کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آناليز آماري نتايج قرعه كشي سال 2011
RE: آناليز آماري نتايج قرعه كشي سال 2011
سلام اشكان جان
من ميخواستم يه سوال بپرسم
اگر كسي در لاتاري با خانواده برنده بشه براي هر نفر از اعضاي خانواده اش يه ويزا صادر ميشه؟
يعني اينكه هر كسي مثلا اگر خانواده اس 4 نفره باشند از اين سهميه 2819 نفري 4 نفر كمتر ميشن يا نه تنها يك نفر كه نامه براش اومده؟
تشکر کنندگان: abnanta ، najibi
با اجازه اشکان خان
از صحبتا میشه اینطور فهمید که 4 تا کم میشه
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، abnanta ، najibi
سلام اشکان جان
واقعا ایول
مرسی خیلی حال کردم با این تجزیه و تحلیلی که کردی
دست مریضا
داداش فقط حدس میزنی من که جزئ برندگان 2011 هستم با کیس نامبر 28xxx
ایا به مرحله کارنت شدن میرسم؟Sad
من با اطلاعاتي كه جمع كردم، دارم سعي مي كنم مثل پارسال يه مدل رياضي - آماري براي پيش بيني وقايع قرعه كشي 2011 درست كنم. طبق اطلاعاتي كه تا اين لحظه جمع كردم و به مدل تغذيه شده، احتمال Current شدن Case شما در اين لحظه حدود 80 درصد هست.

البته اين احتمال ممكنه با اطلاع از اتفاقات آينده و تغذيه داده هاي جديد به مدل تغيير كنه كه از نظر من بعيده از ايني كه هست پايين تر بياد.

(2010-06-11 ساعت 11:01)amir reza نوشته:  سلام اشکان جان
واقعا ایول
مرسی خیلی حال کردم با این تجزیه و تحلیلی که کردی
دست مریضا
داداش فقط حدس میزنی من که جزئ برندگان 2011 هستم با کیس نامبر 28xxx
ایا به مرحله کارنت شدن میرسم؟Sad
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، cky ، ShabPareyeMohajer ، abnanta ، maxsupermax ، amir287 ، najibi
با حساب و كتاب فوق به اين نتيجه مي رسيم كه در كل دنيا 15817 نفر برنده مازاد بر قانون 7 درصد وجود دارد كه از همين جا اين عده را بايد حذف شده دانست. اين 15817 نفر تماما از كشورهاي رديف 1 تا 10 (غنا، نيجريه، اكراين، بنگلادش، اتيوپي، ازبكستان، كنيا، مصر، سيرالئون، و كامرون) بوده و نفراتي كه با سهميه ساير كشورها (من جمله ايران) شركت كرده و برنده شده اند، بدانند و آگاه باشند كه هيچ كدام از آنها بين اين 15817 نفر محذوف نخواهند بود (البته ممكن است به دلايل ديگري كه در قسمت هاي ديگر سايت توضيح داده شده، ايراني ها هم حذف شوند، اما قانون 7 درصد كه يكي از مهمترين عوامل حذف برندگان است، شامل ايرانيان نخواهد شد).

اشکان جان این 15817 با احتساب خانواده ها هستند؟
شماره کیس:2010as 9000
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun,2009
کنسولگری:َابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,,2009
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Feb,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,2010
تاریخ دریافت کلیرنس:بازمانده2010
بله دوست عزيز.

(2010-06-11 ساعت 11:30)ali-n نوشته:  اشکان جان این 15817 با احتساب خانواده ها هستند؟
تشکر کنندگان: cky ، abnanta ، najibi
طبق بولتن جولای:
12 میلیون نفر در قرعه کشی 2011 ثبت نام کرده بودند. اما مجموع این 12 میلیون و همراهانی که انها در فرم ثبت نام اینترنتی اعلام کرده بودند 16.5 میلیون نفر بوده است (البته اعداد مسلما از این هم بیشتر بوده و بعضی از ثبت نام ها به علت نقص مثلا در عکس حذف شده اند)

و از 16.5 میلیون نفر، 100600 نفر برنده اعلام شده اند
این 100600 نفر از (برنده های اصلی + همراهان) تشکیل شده اند. (پس هر کیس نامبر به طور متوسط شامل 1.375 نفر همراهان می باشد. به گفته دیگر با تقریب میشه گفت 2050 کیس نامبر از ایران برنده شده، که این تعداد کیس نامبر همراه با تعداد فراد همراه/خانواده ها میشن 2819 نفر!)
و در واقع تعداد شماره های کیس هم این تعداد نیستند. بلکه به تعداد برنده های هستند که جمع آنها همراه با همراهانش مجموعا 100600 میشه.

و از طرفی 2819 نفری که از ایران برنده شده اند از 16.5 میلیون نفر هستند. (یعنی الزاما 2819 کیس نامبر برای ایرانی ها وجود نداره. مثلا خود ما، یک کیس نامبر اما دو نفر هستیم. بنابراین 2817 نفر دیگه مونده، که اشکان هم یکی از اونهاست 2816 نفر، و ......)
پس قاعدتا قرار هست که 2819 گرین کارد به ایرانی ها تعلق بگیره
و چون سقف ویزا برای هر کشور 7 درصد (3500 ویزا/گرین کارد) هست، پس میشه گفت تمامی ایرانیان امسال باید ویزا رو دریافت کنند مگر اینکه مشکلات ثبت نامی/عدم مراجعه و یا کارنت نشدن پیش از سپتامبر رو داشته باشند.

اگر این پیش فرض ها درست باشه همه باید خوشحال باشیم. چرا که همه ویزا رو دریافت خواهیم کرد. چه کیس نامبر زیر 10000 و چه بالای 40000! فقط کیس های بالاتر کمی باید صبور باشند. Smile
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Ali Sepehr ، kianoush ، goli20 ، arad ، honareirani ، abnanta ، Hamid55 ، taraneh@mini ، amir287 ، najibi
سلام دوستان دستتون درد نكنه اما با همه اين توضيحات من متوجه نشدم من كه مثلا كيس نامبرم 42000 بالاخره كارنت ميشيم امسال يا نه؟ممنونم اگه كسي راهنماييم كنه...
تشکر کنندگان: khabaloo ، abnanta ، najibi
(2010-06-11 ساعت 13:18)sarfarash نوشته:  اگر این پیش فرض ها درست باشه همه باید خوشحال باشیم. چرا که همه ویزا رو دریافت خواهیم کرد. چه کیس نامبر زیر 10000 و چه بالای 40000! فقط کیس های بالاتر کمی باید صبور باشند. Smile

(2010-06-11 ساعت 14:21)Sooshians نوشته:  سلام دوستان دستتون درد نكنه اما با همه اين توضيحات من متوجه نشدم من كه مثلا كيس نامبرم 42000 بالاخره كارنت ميشيم امسال يا نه؟ممنونم اگه كسي راهنماييم كنه...
تشکر کنندگان: moeen ، abnanta ، najibi
(2010-06-11 ساعت 14:34)sarfarash نوشته:  
(2010-06-11 ساعت 13:18)sarfarash نوشته:  اگر این پیش فرض ها درست باشه همه باید خوشحال باشیم. چرا که همه ویزا رو دریافت خواهیم کرد. چه کیس نامبر زیر 10000 و چه بالای 40000! فقط کیس های بالاتر کمی باید صبور باشند. Smile

(2010-06-11 ساعت 14:21)Sooshians نوشته:  سلام دوستان دستتون درد نكنه اما با همه اين توضيحات من متوجه نشدم من كه مثلا كيس نامبرم 42000 بالاخره كارنت ميشيم امسال يا نه؟ممنونم اگه كسي راهنماييم كنه...

مرسي از راهنماييت سرفراش عزيز...
تشکر کنندگان: User ، Ashkan78 ، abnanta ، najibi
اول از آقا اشکان به دلیل اطلاعات بسیار مفیدشون تشکر می کنم

دوم اینکه آیا سهمیه ی ویزا برای هر قاره یه تعداد مشخصه؟برای مثال از 50000 ویزا چند درصد به آسیا تعلق میگیره؟اگر تعداد از 15000 کمتر نباشه ما می تونیم بگیم که همه کارنت میشن وگرنه اگر بر اساس کارنت شدن ویزا بدهند معمولا قاره ی اروپا بیشترین تعداد کارنت را دارد پس ممکن است تا قبل از رسیدن به مثلا نفر13000 آسیا ویزا تمام بشود.

یک نکته دیگه که میشه از گفته های آقا اشکان نتیجه گیری کرد اینه که با کم کردن تعداد حذفی ها از کل برندگان برای کشورهایی مثل ایران که مازاد ندارند شانس از 50% به حدود 65% اقزایش می یابد.
راستی آقای اشکان برای من جالبه که عکس پروفایل شما مربوط به شخصیت کارتونی دوست داشتنی است که به منفی بافی معروف بود با آن جمله ی معروف "من می دونستم..." اما شما کلی امید به ما دادید در این تاپیک.
اگه بخوام یه شخصیت براتون انتخاب کنم تا جاییکه که حافظه یاری می کنه چوبین بیشتر بهتون می خوره.

ببخشید اگه موضوع بی ربط به این تاپیکه البته با تشکر دوباره به خاطر ایجاد این تاپیک بسیار مفید ربط پیدا می کنه.
سپاس
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، abnanta ، najibi
دوست خوبم...

من برنده سال 2010 هستم، نه 2011.

(2010-06-11 ساعت 13:18)sarfarash نوشته:  و از طرفی 2819 نفری که از ایران برنده شده اند از 16.5 میلیون نفر هستند. (یعنی الزاما 2819 کیس نامبر برای ایرانی ها وجود نداره. مثلا خود ما، یک کیس نامبر اما دو نفر هستیم. بنابراین 2817 نفر دیگه مونده، که اشکان هم یکی از اونهاست 2816 نفر، و ......)
تشکر کنندگان: User ، khabaloo ، abnanta ، najibi
سلام

این آمار ویزاهای صادر شده برای برندگان Lottery از 2000 تا 2009 به تفكيك قاره و كشور:

http://www.travel.state.gov/pdf/FY09Annu...bleVII.pdf

در سال 2009 از 14002 برنده آسیایی، 7753 نفر ویزا دریافت کردند. یعنی راندمان 3/55 درصد بوده. اون سال بنگلادش 6023 نفر برنده داشته (یعنی 2523 نفر مازاد بر قانون 7 درصد و این شرایط بقیه آسیایی ها رو بهتر کرده بوده).

تعداد ویزاهای صادر شده برای آسیا در هر سال متغیر بوده. حالا اگه عمری باشه در 3-2 روز آینده روی نسیت تعداد ویزاهای صادر شده هر سال به قبولی های همون سال آنالیزی انجام می دم.

ضمنا اسم اون شخصیت Glum هست و من برای خودم Glum هستم نه دیگران. فکر می کنم آخر September تنها پشت خط مونده 2010 توی این سایت خودم باشم (به دلیل این که Clearanceام خیلی طولانی می شه).

(2010-06-12 ساعت 05:21)b!ta نوشته:  اول از آقا اشکان به دلیل اطلاعات بسیار مفیدشون تشکر می کنم

دوم اینکه آیا سهمیه ی ویزا برای هر قاره یه تعداد مشخصه؟برای مثال از 50000 ویزا چند درصد به آسیا تعلق میگیره؟اگر تعداد از 15000 کمتر نباشه ما می تونیم بگیم که همه کارنت میشن وگرنه اگر بر اساس کارنت شدن ویزا بدهند معمولا قاره ی اروپا بیشترین تعداد کارنت را دارد پس ممکن است تا قبل از رسیدن به مثلا نفر13000 آسیا ویزا تمام بشود.

یک نکته دیگه که میشه از گفته های آقا اشکان نتیجه گیری کرد اینه که با کم کردن تعداد حذفی ها از کل برندگان برای کشورهایی مثل ایران که مازاد ندارند شانس از 50% به حدود 65% اقزایش می یابد.
راستی آقای اشکان برای من جالبه که عکس پروفایل شما مربوط به شخصیت کارتونی دوست داشتنی است که به منفی بافی معروف بود با آن جمله ی معروف "من می دونستم..." اما شما کلی امید به ما دادید در این تاپیک.
اگه بخوام یه شخصیت براتون انتخاب کنم تا جاییکه که حافظه یاری می کنه چوبین بیشتر بهتون می خوره.

ببخشید اگه موضوع بی ربط به این تاپیکه البته با تشکر دوباره به خاطر ایجاد این تاپیک بسیار مفید ربط پیدا می کنه.
سپاس
اگه من رو بگذارن جای خورخه، روند Current شدن ها تغییر زیادی نمی کنه. فقط از همون ماه اول توی ستون سوم جلو آسیا میزنم: Except Iran: Current.

(2010-06-11 ساعت 10:19)sarfarash نوشته:  اگر کی سی سی می دونست که یک نفر تو ایران اینقدر دقیق تجزیه تحلیل آماری می کنه این نتایج رو و پیش بینی میکنه، خیلی وقت پیش خورخه رو انداخته بود بیرون و ما الان خیالمون راحت بود یه مهاجرسرایی مسئول کارنت کردن برنده هاس Smile
تشکر کنندگان: nasr ، maryamjay ، honareirani ، abnanta ، Hamid55 ، najibi
با تشکر از اشکان عزیز به خاطر تجزیه وتحلیل خیلی خوبی که داشتند
اما من فکر می کنم خیلی از دوستان از اینکه برندگان ایران کمتر از 3500 نفر هستند خوشحال شدند در حالی که باید این نکته را یاد اوری کنم ایرانی ها درسال 2009 1773 نفر برنده داشتند در حالی که تنها 1117 ویزای خود را دریافت کردند(یعنی 63%) که اکثرا انهایی که ویزا نگرفتند به علت پشیمان شدن از مهاجرت از ادامه کار منصرف شدند بنابراین در صورتی که5550 نفر هم برنده شوند با توجه به نسبت فوق باز هم امکان اینکه فردی به خاطر پر شدن سهمیه ایران کارنت نشود و ویزا دریافت ننماید کم هست والبته این موضوع برای سایر کشورها هم وجود همانطور که تا کنون کلمه EXPECT را برای کارنت شدن جلوی اسم تنها سه کشور از 10 کشور مشاهده می کنیم
پس به امید انکه سال اینده از ایران 5000 نفر برنده شوند تا تعداد بیشتری از ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند به ارزوی خود برسند و ایرانی ها بتوانند از سهمیه 7% استفاده لازم را ببرند
هر چند به نظر من سهمیه 5% تعادل بهتری برای برنده شدن در اختیار کشورها حتی ایرانی ها قرار می دهد
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Behinaz ، Nightsky007 ، honareirani ، abnanta ، Hamid55 ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان