کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا خریدن خانه در امریکا را توصیه میکنید؟
ممنون آرش جان بخاطر توضيحات کاملت
قبول دارم که خريد خونه ممکنه محدوديت هايی ايجاد کنه اما نهايتا تغيير کار رو -حداقل در اين منطقه- چه برای اون کسايی که خونه دارن و يا ندارن اجتناب ناپذير ديدم. يعنی دقيقا همه همکارها يه دوره اي رانندگيهای طولانی مدت و دوری از محل کار رو تجربه کردن و مجبور بودن برای حقوق بالاتر و يا ايجاد يک آينده شغلی بهتر برای خودشون کارشون رو عوض کنن
با اين وضعيت و نامشخص بودن محل کار و on will بودن کانترکت ها نهايتا آدم بايد يه جا ساکن بشه و بمونه ديگه, . چون اين اجاره دادنه واقعا زور داره و آدم هم مجبوره با همه چيه خونه بسازه و خرج کردن توش هيچ فايده اي نداره چون خونه خودت نيست. اگه بخوايم محل زندگی رو وابسطه به محل کار بدونيم سالی دو بار بايد اسباب کشی کنيمBig Grin

در ضمن همونطور که در پست قبلی گفتم ، بنظر من خيلی از فعاليت های بانکی و اقتصادی و کلا زندگی ما تا قبل از خريد خونه کاملا تحت تاثيير واجب شرايط بودن برای خريد خونه است
از کريديت سازی بگير تا جمع کردن پول برای دان پيمنت و ... . من بشخصه دوست دارم اين مرحله رو زود بگزرونم و خودم رو از اين داستانا بکشم بيرون يکم لذت زندگی رو ببريم. که البته گويا اينجور که معلومه حالا حالا ها بايد اجاره نشين بمونيم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، User ، afs ، kasrafo ، soheilbadami ، romance33 ، mhb161 ، peidaye penhan
(2013-07-31 ساعت 21:14)rs232 نوشته:  ... دو سال باید فرم برگشت مالیاتی .. امتیاز بالای هفتصد.. سه دوره آخرین فیش حقوقی...قسط بانک بیش از یک سوم حقوق دریافتی شما نباشد......اگر همه این کارها را انجام دهید ممکن است شش ماه طول بکشد تا وام شما تصویب شود
..... اگر قصد دارید مثلا در شش ماه آینده خانه بخرید می توانید کارهای بانکی آن را از الآن شروع کنید و برای یک مبلغی پیش تایید
شوید تا وقتی که یک خانه را پیدا می کنید به خاطر طولانی بودن پروسه بانکی از دستتان نپرد.

اگر آدم بخواهد کارش را عوض کند و به یک شهر دیگر برود داشتن خانه بسیار دست و پاگیر است و شما باید اینجا را اجاره بدهید و جای دیگری را اجاره کنید که این خودش یک داستان مفصلی است. من هم همیشه این نگرانی را داشتم و برای همین با اینکه در این شش سال هیچ اضافه حقوق به درد بخوری نگرفتم ولی صدایم در نیامد و همین جا ماندم.
آرش خان اینها مدارک همه جور کردنش مشکلی نیست ولی امروز با یکی از بروکرها مختصری مشورت کردم که صحبت هاش ناامید کننده بود. اینکه الان اینونتوری پایینه و طبیعتا قیمت ها بالاتر رفته نرخ سود رفته بالا، بانک ها خونه ها رو نمی فروشند و دادند اجاره، و مهمتر از همه بیمه وامی که بانک میده. طبق گفته ایشون اگر پیش پرداخت پایین بیست درصد باشه باید وامی که بانک میده رو بیمه کنیم! این بیمه برای وامی که من فکر می کردم می گیرم چیزی حدود دویست دلار در ماه on top of everything! این یکی نوبره.

مثلا اگر قسط وام میشه 1000 دلار در ماه ، مالیات و بیمه خونه هم دویست تا سیصد تا اونوقت باید به این 1200-1300 تا باید 200 تا بیمه وام رو اضافه کرد. که میرسه به 1500 دلار در ماه. هر چی وام بیشتر بیمه اش بیشتر!

خوب طبیعتا هر کاری مزایا و معایبی داره، خوبیش اینه که آدم مثلا! صاحبخانه است بدیش این که قدرت ریسکت تا مقدار زیادی میاد پایین و نمیشه ریسک کرد برای کارهای بزرگتر در ثانی آدم مجبوره دور و بر خونه کار پیدا کنه یا اینکه همونجا بمونه!
به قول روباه در شازده کوچولو Nothing is perfect!
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، afs ، kasrafo ، soheilbadami ، laili ، mrbonbon ، romance33 ، پدی ، rs232 ، SOLTANI11 ، storagemeter ، ffrfar ، mhb161 ، tartar ، battosai
(2013-07-31 ساعت 09:58)ehsan99 نوشته:  من فکر ميکنم زندگی در آمريکا بعد از خريد خانه وارد يه مرحله تازه اي ميشه.
......
يه سوال هم از دوستان داشتم. شنيدم بايد دو سال تکس داد و بعد ميشه با يه ريت مناسب وام گرفت.آيا اين مطلب درسته؟...آيا بعد از يکسال نميشه وام گرفت ?
البته ميدونم که فاکتورهای زيادی در اين مسئله دخيل هستن اما شنيدم کلا کمتر از دو سال نبايد بهش فکر کرد
همونطور که گفتین عوامل زیادی دخیل هست مثلا اگر از برنامه فدرال (یا بعضا استیت) که برای مورگج اولین منزل هست استفاده کنین 2 سال تکس ریترن کافی هست اما بغیر از اون معمولا 3 سال لازمه. مسئله مهم دیگه اینکه اگر حقوق بگیر هستید وقفه درامدی و تعویض شغل ممکن هست امتیاز منفی باشه. عامل دیگه مثل همه عوامل در امریکا بسته به ایالت خواهد داشت مثلا قوانین قرض دهنده و مورگج پرووایدر اصلی در کالیفرنیا حتما سخت تر هست چون نوسان ملک بسیار شدید و حبابی هست چون ملک ممکن هست ظرف چند سال 2 برابر یا درست بالعکس نصف بشه و این برای وام دهنده یک ریسک هست ولی بر عکس مثلا در ایالتهایی که ملک نوسان کمی داره و با شیب ملایم بالا و پایین میره بالطبع شرایط اخذ وام اسانتر و سریعتر هست و مثلا در تکزاس پرونده شما در ظرف 45 روز کامل هست و سند درامدی و 2 تا تکس ریترن و اسکور 650 کفایت خواهد کرد و اگر بالای 700 داشته باشید ممکن است نیم درصد کمتر بهره بپردازید البته موضوع ریت گاهی بیشتر از اینکه به اسکور بستگی داشته باشد به شرکت وام دهنده و پلن استیت شما هم مرتبط هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، el333 ، SOLTANI11 ، amir82 ، afs ، User ، rs232 ، sce ، mhb161
با درود به دوستان گرامی من هیچ کسی را در آمریکا ندارم و قصد مهاجرت دارم .شغل من آرایشگری هست و در ایران صاحب خانه هستم. آیا با 200000 دلار می توان خانه ای متوسط خرید و در مورد کار با اینکه به این بخش مربوط نیست لطفا دوستانان راهنمایی کنند کار آرایشگری در آمریکا چطور هست؟حتما باید مغازه خرید یا مثل ایران هم می توان جایی کار کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-19 ساعت 01:28)hosein_artist نوشته:  با درود به دوستان گرامی من هیچ کسی را در آمریکا ندارم و قصد مهاجرت دارم .شغل من آرایشگری هست و در ایران صاحب خانه هستم. آیا با 200000 دلار می توان خانه ای متوسط خرید و در مورد کار با اینکه به این بخش مربوط نیست لطفا دوستانان راهنمایی کنند کار آرایشگری در آمریکا چطور هست؟حتما باید مغازه خرید یا مثل ایران هم می توان جایی کار کرد؟

در کالیفرنیا پیدا کردن یک خانه با این مبلغ در یک جای امن و خوب کمی مشکل است مگر اینکه کاندو باشد ولی در برخی از ایالت های دیگر قیمت خانه ها پایین است و می توانید با این مبلغ یک خانه خوب بخرید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، battosai ، storagemeter ، Saeedv13 ، sce ، ParsTrader ، mhb161 ، yalda25 ، Essy
دوستان عزیز ،
برای هر شخصی که در آمریکا شغلی داشته باشد که از بابت آن حقوق چکی دریافت میکند و برایش کردیت میسازد ، خرید خانه امری دشوار نیست !!! اصلاً لب بترکانید ، کمپانیهای دلال خانه ، بر سرتان نازل میشوند !!! البته طبق قوانینشان و بسته به قیمت خانه ، باید حدود 20% از مبلغ معامله را نقدی بپردازید !! . این قاعده مستثنی ست . یعنی شاید با کمتر از این پیش پرداخت هم بتوان خرید کرد !! که طبیعتاً کمی هزینه های آتی شما بیشتر خواهد شد . اما ، به نظر من تا بدست آوردن شغل مناسب و درخور اعتماد ، خرید خانه امریست اشتباه !!! چرا که اگر در بازپرداخت دیون بانکی آن قدری تاخیر حادث شود ، بانک بی مروت به طرفته العینی کل اسباب و اثاثیه تان را از خانه بیرون ریخته و خانه را هم به باد فنا میدهد !!! . چرا ؟ چون به بازگشت سرمایه از دست رفته خود فکر میکند و برایش هم مهم نیست که به چه قیمتی و چگونه دوباره آن را میفروشد . اینست که آن را به سرعت به آکشن های مربوطه معرفی میکند تا کلکش را بکنند و آنوقت است که ضرب المثل معروف علی میماند و حوزش به وقوع پیوسته و شما میمانید و پول از دست رفته تان و بدهی سنگینی از بابت اصل و بهره مدت سکونتتان .
موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، 2013selectee ، romance33 ، mhb161 ، mahbube ، Monica ، valencia ، tartar
(2013-10-21 ساعت 22:02)rs232 نوشته:  
(2013-10-19 ساعت 01:28)hosein_artist نوشته:  با درود به دوستان گرامی من هیچ کسی را در آمریکا ندارم و قصد مهاجرت دارم .شغل من آرایشگری هست و در ایران صاحب خانه هستم. آیا با 200000 دلار می توان خانه ای متوسط خرید و در مورد کار با اینکه به این بخش مربوط نیست لطفا دوستانان راهنمایی کنند کار آرایشگری در آمریکا چطور هست؟حتما باید مغازه خرید یا مثل ایران هم می توان جایی کار کرد؟

در کالیفرنیا پیدا کردن یک خانه با این مبلغ در یک جای امن و خوب کمی مشکل است مگر اینکه کاندو باشد ولی در برخی از ایالت های دیگر قیمت خانه ها پایین است و می توانید با این مبلغ یک خانه خوب بخرید.

اینجا در هیوستون و در منطقه گراند میشن،خونه های 3 خوابه رو میشه به راحتی با 200 تا خرید.منطقه ای خوب و آرام با کامیونیتی های شیک.در مورد نقاط دیگه شهر هیوستون هم می تونم بگم با این قیمت می تونین خونه های خوبی پیدا کنین.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، 2013selectee ، romance33 ، amir82 ، mhb161 ، shadi79 ، zohreh36 ، Reza20002 ، eybaba ، Arshia2000
سلام . همین الان که من این پست رو مینیویسم . اوضاع مسکن چه طوری هست قیمت ها پایین نیومده ؟ مرسی از همه شما خوبان .
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، romance33
(2013-10-22 ساعت 15:38)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام . همین الان که من این پست رو مینیویسم . اوضاع مسکن چه طوری هست قیمت ها پایین نیومده ؟ مرسی از همه شما خوبان .

سلام.
نه پایین نیومده هیچی‌ بالاتر هم رفته. درصد اینترست و سود وام بانک هم نسبت به سال گذشته حدود نیم درصد افزایش پیدا کرده. کلا بازار مسکن داره رو به بهبود میره.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، battosai ، amir82 ، mhb161 ، mahbube
یه خبر تازه برای کسایی که می خواهند با وام بانکی در امریکا خونه بخرند و سرمایه زیادی برای پیش پرداخت ندارند. البته درکل خبر و تغییر مهمی هست:

Banks offering mortgages with only 5% down payments
http://money.cnn.com/2013/11/05/real_est...?hpt=hp_t2
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، soheilbadami ، mahbube ، amir82 ، mrhj50
میبخشید دوسان من یه سوال داشتم
در کل ایالات متحده با خرید خانه از زمین اون خونه هم سهم میبریم ؟ یا مثل دوبی فقط خود واحد هوایی ؟
هر ایالت قانون خودشو داره یا کلیه ؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
مالیات خرید و اجاره خونه به چه صورت هست /
مثلا به اندازه . قیمت و یا....بستگی داره کدوم بیشتر برای تازه وارد ها خوبه ارزونتره تموم میشه تا خودشون راه و چاه دستشون بیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، battosai
(2013-11-06 ساعت 02:32)bigjust نوشته:  میبخشید دوسان من یه سوال داشتم
در کل ایالات متحده با خرید خانه از زمین اون خونه هم سهم میبریم ؟ یا مثل دوبی فقط خود واحد هوایی ؟
ممنونم

اطلاعی ندارید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-18 ساعت 20:56)bigjust نوشته:  
(2013-11-06 ساعت 02:32)bigjust نوشته:  میبخشید دوسان من یه سوال داشتم
ممنونم

اطلاعی ندارید ؟

عرض شود که هر ایالت قوانین خاص خودشو داره ولی کلاً قوانین در این مورد خیلی‌ به هم نزدیکن و معمولاً فقط تو جزییات فرق می‌‌کنن.

تو اکثر ایالت ها غیر از چهار یا پنج تا جریان این‌جوریه:
1. وقتی‌ شما خونه می‌‌خرید (آسمان خراش و برج نه‌، خونه معمولی‌) معمولأ از نظر هوایی بین حدود ۲۵ تا ۱۵۲ متر (هشتاد تا پونصد فیت) مال شماست و بالاتر از اون اتوبان عمومی‌ محسوب می‌شه (برای هواپیما، گلایدر، درون...)
2. اکثر خونه‌ها با یه حقی‌ فروخته میشن به اسم mineral rights (مگه اینکه تو سند و کاغذهای اول کار غیر از این نوشته شده باشه) این یعنی‌ اینکه تمام مواد معدنی توی زمین و در نتیجه خود زمین مالکیتش برای صاحب خونه است.

سوال دیگه‌ای هم داشتید در خدمتم.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، battosai ، bigjust ، mrhj50 ، Reza20002 ، qeshmi ، Rira_1982
فکر کنم تفاوت بین خرید خوه و اپارتمان مد نظر ایشون بود ؟ درباره اپارتمان از یک مجتمع چطور هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان