کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ

دوستان گرامی
با اطمینان قوی عرض می کنم هیچ تفاوتی بین شماره های NBC یا IOE وجود نداره و ذهن خودتون رو درگیر این مسایل نکنید.
90% طولانی شدن پروسه سینیزنی به بک گراند چک مربوطه که اغلب موارد  ان هم ریشه در تناقص
مدارک و ترچمه ارایه شده به سفارت و سیتیزنی بر می گرده. گاه یه اشتباه تایپی یا یه تاریخ متناقص.
اگر به کیس خود اطمینان دارین بیخود هزینه وکیل ندین . اغلب این وکلا مخصوصا هموطنان خودمون وکیل نیستن.
بیشتر در حدیک کمک دندانپزشکان تجربی ایران هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، ramin_red
(2018-05-06 ساعت 18:23)amir1345 نوشته:  
دوستان گرامی
با اصمینان قوی عرض می کنم هیچ تفاوتی بین شماره های NBC یا IOE وجود نداره و ذهن خودتون رو درگیر این مسایل نکنید.
90% طولانی شدن پروسه سینیزنی به بک گراند چک مربوطه که اغلب موارد  ان هم ریشه در تناقص
مدارک و ترچمه ارایه شده به سفارت و سیتیزنی بر می گرده. گاه یه اشتباه تایپی یا یه تاریخ متناقص.
اگر به کیس خود اطمینان دارین بیخود هزینه وکیل ندین . اغلب این وکلا مخصوصا هموطنان خودمون وکیل نیستن.
بیشتر در حدیک  کمک دندانپزشکان تجربی ایران هستن.

با درود.
با قسمت وکلا موافقم. در مورد تناقض. من بار اول 151 روز منتظر کلییر شدن بودم. این بار بیش از 8 ماه هست که منتظرم. اگر فرضیه شما در مورد تناقض در مدارک ویا ترجمه اونها در مرحله اول درست باشه. پس نباید بار دوم بیشتر از 151 روز بلکه کمترطول بکشه. چون یکبار این به قول شما تناقض در پرونده چک شده و از قبل جواب اون رو در سیستمشون دارند. پس با قسمتهای دیگه مطالبتون موافق نیستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-05-06 ساعت 04:29)zohreh36 نوشته:  
(2018-05-06 ساعت 01:27)georgia1 نوشته:  
(2018-05-06 ساعت 00:45)zohreh36 نوشته:  سلام اصلا اينطور نيست از اواخر دسامبر ٢٠١٧ كليه كيسها از NBC به IOE تبديل شده و اين دليلي نميتونه باشه  دفعه قبل كيس من با NBc شروع ميشد واز زمان انگشت نگارى تا مصاحبه كلا شش ماه طول كشيد ولي بعلت اينكه ٢٣ روز زودتر فرمها رو پست كردم ديناى شدم بعد از قبولي مصاحبه وزمانيكه منتظر اعلام روز سرموني بودم

روشنترین دلیل اینه که من آگست ۲۰۱۷ اقدام کردم و کیس نام بر من از NBc به IOE  تغییر نکرده وکسانی رو هم می شناسم که بعد از ژانویه اقدام کردند و کیسشون با NBCشروع می شه. من خودم هم از قضا زودتر اقدام کردم. اصلا شما دینای نمی شی بلکه کیس شما رو به جریان نمی اندازند. دلیلشون هم اینکه شما شرایط سیتیزن شیپی رو دارید ولی مدارک رو زود فرستادید. پس نه می تونن اکسپت کنن و نه دینای.کیس  می مونه رو هولد تا شما باهاشون تماس می گیرید بعد براتون برمی گردونند و از تون می خوان دوباره اقدام کنید. برای من که این طوری شد. نکته دیگه شما می فرمایید 6 ماه طول کشید.این موضوع برای ایالات مختلف متفاوت هست. دلیل اینکه من از آقای علی پرسیدم بر می گرده به مشترک بودن شهری که هر دو ازش اقدام کردیم. با تشکر از نظرتون.
شما خودتون ميفرمائيد آگست ٢٠١٧ ولي كليه كيسهااز اواخر دسامبر به IOE تبديل شد . ومن بعد از اينكه ديناى شدم با چند تا وكيل وغيره صحبت كردم و گفتن چاره اى ندارى و مجددا فرمها رو پر كن و بفرست كه من اينكار رو كردم و بعد نامه انگشت نگارى اومد مجدد و رفتم و در حال حاضر ٤ ماه و شش روز از انگشت نگارى مجدد من ميگذره و منتظر مصاحبه مجدد هستم
سلام
اين سوال ممكنه پيش پا افتاده باشه ولي
شما كه تجربه عملي دارين لطف بفرمايين بگين دقيقا از چه زماني ميتوان شمارش رو براي سيتيزن شيب شروع كرده و بعد از چه مدتي ميتوان درخواست سيتيزني رو داد؟
ممنون
لاتاري ٢٠١٥ -٢+١نفر- ايالت فلوريدا
پاسخ
(2018-05-06 ساعت 22:21)Shahram914 نوشته:  
(2018-05-06 ساعت 04:29)zohreh36 نوشته:  
(2018-05-06 ساعت 01:27)georgia1 نوشته:  روشنترین دلیل اینه که من آگست ۲۰۱۷ اقدام کردم و کیس نام بر من از NBc به IOE  تغییر نکرده وکسانی رو هم می شناسم که بعد از ژانویه اقدام کردند و کیسشون با NBCشروع می شه. من خودم هم از قضا زودتر اقدام کردم. اصلا شما دینای نمی شی بلکه کیس شما رو به جریان نمی اندازند. دلیلشون هم اینکه شما شرایط سیتیزن شیپی رو دارید ولی مدارک رو زود فرستادید. پس نه می تونن اکسپت کنن و نه دینای.کیس  می مونه رو هولد تا شما باهاشون تماس می گیرید بعد براتون برمی گردونند و از تون می خوان دوباره اقدام کنید. برای من که این طوری شد. نکته دیگه شما می فرمایید 6 ماه طول کشید.این موضوع برای ایالات مختلف متفاوت هست. دلیل اینکه من از آقای علی پرسیدم بر می گرده به مشترک بودن شهری که هر دو ازش اقدام کردیم. با تشکر از نظرتون.
شما خودتون ميفرمائيد آگست ٢٠١٧ ولي كليه كيسهااز اواخر دسامبر به IOE تبديل شد . ومن بعد از اينكه ديناى شدم با چند تا وكيل وغيره صحبت كردم و گفتن چاره اى ندارى و مجددا فرمها رو پر كن و بفرست كه من اينكار رو كردم و بعد نامه انگشت نگارى اومد مجدد و رفتم و در حال حاضر ٤ ماه و شش روز از انگشت نگارى مجدد من ميگذره و منتظر مصاحبه مجدد هستم
سلام
اين سوال ممكنه پيش پا افتاده باشه ولي
شما كه تجربه عملي دارين لطف بفرمايين بگين دقيقا از چه زماني ميتوان شمارش رو براي سيتيزن شيب شروع كرده و بعد از چه مدتي ميتوان درخواست سيتيزني رو داد؟
ممنون
با درود.
4 سال و 9 ماه برای افراد عادی که گرین کارت امریکا رو دارند. 2 سال و 9 ماه برای کسانی که با یک سیتیزن امریکا که از سیتیزنیش 3 سال گذشته باشه و نباید طلاق هم گرفته باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914 ، ali3923 ، ramin_red
(2018-05-06 ساعت 19:23)georgia1 نوشته:  
دوستان گرامی
با اصمینان قوی عرض می کنم هیچ تفاوتی بین شماره های NBC یا IOE وجود نداره و ذهن خودتون رو درگیر این مسایل نکنید.

با درود.
با قسمت وکلا موافقم. در مورد تناقض. من بار اول 151 روز منتظر کلییر شدن بودم. این بار بیش از 8 ماه هست که منتظرم. اگر فرضیه شما در مورد تناقض در مدارک ویا ترجمه اونها در مرحله اول درست باشه. پس نباید بار دوم بیشتر از 151 روز بلکه کمترطول بکشه. چون یکبار این به قول شما تناقض در پرونده چک شده و از قبل جواب اون رو در سیستمشون دارند. پس با قسمتهای دیگه مطالبتون موافق نیستم.
ببخشيد شما بار اول چرا پذيرفته نشديد
پاسخ
تشکر کنندگان: ali3923 ، ramin_red
(2018-05-03 ساعت 09:10)afshin4749 نوشته:  
(2018-05-03 ساعت 08:30)پروا نوشته:  سلام دوستان عزیز
کسی مشاور مهاجرت و یا وکیل مهاحرت میتونه به من معرقی کنه؟ سوالهای من درمورد پر کردن فرم  n400 هست.
ممنون

شما اگر سوالی دارید ، همینجا مطرح بفرمایید و جواب بگیرید. وکیل از شما کلی پول میگیرد و شما را به چیزهایی راهنمایی میکند که خودتان هم پاسخ آن را دارید و یا اگر هم ندارید میتوانید از دوستانی که این مسیر را مثل من طی کرده اند به شما یاری دهند
اما اگر هم فکر میکنید که وکیل بهتر است لطف کنید بگویید کدام ایالت هستید تا من برای شما معرفی کنم.
ممنون از پاسختون. مشکل تقریبا حل شد.
سوال دیگه اینکه من فرم ن 400 رو دارم انلاین پر میکنم.در مورد ادرس 5 سال گذشته و من ادرسهای اینجا رو در فرم نوشتم. اما چون یک دوره کوتاه هنوز مونده تا 5 سال پربشه, فرم علامت اخطار میده. این برای همه کسانی که انلاین پرکردن پیش امده؟ادرس ایران نوشتین؟
مرسی.
درضمن درطی مطالعات صفحات قبل اسم دوستان قدیمی رو دیدیم که از همینجا به همگی سلام میکنم و آرزوی موفقیت برای همگی دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ramin_red
(2018-05-07 ساعت 06:40)پروا نوشته:  
(2018-05-03 ساعت 09:10)afshin4749 نوشته:  
(2018-05-03 ساعت 08:30)پروا نوشته:  سلام دوستان عزیز
کسی مشاور مهاجرت و یا وکیل مهاحرت میتونه به من معرقی کنه؟ سوالهای من درمورد پر کردن فرم  n400 هست.
ممنون

شما اگر سوالی دارید ، همینجا مطرح بفرمایید و جواب بگیرید. وکیل از شما کلی پول میگیرد و شما را به چیزهایی راهنمایی میکند که خودتان هم پاسخ آن را دارید و یا اگر هم ندارید میتوانید از دوستانی که این مسیر را مثل من طی کرده اند به شما یاری دهند
اما اگر هم فکر میکنید که وکیل بهتر است لطف کنید بگویید کدام ایالت هستید تا من برای شما معرفی کنم.
ممنون از پاسختون. مشکل تقریبا حل شد.
سوال دیگه اینکه من فرم ن 400 رو دارم انلاین پر میکنم.در مورد ادرس 5 سال گذشته و من ادرسهای اینجا رو در فرم نوشتم.  اما چون یک دوره کوتاه هنوز مونده تا 5 سال پربشه, فرم علامت اخطار میده. این برای همه کسانی که انلاین پرکردن پیش امده؟ادرس ایران نوشتین؟
مرسی.
درضمن درطی مطالعات صفحات قبل اسم دوستان قدیمی رو دیدیم که از همینجا به همگی سلام میکنم و آرزوی موفقیت برای همگی دارم.
در دوره شما سیستم آنلاین نبود و این سیستم به تازگی ایجاد شده !! کل فرمها را ما دستی پر کردیم و با پست ارسال نمودیم. در مورد مشکل شما باید دانست که این مدت کوتاه به چه میزان است ؟ برای اینکه باید از سه ماه قبل از پنج سال اقدام نمایید. حالا اگر این مدت حتی یک روز و یک ساعت بیشتر باشد، سیستم به شما آلارم میدهد و شما را از این فاصله آگاه میسازد. دقت بفرمایید که دقیقا چقدر در آمریکا حضور داشته اید و چقدر نداشته اید. همچنین درست محاسبه بفرمایید که آیا درست در زمان مقرر اقدام کرده اید و یا کمی زودتر. تصور میکنم یک چند روزی صبر کنید تا لااقل این مشکل برطرف شود. در ضمن چون شما سه ماه زودتر باید اقدام نمایید ، پس بصورت اتوماتیک تاریخ آخرین محل سکونت شما نیز در ایران را شامل میشود.
بنده از دوستانی که به همین طریق اقدام برای سیتیزن شیپی کرده اند خواهش میکنم تا به شما یاری برسانند چرا که آنها قطعا با یک چنین موضوعاتی درگیر بوده اند.
پاسخ
تشکر کنندگان: پروا ، ramin_red
(2018-05-07 ساعت 03:42)Sara120 نوشته:  
(2018-05-06 ساعت 19:23)georgia1 نوشته:  
دوستان گرامی

با درود.
ببخشيد شما بار اول چرا پذيرفته نشديد

منظور من بار اول برای گرین کارت بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
باسلام به همه دوستان عزیز
یه سوال داشتم از گرین کارت من بیش از سه سال میگذره (خانم من سیتی زن هستش) دقیقا چه مدت از این سه سال روبایددرآمریکا بوده باشم که بتونم برا سیتی زنی اقدام کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-05-11 ساعت 13:37)zobeir نوشته:  باسلام به همه دوستان عزیز
یه سوال داشتم از گرین کارت من بیش از سه سال میگذره (خانم من سیتی زن هستش) دقیقا چه مدت از این سه سال روبایددرآمریکا بوده باشم که بتونم برا سیتی زنی اقدام کنم؟

با درود.
شما می بایست حداقل 6 ماه ازهر سال رو در امریکا بوده باشی تا واجد شرایط باشی.
پاسخ
(2018-05-11 ساعت 21:11)georgia1 نوشته:  

با درود.
شما می بایست حداقل 6 ماه ازهر سال رو در آمریکا بوده باشی تا واجد شرایط باشی.

با تشکرفراوان ازشمادوست عزیز
اگه این زمان روپرنکرده باشم والان حدودهشت ماه هست که آمریکاهستم دقیقا چه موقع میتونم اقدام کنم؟
پاسخ
(2018-05-14 ساعت 11:20)zobeir نوشته:  
(2018-05-11 ساعت 21:11)georgia1 نوشته:  

با درود.

اگه این زمان روپرنکرده باشم والان حدودهشت ماه هست که آمریکاهستم دقیقا چه موقع میتونم اقدام کنم؟

با درود.
شما حتما باید نصف 3 سال رو که می شه 18 ماه در امریکا بوده باشی تا بتونی اقدام کنی. در ضمن حین مصاحبه هم شاید آفیسر از شما بخواد که ثابت کنی بهش که تو امریکا زندگی و کار می کنی و از کارت سبز فقط جهت ورود و خروج استفاده نمی کنی.
پاسخ
(2018-04-13 ساعت 00:02)bayat_r نوشته:  
(2018-04-12 ساعت 21:43)3rip نوشته:  خب دوستان من هم آخرین مرحله از این سفر دراز رو با موفقیت پشت سر گذاشتم.
شرح حال کیسم : دقیقا سر 4 سال و 9 ماه فرم N-400 رو ارسال کردم
......

مبارک باشه.
یعنی از اپلای تا سیتی زن شدن حدود ۹ ماه طول کشید.

بله دقیقا شد 9 ماه
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
(2018-05-14 ساعت 23:04)georgia1 نوشته:  
(2018-05-14 ساعت 11:20)zobeir نوشته:  
(2018-05-11 ساعت 21:11)georgia1 نوشته:  با درود.

با درود.
شما حتما باید نصف 3 سال رو که می شه 18 ماه در آمریکا بوده باشی تا بتونی اقدام کنی. در ضمن حین مصاحبه هم شاید آفیسر از شما بخواد که ثابت کنی بهش که تو آمریکا زندگی و کار می کنی و از کارت سبز فقط جهت ورود و خروج استفاده نمی کنی.
ممنون ازشما دوست عزیز
این 18 ماه میتونه منقطع باشه یا باید متصل باشه؟
مورددیگه اینکه من تواین سه سال 4باررفتم ایران ویکبار هم به یک دلیل موجه بیش از هشت ماه ایران بودم حالا بااین وضعیت هیچ شانسی براسیتی زنی  وجودداره یاخیر؟
درضمن این مدتی که آمریکاهستم کار میکنم ومدازک تکس وقبض آب وبرق وقراردادخونه هم دارم
ازحوصله وتوجه شما بی نهایت سپاسگذارم

سوال دیگه اینکه من تواین سه سال چهار بار رفتم ایران ویک بارهم به یک دلیل موجه بیش از هشت ماه ایران بودم حالا بااین وضعیت هیچ شانسی برای سیتی زنی وجود داره یاخیر؟ا
ازحوصله شما بی نهایت سپاسگذارم
پاسخ
(2018-05-16 ساعت 11:06)zobeir نوشته:  
(2018-05-14 ساعت 23:04)georgia1 نوشته:  
(2018-05-14 ساعت 11:20)zobeir نوشته:  با تشکرفراوان ازشمادوست عزیز

با درود.
شما حتما باید نصف 3 سال رو که می شه 18 ماه در آمریکا بوده باشی تا بتونی اقدام کنی. در ضمن حین مصاحبه هم شاید آفیسر از شما بخواد که ثابت کنی بهش که تو آمریکا زندگی و کار می کنی و از کارت سبز فقط جهت ورود و خروج استفاده نمی کنی.
ممنون ازشما دوست عزیز
این 18 ماه میتونه منقطع باشه یا باید متصل باشه؟
مورددیگه اینکه من تواین سه سال 4باررفتم ایران ویکبار هم به یک دلیل موجه بیش از هشت ماه ایران بودم حالا بااین وضعیت هیچ شانسی براسیتی زنی  وجودداره یاخیر؟
درضمن این مدتی که آمریکاهستم کار میکنم ومدازک تکس وقبض آب وبرق وقراردادخونه هم دارم
ازحوصله وتوجه شما بی نهایت سپاسگذارم

سوال دیگه اینکه من تواین سه سال چهار بار رفتم ایران ویک بارهم به یک دلیل موجه بیش از هشت ماه ایران بودم حالا بااین وضعیت هیچ شانسی برای سیتی زنی وجود داره یاخیر؟ا
ازحوصله شما بی نهایت سپاسگذارم
اجازه بده موضوع رو ساده براتون توضیح بدم. مهم نیست شما چند بار به ایران رفتی.اگر شما تو 3 سال اخیر. نصف رو تو ایران و نصف (و یا بیشتر) رو تو اینجا بوده باشی پس شما واجد شرایط برای اقدام هستی. به شرطی که اون 18 ماهی که تو ایران بودی به صورت 6 ماه در هر سال باشه( و نباید مثلا سال اول 4 ماه ایران. سال دوم دوباره 4 ماه ایران و سال سوم 10 ماه باشه.این درسته که جمعا می شه 18 ماه اما شما تو یک سال بیش از 6 ماه رو خارج از اینجا بودی و این موضوع باعث رد شدن تقاضای شما می شه مگر اینکه بتونی ثابت کنی که اون 10 ماه از اراده شما خارج بوده.مسائلی از قبیل بیماری. نگهداری از فرد سالخورده ای که فقط شما رو داشته. طلاق ومسائل حاشیه ای مربوط به اون و خیلی چیزهای دیگه. نکته اینجاست که مدارک مربوط به اون رو باید ترجمه شده بهشون ارائه بدی. این مدارک هم حتما لازم نیست که خیلی قوی و محکمه پسند باشه. برای پزشکی می تونی برگه های بیمارستان که نشون می ده اونجا بودی رو ترجمه کنی و بهشون ارائه بدی. اونا می خوان که قانعشون کنی .فقط همین.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان