کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ماساچوست
ما برای masshealth اپلای کردیم approve نشدیم.از سره کارمون بیمه گرفتیم 2 نفری ماهی 120 میدیم اینجا بیمه خیلی پیچیدس ما هم هنوز سر در نیاوردیم.اگه درامد نداشته باشی یا بچه داشته باشی mathhealth میدن.
در مورد بیمه ماشین اگه new driver باشی (کمتر از 6 سال تو کشور خودت رانندگی کرده باشی)بیمت بالا میره.بیمه ماشین ما basic هست 1 چیزی مثل شخص ثالث خودمون که 1000 تا آب خورده در سال.
در مورده کمکهای دولتی در هر زمینه ای حساب نکنین چون ما که هیچی نمیگیریم نمیدونم شاید راهشو بلد نیستسم اما خیلیا هستن کارای پردرامد دارن و همه گونه کمک دولتی مثل بیمه و خانه دولتی و پول نقد و حتی food stamp هم استفاده میکنن.
خدای ما هم بزرگهSmile
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: saljoogh ، HAZARA ، soli asali ، alitab ، philter ، armin021 ، odiseh ، behjat ، radman87 ، msar ، lighthouse ، r.bazargan ، tamana2016 ، copol
عليرضا جان شما شرايط MassHealth رو چك كردي؟ اينجا ميتوني شرايط رو چك كني http://www.massresources.org/masshealth-...ility.html
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، soli asali ، alitab ، philter ، msar ، lighthouse
سلام
کسی هست که تو بوستون زندگی کنه
میخوام ببینم از لحاظ هزینه چطوریه و کلا برای شروع میشه روش حساب کرد؟
1/2013AS000071##نفر/ ابوظبی یکضرب May W1/ ساکن هیوستون از July
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، soli asali ، alitab ، philter ، armin021 ، msar
(2013-01-20 ساعت 01:07)behnam88 نوشته:  سلام

سلام

من یک ماه گذشته تو بوستون بودم. از نظر هزینهٔ خونه خیلی‌ بالاست. به عبارتی هزینهٔ زندگی‌ تو بوستون خیلی‌ بالاست. ولی‌ اگه تو شهرهای اطراف بتونید زندگی‌ کنید قیمت‌ها معقول تر میشه. مثلا با قیمت یه استودیو تو بوستون میتونید یه یک خوابه یا شایدم ۲ خوابه بتونید تو شهرهای اطراف بگیرید. هرچی‌ مسلما از بوستون دورتر بشید هزینه هم پایین‌تر میاد.

سمت غرب بوستون و جنوب آن بهتر از شمال و شرق هستش. سمت غرب بزرگراه‌های خوبی‌ داره که راحت میتونید به بوستون commute کنید. البته خط مترو و قطار کار رفتو آمد رو راحت تر میکنه اگه براتون مقدور باشه.

اگه زبانتون خوب نیست و فکر می‌کنید نمی‌تونید سریع کار گیر بیارید و دوست دارید که جماعت ایرانی‌ دوروبرتون زیاد باشه بهتره که از بوستون شروع نکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، el333 ، behnam88 ، nora ، amir82 ، shekari ، soli asali ، alitab ، philter ، shadi79 ، moony ، msar ، r.bazargan ، copol
(2013-01-28 ساعت 21:36)saljoogh نوشته:  

سلام

من یک ماه گذشته تو بوستون بودم. از نظر هزینهٔ خونه خیلی‌ بالاست. به عبارتی هزینهٔ زندگی‌ تو بوستون خیلی‌ بالاست. ولی‌ اگه تو شهرهای اطراف بتونید زندگی‌ کنید قیمت‌ها معقول تر میشه. مثلا با قیمت یه استودیو تو بوستون میتونید یه یک خوابه یا شایدم ۲ خوابه بتونید تو شهرهای اطراف بگیرید. هرچی‌ مسلما از بوستون دورتر بشید هزینه هم پایین‌تر میاد.

سمت غرب بوستون و جنوب آن بهتر از شمال و شرق هستش. سمت غرب بزرگراه‌های خوبی‌ داره که راحت میتونید به بوستون commute کنید. البته خط مترو و قطار کار رفتو آمد رو راحت تر میکنه اگه براتون مقدور باشه.

اگه زبانتون خوب نیست و فکر می‌کنید نمی‌تونید سریع کار گیر بیارید و دوست دارید که جماعت ایرانی‌ دوروبرتون زیاد باشه بهتره که از بوستون شروع نکنید.
مرسی ، مثلا یه خوابه تو بوستون اجارش چقدره؟ تو shrewsbury چقدره ؟میتونم با rommate خونه بگیرم؟ اگه کار از قبل برام ok بشه خوبه برم بوستون؟ حقیقتش بین بوستون و هیوستون سر دوراهی گیر کردم ، تو بوستون یه فامیل دوری هست که شاید بتونه یه کاری واسم بکنه(شغل) ولی خوب از طرفی هیوستون هزینه هاش خیلی کمتر، نظر شما چیه؟ مرسی از وقتی که میزارید.
1/2013AS000071##نفر/ ابوظبی یکضرب May W1/ ساکن هیوستون از July
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alitab ، philter ، shadi79 ، msar
(2013-01-29 ساعت 00:16)behnam88 نوشته:  
(2013-01-28 ساعت 21:36)saljoogh نوشته:  

سلام

مرسی ، مثلا یه خوابه تو بوستون اجارش چقدره؟ تو shrewsbury چقدره ؟میتونم با rommate خونه بگیرم؟ اگه کار از قبل برام ok بشه خوبه برم بوستون؟ حقیقتش بین بوستون و هیوستون سر دوراهی گیر کردم ، تو بوستون یه فامیل دوری هست که شاید بتونه یه کاری واسم بکنه(شغل) ولی خوب از طرفی هیوستون هزینه هاش خیلی کمتر، نظر شما چیه؟ مرسی از وقتی که میزارید.
برای راهنمایی شما دوست عزیز عرض کنم جمع بندی و حاصل تجربیات هموطنان این است که برای شروع بهتر است این چهار گزینه را مد نظر داشته باشید: 1- دالاس 2- هیوستون 3- آتلانتا 4- آستین(البته آستین شهر دانشجویی است و کار پیدا نمیشه) بنده بعد از مطالعه و تحقیق در مورد این چهار شهر متوجه شدم هر کدام از این شهرها معایب و محاسناتی دارند که در مجموع توصیه ام به هموطنان زندگی در مناطق واقع در حومه کلان شهرها به امید پیدا کردن کار می باشد.
در عین حال معیار اندیشمندان و عقلا ایجاب می کند که:
1- تا آنجائیکه برایتان مقدور است از مناطقی که در آن قشر طبقه پایین اسپانیایی+مکزیکی+سیاه زیاد است جداً دوری کنید زیرا هم مشکل امنیتی وجود دارد و هم پیدا کردن کارهای ساده در اینجور مناطق خیلی مشکل است.
2- شهرهای سردسیر را انتخاب نکنید.
3- احتمال اینکه بتونید جایی مناسبی را برای زندگی و کار پیدا کنید که خط اتوبوس و مترو به مسیرتان بخوره ، خیلی ضعیف است.باید بفکر ماشین شخصی باشید.
پاسخ
[
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما . امیدوارم شاد و سلامت باشید . یه عرضی داشتم که اگه میشه اطلاعات جمعی در مورد ماسا چست خصوصا شهر کمبریج برام تهیه کنید ( هزینه زندگی دانشجوئی ، فرهنگ ، امکانات رفاهی ، امنیت ، ... ) چون دانشگاه MIT رو برای تحصیل انتخاب کردم و دارم با تمام وجودم تلاش میکنم .
با آرزوی موفقیت برای شما در تمام مراحل زندگی . دوست کوچک شما میثم
[/quote]

مختصات: ۴۲.۳° شمالی ۷۱.۸° غربی (نقشه)
ایالت ماساچوست
Commonwealth of Massachusetts

مرکز بوستون
بزرگ‌ترین شهر بوستون
مساحت
- به کیلومتر مربع 27,360
جمعیت رتبه: 13th
- سرشماری ۲۰۰۰ 6,349,097
- درآمد سرانه $52,354 (9th)
- بلندترین نقطه ماونت گریلاک
۱,۰۶۴ متر
- پست‌ترین نقطه اقیانوس اطلس
۰ متر

ماساچوسِت (به انگلیسی: Massachusetts)‏ (تلفظ صحیح مَسِچوسِتز) ایالتی است در شرق کشور آمریکا و از ایالت‌های نیو انگلند آمریکا می‌باشد. پایتخت آن بوستون، و شهر دیگر مهم آن امهرست است.
شهر فال ریور در ایالت ماساچوست

نام این ایالت از زبان بومیان منطقه گرفته شده، و بمعنای «نزدیک کوه کوچک» می‌باشد
پیشینه

مردم این ایالت در پایه ریزی و تاریخ آمریکا نقش مهمی را ایفا کردند. ماساچوست از اولین اماکنی بود که مهاجرین اروپایی در آن تمرکز یافتند. کشتی می فلاور به خصوص در بندر گاه پلیموت از این بابت دارای اهمیت ویژه ایست.
مردم

اکثر مردم این ایالت از بازماندگان اولیه مهاجر بریتانیایی از اروپا هستند. این ایالت دارای جمعیت قابل توجهی آمریکایی ایرلندی نسب است. اما اکثر جمعیت ایالت در شهر بوستون متمرکز شده اند.
اقتصاد

در سال ۲۰۰۷، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۳۵۱٫۵۱۴ میلیارد دلار داشت، که تقریباً برابر تولید ناخالص داخلی کشور اتریش (۳۷۳٫۹۴۳ میلیارد دلار) بود
شهرها و شهرستان‌ها

ماساچوست از ۱۴ شهرستان تشکیل شده و مجموعا ۵۰ شهر و ۳۰۱ شهرک دارد. بوستون بزرگترین شهر و مرکز ایالت ماساچوست است. منطقه بوستون بیش از ۴.۵ میلیون جمعیت دارد.

فهرست شهرهای معروف:
بوستون
تانتون
کمبریج
چلسی
فرانکلین
وست‌فیلد
وست‌اسپیرینگ‌فیلد
نیوبدفورد
نورث‌همپتون

دانشگاه‌های مشهور
شهر کمبریج در این ایالت از متراکم ترین مراکز دانشگاهی ایالات متحده است.

دانشگاه تافتز
دانشگاه هاروارد
مؤسسه فناوری ماساچوست
دانشگاه برندایس
دانشگاه بوستون
دانشگاه نورث ایسترن
دانشگاه ماساچوست در امهرست
دانشگاه ماساچوست در لوول

مشاهیر

از افراد مشهور این سرزمین می‌توان چیک کوریا، جیمز راسل لوول، جونز وری، جان گرینلیف ویتیر، ریچارد آرمیتاژ، راب زامبی، اوما تورمن، ادگار آلن پو، جورج هربرت واکر بوش، جان اف کندی، رالف والدو امرسن، ای.ای. کامینگز، امیلی دیکنسون، و ان بردستریت را نام برد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، pv-n ، roeentan ، abbas41 ، mpas89 ، soli asali ، qeshmi ، philter ، ojee ، ekhtera ، moony ، msar ، lighthouse ، copol
من این تاپیک رو دوباره می زنم بیاد بالا
نمیدونم چرا کسی درباره بوستون چیزی نمی نویسه
اگر اطلاعاتی دارید به صورت مفصل و تجربه زندگی در بوستون رو دارید دریغ نکنید دوستان
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alitab ، philter ، ojee ، msar ، r.bazargan ، ELNAZ21
سلام، من ایشالله برای سپتامبر میام بوستون، اومدم چراغ این تاپیک رو روشن کنم Tongue
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، shadi79 ، soli asali ، eybaba ، rimaya ، ojee ، philter ، ekhtera ، msar ، copol ، ELNAZ21
سلام می خواستم بگم که اگه دیپلم سوم را داشته باشیم ولی کنکور نداده باشیم و از کشور خارج شده باشیم چگونه می توانیم به Harvard یا mit راه یابیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، ojee ، msar
(2014-04-08 ساعت 12:19)nedafarsi نوشته:  سلام، من ایشالله برای سپتامبر میام بوستون، اومدم چراغ این تاپیک رو روشن کنم Tongue

سلام،
ما هم تازه ویزا را گرفتیم. اول قرار بود بریم هیستون اما چون یه دوست صمیمی در بوستون داریم، حالا ترجیح می دیم بیام بوستون.
اما تا اونجا که سرچکردم و دوستم میگه اونجا شهره گرانی هست، بیشتر دانشجویان میان و کاره زیادی توش نیست. هوا هم خیلی سرده. ما ترجیح می دیم فقط دو ماهی اونجا باشیم تا گرین کارت را بگیریم و بعدش جای دیگری بریم.
ما فقط به خاطره دوستامان می ریم اونجا تا دسامان را اوله کاری بگیره.
اگر با ایرانی ها اونجا باشیم فکر می کنم برای ما تازه واردین بد نباشه.
خواستید پیغام بدید. ما یه زوج هستیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، lighthouse
سلام
من هیوستون بودم 6 ماه و الان سه ماهه که اومدم بوستون. از هر دو شهر قدری تجربه دارم.
اگه کسی سوالی داشت خوسحال میشم بتونم کمک کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، اریوبرزن ، armina-2014 ، msar ، lighthouse ، r.bazargan
ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺖ ﻋﺰﻳﺰ.ﻣﺎ ﻧﺰﺩﻳﻚ ﺑﻮﺳﺘﻮﻧﻴﻢ و ﻗﺼﺪ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﻫﻴﻮﺳﺘﻮﻥ ﻳﺎ ﺩاﺩاﺵ ﺭﻭ ﺩاﺭﻳﻢ ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﺷﻤﺎ ﻛﺪﻭﻡ ﺑﻬﺘﺮﻩ?ﻣﻴﺪﻭﻧﻢ ﺳﻮاﻟﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﻛﻠﺐ ﻫﺴﺖ اﻣﺎ ﺑﺮاﻡ ﺟﺎﻟﺒﻪ ﻧﻆﺮاﺕ ﺷﻤﺎﺫﻭ ﺑﺪﻭﻧﻢ.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-07-28 ساعت 05:30)rahaa.ahm نوشته:  سلام
من هیوستون بودم 6 ماه و الان سه ماهه که اومدم بوستون. از هر دو شهر قدری تجربه دارم.
اگه کسی سوالی داشت خوسحال میشم بتونم کمک کنم.
سلام رها جان
لطفا یه مقداری در مورد تجربه هات از هیوستون برامون بنویس واینکه چرا هیوستون رو ترک کردی ورفتی بوستون
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
یک فیلم حدوداً چهار دقیقه ای از زیبایی های شهر بوستون :

http://www.youtube.com/watch?v=7OjuHAcHpAo

پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، eybaba ، moony ، smigrup ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان