینه وحشتناک اجاره و یک بی اعتباری مضاعف را برای من در یک محیط کاری ایجاد کردند و بدتر از آن اینکه آن کمپانی یکی را بجای من گرفته بودند که دیگر قوز بالا قوز شده بود برای من و به من گفتند متاسفیم که این اتفاق افتاده ولی ما بر اساس صحبتهای شما که خیلی هم محکم و استوار بود ، یکی دیگر را استخدام کردیم و قرار است از دو روز دیگر اینجا مشغول بکار شود و شما هم بفرمایید همان لوس آنجلس کذایی خودتان !!!! من ماندم و یک اجاره ی سنگین و بیکاری و دربدری !!
حالا بنظر شما باید چه خاکی برسر میکردم و چطور در این وادی بی صاحب کار پیدا میکردم ؟؟؟؟؟!!
خلاصه این بود پاسخ اعتماد به یک هموطن لوس آنجلسی با وجدان و با شعور !! دیگر تصمیم قاطع گرفتم که اگر یک ایرانی به من گفت حاجی بفرمایید سرکار ، این هم پیش پرداخت و آن هم میز و صندلی ، بنده حمالی میکنم ، اما با ایشان همچین خبطی را نمیکنم !! آقا ملت تو را بخدا به ایرانیان داخل آمریکا دل نبندید که دل بستن کار بیهوده و رنج آوری برایتان خواهد بود !! ایرانیان اینجا فقط و فقط به این فکر میکنند که چه بدهند که در مقابلش چیزی بکنند !! همین و بس حالا شما بگو خوشبین باش، همه اینطوری نیستند !!!
پاسخ
سلام بلاخره بعد از یک هفته شب و روز خواندن از صفحه اول رسیدم به صفحه ۷۸ مطالب آرش خان بسیار بسیار جالب و دلنشین بودند بسیار بلند بلند خندیدم و طی این سالها که دیگر آرش خان هم آمریکایی تر شده اند بسیار افراد از ایشان تشکر کرده اند ولی من هم وظیفه سپاسگزاری خودم را ابراز میدارم و البته از دیگر دوستان هم که گاهی آرش خان را همراهی میکردند به همچنین .هنوز هم به وبلاگ ایشون سر نزدم ینی واقعا وقت نشده همین تاپیکها هم یه هفته هست خواب و خوراک رو از من گرفته خیلی مشتاق عکسها بودم که بعد از این همه سال البته باز نمیشن حداقل امیدوارم عکسی از آرش خان تو وبشون ببینم تا تصوراتم کامل بشن .ممنون مهاجر سرا
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، saeed_gh
(2018-12-23 ساعت 18:09)آلا نوشته:  سلام بلاخره بعد از یک هفته شب و روز خواندن از صفحه اول رسیدم به صفحه ۷۸ مطالب آرش خان بسیار بسیار جالب و دلنشین بودند بسیار بلند بلند خندیدم و طی این سالها که دیگر آرش خان هم آمریکایی تر شده اند بسیار افراد از ایشان تشکر کرده اند ولی من هم وظیفه سپاسگزاری خودم را ابراز میدارم و البته از دیگر دوستان هم که گاهی آرش خان را همراهی میکردند به همچنین .هنوز هم به وبلاگ ایشون سر نزدم ینی واقعا وقت نشده همین تاپیکها هم یه هفته هست خواب و خوراک رو از من گرفته خیلی مشتاق عکسها بودم که بعد از این همه سال البته باز نمیشن حداقل امیدوارم عکسی از آرش خان تو وبشون ببینم تا تصوراتم کامل بشن .ممنون مهاجر سرا
دیگه نه میان سایت و نه وبلاگشون آپدیت میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra
(2009-10-01 ساعت 22:18)rs232 نوشته:  صدرا جان اینجا دولت در هیچ کار تجاری دخالت نمیکنه مگر اینکه مالیات ندید و یا قانونی را نقض کنید. بنابراین موفقیت یک شرکت فقط به خلاقیت آن و استقبال مردم بستگی داره و حتی اگه آن شرکت آنقدر پولدار بشه که مثلا دولت امریکا را هم بگذاره توی جیبش هیچ کسی نمیتونه جلوش رو بگیره. برعکس ایران که تا هرچیزی از توش بوی پول بیاد دولت چهارچنگولی میپره روش. اینجا قرعه کشیهای زیادی وجود داره ولی من چون اعتقاد دارم که من از ذخیره شانس خودم به اندازه کافی استفاده کردم در آنها شرکت نمیکنم!
مویدل جان. در امریکا بانکهای زیادی وجود داره ولی من فقط با Bank of America و Chase کار میکنم. سه سال پیش که من وارد امریکا شدم برای افتتاح حساب از من سوشیال سکیوریتی میخواستند و من مجبور شدم حدود یک هفته صبر کنم تا کارتم بیاید. ولی مطمئن نیستم که آیا برای حساب saving هم نیازی به سوشیال سکیوریتی هست یا نه. برای کردیت کارت اول به شما سکیور کردیت کارت به مبلغ 500 دلار میدهند. یعنی اینکه مبلغ 500 دلار از حساب شما رزرو میکنند برای کارت اعتباریتون ولی بعد از شش ما این مبلغ را به شما برمیگردانند و شما میتوانید کردیت کارت واقعی بگیرید. در کل دنیا سه شرکت بزرگ  Equifax,Experian و TransUnion تمام کارهای مربوط به اعتبار را انجام میدهند. شما حتی میتوانید در کشور دور افتاده ای در افریقا توسط کردیت کارتتون خرید کنید و تقریبا همه جای دنیا غیر از ایران کردیت کارتهای شما را میپذیرند. و همینطور اگر شما مشکلی در پرداخت داشته باشید توسط سه شرکت مذبور امتیاز اعتبارتان پایین میاید. امتیازات بین 350 تا 850 است و وقتی شما تازه حساب باز میکنید امتیازتان هرماه بیشتر میشود. الآن امتیاز من بعد از سه سال و بدون کوچکترین تاخیر در پرداخت 720 میباشد که تازه وارد محدوده سبز و یا حساب خوب شده است. شما وقتی میخواهید یک ماشین بخرید میزان سودی که کمپانی میگیرد بستگی به میزان امتیاز شما دارد و هرچه امتیازتان بالاتر باشد سود کمتری روی آن میکشند. درخواست وام و میزان اعتبار کردیت کارتهای شما هم بستگی به امتیازی دارد که توسط آن سه شرکت محاسبه میشود. چیز دیگری هم که من خیلی از آن استفاده میکنم PayPal است که برای تمام خرید و فروشهای اینترنتی و یا واریز پول به هر نقطه دنیا غیر از ایران کاربرد زیادی دارد و بسیار راحت است. وقتی به سلامتی تشریف آوردید خودتان کم کم با همه چی آشنا میشوید.
و اما حسن جان. دولت امریکا به دارنده گرین کارت هیچ پولی نمیدهد و حتی تمام سرویسهای رایگانی که برای مردم کم درآمد وجود دارد مختص کسانی است که سیتیزن امریکا هستند. ولی اگر شما شش ماه در امریکا کار کنید و مالیات پرداخت کنید دولت امریکا به مدت یکسال پس از بیکار شدن شما به شما حقوق بیکاری ماهی حدود 1800 دلار پرداخت میکند.
امیدوارم این اطلاعات بدردتان بخورد
چطور می تونم باهاتون ارتباط برقرار کنم آقا رضا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-10-24 ساعت 12:33)indmehdi نوشته:  خيلي ممنون که اينقدر جالب مينويسي و وقت ميذاري ..... جان. آخه من هنوز اسمتو نميدونم. بعضي ميگن "آرش"، بعضي ديگه يه چيز ديگه. به هر حال کارِت خيلي درسته!
سلام
شما واقعا گرین کارت برنده شدید؟
من 50ساله ومجردم یه شرایطی ایجاد شده که مهاجرت کنم به آمریکا به نظرتون کار درستیه؟
قراره با یه خانم که میخواد برای دکترا بیاد تگزاس ازدواج کنم دانشگاه گفته ماهی 1800 دلار بهش میده تا 4 سال که دکترا بگیره احتمالا بعد که استاد بشه ماهی 6 هزار دلار بهش بدن .
فکر میکنید تا 4 سال بشه با این 1800 دلار کرایه خونه داد و هزینه زندگی داد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-09-28 ساعت 09:46)rs232 نوشته:  میدونم که خیلی از شماها مشتاق زندگی در امریکا هستید و ممکنه در آینده دور و یا نزدیک به این کشور مهاجرت کنید. مطلبی را که میخواهم در این تاپیک مطرح کنم تجربه خودم از برخورد با ایرانیان مقیم در امریکا است که ممکن است به درد شما بخورد..
آرش جان سلام،
حدود ۱۳ سال پیش اولین بار با این وب‌سایت آشنا شدم، مطالب جالبت رو خوندم و مطالب زیادی نوشتم. ۱۱ ساله که به کالیفرنیا اومدم و حدود ۸ ساله مقیم  East Bay Area هستم. امیدوارم حالت خوب باشه و شرایط زندگی وفق مرادت. خواستم بگم یادش به خیر.
یاد آوری نوشته های گذشته که باهاشون در شرایط سخت زمان خودش زندگی کردیم بسیار جالبه.
اگه فرصتی داشتی و هنوز ذوق نوشتن داری، این صفحه خودتو آپدیت کن. شاید تجربیات الان خودت بدرد خیلیا بخوره ، همینطور شاید ۱۰ سال دیگه دوباره بیای اینجا و از نوشته های قدیمی لذت ببری و خاطرات رو زنده کنی. ارادتمندم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2023-08-12 ساعت 14:05)Pay نوشته:  
(2009-09-28 ساعت 09:46)rs232 نوشته:  میدونم که خیلی از شماها مشتاق زندگی در امریکا هستید و ممکنه در آینده دور و یا نزدیک به این کشور مهاجرت کنید. مطلبی را که میخواهم در این تاپیک مطرح کنم تجربه خودم از برخورد با ایرانیان مقیم در امریکا است که ممکن است به درد شما بخورد..
آرش جان سلام،
حدود ۱۳ سال پیش اولین بار با این وب‌سایت آشنا شدم، مطالب جالبت رو خوندم و مطالب زیادی نوشتم. ۱۱ ساله که به کالیفرنیا اومدم و حدود ۸ ساله مقیم  East Bay Area هستم. امیدوارم حالت خوب باشه و شرایط زندگی وفق مرادت. خواستم بگم یادش به خیر.
یاد آوری نوشته های گذشته که باهاشون در شرایط سخت زمان خودش زندگی کردیم بسیار جالبه.
اگه فرصتی داشتی و هنوز ذوق نوشتن داری، این صفحه خودتو آپدیت کن. شاید تجربیات الان خودت بدرد خیلیا بخوره ، همینطور شاید ۱۰ سال دیگه دوباره بیای اینجا و از نوشته های قدیمی لذت ببری و خاطرات رو زنده کنی. ارادتمندم
خیلی موافقم.
واقعا الان خوندن تجربیات آرش بعد این سال‌ها خیلی میتونه جذاب و کمک‌کننده باشه. چه روزگارانی که تو این تاپیک سپری نشد ...
DV-2013 - DV-2014 - DV-2015 - DV-2016 - DV-2017 - DV-2018 - DV-2019 - DV-2020 - DV-2021 - DV-2022 - DV-2023 - DV-2024 - DV-2025 - DV-2026 ...STOPPED!

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲

🎈🎈🎈
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2023-08-17 ساعت 21:10)reyhaneh_h نوشته:  
(2023-08-12 ساعت 14:05)Pay نوشته:  
آرش جان سلام،
خیلی موافقم.
واقعا الان خوندن تجربیات آرش بعد این سال‌ها خیلی میتونه جذاب و کمک‌کننده باشه. چه روزگارانی که تو این تاپیک سپری نشد ...
یادش بخیر ، من برنده 2010 هستم ، ۱۳ سال شد خیلی دوست داشتم میشد یبار دیگه اینجا دو هم جمع شیم البته من با سه نفر هنوز. در ارتباطم ،
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2023-08-19 ساعت 16:31)m.memari نوشته:  یادش بخیر ، من برنده 2010 هستم ، ۱۳ سال شد خیلی دوست داشتم میشد یبار دیگه اینجا دو هم جمع شیم البته من با سه نفر هنوز. در ارتباطم ،
به به، ماشالله چقدرقدیم. ما رو یاد خاطرات قدیم این انجمن انداختید. شما الان کدوم ایالت و شهر تشریف دارید؟
من هیوستون هستم. خوشحال میشم با دوستان جدیدی در ارتباط باشیم در آمریکا.
اگه دوست داشتید به من پیغام خصوصی بدید، باهم درارتباط خواهیم بود.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان