کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
(2015-06-30 ساعت 14:54)barfi1 نوشته:  
(2015-06-30 ساعت 14:40)ariairani نوشته:  دوست گرامی ببخشید من بد مطالعه کرده بودم
nvc مدارکی دال بر domicile نمیخواد.. فقط تو فرمها prtotoioner یه آدرس تو آمریکا میده و دومیسیلو روز مصاحبه میبریم..
یکی دو ماه قبل از مصاحبه بره و اجاره نامه اینا واسم بفرسته میتونم به مصاحبه کننده بگم تا حالا نبوده اونجا و چون من دارم میرم ایشون قصد اقامت دائم دارن دیگه؟
ممنون ار پاسختون
دوست عزیز همانطور که گفتید مدارکdomicile را روز مصاحبه باید ارائه کنید وکیل ما گفت دو تا سه ماه قبل از مصاحبه تقاضا کننده به آمریکا بیایدمطمئنتر است.البته برای همسر من مقدور نیست بیشتر از یکماه قبل به آمریکا برود وکیل گفت حداقل بلیط را حتما یکطرفه تهیه کنید امیدوارم ایراد نگیرند.

من هم هرچی مطالعه کردم تو سایت nvc نخواسته که مدارک دال بر اقامت petitioner رو تو پاکت بگذارید بفرستید
ولی نمیدونم دوست گرامی SIB 324ا
تو مدارکشون شواهد DOMICILE گذاشتن و فرستادن..
آیاواسه محکم ماری بوده؟؟

http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%A7...#pid550186
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-30 ساعت 14:44)ariairani نوشته:  
(2015-06-30 ساعت 02:55)sib 24 نوشته:  
(2015-06-29 ساعت 20:57)ariairani نوشته:  با سلام
اینجانب دیروز WELCOME LETTER از NVC دریافت کردم..
۱ سوال دارم الان PETITIONER من ایرانه..
براش مقدوره ۱ ماه قبل از INTERVIEW بره و DOMICILE F بفرسته
الان مسئله ای که دارم اینه که پتیشنرم اسپانسرم نیست و کو اسپانسر دارم..
تو مدارکی که NVC میخواد DOMICILE پتیشنر و کو اسپانسر رو باید ظاهرا ضمیمه کنیم..
کو اسپانسر مشکلی نداره واسه DOMICILE
ولی PETITIONER الان نمیتونه DOMICOILE بده..
الان اگه DOMICILE پتیشنر رو نفرستم چند وقت دیگه NVC بخواد چی؟
۱ سوال دیگه.. الان که من CO SPONCER دارم.. اسپانسر و کو اسپانسر باید چه فرمایی رو واسه AFFIDIATIVE OF SUPPORT پر کنن؟
هر دو باید I_864 رو پر کنن؟
ممنون میشم پاسخ بدید

سلام دوست عزیز. دامیسیل فقط برای پتیشنر هست و کواسپانسر نیاز به دامیسیل نداره.nvc از پتیشنر مدارک دامیسیل میخواد و اگه نداشته باشید نقص مدرک میخوره. و تا تکمیل نشه مدارک نوبت مصاحبه نمیدند.امضای من رو بخون تمامی مدارک رو نوشتم.بله هردوشون باید i_864 را پر کنند.

دوست گرامی ببخشید من بد مطالعه کرده بودم
nvc مدارکی دال بر domicile نمیخواد.. فقط تو فرمها prtotoioner یه آدرس تو آمریکا میده و دومیسیلو روز مصاحبه میبریم..
یکی دو ماه قبل از مصاحبه بره و اجاره نامه اینا واسم بفرسته میتونم به مصاحبه کننده بگم تا حالا نبوده اونجا و چون من دارم میرم ایشون قصد اقامت دائم دارن دیگه؟
و ممنون از مطالب توی امضاتون عالی بود....
ممنون ار پاسختون

من هم هرچی مطالعه کردم تو سایت nvc نخواسته که مدارک دال بر اقامت petitioner رو تو پاکت بگذارید بفرستید
ولی دوست گرامی SIB 324
تو مدارکشون شواهد DOMICILE گذاشتن و فرستادن..
آیاواسه محکم کاری بوده؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، sib 24
نه برای محکم کاری نبوده.جزء مدارک اصلی.مدارک سری دوم nvc که ۳۲۵ دلار بابتش پرداخته میشه و کاورشیت جدا هم داره مربوط به مدارک دامیسیل.من خیلی جاهارو مطالعه کردم.از خودم نمیگم.روز مصاحبه که باید ببرید با خودتون ولی nvc قبلش باید تایید کنه.مثلا از همسر من تو مصاحبه هیچ مدرک دامیسیل نگرفتند و گفتند nvc بما تحویل داده..باز به اختیار خودتون هست شما نفرستید ببینید چه اتفاقی میوفته تجربتون رو بگید بما

http://travel.state.gov/content/visas/en...tions.html
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، barfi1 ، حاجی واشنگتن
(2015-06-30 ساعت 19:42)sib 24 نوشته:  نه برای محکم کاری نبوده.جزء مدارک اصلی.مدارک سری دوم nvc که ۳۲۵ دلار بابتش پرداخته میشه و کاورشیت جدا هم داره مربوط به مدارک دامیسیل.من خیلی جاهارو مطالعه کردم.از خودم نمیگم.روز مصاحبه که باید ببرید با خودتون ولی nvc قبلش باید تایید کنه.مثلا از همسر من تو مصاحبه هیچ مدرک دامیسیل نگرفتند و گفتند nvc بما تحویل داده..باز به اختیار خودتون هست شما نفرستید ببینید چه اتفاقی میوفته تجربتون رو بگید بما

بله.. الان یه جایی خوندم که باید DOMICILO به NVC بدیم..
اکثر دوستانی که مشکل داشتند و نمیتونستن برن آمریکا یه قرارداد تنطیم کردن و فرستادن به nvc و petitioner شون قبل از مصاحبه رفتع به آمریکا..
اگر شخصی تجربه ای داره بکه لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-01 ساعت 01:45)ariairani نوشته:  
(2015-06-30 ساعت 19:42)sib 24 نوشته:  نه برای محکم کاری نبوده.جزء مدارک اصلی.مدارک سری دوم nvc که ۳۲۵ دلار بابتش پرداخته میشه و کاورشیت جدا هم داره مربوط به مدارک دامیسیل.من خیلی جاهارو مطالعه کردم.از خودم نمیگم.روز مصاحبه که باید ببرید با خودتون ولی nvc قبلش باید تایید کنه.مثلا از همسر من تو مصاحبه هیچ مدرک دامیسیل نگرفتند و گفتند nvc بما تحویل داده..باز به اختیار خودتون هست شما نفرستید ببینید چه اتفاقی میوفته تجربتون رو بگید بما

اکثر دوستانی که مشکل داشتند و نمیتونستن برن آمریکا یه قرارداد تنطیم کردن و فرستادن به nvc و petitioner شون قبل از مصاحبه رفتع به آمریکا..
دوستان عزیز من مدارک مربوط به دامیسیل را نفزستادم و nvc نقص مدرک اعلام نکرد و در سایت سیس ready هستم و منتظر وقت مصاحبه.
مطمئنا همه ما باید ثابت کنیم که خواهان پیوستن به اعضائ خانواده خود هستیم پس هر چه دلایل محکمتر باشد خیال ما راحتتر.
از انجایی که sib عزیز عضو قابل اعتماد و دقیقی هستند حتما اطلاعات ایشان کاملا صحیح است اما برای افرادی مثل من که همسرشان امکان زندگی در امریکا در طول این پروسه را ندارند میتوانند این مدرک را در زمان مصاحبه ارائه کنند و باید توجه کرد که مدارک باید کنسول را قانع کند که شما قصد اقامت دائم در امریکا را دارید نه استفاده از گرین کارت به عنوان ویزای توریستی!!!!
پس کسانی که قصد ارائه این مدرک را در زمان مصاحبه دارند بهتر است 2 تا 3 ماه قبل از مصاحبه متقاضی به امریکا برود بلیط یکطرفه باشد مشغول به کار شود و خانه اجاره کند و...هرچه شواهد بیشتر بهتر.
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2015-07-01 ساعت 16:59)barfi1 نوشته:  
(2015-07-01 ساعت 01:45)ariairani نوشته:  

دوستان عزیز من مدارک مربوط به دامیسیل را نفزستادم و nvc نقص مدرک اعلام نکرد و در سایت سیس ready هستم و منتظر وقت مصاحبه.
مطمئنا همه ما باید ثابت کنیم که خواهان پیوستن به اعضائ خانواده خود هستیم پس هر چه دلایل محکمتر باشد خیال ما راحتتر.
از انجایی که sib عزیز عضو قابل اعتماد و دقیقی هستند حتما اطلاعات ایشان کاملا صحیح است اما برای افرادی مثل من که همسرشان امکان زندگی در آمریکا در طول این پروسه را ندارند میتوانند این مدرک را در زمان مصاحبه ارائه کنند و باید توجه کرد که مدارک باید کنسول را قانع کند که شما قصد اقامت دائم در آمریکا را دارید نه استفاده از گرین کارت به عنوان ویزای توریستی!!!!
پس کسانی که قصد ارائه این مدرک را در زمان مصاحبه دارند بهتر است ۲ تا ۳ ماه قبل از مصاحبه متقاضی به آمریکا برود بلیط یکطرفه باشد مشغول به کار شود و خانه اجاره کند و...هرچه شواهد بیشتر بهتر.

تشکر بسیار بابت پاسختان
بله دوست گرامی sib24 بسیار لطف کردند که پاسخ ما را دادند
از شما هم ممنونم
من coversheet دوم رو ندیدم
اگر مثل اولی جلوی مدارکی که میخواد این سه گزینه رو داشته باشه
Enclosed -----Unavailable -----Not Applicable
برنیم unavailable ?
شما چی زدید؟
باز هم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-30 ساعت 14:54)barfi1 نوشته:  
(2015-06-30 ساعت 14:40)ariairani نوشته:  دوست گرامی ببخشید من بد مطالعه کرده بودم
ممنون ار پاسختون
دوست عزیز همانطور که گفتید مدارکdomicile را روز مصاحبه باید ارائه کنید وکیل ما گفت دو تا سه ماه قبل از مصاحبه تقاضا کننده به آمریکا بیایدمطمئنتر است.البته برای همسر من مقدور نیست بیشتر از یکماه قبل به آمریکا برود وکیل گفت حداقل بلیط را حتما یکطرفه تهیه کنید امیدوارم ایراد نگیرند.

با سلام.. 1 سوال آخه دوستان میگن تو پاکت دوم nvc دومیسایل پتیشنر رو cover sheet اومده.. بعضی ها میگن نذاشتن nvc مدارک رو تایید کرده و روز مصاحبه بردند..
بعضی ها میگن نقص مدرک خوردن و مجبور شدن اجاره نامه........ بفرستند
وکیل به شما در این مورد چیزی نگفت؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
ببخشید من یه سوال دارم کمی گیج شدم مطالب شما رو خوندم
برادر من 2005 برام اقدام کرده کیس خانوادگی f4
الان برادرم چند سالی هست ایران زندگی میکنه و کار من هم فکر میکنم 3 سالی مونده درست شه
یعنی چون دیگه برادرم که برام اقدام کرده امریکا نیست ممکنه کارای من به مشکل بخوره ؟
در ضمن پدر و مادرم که گرین کارت داشتن برای خواهرم اقدام کردن که مجرد بودن 2 سال پیش کار خواهرم درست شد و رفت این در حالی بود که پدر و مادرم از وقتی گرین کارت گرفتن (1 ماه فقط آمریکا بودن ) تو ایران زندگی کردن و دیگه آمریکا نرفته بودن اما خواهرم هم مشکلی نداشت کیس خواهرم f2b بود
اما با گفته شما من کمی ترسیدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
راستی یه چیزی در مورد اسپانسر بگم
وقتی کار خواهرم درست شد ما هم دنبال اسپانسر بودیم و چون سخت کسی میاد اسپانسر بشه وکیل به ما گفت (آخه ما برای کارامون از آمریکا وکیل گرفته بودیم )
اگر 600 دلار بدین دیگه نیازی به اسپانسر نیست
تا شانسمون یکی از اقوام که اصلا فکرشو نمیکردیم اسپانسر شد و خیلی کمکون کرد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
دوباره سوالم رو می پرسم ممنون می شم کمکم کنید
در مورد کیس های خانوادگی باید مدارک tax return سه سال آخر co-sponser برای سفارت فرستاده بشه. سوال من اینه که آیا درآمد ذکر شده در فرم های tax return هر سه سال باید 125% خط فقر باشه یا فقط کافیه درآمد سال آخر 125% خط فقر باشه؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
خانواده من متقاضی ویزای مهاجرتی اف4 هستند که به تازگی کارنت شده است و در مرحله اماده کردن مدارک هستیم . اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم
1- ایا affidavit of support va civil documents باید باهم سابمیت شوند یا اینکه اگر من از ایران سیویل را بفرستم به ان وی سی و عمویم هم جداگانه مدارک ساپورت مالی را به ان وی سی بفرستد مشکلی پیش نمی اید؟
2- عمویم سالهاست ساکن امریکا است ایا لاززم هست که مدارکی مبنی بر دومیسیل ایشان برای شرکت در مصاحبه بگیرم؟
ویزای دانشجویی برای ارشد مدیریت MBA گرفتم در دانشگاهی در کالیفرنیا Smile
تاریخ اپلای: اپریل 2014
دریافت ای-20 یا سویس: می 2014 دقیقا یک ماه
تاریخ مصاحبه:نیمه جون 2014
بعد از مصاحبه: ادمینستراتیو پروسس 24 روز طول کشید
دریافت پاسپورت با ویزا دو ساله ماتیپل اینتری (اجازه ورود و خروج به امریکا)
ورود به فرودگاه لوس انجلس اگوست 2014
شروع ترم: سپتامبر 2014
مدرک زبان : نداشتم و اینجا زبان گذراندم

**لطفا از گزینه تشکر استفاده کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-04 ساعت 23:14)viva_2015 نوشته:  با سلام
خانواده من متقاضی ویزای مهاجرتی اف۴ هستند که به تازگی کارنت شده است و در مرحله اماده کردن مدارک هستیم . اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم
۱- ایا affidavit of support va civil documents باید باهم سابمیت شوند یا اینکه اگر من از ایران سیویل را بفرستم به ان وی سی و عمویم هم جداگانه مدارک ساپورت مالی را به ان وی سی بفرستد مشکلی پیش نمی اید؟
۲- عمویم سالهاست ساکن آمریکا است ایا لاززم هست که مدارکی مبنی بر دومیسیل ایشان برای شرکت در مصاحبه بگیرم؟
شما مشخص نکردید کی برای شما درخواست کرده عموی شما درخواست کرده؟
اساسا مدارک ساپورت اولیه به قول شما به ان وی سی ارسال میشه نه جای دیگه و همچنین مدارک شناسایی
F4 category P.D 23Jan2002 Interview َAbd 06Nov2014 Waiting ForA.P Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-02 ساعت 13:09)roz naz نوشته:  سلام
ببخشید من یه سوال دارم کمی گیج شدم مطالب شما رو خوندم
برادر من 2005 برام اقدام کرده کیس خانوادگی f4
الان برادرم چند سالی هست ایران زندگی میکنه و کار من هم فکر میکنم ۳ سالی مونده درست شه
یعنی چون دیگه برادرم که برام اقدام کرده آمریکا نیست ممکنه کارای من به مشکل بخوره ؟
در ضمن پدر و مادرم که گرین کارت داشتن برای خواهرم اقدام کردن که مجرد بودن ۲ سال پیش کار خواهرم درست شد و رفت این در حالی بود که پدر و مادرم از وقتی گرین کارت گرفتن (۱ ماه فقط آمریکا بودن ) تو ایران زندگی کردن و دیگه آمریکا نرفته بودن اما خواهرم هم مشکلی نداشت کیس خواهرم f2b بود
اما با گفته شما من کمی ترسیدم
معنی دومیسل یعنی اگر هم برادر شما ساکن نیست ولی منافعی داره مانند مسکن و تجارت و مرتب در ارتباط و رفت وآمد است نه لزوما حضور فیزیکی دایم

(2015-07-02 ساعت 13:32)hamid87 نوشته:  سلام دوستان
دوباره سوالم رو می پرسم ممنون می شم کمکم کنید
در مورد کیس های خانوادگی باید مدارک tax return سه سال آخر co-sponser برای سفارت فرستاده بشه. سوال من اینه که آیا درآمد ذکر شده در فرم های tax return هر سه سال باید 125% خط فقر باشه یا فقط کافیه درآمد سال آخر 125% خط فقر باشه؟
با تشکر

تا آنجا که می دونم و شنیدم آخرین سطح درآمدی مدنظراست
F4 category P.D 23Jan2002 Interview َAbd 06Nov2014 Waiting ForA.P Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid87
سلام
دوستان من این سوال رو داخل چند فرم پرسیدم ولی هنوز به جواب دقیقی نرسیدم. من برای شوهرم اقدام کردم ولی فرم مالیاتی ندارم چون 3 ماه فقط آمریکا بودم و با پاس سفید برگشتم، راهی برای فرم مالیاتی من هست ؟
ارسال مدارک 05May2015
دریافت مدارک 11May2015
اپروو 4June2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر (تلفنی) : 17 aug
سفارت ارمنستان
...
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز همین پست قبل از شما جواب شما رو دادن! شما باید یه کو اسپانسر داشته باشید که هم شما و هم شوهرتون رو اسپانسرکنه و مدارک مالیاتی ایشون رو میفرستید.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان