کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
یکی از وکلای ایالت این تعرفه ها را برای کارش تعیین کرده اینجا share می کنم که حدود تعرفه ها دستتون بیاد:
قصد تبلیغات ندارم چون اسم ایشون را نمی نویسم

- درخواست شهروندی: ۱۲۰۰$
- درخواست گرین کارت برای بستگان درجه یک شهروندان آمریکا: ۱۵۰۰$
- تکمیل اظهارنامه حمایت مالی(Affidavit of Support): ۸۰۰$
- حضور در جلسه مصاحبه: ۳۰۰$
- ویزای نامزدی: ۸۵۰$
- ویزای توریستی: ۵۰۰$
- درخواست گرین کارت (غیر از بستگان درجه یک شهروندان آمریکا ): ۱۸۰۰$
- پناهندگی: ۴۰۰۰$
- دریافت مجوز OFAC برای انتقال اموال از ایران به آمریکا: ۸۰۰$
- طلاق توافقی (Uncontested): $۸۰۰
- دادگاه های جرائم رانندگی: ۳۰۰$
- دعاوی مالی کوچک(کمتر از ۱۵۰۰۰$): ۸۰۰$
- خسارت های ناشی از حوادث و تصادفات: ۳۰ درصد مبلغ دریافتی.
- دعوای نفقه (child support and alimony): ۸۰۰$-۲۰۰۰$.
- طلاق غیر توافقی(Contested): $۱۲۰۰_$۵۰۰۰
- دفاع در دعاوی کیفری در صلاحیت District Court:
$۸۰۰-۲۰۰۰$
- حضور در جلسه تعیین وثیقه(Bail review hearing):۳۰۰$
-تنظیم وصیت نامه: ۲۵۰$
- قراردادهای پیش از ازدواج (Prenuptial agreement): ۱۲۰۰- ۲۰۰۰$
- تنظیم وکالت نامه کاری: ۱۵۰$
- دعاوی موجر و مستاجر: ۵۰۰-۱۵۰۰$
- هر جلسه مشاوره: ۱۰۰$
👈 مبالغ فوق شامل هزینه های دادرسی و مبالغی نمی شود که باید به ادارات دولتی
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، farrokh33 ، ramin_red
سلام دوستان ديروز من مصاحبه داشتم بعد از گذشت شش ماه از زمان فينگر پرينت ، اولين نفر بودم كه رفتم داخل و خيلي سريع تموم شد و آفيسر گفت تبريك ميگم بهت ، ولي راجع به سفرهاى زيادم پرسيد كه گفتم من مريض بودم و اوائل بيمه درماني نداشتم و مجبور بودم براى ام آر آى و چك آپ برم ايران ، خلاصه خيلي خوب بود ، انشااله همه اين دوران رو بخوبي بگذرونيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Gole baba ، Geeta ، farrokh33 ، ramin_red
(2017-11-23 ساعت 08:50)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان ديروز من مصاحبه داشتم بعد از گذشت شش ماه از زمان فينگر پرينت ، اولين نفر بودم كه رفتم داخل و خيلي سريع تموم شد و آفيسر گفت تبريك ميگم بهت ، ولي راجع به سفرهاى زيادم پرسيد كه گفتم من مريض بودم و اوائل بيمه درماني نداشتم و مجبور بودم براى  ام آر آى و چك آپ برم ايران ، خلاصه خيلي خوب بود ، انشااله همه اين دوران رو بخوبي بگذرونيد.

ببخشيد مدركي به خاطر اينكه گفتيد مريض برديد ازتون نخواستند همينطوري قبول كردند ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ramin_red
(2017-11-23 ساعت 12:08)Sara120 نوشته:  
(2017-11-23 ساعت 08:50)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان ديروز من مصاحبه داشتم بعد از گذشت شش ماه از زمان فينگر پرينت ، اولين نفر بودم كه رفتم داخل و خيلي سريع تموم شد و آفيسر گفت تبريك ميگم بهت ، ولي راجع به سفرهاى زيادم پرسيد كه گفتم من مريض بودم و اوائل بيمه درماني نداشتم و مجبور بودم براى  ام آر آى و چك آپ برم ايران ، خلاصه خيلي خوب بود ، انشااله همه اين دوران رو بخوبي بگذرونيد.

ببخشيد مدركي به خاطر اينكه گفتيد مريض برديد ازتون نخواستند همينطوري قبول كردند ممنون
بله قبول كردن بخاطر اينكه زير شش ماه برگشته بودم به امريكا
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، farrokh33 ، ramin_red
(2017-11-23 ساعت 12:12)zohreh36 نوشته:  
(2017-11-23 ساعت 12:08)Sara120 نوشته:  

ببخشيد شما اواخر بيمه درماني داشتيد در امريكا
پاسخ
(2017-11-23 ساعت 12:23)Sara120 نوشته:  
(2017-11-23 ساعت 12:12)zohreh36 نوشته:  
(2017-11-23 ساعت 12:08)Sara120 نوشته:  ببخشيد مدركي به خاطر اينكه گفتيد مريض برديد ازتون نخواستند همينطوري قبول كردند ممنون

ببخشيد شما اواخر بيمه درماني داشتيد در امريكا

بله بعد از حدود يكسال ونيم ، بيمه ام درست شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، farrokh33 ، ramin_red
دوستان کسی تاکنون و همپین نامه ای دریافت کردین ؟
This is to advise you that, due to unforeseen circumstances, we have had to cancel the previously scheduled interview
پاسخ
(2017-12-22 ساعت 05:12)amir1345 نوشته:  دوستان کسی تاکنون و همپین نامه ای دریافت کردین ؟
This is to advise you that, due to unforeseen circumstances, we have had to cancel the previously scheduled interview

من تابحال چنین نامه ای را ندیده ام ، جهت انجام مصاحبه با متقاضیان نیازمند تکمیل یکسری فرایند داخلی خودشان هستند و برای همین آن را کنسل کرده اند. تصور نمیکنم جای نگرانی برای شما باشد.
پاسخ
(2017-11-14 ساعت 03:38)hoseyn نوشته:  دوستان ما امروز مصاحبه داشتیم و چون حال و روز خوبی ندارم خلاصه می نویسم:
1- حتما 2 قطعه عکس پاسپورتی همراهتون باشه. قانون جدیده و توی نامه ها نیومده هنوز
2- من و خانمم جداگانه مصاحبه شدیم. ایشون کوتاه و بسیار بد با یک لیست کپی که باید ارسال کنه و .... و من بسیار طولانی و پر از سوال و ممکنه 1-2 هفته دیگه نامه ای بیاد و لیست کپی های لازم را بخواهد.
3- ما خیلی رفت و برگشت داشتیم سوال انگیز: چرا؟ زندگی تون اینجا با چی میگذشت؟ ایران چی؟ درآمدت چقدر بود و ....
4- دوستانه و رسمی با من برخورد شد ولی خانمم را خیلی اذیت کرده بودند 15 دقیقه

اگر خبر جدیدی شد در میان می گذارم
موفق باشید

دوست عزیز ،
آنها مجاز به پرسیدن این سوالات نیستند !! سوالات آنها فقط باید در چهارچوب فرمهای تکمیلی شما و همچنین کتابچه ی مربوطه باشد. بغیر از آن غیر قانونی ست !!! مگر اینکه شما در فرمها و یا الحاقیه ها چیزهایی نوشته اید که حساسیت آنها را برانگیخته !! که البته باید این درخواستها را پیش از مصاحبه بدهند. یعنی اگر کپی و یا مدارکی را لازم دارند باید پیش از زمان مصاحبه به دستشان برسد وگرنه درخواست آنها دقیقا در روز مصاحبه کاملا غیر قانونی ست. باید به آنها تذکر میدادید و یا قبل از مصاحبه قوانین مربوطه را مطالعه و همانجا حقش را کف دستش میگذاشتید!!
پاسخ
سلام دوستان یه سوال داشتم
من به تازگی فرم هامو فرستادم و برام نامه رسید و نامه بیومتریک اومده که برم انجام بدم.
تو نامه رسید یه کد داشت برای ساختن اکانت و پیگیری از طریق وب سایت که من اکانت رو ساختم و بعد از 48 ساعت اطلاعات من و نامه ها و کیس استاتوس رو تو اکانت میشه دید.
تو قسمت بالا سمت چپ یه فیلد هست به اسم Estimated Case Completion Time
برای من رو زده 12 ماه
این چیز جدیده یا قبلا هم بوده؟ و اگر بوده استیمیت برای همه 12 ماه هست یا کیس به کیس فرق میکنه؟
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین اینجا به اشتراک بگذارین.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2017-12-27 ساعت 21:24)SOROUSHSOFT نوشته:  سلام دوستان یه سوال داشتم
من به تازگی فرم هامو فرستادم و برام نامه رسید و نامه بیومتریک اومده که برم انجام بدم.
تو نامه رسید یه کد داشت برای ساختن اکانت و پیگیری از طریق وب سایت که من اکانت رو ساختم و بعد از 48 ساعت اطلاعات من و نامه ها و کیس استاتوس رو تو اکانت میشه دید.
برای من رو زده 12 ماه
این چیز جدیده یا قبلا هم بوده؟ و اگر بوده استیمیت برای همه 12 ماه هست یا کیس به کیس فرق میکنه؟
کیس با کیس متفاوتست ولی کمو بیش درهمین محدوده زمانیست..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، ramin_red
(2017-12-27 ساعت 22:36)shahin61 نوشته:  
برای من رو زده 12 ماه
ببخشيد منظور شما همان جايي است كه on line شماره خودمون را چك مي كنيم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، ramin_red
(2017-12-28 ساعت 04:50)Sara120 نوشته:  
برای من رو زده 12 ماه

این اکانت لااقل برای من کار نکرد !!! و هرگز تغییر استاتوسم رو درش مشاهده نکردم ،یعنی اصلا هیچ تغییری رو در اون دوران توش ندیدم !! فقط از طریق نامه های دریافتی فهمیدم که مراحله ی بعد چیه !! فکر نکنید که به درد خوره
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، Sara120 ، ramin_red
برای من رو زده 12 ماه

همانطور که گفتم این اکانت هیچ تغییری رو در استاتوس شما نشون نمیده !! و لااقل برای من اینطور بود !! اما کل پروسه ی سیتیزن شیپی من و همسرم 8 ماه طول کشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، Sara120 ، ramin_red
(2017-12-28 ساعت 04:50)Sara120 نوشته:  
برای من رو زده 12 ماه

https://myaccount.uscis.dhs.gov/
منظور من این لینک هست باید قبلش با کدی که براتون فرستادن ثبت نام کرده باشین
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان