کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
روش های پیدا کردن کار در آمریکا
دیروز معلم کلاس زبان ما به ما میگفت وقتی تو اروپا تحصیل رایکان هست شما چرا میاید آمریکا؟؟ یک خانم ایرانی گفت پسر من چهار تا لیسانس از سوید یا سویس فکر کنم گرفته ودر طی این 17 سال تمام هزینه ها تحصیل و مکان زندگی و خورد و خوراک مجانی بوده و دوباره رفته دانشگاه ثبت نام کنه این دفعه دانشگاه قبول نکرده و گفته شما چهار تا لیسانس داری برو یک کار مرتبط با یکی از لیسانس ها پیدا کن و حالا مجبور شده بره دنبال کار .
من اینو نمیدونستم ولی خوش بحال کسانیکه از این موقعیت ها استفاده میکنند . اگر اینطوری هست چطوری این افرا د پذیرش دانشگاهها را میگیرند ؟؟
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، pari pariaaa ، aristotel ، shahzadeh
(2014-12-18 ساعت 08:15)شهلا 1346 نوشته:  دیروز معلم کلاس زبان ما به ما میگفت وقتی تو اروپا تحصیل رایکان هست شما چرا میاید آمریکا؟؟ یک خانم ایرانی گفت پسر من چهار تا لیسانس از سوید یا سویس فکر کنم گرفته ودر طی این 17 سال تمام هزینه ها تحصیل و مکان زندگی و خورد و خوراک مجانی بوده و دوباره رفته دانشگاه ثبت نام کنه این دفعه دانشگاه قبول نکرده و گفته شما چهار تا لیسانس داری برو یک کار مرتبط با یکی از لیسانس ها پیدا کن و حالا مجبور شده بره دنبال کار .
من اینو نمیدونستم ولی خوش بحال کسانیکه از این موقعیت ها استفاده میکنند . اگر اینطوری هست چطوری این افرا د پذیرش دانشگاهها را میگیرند ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-18 ساعت 08:15)شهلا 1346 نوشته:  دیروز معلم کلاس زبان ما به ما میگفت وقتی تو اروپا تحصیل رایکان هست شما چرا میاید آمریکا؟؟ یک خانم ایرانی گفت پسر من چهار تا لیسانس از سوید یا سویس فکر کنم گرفته ودر طی این 17 سال تمام هزینه ها تحصیل و مکان زندگی و خورد و خوراک مجانی بوده و دوباره رفته دانشگاه ثبت نام کنه این دفعه دانشگاه قبول نکرده و گفته شما چهار تا لیسانس داری برو یک کار مرتبط با یکی از لیسانس ها پیدا کن و حالا مجبور شده بره دنبال کار .

دوست من سیتیزن سوئد هست و میگه دانشگاه رایگانه و یک کمک پول تو جیبی هم میدن که وام بلاعوضه ولی به هیچ وجه نمیتونه کفاف مخارج زندگی حتی از نوع دانشجویی رو بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، mohsenmb ، ParsTrader ، pari pariaaa
سلام دوستان من قبلا شرايطمو اينجا گفتم كه دانشجو بودم وبه دلايل مالى از دانشگاه بيرون اومدم ومتاسفانه همسرمم همين كارو ميخواد انجام بده، ويزاى ما دانشجويى هست كه يك سال ازش باقى مونده ميخوايم بريم نيويورك واونجا تو يه كالج ارزون تر درس بخونيم،من به همسرم پيشنهاد دادم كه اونجا با يه خونواده امريكايى يا غيره، زندگى كنيم ، از اين پيرمرد ، پير زنا كه اجاره كم ميگيرن در عوض بايد براشون كار كرد،
حالا سوال من اينه كه اين كار هزينه هامونو كم ميكنه؟ وكجا بايد سرچ كنم براى پيدا كردن همچين خانواده هايى؟
خيلى نا اميد شدم خيلى بده بعده يه سال پول خرج كردن آدم دست خالى برگرده ايران[emoji17]
خيلى ممنون ميشم اگه جواب بديد.
ببخشيد نميدونستم كه سوالمو كجا بايد بپرسم. برا همين اينجا پرسيدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، apoornaki ، jojo_hami ، pari pariaaa ، r.bazargan ، admiral.arash
سلام سازمان DHS

/department of human services
اینجا برید و بگید میخواهید care giver بشید و به کلاس احتیاج دارید . کلاس یکروزه هست و به شما یک شماره میدن که شماره کارشماست و یک سایت را بشما معرفی میکنن و شما با شماره ای که دارید وارد سایت میشید و افرادی که نیاز به کمک دارند را میبینید اگر با اونا زندگی کنید live in محسوب میشد و یک اتاق رایکان بهتون میدن تا با اونا زندگی و ازشون نگهدارکنید . و ساعتی سیزده دلار حقوق میگیرید . اگر خودتو کسی را سراغ داشته باشید خیلی زود اینکار را بهتون میدن و اگر نه با تو سایت پیداشون کنید و باهشون قرار ملافات بزارید .
اگر live in باشید نه اجاره دارید نه اب و برق و تلفن و اینترنت ماهی 2300 هم حداقل پایه حقوقی هست که اگر زن و شوهر را بپذیرند شما در هفته سی ساعت را به همسرتون بدید و یا از اول ساعتها را نصف کنید تا بتونید هر کدام نصف روز برای درس یا شعل دوم بیرون از خونه برید . مثلا برای دو هفته شما 172 ساعت کار میکنید که سی ساعت را اگر بدید به همسرتون شما 142 ساعت و همسرتون 30 ساعت در دو هفته کار کردید ولی اینجوری حقوق تون 120 دلار بیشتر میشه فکر کنم بخاطر اینکه نفر دوم که سی ساعت هست کمتر مالیات پرداخت میکنه یا چون حقوق نفر اول پایین میاد مالیاتش کمتر میشه .
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، apoornaki ، kasrafo ، behjat ، jojo_hami ، shadi79 ، kage.omid ، pari pariaaa ، Lemony ، aristotel
(2014-12-19 ساعت 03:04)شهلا 1346 نوشته:  سلام سازمان DHS

/department of human services
اینجا برید و بگید میخواهید care giver بشید و به کلاس احتیاج دارید . کلاس یکروزه هست و به شما یک شماره میدن که شماره کارشماست و یک سایت را بشما معرفی میکنن و شما با شماره ای که دارید وارد سایت میشید و افرادی که نیاز به کمک دارند را میبینید اگر با اونا زندگی کنید live in محسوب میشد و یک اتاق رایکان بهتون میدن تا با اونا زندگی و ازشون نگهدارکنید . و ساعتی سیزده دلار حقوق میگیرید . اگر خودتو کسی را سراغ داشته باشید خیلی زود اینکار را بهتون میدن و اگر نه با تو سایت پیداشون کنید و باهشون قرار ملافات بزارید .
اگر live in باشید نه اجاره دارید نه اب و برق و تلفن و اینترنت ماهی 2300 هم حداقل پایه حقوقی هست که اگر زن و شوهر را بپذیرند شما در هفته سی ساعت را به همسرتون بدید و یا از اول ساعتها را نصف کنید تا بتونید هر کدام نصف روز برای درس یا شعل دوم بیرون از خونه برید . مثلا برای دو هفته شما 172 ساعت کار میکنید که سی ساعت را اگر بدید به همسرتون شما 142 ساعت و همسرتون 30 ساعت در دو هفته کار کردید ولی اینجوری حقوق تون 120 دلار بیشتر میشه فکر کنم بخاطر اینکه نفر دوم که سی ساعت هست کمتر مالیات پرداخت میکنه یا چون حقوق نفر اول پایین میاد مالیاتش کمتر میشه .

خيلى خيلى ممنونم خانم شهلاى عزيز، نميدونيد چقد از نگرانيم كم كرديد

فقط يه سؤال اين كلاس يه روزه كه گفتيد، كجا بايد برم براش؟
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan
dhs
department of human servies
تو ایالت خودتون سرج کنید زنگ بزنید ببینید چه روزی کلاس هست برای home care giver و اگرپرسیدند خودتون کسی را دارید بگید اره باید سریع بیام کلاس
چون یکی از دستام که رفته بود گفته بود نه کسی را خودم سراغ ندارم گفته بودند کلاس شلوغه فقط کسانیکه کار را پیدا کردند بیان سر کلاس . هفته بعد دوست دیگه ام رفته بود گفته کسی از اشنایان هست اجازه داده بودند همونروز بشینه سرکلاس
ولی اگر سوشیال سکوریتی نداشته باشید اینجا نمیتونید برید چون این کار دولتی هست . میتونید تو سایت کریت لیست برای خودتون اگهی بزارید . و یا برید کلیسا و به چندین نفر از سالمندان تلفنتون را بدید و یا با مسول کلیسا در میان بزارید که میتونید از سالمندان نگهداری کنید .
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، behjat ، jojo_hami ، fariba_a ، pari pariaaa ، aristotel
خيلى ممنون ولى كارت سوشيال ندارم من[emoji17]
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان میشه لطفا به من جواب بدین قبلا هم توی یه تاپیک دیگه پرسیدم کسی جواب نداد ولی برای من خیلی مهمه! من اگر با یه بچه ی نوزاد بخوام کار کنم آیا مهد کودک دولتی برای بچه های زیر ۲سال هست؟اگر نیست کسی میدونه مهد خصوصی چقدر میشه؟ممنون میشم جوابمو بدین.
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami
سلام دوستان
من اینجا کارشناسی ارشد حقوق رو گرفتم که میدونم اونجا بدردم نمیخوره. از طرفی توی کامپیوتر و مخصوصا محصولات اپل به اندازه کافی تخصص دارم ولی همه اینا رو تجربی یاد گرفتم و هیچ مدرکی هم ندارم. به نظرتون چکار کنم که بتونم اونجا زود کار پیدا کنم و زیاد از جیب خرج نکنم. آیا بدون مدرک و صرفا از طریق تست گرفتن میتونم کار پیدا کنم؟! یا اگه مدرک میخواد چه راهی رو پیشنهاد میدید؟
ممنونم Smile
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من نمیدونم چون اطرافیان من که بچه دارند سر کار نمیرن و یا اینکه شیفت مخالف کار میکنند مثلا شوهر شب تا صبح کار میکنه و خانم صبح تا عصر
فکر کنم بخاطر فوت استمپی که بابت بچه میگیرن یا اینکه نگهداری بچه برابر با در آمدشون هست کار نمیکنن . فقط اطراف خونه دیدم بعضی ها به پنچره و اطراف خونه اسباب بازی وصل میکنن و این علامت اینه که تو خونه بچه نگه میدارن . اغلب اسپانیش هستند و ساعتی 5 دلار میگیرن . فکر کنم مهد کودک دولتی نباشه . شنیدم بعضی از مهد های خصوص ماهی 1200 دلار میگیرند . گاهی تو سایت کریت لیست بعضی ها اگهی میزنن بجه نگه میدارند . بعضی از مجتمع های آپارتمانی که بیش از 50 واحد مسکونی دارند می بینید حداقل دو تا خونه هست که بچه ها را نگه میدارن .
اگر دیگران که بچه دارند پیام بزارن نتیجه بهتری میگیرید . من در این حد اطلاعات دارم .
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: mpas89 ، pari pariaaa ، aristotel
(2014-12-19 ساعت 21:27)a10a نوشته:  سلام دوستان میشه لطفا به من جواب بدین قبلا هم توی یه تاپیک دیگه پرسیدم کسی جواب نداد ولی برای من خیلی مهمه! من اگر با یه بچه ی نوزاد بخوام کار کنم آیا مهد کودک دولتی برای بچه های زیر ۲سال هست؟اگر نیست کسی میدونه مهد خصوصی چقدر میشه؟ممنون میشم جوابمو بدین.

یکی از دوستانم بچش ۴سالش بود (4سال پیش) هفته ای 175 دلار مهد کودک خصوصی گذاشته بود که نوزاد و بچه های زیر ۲سال هم بودند.بیشترمردم اینجا پرستار میگیرند تو خونه از بچه نگهداری کنه.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
(2014-12-19 ساعت 11:25)شهلا 1346 نوشته:  dhs
department of human servies
تو ایالت خودتون سرج کنید زنگ بزنید ببینید چه روزی کلاس هست برای home care giver و اگرپرسیدند خودتون کسی را دارید بگید اره باید سریع بیام کلاس
چون یکی از دستام که رفته بود گفته بود نه کسی را خودم سراغ ندارم گفته بودند کلاس شلوغه فقط کسانیکه کار را پیدا کردند بیان سر کلاس . هفته بعد دوست دیگه ام رفته بود گفته کسی از اشنایان هست اجازه داده بودند همونروز بشینه سرکلاس
ولی اگر سوشیال سکوریتی نداشته باشید اینجا نمیتونید برید چون این کار دولتی هست . میتونید تو سایت کریت لیست برای خودتون اگهی بزارید . و یا برید کلیسا و به چندین نفر از سالمندان تلفنتون را بدید و یا با مسول کلیسا در میان بزارید که میتونید از سالمندان نگهداری کنید .
سلام شهلای عزیز
سوال من اینه که home care giver این حقوق را از چه کسی دریافت میکنه؟ از پیرمرد پیرزنها یا از دولت ؟ و این بندگان خدا (سالمندان) دارای چه شرایط جسمی هستند؟ معمولا چند سال به بالا هستند؟ آیا تاحدودی توانایی انجام کارهای خودشونو دارند؟ اگر در این موارد بیشتر توضیح بدید خیلی ممنون میشم، چون قبلا جایی راجع بهش نشنیده بودم. ممنون دوست خوبم
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami
دوسانم برای یک هنرمند مثل یک فیلمنامه نویس و در کل کار سینما کدام شهر مناسبتره بجز از لس انجلس؟
لطفا جواب بدهید!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-20 ساعت 03:51)vahid1432 نوشته:  سلام دوستان
من اینجا کارشناسی ارشد حقوق رو گرفتم که میدونم اونجا بدردم نمیخوره. از طرفی توی کامپیوتر و مخصوصا محصولات اپل به اندازه کافی تخصص دارم ولی همه اینا رو تجربی یاد گرفتم و هیچ مدرکی هم ندارم. به نظرتون چکار کنم که بتونم اونجا زود کار پیدا کنم و زیاد از جیب خرج نکنم. آیا بدون مدرک و صرفا از طریق تست گرفتن میتونم کار پیدا کنم؟! یا اگه مدرک میخواد چه راهی رو پیشنهاد میدید؟
ممنونم Smile

هیچکدوم از دوستان نیستند؟!
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان