کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-01-09 ساعت 03:46)ali039 نوشته:  بالاخره بعد از مدتها تاخیر کار اپلای رو انجام دادم اونم بصورت آنلاین که بنظرم خیلی ساده و خوب اومد.

دوست گرامی ایا در هنگام پر کردن فرم N400 بصورت آنلاین می توان موارد را ذخیره و دوباره مثلا روز بعد ادامه داد.
بله میشه اینکار رو کرد و لزومی به یه سره پر کردنش نیست.
توضیحات اضافی اینکه، از وقتی که شما شروع به پر کردن فرم میکنید تا زمان اپلای نباید بیشتر از 30 روز طول بکشه، بنابراین شما حداکثر 30 روز مهلت دارین که این فرم رو پر کنید و هر نفر اکانت خودش رو داره.
بطور مثال ما که یه خانواده سه نفری هستیم سه اکانت مختلف داریم و هر کس اکانت خودش رو چک میکنه.
بمراتب ساده تر از فرم کاغذی هست
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، afshin-b ، ramin_red
دوباره بروز میکنم که در جریان پروسه آنلاین باشین و یه حد و حدودی دستتون بیاد (هر چند زیاد قابل اتکا نیست و ممکنه به عوامل دیگه ای هم بستگی داشته باشه)

روز 6 ژانویه یه ایمیل گرفتم که وضعیت تغییر کرده و بعد از مراجعه به اکانت دیدم که قرار ملاقات برای بیومتریک گذاشتن که چیز خاصی هم نمیخواد و فقط گرین کارت، نامه وقت و یه کارت شناسایی دیگه مثل گواهینامه باید ببرم.

نکته: داخل اکانت میگفت که اگه نامه هنوز ضمیمه اکانت نشده بعدا چک کنین که من دو روز بعد چک کردم که دیدم نامه وقت بیومتریک هم ضمیمه شده و باید 22 ژانویه ساعت دو به آدرسی که دادن برم.

یعنی تقویمی، از یه هفته کمتر شد که وضعیت رو تغییر دادن.

پ.ن: توضیحات زیادی که میدم واس خاطر اینه که اگه کسی تو این مراحل استرسی داره، زیاد فکرشو نکنه. ممکنه بالا پایین داشته باشه ولی کارش میره جلو.
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ramin_red
از دوستانی کسی اطلاع داره که در کجای فرم باید موضوع رفتن به سربازی را بنویسیم؟ ایا پاسخ yes به سوال 15پارت 12 کافی است. نیاز به توضیح بیشتر ندارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-01-01 ساعت 11:07)j1970 نوشته:  من یه سوال بپرسم اینجا هر چند ممکنه جاش نباشه.
من بخودم قول داده بودم که امسال آگست کل مسیر رو درایو کنیم بریم تورنتو اما چون نمیخوام پاسپورت ایرانیمو که خیلی وقته منقضی شده دوباره بگیرم و احتمالا تا اونموقع پاسپورت آمریکاییمون آماده نمیشه، خواستم ببینم آیا تا بحال کسی بدون پاسپورت و با داشتن آیدی رفته کانادا و برگرده؟

سلام دوست عزیز
1-حتما پاسپورت ایرانی رو بگیرید چون برای اومدن به ایران بدون پاسپورت ایرانی دچارمشکل میشید پاسپورتتون رو میتونید بفرستید واشنگتن دفتر حافظ منافع که تو سفارت پاکستان هست نیاری نیست حتماخودتون برید واشنگتن.
2-برای رفتن به کانادا میتونید با گرین کارتتون وارد بشید
پاسخ
تشکر کنندگان: j1970 ، ramin_red
(2018-01-09 ساعت 22:51)farrokh33 نوشته:  
(2018-01-01 ساعت 11:07)j1970 نوشته:  من یه سوال بپرسم اینجا هر چند ممکنه جاش نباشه.
من بخودم قول داده بودم که امسال آگست کل مسیر رو درایو کنیم بریم تورنتو اما چون نمیخوام پاسپورت ایرانیمو که خیلی وقته منقضی شده دوباره بگیرم و احتمالا تا اونموقع پاسپورت آمریکاییمون آماده نمیشه، خواستم ببینم آیا تا بحال کسی بدون پاسپورت و با داشتن آیدی رفته کانادا و برگرده؟

سلام دوست عزیز
1-حتما پاسپورت ایرانی رو بگیرید چون برای اومدن به ایران بدون پاسپورت ایرانی دچارمشکل میشید پاسپورتتون رو میتونید بفرستید واشنگتن دفتر حافظ منافع که تو سفارت پاکستان هست نیاری نیست حتماخودتون برید واشنگتن.
2-برای رفتن به کانادا میتونید با گرین کارتتون وارد بشید
ممنون فرخ جان،
راستش عنوان کردن پاسپورت ایرانی و اونم منقضی شدش توی سوال واسه این بود که مشخص بشه من هیچ نوع پاسپورت ولید ندارم، چون هدفم این بود بدونم آیا بدون داشتن پاسپورت ولید میشه رفت کانادا یا نه که ظاهرا میشه و ساده تر ازین حرفاست.
قطعا برای سفر به ایران لازم میشه که پاسپورتم رو تمدید کنم اما چون معلوم نیست کی همچین سفری برم فعلا دست نیگر داشتم.

پاسخ
(2018-01-09 ساعت 08:11)ali039 نوشته:  از دوستانی کسی اطلاع داره که در کجای فرم باید موضوع رفتن به سربازی را بنویسیم؟ ایا پاسخ yes به سوال 15پارت 12 کافی است. نیاز به توضیح بیشتر ندارد؟
من بصورت کاغذی اقدام نکردم، اما قبل از اینکه آنلاین اقدام کنم، فرمها رو آماده کرده بودم که واسه این مورد یه ضمیمه اضافه کردم و فقط توضیح دادم که این خدمت اجباریه و اکثر مردهای ایرانی باید انجامش بدن. برای اینکه چطوری ضمیمه اضافه کنی تو راهنمای پر کردن فرمها توضیح کاملی داده (صفحه سوم قسمت چگونگی پر کردن فرم n400، مورد دوم)
راهنمای پر کردن هم اینجاست https://www.uscis.gov/system/files_force...download=1

پاسخ
من بصورت کاغذی اقدام نکردم....
ممنون از پاسختون دوست گرامی : 1 - آیا اول در فرم قسمتی که میپرسه در Military unit بوده اید را زدید yes بعد در صفحه ضمیمه توضیح دادید؟
2 - در پر کردن انلاین موقع رسیدن به این قسمت چی نوشتید؟ 3 ایا بنظرتون من هم انلاین انجام بدهم؟
پاسخ
(2018-01-10 ساعت 09:39)ali039 نوشته:  من بصورت کاغذی اقدام نکردم....
ممنون از پاسختون دوست گرامی : 1 - آیا اول در فرم قسمتی که میپرسه در Military unit بوده اید را زدید yes بعد در صفحه ضمیمه توضیح دادید؟
2 - در پر کردن انلاین موقع رسیدن به این قسمت چی نوشتید؟ 3 ایا بنظرتون من هم انلاین انجام بدهم؟
1- تو همون پاسخ قبلی توضیح دادم که نوشتم واسشون خدمت سربازی اجباریه برای مردان، حالا اینکه این جمله من درست باشه یا نه یه مسئله دیگست.
2- در آنلاین هم همچین چیزی نوشتم، فقط بمحض یس زدن، یه قسمت باز میشه که تو میشه توضیحات داد و این نشون میده که خوبه اگه کسی یس زد، توضیحات رو اضافه کنه.
3- من نمیتونم بگم کدوم روش برای شما بهتره، من فقط سعی میکنم تجربه خودم رو اینجا بنویسم و مزایاش رو بگم، حالا هر کس به فراخور خودش ممکنه یکی از روشها رو انجام بده.

پاسخ
با سلام به شما عزیزان

سوالی که دارم را قبلا در اینجا مطرح شده بود ( تقریبا ۲ هفته قبل) ولی امروز من هم با همان مشگل روبرو شدم ولی جوابی برای ان پیدا نکردم.
ساکن و سیتیزن هستم و برای مهاجرت والدینم اقدام کردم. والدینم در ماه مارچ سال گذشته مصاحبه شدند. ویزای مادرم بلافاصله صادر شد و الان پیش ما هستند.
پدرم ap خورد. حالا از سفارت ارمنستان نامه امده که ویزای ایشون reject شده مگر انگه بتونم waiver کنم. در ضمن گفتن حتی با متقاعد شدن سفارت پروسه طولانی خواهد بود.
ایا برای این مورد وکیل را پیشنهاد میکنید؟
ایا کسی مدارکی فرستاده که سفارت را متقاعد کرده باشد؟ چند وقت بعد ویزا صادر شده؟
ممنون از راهنمایی های شما
پاسخ
كسي از دوستان مي دونه چرا تاريخ اينترويوها اينقدر طولاني شده
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، ramin_red
(2018-01-02 ساعت 09:09)j1970 نوشته:  
(2018-01-02 ساعت 03:54)afshin4749 نوشته:  
خیر دوست عزیز ،
برای ورود به کشور کانادا شما باید یا ویزا یا گرین کارت و یا پاسپورت آمریکا رو داشته باشید و در غیر اینصورت امکانش وجود نداره. در مورد سیتیزن شیپ سرتیفیکیشن هم بعید میدونم بتونید با اون وارد خاک کانادا بشید چرا که اون فقط یک گواهی هستش. برای گرفتن پاس شما میتونید مبلغ بیشتری پرداخت کنید و پاستون رو سریعتر به همراه پاسپورت کارت که دقیقا همون پاسپورته منتها شکل گرین کارت ساخته شده رو دریافت کنید.
در ضمن اگر شما سیتیزن شده باشید که گرفتن پاسپورت انقدرها که طول نمیکشه !!؟؟؟ مگر اینکه سیتیزن شیپی رو نگرفته باشید. همچنین شما باید حتما پاسپورت ایران رو هم تمدید و تهیه کنید چرا که اگر قرار باشه به ایران سفر کنید ، امکانش نیست که با پاس آمریکا اینکار رو بکنید برای اینکه ایران قانون ترک تابعیت رو قبول نداره و تا پاسپورت نگیرید این مشکل حل نمیشه و شما رو در فرودگاههای ایران معطل میکنن تا با یک هزینه ی هنگفت اون پاس رو همونجا تهیه کنید و وارد بشید. اگر بخواید با پاس آمریکا وارد بشید ، کلی شما رو اذیت و آزار میکنند و سوال و جواب و سین جین !! و آخر سر هم باید پاس رو در داخل فرودگاه بگیرید !!!
ممنون افشین بابت توضیحات،
منظورم از آیدی هر جور شناسه ای مثل گرین کارت بود، من چون دو تا پست پشت سر هم داشتم یه سری چیزا رو فرض کردم که البته باید توضیح میدادم بیشتر.
من هیچ عجله ای واسه گرفتن سیتیزن شیپ و پاسپورت ندارم، چون طبق تخمینی که میگه 11 ماه طول میکشه من تا موقع سفرم نمیتونم انتظار پاسپورت داشته باشم اما ازونجا که شنیده بودم میشه با گرین کارت به کانادا سفر کرد و مهمتر از اون میشه دوباره وارد خاک آمریکا شد خواستم بدونم اگه کسی اینکار رو کرده من واسه سفرم برنامه ریزیمو داشته باشم والا یه سال بندازمش عقب.
در مورد پاسپورت ایران هم درسته حق با شماست اما ازونجا که من هیچ برنامه ای برای سفر به ایران ندارم واسم اهمیتی نداره و فقط وقتی تمدیدش خواهم کرد که مجبور به رفتن به ایران باشم.

چیزی که من الان دنبالشم اینه که
1. آیا کسی شخصاً بدون داشتن پاسپورت آمریکا و فقط داشتن گرین کارت به کانادا سفر کرده و برگشته؟
2. اگر شخصا این تجربه رو نداشته، آیا جایی رسما درج شده که اینکار امکانپذیره یا بشه مطمئن شد قبل از هر سفری؟

سلام
من پنج سال پیش با گرین کارت رفتم ونکور
2013/ايروان/مصاحبه:Nov W1/كليرBig Grinec W1/صبح روزي پشت در مي آيد و من نيستم ، قصه دنيا به سر مي آيد و من نيستم
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، j1970 ، farrokh33 ، ramin_red
آیا کار نکردن تو آمریکا در مدت زمان اقامت با گرین کارت ، تو گرفتن سیتیزنی تاثیر منفی می گذارد ؟
پاسخ
(2018-01-12 ساعت 22:45)marco250 نوشته:  آیا کار نکردن تو آمریکا در مدت زمان اقامت با گرین کارت ، تو گرفتن سیتیزنی تاثیر منفی می گذارد ؟

یکی از اقوام من خانم ۵۳ ساله بودن و کار نکرده بود اصلا. سیتیزن شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250 ، farrokh33 ، ramin_red
من یک سوال عجیب غریب واسم پیش اومده. تو اپلیکیشن سیتیزن شدن سفرهایی که ۵ سال گذشته داشتیم رو باید بنویسیم. ما ۲۰۱۰ گرین کارت گرفتیم و رفت و آمد هر ۶ ماه تا۲۰۱۲ داشتیم. ۲۰۱۲ رفتیم ایران و ۱۱ ماه بعد برگشتیم و موندیم. همین سفر ۱۱ ماهه پارسال باعث رد شدن ما شد. الان که میخوام دوباره فرم پر کنم برگشت این سفر منحوس میفته تو ۵ سال. موندیم چطوری بنویسم اگر دوباره بیارم تو لیست مسافرت ها که باز مشکل سازه. یعنی ۸/۸/۲۰۱۲ رفتیم و ۷/۷/۲۰۱۳ برگشتیم. لطفا اگر کسی نظری داره ممنون میشم بفرمایید
پاسخ
(2018-01-13 ساعت 21:40)soufia نوشته:  من یک سوال عجیب غریب واسم پیش اومده. تو اپلیکیشن سیتیزن شدن سفرهایی که ۵ سال گذشته داشتیم رو باید بنویسیم.  ما ۲۰۱۰ گرین کارت گرفتیم و رفت و آمد هر ۶ ماه تا۲۰۱۲ داشتیم.  ۲۰۱۲ رفتیم ایران و ۱۱ ماه بعد برگشتیم و موندیم.  همین سفر ۱۱ ماهه پارسال باعث رد شدن ما شد. الان که میخوام دوباره فرم پر کنم برگشت این سفر منحوس میفته تو ۵ سال. موندیم چطوری بنویسم اگر دوباره بیارم تو لیست مسافرت ها که باز مشکل سازه.  یعنی ۸/۸/۲۰۱۲ رفتیم و ۷/۷/۲۰۱۳ برگشتیم.  لطفا اگر کسی نظری داره ممنون میشم بفرمایید

برای حاشیه اطمینان ، شما یک چند ماهی را تحمل بفرمایید تا این پنج سال صاف و خالص بشود و شما بتوانید با خیال راحت اقدام کنید. این احتمال وجود خواهد داشت که دوباره مشکل گذشته برای شما تکرار شود !! یازده ماه زمان بسیار زیادیست. یک راه دیگر هم دارید و آنکه نظر یک وکیل مهاجرت را که عمدتا این نوع خدمات و مشاوره ها رایگان ارائه میدهند را جویا شوید. من نمیدانم شما کدام ایالت در حال حاضر زندگی میکنید. اگر در کالیفرنیا هستید ، این وکلا که اکثرا هم ایرانی هستند را میتوانید به پیدا کنید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان