کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
روش های پیدا کردن کار در آمریکا
(2014-06-01 ساعت 09:37)tina86 نوشته:  سلام .... ممنونم از این همه راهنمایی
من اکثرا خواننده خاموشم
یه سوالی دارم ...برای خانوما چه شغلایی بیشتر هست .... اینجا همش حرف از کارهای مردونست
من تو یه تاپیک دیگه هم گفتم خودم تو ایران مدیر مالی هستم .. و از شغلم و درآمدم خیلی راضی ام
اما برای داشتن کار حسابداری تو آمریکا خیلی استرس دارم .... تصمیمم اینه که اگه بخوام به طور جدی کار مالی انجام بدم حتما باید تخصص اونجا رو داشته باشم
اما چون نمیتونم بیکار باشم ... میخوام بدونم چه کارهایی هست برای خانوما که راحت پیدا بشه

عزیزم اینجا اجازه ندارن به خاطر جنسیت و یا سن و یا نژاد به کسی کاری رو ندن. چون در اینصورت شما میتونید ازشون شکایت کنید.
اما همونجور که قبلا هم گفتم کار مالی در اینحا خیلی توش پول هست.
حتی اگر دیروز صفحه اول یاهو رو دیده باشید 6 شغل که در امریکا رتبه های بالای درامد رو داره، 2 تاش مربوط به کارهای مالی میشد.
اگر هم تصمیمت رو گرفتی که کار مالی دیگه انجام ندی ، میتونی دوره پرستاری یا دوره های پزشکی دیگه بگذرونی و اونها هم حیلی طرفدار داره و درامد بسیار خوب
البته اگه دل و دماغ دیدن خون رو داری چون من نمیتونم.
موفق باشید.
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، سلام مهاجر ، nedali ، babak12 ، m_yek
میدونی کلا درسته تو ایران از کارم خیلی راضی ام اما دیگه کشش از صفر شروع کردن و درس رو ندارم ...دوست دارم کاری رو شروع کنم که برای خودم باشه البته اگه بشه ... در غیر اینصورت مجبورم دوباره از صفر شروع کنم و مدرک مالی رو بگیرم ...
راهی هست که بشه چندماه دوره تخصصی مالی رو تو امریکا گذروند .... منظورم اینه که نخوام برم کالج؟
کارهی هنری رو هم خیلی دوست دارم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: nedali ، زری وحدتی
(2014-06-01 ساعت 12:12)tina86 نوشته:  میدونی کلا درسته تو ایران از کارم خیلی راضی ام اما دیگه کشش از صفر شروع کردن و درس رو ندارم ...دوست دارم کاری رو شروع کنم که برای خودم باشه البته اگه بشه ... در غیر اینصورت مجبورم دوباره از صفر شروع کنم و مدرک مالی رو بگیرم ...
راهی هست که بشه چندماه دوره تخصصی مالی رو تو آمریکا گذروند .... منظورم اینه که نخوام برم کالج؟

در کالجها دوره های سرتیفیکیت هست که از چندین ماه تا نزدیک به یک سال ممکنه طول بکشه. من توصیه ام اینه که از اول شروع نکنید چون با داشتن مدرک فوق لیسانس از ایران اصلا ارزش نداره.
بلکه از همین الان شروع کنید به ارزشیابی مدرکتون. در این مورد در مهاجرسرا بحث شده که چطور و از کجا انجام بدین.
بعد از اینکه مدرکتون ارزشیابی شد، میرین در یک کالج یکی دو تا از این سرتیفیکیت ها رو میگرید و وارد بازار کار میشید.
ممکنه به راحتی استخدام با مدرک کامل اینجا نباشه ولی ارزشش رو داره که از کلی بدبختی تحصیل از صفر راحت بشید.
در ضمن بعد از ارزشیابی و گرفتن سرتیفیکیت اینجا باید سعی کنید که در امتحانات مربوطه انجمن حسابداری هر ایالت هم قبول بشید.
پاسخ
(2014-06-01 ساعت 18:33)yami نوشته:  
(2014-06-01 ساعت 12:12)tina86 نوشته:  میدونی کلا درسته تو ایران از کارم خیلی راضی ام اما دیگه کشش از صفر شروع کردن و درس رو ندارم ...دوست دارم کاری رو شروع کنم که برای خودم باشه البته اگه بشه ... در غیر اینصورت مجبورم دوباره از صفر شروع کنم و مدرک مالی رو بگیرم ...
راهی هست که بشه چندماه دوره تخصصی مالی رو تو آمریکا گذروند .... منظورم اینه که نخوام برم کالج؟

در کالجها دوره های سرتیفیکیت هست که از چندین ماه تا نزدیک به یک سال ممکنه طول بکشه. من توصیه ام اینه که از اول شروع نکنید چون با داشتن مدرک فوق لیسانس از ایران اصلا ارزش نداره.
بلکه از همین الان شروع کنید به ارزشیابی مدرکتون. در این مورد در مهاجرسرا بحث شده که چطور و از کجا انجام بدین.
بعد از اینکه مدرکتون ارزشیابی شد، میرین در یک کالج یکی دو تا از این سرتیفیکیت ها رو میگرید و وارد بازار کار میشید.
ممکنه به راحتی استخدام با مدرک کامل اینجا نباشه ولی ارزشش رو داره که از کلی بدبختی تحصیل از صفر راحت بشید.
در ضمن بعد از ارزشیابی و گرفتن سرتیفیکیت اینجا باید سعی کنید که در امتحانات مربوطه انجمن حسابداری هر ایالت هم قبول بشید.

یامی عزیز ممنون از اطلاعاتت. میشه یه توضیحی راجب این سرتیفیکیت که میگید به من بدید. چون منم مثل این دوستمون حوصله از صفر شروع کردن ندارم برای دانشگاه و درس. مثلا اینکه چه سرتیفیکیتی بگیریم خوبه؟ هزینه اش چقدره؟ اصلا چه جوری باید اقدام کرد؟
مثل همیشه ممنون
2014AS3xxمجرد،فوق لیسانس.مصاحبه:23نوامبر آنکارا،آپدیت:12بار،فرم10سوالی،CV،ویزا:9مارس
مدارک موردنیاز جهت ارسال به سفارت آنکارا
ســــــــــــــفرنامه
]هر سوالى داشتيد پيام خصوصى بدىد در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، tina86 ، قصه گو ، nedali ، babak12
(2014-06-02 ساعت 01:44)basi2014 نوشته:  
(2014-06-01 ساعت 18:33)yami نوشته:  

یامی عزیز ممنون از اطلاعاتت. میشه یه توضیحی راجب این سرتیفیکیت که میگید به من بدید. چون منم مثل این دوستمون حوصله از صفر شروع کردن ندارم برای دانشگاه و درس. مثلا اینکه چه سرتیفیکیتی بگیریم خوبه؟ هزینه اش چقدره؟ اصلا چه جوری باید اقدام کرد؟
مثل همیشه ممنون

شما به نظر من اولین کاری که باید بکنید تماس با بورد حسابداری ایالت مورد نظر هست. برای این کار نام ایالت رو بهمراه این عبارت Board of Accountancy گوگل کنید تا سایتشون رو پیدا کنید.
بعد با آنها تماس بگیرید و از اونها در مورد بهترین موسسه ارزشیابی مدرک تحصیلی ایرانیتون و بعد از اون شرایط عضویت و شرکت در امتحان و دوره های آموزشی مورد تایید آنها چه در خود موسسه چه در کالجهای مورد تاییدشون بپرسید.
این بورد حسابداری محل ورود شما به دنیای مشاغل مرتبط با حسابداری در آمریکا هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، tina86 ، moqadam ، زری وحدتی
سلام به همه ی دوستان عزیز ،این اولین پست من در این سایت هست ...من و همسرم به شدت تصمیم به مهاجرت گرفتیم ولی هنوز نمی دونیم از کجا و از چه طریقی باید شروع کنیم ..همسرم کارش گرافیک و بیشتر از 10 سال سابقه ی کار داره و رزومه ی کاری نسبتا خوبی هم داره خودمم هم مدیریت بازرگانی خودم ..اگر ممکنه کمی مارو راهنمایی کنید که از کجا شروع کنیم .
مرسی ..
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام دوست گرامی
بهترین گزینه برای شما گرفتن مدرک cpa از ایالت مورد نظرتون هست.
4 تا امتحان هست که هر سه ماه یکبار گرفته می شه یعنی اگه خوب بخونید و وقت بگذارید در مدت یکسال تموم میشه. بعد از اون باید به مدت یکسال زیر نظر یک نفر که مدرک cpa رو داره کار کنید تا مدرک رو بگیرید.
موفق باشید
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، pari pariaaa ، زری وحدتی
کارهایی مثل تابلو ساقه گندم، گلدان تزئینی، پایه رومی، ملیله کاری، فرش بافی و امثال آن در امریکا بازار داره ؟ چطوری میشه تو بازارش وارد شد؟ همچنین کارهایی مثل چدن کاری و کنف کوبی، لوله کشی آب سرد و گرم و شوفاژ، برق کشی ساختمان و امثال آن چطور؟
PD: Oct, 27, 2014
Documents arrived on Feb, 2nd, 2016 to NVC
Wait for NVC complete letter
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: setin ، shahzadeh
سلام و درود به دوستان.لطفا کسایی که در هیوستون بودن وهستن به من بگن که آیا کاری با درآمد بالا برای من که لیسانس معماری هستم و نرم افزارهای تخصصی را کامل بلدم و در ایران بنگاه املاک کار کردم گیر میاد؟ زبانم هم متوسطه.ورودم به آمریکا فوریه 2015 است.
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان در ایالت میشیگان کسی کار در مورد لودر و بلدوزر تعمیرات و فروش منظورم هست
سراغ نداره ؟
کیس:1800

نامه دوم 21 اکتبر
سفارت ابوظبی
4 دسامبر مصاحبه
اپدیت:20 اپریل 29 می

کلیر :1 ژوئن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من برنده لاتاری 2015هستم اگه کسی درموردنرم افزارموبایل سررشته داشته باشه اونجا میتونه کارپیدا کنه .کارهای هنری چطورمن فوق دیپلم نقاشی+طراحی فرش دارم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-13 ساعت 04:23)setin نوشته:  سلام به همه دوستان
من برنده لاتاری 2015هستم اگه کسی درموردنرم افزارموبایل سررشته داشته باشه اونجا میتونه کارپیدا کنه .کارهای هنری چطورمن فوق دیپلم نقاشی+طراحی فرش دارم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-13 ساعت 04:23)setin نوشته:  سلام به همه دوستان
اولین و مهم ترین مسئله زبان هست زبانت باید خوب خوب باشه تا بتونی یه جای خوب کار گیر بیاری در مرحله دو باید مدرک مورد قبول داشته باشی .
نقاشی و طراحی کلا توی هیچ کجای دنیا براش کار نیست الان توی امریکا کامپیوتر و برق حرف اول رو میزنه .
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami
دوست عزیز میشه بگید چه شاخه ای از کامپیوتر نرم افزار یا سخت افزار ؟ اگر نرم افزار هست چه نرم افزارهایی باید یاد گرفت ؟
در مورد رشته برق چه چیزهایی را باید یاد گرفت و پر کاربرد هست ( مهندسی برق شاخه مخابرات ) ؟
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.من دندون میخونم میخونم و دوست داشتم که بورسیه بگیرم ولی همون طور که میدونید پزشکی بورسیه نداره.
خیلی دوس دارم بعد درسم برا اقامت اقدام کنم. شنیدم برا دندون باید دو سال درس بخونی که بعدش اجازه کار بدن درسته؟
ممنون میشم کمک کنید.
چجوری باید اقدام کنم و چه مواردی رو مهم میدونید هنگام وقت گرفتن سفارت و.....
اگه گرین کارت برنده نشم اون وقت شرایطم چجوریه؟
زبان از یه اموزشگاه تهران تافل دارم {خودم میدونم که اون به درد نمیخوره}پس مشکلی برا زبانم نخاهم داش
اگه رفتنی حدود هشت هزار تا بیارم سه میشه تو لس انجلس دوام اورد.{با توقهات در حد پولم}
ممنون کمک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان