کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ماساچوست
ba salam va arze khaste nabashid khedmate shoma, omidvaram shado salamat bashid.
ye arzi dashtam ke age mishe etela'te jamei dar morede eyalate masachoset khosoosan shahre cambridge baram tahiye konid (hazine zendegi daneshjooi,farhang,emkanate refahi,amniat,...) chon daneshgahe MIT ro bara tahsil entekhab kardam va daram ba tamame vojoodam talash mikonam.

ba arezooye movafaghiat baraye shoma dar tamame marahel zendegi, DOOSTE KOOCHAKE SHOMA MEYSAM.
دوست گرامی
ضمن عرض خیر مقدم
عنوان تایپیک باید فارسی باشد و استفاده از حروف لاتین برای زبان فارسی (فینگیلیش)در این سایت ممنوع است
لطفا رعایت فرمائید(عنوان تایپیک ویرایش شد)
با سپاس hvm
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، زری وحدتی ، soli asali ، philter ، ojee ، msar ، copol
(2010-06-11 ساعت 11:08)meysam us نوشته:  ba salam va arze khaste nabashid khedmate shoma, omidvaram shado salamat bashid.
ye arzi dashtam ke age mishe etela'te jamei dar morede eyalate masachoset khosoosan shahre cambridge baram tahiye konid (hazine zendegi daneshjooi,farhang,emkanate refahi,amniat,...) chon daneshgahe MIT ro bara tahsil entekhab kardam va daram ba tamame vojoodam talash mikonam.

ba arezooye movafaghiat baraye shoma dar tamame marahel zendegi, DOOSTE KOOCHAKE SHOMA MEYSAM.

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما . امیدوارم شاد و سلامت باشید . یه عرضی داشتم که اگه میشه اطلاعات جمعی در مورد ماسا چست خصوصا شهر کمبریج برام تهیه کنید ( هزینه زندگی دانشجوئی ، فرهنگ ، امکانات رفاهی ، امنیت ، ... ) چون دانشگاه MIT رو برای تحصیل انتخاب کردم و دارم با تمام وجودم تلاش میکنم .
با آرزوی موفقیت برای شما در تمام مراحل زندگی . دوست کوچک شما میثم
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: safajoo ، HAZARA ، زری وحدتی ، soli asali ، philter ، ojee ، armin021 ، shadi79 ، مهاجر1365 ، msar ، copol
كسي از دوستان ساكن ماساچوست هست؟ من تا يكي دو ماه ديگه عازم هستم با همسرم و خوشحال ميشم كه بتونيم چندتا دوست خوب اونجا پيدا كنيم.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، HAZARA ، زری وحدتی ، soli asali ، philter ، ojee ، msar
(2012-11-07 ساعت 22:50)saljoogh نوشته:  كسي از دوستان ساكن ماساچوست هست؟ من تا يكي دو ماه ديگه عازم هستم با همسرم و خوشحال ميشم كه بتونيم چندتا دوست خوب اونجا پيدا كنيم.

کسی نبود یکم تبادل اطلاعات بکنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، soli asali ، philter ، msar
(2012-11-08 ساعت 11:04)saljoogh نوشته:  
(2012-11-07 ساعت 22:50)saljoogh نوشته:  كسي از دوستان ساكن ماساچوست هست؟ من تا يكي دو ماه ديگه عازم هستم با همسرم و خوشحال ميشم كه بتونيم چندتا دوست خوب اونجا پيدا كنيم.

کسی نبود یکم تبادل اطلاعات بکنیم؟

پیشنهاد میکنم لینکشو بذاری تو امضات که هر جا پست میذاری همه ببینند.
پاسخ
تشکر کنندگان: saljoogh ، HAZARA ، زری وحدتی ، soli asali ، philter ، msar ، golia ، ELNAZ21
سلام به دوستان ما توی 1 شهری به نام worcester در ماساچوست هستیم تقریبا 30 دقیقه با بوستون فاصله داریم.خلاصه گفتم ما هستیم اگه سوالی هست در خدمتیم و ما هم خوشحال میشیم دوست جدید پیدا کنیم.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
(2012-11-09 ساعت 15:14)alireza62 نوشته:  سلام به دوستان ما توی 1 شهری به نام worcester در ماساچوست هستیم تقریبا 30 دقیقه با بوستون فاصله داریم.خلاصه گفتم ما هستیم اگه سوالی هست در خدمتیم و ما هم خوشحال میشیم دوست جدید پیدا کنیم.

سلام.دوست عزیز میشه یکم درباره وضعیت کار و آب و هوا و امنیت در ماساچوست توضیح بدین؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، زری وحدتی ، abbas41 ، soli asali ، man.u65a ، philter ، msar ، ELNAZ21
(2012-11-09 ساعت 15:14)alireza62 نوشته:  سلام به دوستان ما توی 1 شهری به نام worcester در ماساچوست هستیم تقریبا 30 دقیقه با بوستون فاصله داریم.خلاصه گفتم ما هستیم اگه سوالی هست در خدمتیم و ما هم خوشحال میشیم دوست جدید پیدا کنیم.

سلام عليرضا جان،

خيلي خوشحالم كرديد با اين پيغامتون. ديگه كم كم داشتم نااميد مي شدم، آخه همه يا دارن ميرن كاليفورنيا يا تگزاس. ولي براي كار من خيلي بهتره كه بيام سمت ماساچوست، و خيلي خوشحال ميشم كه با شما بيشتر آشنا بشم.

ما اواخر دسامبر ميايم نيويورك و از اونجا با BoltBus يك روز بعدش ميايم به سمت ماساچوست. بعد از روزها تحقيق به اين نتيجه رسيدم كه اگه با اتوبوس بيايم هم راحت تره و هم خيلي ارزون تر.

ما تصميم داريم كه يك ماه توي يك هتل بمونيم تا بتونيم محله ها رو دقيقا بشناسيم و يك جاي مناسب براي زندگي اجاره كنيم. نتيجه دو سه ماه تحقيق خودم اينه كه تو همون Metro-West يه خونه پيدا كنيم چون از قرارمعلوم بهترين دسترسي رو به بوستون داره نسبت به قسمت هاي ديگه.

در رابطه با هتل كجا رو پيشنهاد مي كنيد براي اين مدت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، HAZARA ، soli asali ، philter ، msar ، ey1366
(2012-11-10 ساعت 00:40)satin نوشته:  

سلام.دوست عزیز میشه یکم درباره وضعیت کار و آب و هوا و امنیت در ماساچوست توضیح بدین؟ممنون

اطلاعات من اينه كه ماساچوست تابستونا تقريبا ٢٧-٢٦ درجه است و خوب ميشه گفت هواي گرم و خوبي داره، زمستونا هم اينطور كه ميگن ممكنه تا زير ١٧ درجه هم برسه كه خيلي سرد و با ريزش برف همراه. هواي مرطوبي داره. البته اينا اطلاعاتي بوده كه من از اينترنت دراوردم. مثلما دوستاني كه اونجا زندگي ميكنن بهتر مبتونن نظر بدن.

از نظر كار خيلي خوبه به نظر من، چون درصد بيكاري تو ماه سپتامبر ٦.٥٪ بوده. البته موقعيت كاري خيلي به شغل، سابقه و تحصيلات شما بستگي داره.

ازنظر امنيت، مسلما هر ايالتي شهرها و محله هاي مختلفي داره ولي كلا چون تقريبا اكثريت جمعيت ماساچوت رو افراد محصل و دانشجو تشكيل ميده درصد جنايتكار و خلافكار خيلي پايينه.
پاسخ
تشکر کنندگان: satin ، alireza62 ، HAZARA ، زری وحدتی ، abbas41 ، soli asali ، man.u65a ، philter ، armin021 ، ekhtera ، moony ، msar ، copol ، ELNAZ21
(2012-11-10 ساعت 09:07)frozen mind نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 01:32)saljoogh نوشته:  ..... ازنظر امنيت، مسلما هر ايالتي شهرها و محله هاي مختلفي داره ولي كلا چون تقريبا اكثريت جمعيت ماساچوت رو افراد محصل و دانشجو تشكيل ميده درصد جنايتكار و خلافكار خيلي پايينه.

یک آمریکایی قلچماق به من گفت که محله هایی در بوستون هست که ایشون حتی در روز روشن هم جرأت نمی کنه پاشو اونجا بذاره!
درسته.بهر حال فکر میکنم که هر جایی محله نا امن هم داشته باشه .ولی ما دنبال یه جاهایی هستیم که امن تر هستند
پاسخ
تشکر کنندگان: saljoogh ، alireza62 ، frozen mind ، HAZARA ، زری وحدتی ، soli asali ، man.u65a ، philter ، msar
ميتونيد از وبسايت http://www.neighborhoodscout.com درجهت دريافت اطلاعات كلي ازنظرجرم و جنايت در ايالتهاي مختلف استفاده كنيد. براي مثال شهر Shrewsbury كه در metro-west هست، امتياز ٧٤ رو از ١٠٠ داره كه فوق العاده رتبه خوبيه از نظر امنيت. شهرهاي بزرگتر معمولا بين امتيازاتي از قبيل ١١، ١٦ و ٢٠ دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، alireza62 ، satin ، HAZARA ، soli asali ، philter ، msar ، copol
سلام به دوستان عزیز شرمنده که دیر حواب میدم.
اینجا از نظر اب و هوا در کل سرده تابستونا 2 ماهی هوا خوبه 1 ماهی هم گرم وشرجی میشه و بهار کوتاهی داره و پاییز و زمستون هم که دیگه حرفشو نزن.پایین ترین درجه ای که من اینجا دیدم 15 درجه زیر صفر بود که تابستون پارسال بود.
از لحاظ کار وضیعت بد نیست من که تو رشتهی خودم هنوز کار پیدا نکردم و دیگه هم دنبالش نمیرم و تصمیم گرفتم لیسانسمو اینجا ادامه بدم بعد با مدرک اینجا کار بگیرم الانم 2 تا کار پارت تایم دارم با حقوق کارگری میگذرونیم.
از لحاط امنیت اینجا که ما هستیم worcester جاهای خیلی خطرناک هم داره جای خوب هم داره اما saljoogh درست میگه مثلا شهری مثل shrewsbury از لحاظ امنیت خیلی از اینجا بهتره و با ما 15 دقیقه فاصله داره واز shrewsbury تا boston هم 30 دقیقه.1 مثال براتون بزنم اگه خونه شما تو worcester باشه بیمه ماشینتون از shrewsbury گرونتره.ما 1 ماهی هست دنبال خونه هستیم اونورا اما فعلا گیر نیاوردیم به خاطر اینکه 1 سری کاغذ لازی داره و به ما میگن low incom .در حالی که اگه کرایه اون کمپلکسی که ما دیروز رفتیم 1000 دلار بود و درآمد ما حدود 3500 در ماه بازم بهمون ندادن خلاصه تو این 1 ماه کلی اعصاب مارو بهم ریختن این ایالت 1 سری قانونهای مضخرف داره که باید توش زندگی کنی تا بفهمی.
کرایه خونه تو بوستون هم خبلی گرونه.
توی شهری که ما هستیم 50 درصد جمعیت اسپانیش هستن که اصلا دوست ندارم راجع بهشون حرف بزنم که اگه بخوام بگه 100 صفحه باید بنویسم آدمهای .......... هستن اینم خلاصش.مثلا تو بوستون بیشتر آمریکایی و دانشجو هستن مثلا تو sherwsbury بیشتر هندی و یکم ایرانی هستن تو Natick هم همینطور.
این مطالب خیلی کلیه و تا زندگی نکنی و لمس نکنی نمیتونی درک کنی.خلاصه بازم شرمنده دیر جواب دادم بازم خوشحال میشم با بچه ها راجع به اینجا حرف بزنیم.
ساعت 6 صبحه و ساعت 6.30 باید برم سر کارم.ن.ما رفتیم فعلا.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
(2012-11-10 ساعت 15:44)alireza62 نوشته:  سلام به دوستان عزیز شرمنده که دیر حواب میدم.
اینجا از نظر اب و هوا در کل سرده تابستونا 2 ماهی هوا خوبه 1 ماهی هم گرم وشرجی میشه و بهار کوتاهی داره و پاییز و زمستون هم که دیگه حرفشو نزن.پایین ترین درجه ای که من اینجا دیدم 15 درجه زیر صفر بود که تابستون پارسال بود.
از لحاظ کار وضیعت بد نیست من که تو رشتهی خودم هنوز کار پیدا نکردم و دیگه هم دنبالش نمیرم و تصمیم گرفتم لیسانسمو اینجا ادامه بدم بعد با مدرک اینجا کار بگیرم الانم 2 تا کار پارت تایم دارم با حقوق کارگری میگذرونیم.
از لحاط امنیت اینجا که ما هستیم worcester جاهای خیلی خطرناک هم داره جای خوب هم داره اما saljoogh درست میگه مثلا شهری مثل shrewsbury از لحاظ امنیت خیلی از اینجا بهتره و با ما 15 دقیقه فاصله داره واز shrewsbury تا boston هم 30 دقیقه.1 مثال براتون بزنم اگه خونه شما تو worcester باشه بیمه ماشینتون از shrewsbury گرونتره.ما 1 ماهی هست دنبال خونه هستیم اونورا اما فعلا گیر نیاوردیم به خاطر اینکه 1 سری کاغذ لازی داره و به ما میگن low incom .در حالی که اگه کرایه اون کمپلکسی که ما دیروز رفتیم 1000 دلار بود و درآمد ما حدود 3500 در ماه بازم بهمون ندادن خلاصه تو این 1 ماه کلی اعصاب مارو بهم ریختن این ایالت 1 سری قانونهای مضخرف داره که باید توش زندگی کنی تا بفهمی.
کرایه خونه تو بوستون هم خبلی گرونه.
توی شهری که ما هستیم 50 درصد جمعیت اسپانیش هستن که اصلا دوست ندارم راجع بهشون حرف بزنم که اگه بخوام بگه 100 صفحه باید بنویسم آدمهای .......... هستن اینم خلاصش.مثلا تو بوستون بیشتر آمریکایی و دانشجو هستن مثلا تو sherwsbury بیشتر هندی و یکم ایرانی هستن تو Natick هم همینطور.
این مطالب خیلی کلیه و تا زندگی نکنی و لمس نکنی نمیتونی درک کنی.خلاصه بازم شرمنده دیر جواب دادم بازم خوشحال میشم با بچه ها راجع به اینجا حرف بزنیم.
ساعت 6 صبحه و ساعت 6.30 باید برم سر کارم.ن.ما رفتیم فعلا.
مرسی از اطلاعاتتون.جناب علیرضا برای افرادی که مهندسی الکترونیک و MBA خوندن شرایط کار چطوریه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، soli asali ، man.u65a ، philter ، msar ، r.bazargan ، ELNAZ21
به نظر من براي كار خوبه كه يك سر به آگهي هاي روزنامه Boston Globe بزنيد.

اينم آدرسش http://bostonglobe.com

البته لينك آگهي ها، شمارو به اين وبسايت ميبره http://www.boston.com/jobs/?p1=BGHeader_Jobs
پاسخ
تشکر کنندگان: satin ، HAZARA ، soli asali ، philter ، msar ، ELNAZ21
كسي در مورد گرفتن بيمه تجربه داره اونجا؟ هم درماني هم بيمه ماشين.

آيا قادر به دريافت MassHealth شده ايد؟ اگرنه و از بيمه خصوصي استفاده مي كنيد چقدر تقريبا هزينه بيمه درماني ميشه براي يك خانواده دو نفره و چه شركت بيمه اي رو معرفي مي كنيد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، soli asali ، philter ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان