کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آناليز آماري نتايج قرعه كشي سال 2011
اقا اشكان گل دستت درد نكنه. فقط اگه لطف كني واسه بچه ها تخمين بزني كه امسال شماره ها به ترتيب توي چه ماههايي كارنت مي شن خيلي ممنون ميشم. ميدونم الان مشخص نيست ولي با توجه به سالهاي قبل شايد بتوني يه آمار بدي
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: abnanta ، najibi
با سلام و تشکر از آقا اشکان و بقیه دوستان ما با خوندن این تاپیک امیدوار به کارنت شدن شدیم راستش من مثل شما تجزیه و تحلیل نکردم اما همین طوری حدودی چیزی که دیدم امسال بیشتر ایرانیهایی که خارج از ایران هستن یا نامشونو در خارج از ایران دریافت کردن به نسبت ایرانیهای داخل که نامشونو هم داخل ایران گرفتن تا حدودی دارای کیس نامبرهای بالاتری هستنداگه میشه در این مورد هم یه صحبتی بکنید و یه تحلیلی داشته باشید بد نیست
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، free_free ، abnanta ، najibi
دوست خوبم.

داده هاي قابل اطمينان كافي در اين زمينه موجود نيست.

اما يه نظرسنجي داريم در اين زمينه كه مي تونه كمكتون كنه. البته تا اين حد كه چند درصد برنده ها نامه شون رو كجا دريافت كردند.

(2010-06-21 ساعت 15:36)golesang نوشته:  با سلام و تشکر از آقا اشکان و بقیه دوستان ما با خوندن این تاپیک امیدوار به کارنت شدن شدیم راستش من مثل شما تجزیه و تحلیل نکردم اما همین طوری حدودی چیزی که دیدم امسال بیشتر ایرانیهایی که خارج از ایران هستن یا نامشونو در خارج از ایران دریافت کردن به نسبت ایرانیهای داخل که نامشونو هم داخل ایران گرفتن تا حدودی دارای کیس نامبرهای بالاتری هستنداگه میشه در این مورد هم یه صحبتی بکنید و یه تحلیلی داشته باشید بد نیست
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: User ، free_free ، cky ، abnanta ، najibi
.

حالا سوالی که پیش میاد اینه که آسیا که ۱۵۰۰۱ برنده با در نظر گرفتن بستگان دارد پس بالاترین شماره کیس هم باید حد اکثر ۱۵۰۰۱ باشد در صورتی که در همین سایت خودمون ۴۸ نفر از ۱۳۱ نفر شماره کیس بالای ۱۵۰۰۰ دارن. من در این مورد جایی نتونستم جوابی پیدا کنم ولی حدسی که میزنم و از اینجا به بعد نظر شخصی من هست، اینه که برای کی سی سی مقدور نیست که ۱۳ میلیون تقاضا نامه را یک به یک چک کند که از هیچ نظری مشکل نداشته باشه (بخشی از این چک توسط کامپیوتر انجام میشه ولی چک کامل شا ید از این طریق ممکن نباشه ) و چک کردن تکمیلی ثبت نام اولیه در حین قر عه انجام میشه. به این صورت که مثلا: اولین کیسی که انتخاب میشه بهش شماره as00000001 و اگر از هر نظر تایید شد میره جزو لیستی که باید بره مرحله دوم....نفر بعدی که انتخاب میشه شماره کیسش میشه as00000002 اگر به هر دلیلی(عکس، تکراری بودن ، آدرس پستی نامفهوم ...) تایید نشد کیسش باطل میشه و نفر بدی میشه کیس as00000003, و این سیکل ادامه پیدا میکنه تا ۱۵۰۰۱ کیس قابل قبول انتخاب بشن که در نهایت ممکن تا ۳۴۰۰۰ کیس هم توسط کامپیوتر انتخاب بشن که ۱۵۰۰۱ کیس قابل قبول باشن

یک سوال: اصلا ما کیس نامبری که با عددی غیر از 0 تموم بشه هم داریم مگه؟ مثلا 2**25 ؟
شماره کیس: 2011AS000317xx
دریافت نامه قبولی:25 می 2010
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن کیس: جون 2011
مصاحبه: 31 جولای
دریافت ویزا: 2 آگوست
بله دوست عزیز داریم کیس نامبری که به 0 ختم نشه.
تشکر کنندگان: abnanta
یه سوالی دارم
به نظر شما اگه موقع ثبت نام آدرس رو توی آمریکا بدیم تاثیری در روند برنده شدن داره یا خیر؟سوال ابتدایی بود و خودم فکر می کنم که جواب منفی هست ولی چرا بیشتر کسایی که آدرس رو اونور دادن نامشون رسیده؟من فکر می کنم کاسه زیر نلبکی باشه !
Pir shodim vali bozorg na
تشکر کنندگان: abnanta
اگه کسی آماری در این زمینه داره جالبه ارائه کنه. با عدد و رقم... بگه مثلا n نفر رو بررسی کردم که a درصد از اونا آدرس ایران داشتند و ...

کلمات خیلی و بیشتر از نظر آماری ارزش چندانی ندارند.

(2010-06-25 ساعت 04:43)cky نوشته:  یه سوالی دارم
به نظر شما اگه موقع ثبت نام آدرس رو توی آمریکا بدیم تاثیری در روند برنده شدن داره یا خیر؟سوال ابتدایی بود و خودم فکر می کنم که جواب منفی هست ولی چرا بیشتر کسایی که آدرس رو اونور دادن نامشون رسیده؟من فکر می کنم کاسه زیر نلبکی باشه !
تشکر کنندگان: cky ، abnanta ، najibi
جالبه توی کشور ما که 25 میلیون نفر کاربر اینترنت داریم از مجموع 2800 نفر برنده ما شاهد حضور حدودا نهایتا 500 یا 600 نفر در مهاجر سرا هستیم.
عدم حضور بقیه برندگان در سایت می تواند به 2 معنی باشد

1: برندگان ایرانی که در مهاجر سرا نیستند افرادی نخبه و بی نیاز از پرس و جو هستند و به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند و آمریکا و غرب رو هم مثل کف دستشون میشناسن و فرم هاشون رو بدون اشتباه میفرستن اونجا و تو مصاحبه هم اونا رو ضربه فنی میکنن و صاف میرن پای مجسمه آزادی!

2: بقیه برندگانی که در مهاجر سرا نیستن یا نامشون به دستشون نرسیده یا اینکه نامه نابود یا پاره شده و یا اینکه اصلا یادشون رفته که ثبت نام کردن و یا اینکه اصلا تو باغ نیستن و شاید هم همه فرم ها رو الکی پر میکنن با هزار تا اشتباه با کبوتر Big Grin و پست معمولی ایران میفرستن آمریکا که هیچوقت به مقصد نمیرسه!Wink

من فکر میکنم که فرضیه دوم در مورد بقیه درست تره چرا که با وجود اینکه بیشتر بچه های مهاجر سرا تحصیلکرده و آگاه هستند باز هم سوالات زیادی دارند که دانش خود را با هم به اشتراک می گذارند حال در مورد کشورهای آسیایی نظیر بنگلادش و یا کشورهای آفریقایی و کشورهای دیگر که از سطح دانش و آگاهی کمتری برخوردارند این قضیه بیشتر صدق می کند.
با این اوصاف من فکر میکنم که از تعداد 100 هزار نفر برنده با توجه به تجربه ای قبلی شاید 50 درصد هم کارشان را پیگیری نکنند
خوب دوستان نظر بدبدBig Grin
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Sooshians ، cky ، jayjay ، goli20 ، abnanta ، nil2011 ، najibi
(2010-06-25 ساعت 15:58)free_free نوشته:  جالبه توی کشور ما که 25 میلیون نفر کاربر اینترنت داریم از مجموع 2800 نفر برنده ما شاهد حضور حدودا نهایتا 500 یا 600 نفر در مهاجر سرا هستیم.
عدم حضور بقیه برندگان در سایت می تواند به 2 معنی باشد

1: برندگان ایرانی که در مهاجر سرا نیستند افرادی نخبه و بی نیاز از پرس و جو هستند و به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند و آمریکا و غرب رو هم مثل کف دستشون میشناسن و فرم هاشون رو بدون اشتباه میفرستن اونجا و تو مصاحبه هم اونا رو ضربه فنی میکنن و صاف میرن پای مجسمه آزادی!

2: بقیه برندگانی که در مهاجر سرا نیستن یا نامشون به دستشون نرسیده یا اینکه نامه نابود یا پاره شده و یا اینکه اصلا یادشون رفته که ثبت نام کردن و یا اینکه اصلا تو باغ نیستن و شاید هم همه فرم ها رو الکی پر میکنن با هزار تا اشتباه با کبوتر Big Grin و پست معمولی ایران میفرستن آمریکا که هیچوقت به مقصد نمیرسه!Wink

من فکر میکنم که فرضیه دوم در مورد بقیه درست تره چرا که با وجود اینکه بیشتر بچه های مهاجر سرا تحصیلکرده و آگاه هستند باز هم سوالات زیادی دارند که دانش خود را با هم به اشتراک می گذارند حال در مورد کشورهای آسیایی نظیر بنگلادش و یا کشورهای آفریقایی و کشورهای دیگر که از سطح دانش و آگاهی کمتری برخوردارند این قضیه بیشتر صدق می کند.
با این اوصاف من فکر میکنم که از تعداد 100 هزار نفر برنده با توجه به تجربه ای قبلی شاید 50 درصد هم کارشان را پیگیری نکنند
خوب دوستان نظر بدبدBig Grin

شما این فرض که این برندگان، آدم‌هایی معمولی مثل من و شما هستند اما با سایت مهاجرسرا آشنا نشده‌اند را نادیده گرفتید! یا حتی این فرض که لزوماً هر کسی از اطلاعات مهاجرسرا استفاده می‌کند، در آن اکانت نمی‌سازد.

این را از این جهت می‌گویم که خودم دو نفر را به سایت راهنمایی کردم، و هیچ‌کدام هم اکانت نساختند اما می‌دانم که هر دو جوابشان را گرفتند.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Ashkan78 ، User ، cky ، WIKIMAN ، free_free ، abnanta ، najibi
چون ببینین سال پیش 2 هزار و خورده ای برنده داشتیم اما وقتی خلاصه پیشرفت برندگان رو نگاه می کنم 9 تا صفحه بیشتر نداره که به 600 نفر هم نمی رسه.درست است که همه کسانی که برنده میشوند اینجا نمیان و ممکن اعلام هم نکنن ولی 300 نفر کجا 2000 نفر کجا.البته بعید هم نیست بعضی ها برنده بشن یا پیگیری نکنن یا به قول دوستمون اصلا فراموش کنن.همین امسال که فقط 6 روز به اعلام نتایج از طریق سایت مونده فکر نمی کنم بیشتر از 100 تا برنده تو سایت داشته باشیم.در خصوص صحبت های خودم مبنی بر اینکه آدرس و چیزای دیگه نظیر تحصیلات و اینا بر روند برنده شدن تاثیری داره یا خیر قبلا بحث شده ولی من فکر می کنم تاثیر داشته باشه.
Pir shodim vali bozorg na
به نظر منم سن + میزان تحصیلات در برنده شدن تاثیر داره... وگرنه چرا موقع ثبت نام میخوان؟!
فرضا فقط یه تیک! میذاشتن که بله مدرک دیپلم و بالاتر دارم...
مگر اینکه خلافش با دلیل و مدرک ثابت بشه وگرنه من رو حرف خودم هستم....
قبلا هم یک بار پست داده بودم در این مورد
چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile
تشکر کنندگان: loony ، abnanta ، najibi
طبق آمار!

قبولی مدیران سایت بیشتر از قبولی کاربران بوده و همچنین مدیر شدن کاربران قبول شده بیشتر از مدیر شدن کاربران قبول نشده هستش!

نسبت قبولی مدیران > نسبت قبولی کاربران
کاربران قبول شده و مدیر شده > کاربران قبول نشده و مدیر شده

پس مدیر شدن ضریب بخصوصی در قبول شدن خواهد داشت:

کاربران مدیر شده و قبول شده= کاربران مدیر نشده و قبول شده W x

W برابر است با 3.99 پاکت در هفته / 1.33 km مکعب

و چون:
کاربران مدیر شده و قبول شده = کاربران قبول شده و مدیر شده!

پس ما با مدیر کردن کل کاربران میتونیم آمار قبولی رو بالا ببریم!!Big Grin

خواهشا اقدامات لازم صورت گردد...!
چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، free_free ، Hojjat ، User ، WIKIMAN ، Ali Sepehr ، honareirani ، goli20 ، loony ، R.F ، abnanta ، najibi
برای امسال خیلی دیر شده اما فکر کنم از 2012 به بعد خوبه توی فرمت پیشنهادی در بخش خلاصه پپشرفت، یه عنوان تعداد نفرات خانواده در نظر بگیریم. اینجوری معلوم می شه مثلا 600 Case Number اعلام شده در سایت چند نفر هستن.

(2010-06-26 ساعت 01:59)cky نوشته:  چون ببینین سال پیش 2 هزار و خورده ای برنده داشتیم اما وقتی خلاصه پیشرفت برندگان رو نگاه می کنم 9 تا صفحه بیشتر نداره که به 600 نفر هم نمی رسه.درست است که همه کسانی که برنده میشوند اینجا نمیان و ممکن اعلام هم نکنن ولی 300 نفر کجا 2000 نفر کجا.البته بعید هم نیست بعضی ها برنده بشن یا پیگیری نکنن یا به قول دوستمون اصلا فراموش کنن.همین امسال که فقط 6 روز به اعلام نتایج از طریق سایت مونده فکر نمی کنم بیشتر از 100 تا برنده تو سایت داشته باشیم.در خصوص صحبت های خودم مبنی بر اینکه آدرس و چیزای دیگه نظیر تحصیلات و اینا بر روند برنده شدن تاثیری داره یا خیر قبلا بحث شده ولی من فکر می کنم تاثیر داشته باشه.
تشکر کنندگان: free_free ، User ، Elf ، cky ، abnanta ، rayan.s ، najibi
(2010-06-26 ساعت 03:08)Elf نوشته:  طبق آمار!

قبولی مدیران سایت بیشتر از قبولی کاربران بوده و همچنین مدیر شدن کاربران قبول شده بیشتر از مدیر شدن کاربران قبول نشده هستش!

نسبت قبولی مدیران > نسبت قبولی کاربران
کاربران قبول شده و مدیر شده > کاربران قبول نشده و مدیر شده

پس مدیر شدن ضریب بخصوصی در قبول شدن خواهد داشت:

کاربران مدیر شده و قبول شده= کاربران مدیر نشده و قبول شده W x

W برابر است با 3.99 پاکت در هفته / 1.33 km مکعب

و چون:
کاربران مدیر شده و قبول شده = کاربران قبول شده و مدیر شده!

پس ما با مدیر کردن کل کاربران میتونیم آمار قبولی رو بالا ببریم!!Big Grin

خواهشا اقدامات لازم صورت گردد...!

چه قدر خندیدم!
خیلی باحال بود.
دل درد گرفتم از بس خندیدم. Big Grin
تشکر کنندگان: cky ، abnanta ، najibi
وای من شما بچه ها رو خیلی دوست دارم:xX
از صمیم قلبم برای همه ی دوستای خوبم در مهاجرسرا دعا میکنم تا در این روزهای آخری که از لاتاری 2011 باقی مونده به هدفشون برسن و دست پر این تورنمنت طاقت فرسا رو به پایان برسونن.خدایا به ایمانی که بوجودت دارم به ما لطفی بکن تا به گفته ات عمل کنیم در جهانی که آفریدی سفر کنیم تا انسان باشیم و انسان بمانیم
تشکر کنندگان: User ، loony ، abnanta ، Sooshians ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان