کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-05-29 ساعت 05:58)Bita.t نوشته:  سلام دوستان! من میخواستم بدونم کسی که با permanent resident (نه سیتیزن)  ازدواج کرده بعد ۲ سال و ۹ ماه میتونه برای سیتیزن شیپ اقدام کنه؟ یا باید ۴ سال و ۹ ماه صبر کنه؟ ممنون میشم جواب بدین. من خودم ۲ ۳ ماه قبل از‌همسرم میتونم برای سیزیتیزن شیپ اقدام کنم بعد ۴ سال و ۹ ماه تو آمریکا بودن.

سلام. ۴ سال و ۹ ماه.( گزینه ۳ سال برای کسی‌ است که با سیتیزن ازدواج کرده)
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
دوستان عزیز میشه لطفا لینکی که آفیسر برای تاریخ هایی که خارج از امریکا بودم استفاده می کنه رو بگین
شماره کیس:2013AS27##
کنسولگری:ابوظبی
1 نفر
کارنت شدن کیس:نوامبر ،مصاحبه:W4 ژانویه/ ویزای یکضرب
مقصد: هیوستون

پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-06-01 ساعت 05:00)moon_rose نوشته:  دوستان عزیز میشه لطفا لینکی که آفیسر برای تاریخ هایی که خارج از آمریکا بودم  استفاده می کنه رو بگین

https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red ، lonelyman
سلام دوستان عزیز من با سیتیزن آمریکایی اردواچ کردم و در حال حاضر دارم مدارکم رو برای برداشتن حالت موقت از رئی گرین کارتم به حالت دایمی آماده میکنم حالا سوال من اینه که جند وقت بعد از گرفتن پرمنت گرین کارتم میتونم برای سیتیزن شیپیم اقدام کنم و این رو میدونم که 2 سال و نه میتونم این کار رو بکنم که من دو سال رو تمام کرئم فقط میخوام بدونم آیا به محض دریافت گرین کارت دایمیم میتونم درخواست سیتیزن شیپی بدم ؟ جه طوریه اگر کسی اخیرا انجام داده لطف میکنین راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-06-11 ساعت 21:04)zorel13 نوشته:  سلام دوستان عزیز من با سیتیزن آمریکایی اردواچ کردم و در حال حاضر دارم مدارکم رو برای برداشتن حالت موقت از رئی گرین کارتم به حالت دایمی آماده میکنم حالا سوال من اینه که جند وقت بعد از گرفتن پرمنت گرین کارتم میتونم برای سیتیزن شیپیم اقدام کنم و این رو میدونم که 2 سال و نه میتونم این کار رو بکنم که من دو سال رو تمام کرئم فقط میخوام بدونم آیا به محض دریافت گرین کارت دایمیم میتونم درخواست سیتیزن شیپی بدم ؟ جه طوریه اگر کسی اخیرا انجام داده لطف میکنین راهنمایی کنید.
دوسال و نه ماه بعداز اخذ کارت بشرط دریافت کارت دایم قبل از اقدام.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-12 ساعت 18:31)shahin61 نوشته:  
(2018-06-11 ساعت 21:04)zorel13 نوشته:  سلام دوستان عزیز من با سیتیزن آمریکایی اردواچ کردم و در حال حاضر دارم مدارکم رو برای برداشتن حالت موقت از رئی گرین کارتم به حالت دایمی آماده میکنم حالا سوال من اینه که جند وقت بعد از گرفتن پرمنت گرین کارتم میتونم برای سیتیزن شیپیم اقدام کنم و این رو میدونم که 2 سال و نه میتونم این کار رو بکنم که من دو سال رو تمام کرئم فقط میخوام بدونم آیا به محض دریافت گرین کارت دایمیم میتونم درخواست سیتیزن شیپی بدم ؟ جه طوریه اگر کسی اخیرا انجام داده لطف میکنین راهنمایی کنید.
دوسال  و نه ماه بعداز اخذ کارت بشرط دریافت کارت دایم قبل از اقدام.

با سلام. شما می تونید از تاریخ گرین کارت اول که روی کارت هست بعد از2 سال و نه ماه اقدام کنید واسه سیتیزن شیپی و اصلا ربطی نداره که شما الان گرین کارت دوم رو گرفتید یا نه . باید فرم N-400 رو پر کنید چون می دونید پروسه گرین کارت 10 ساله خیلی طول می کشه پس مهم نیست اگه وقتی می خواید اقدام کنید واسه سینیزن شیپی گرین کارت دستتون باشه یا نه. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: zorel13 ، hamed_na
(2018-06-12 ساعت 19:57)hasti1985 نوشته:  

با سلام. شما می تونید از تاریخ گرین کارت اول که روی کارت هست بعد از2 سال و نه ماه اقدام کنید واسه سیتیزن شیپی و اصلا ربطی نداره که شما الان گرین کارت دوم رو گرفتید یا نه . باید فرم N-400 رو پر کنید چون می دونید پروسه گرین کارت 10 ساله خیلی طول می کشه پس مهم نیست اگه وقتی می خواید اقدام کنید واسه سینیزن شیپی گرین کارت دستتون باشه یا نه. موفق باشید.

خیلی خیلی ممنونم از جوابتون خیلی کمک کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985
(2018-06-12 ساعت 19:57)hasti1985 نوشته:  

هستی جان شما تازگی گرفتین سیتیزن شیپیتونو ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-11-14 ساعت 03:38)hoseyn نوشته:  دوستان ما امروز مصاحبه داشتیم و چون حال و روز خوبی ندارم خلاصه می نویسم:
1- حتما 2 قطعه عکس پاسپورتی همراهتون باشه. قانون جدیده و توی نامه ها نیومده هنوز
2- من و خانمم جداگانه مصاحبه شدیم. ایشون کوتاه و بسیار بد با یک لیست کپی که باید ارسال کنه و .... و من بسیار طولانی و پر از سوال و ممکنه 1-2 هفته دیگه نامه ای بیاد و لیست کپی های لازم را بخواهد.
3- ما خیلی رفت و برگشت داشتیم سوال انگیز: چرا؟ زندگی تون اینجا با چی میگذشت؟ ایران چی؟ درآمدت چقدر بود و ....
4- دوستانه و رسمی با من برخورد شد ولی خانمم را خیلی اذیت کرده بودند 15 دقیقه

اگر خبر جدیدی شد در میان می گذارم
موفق باشید

(2017-11-14 ساعت 23:54)hoseyn نوشته:  ببخشید که خیلی کلی و نگران کننده نوشتم.
ما عکس نفرستاده بودیم
مدارکی که خواسته همه همراهمون بود ولی چون جدا جدا مصاحبه شدیم همه پیش من بود. از من هم هیجی نخواست. حتی خانمم گفته بود پیش همسرم هست میتونم ازش بگیرم، پیرزنه دعواش کرده بود و گفته بود میگم پست کن!!!
30 روز وقت داریم وگرنه کان لم یکن میشه
- تکس اسکریپت از IRS
- تکس اسکریپت از Ca Franchise
- کپی صفحاتی از پاس که مهر ورود داره
- تمام آدرسهای چند ساله
- مدرک ازدواج
...
خوب بعد از چند ماه انتظار داستان ما هم به سرانجام خیر و خوش رسید.
همونطورکه در بالا می بینید ما 14 نوامبر مصاحبه داشتیم.
خانمم بعد از ارسال مدارک فوق در ژانویه سوگند خورد و شهروند شد.

اما داستان من رفت به کما
مارچ وقت گرقتم و رفتم پرس و جو که معلوم شد فرستادن برای ثرد پارتی که اسمم را چک کنند!!! و هیچ کاری از دستشون برنمی آد!
ما هم دیگه بیخیال شدیم و یه سفر رفتیم ایران (2 هفته)
آپریل نامه اومد که مدارک مالیاتی 5 سال گذشته را بفرست
هفته پیش دعوتنامه مراسم سوگند اومد
امروز هم سوگند و تمام .....
فقط برای مسافرت بعد از مصاحبه چندتا سوال و خلاص
امیدوارم همگی به آرزوهاتون برسید
یا حق
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: zorel13 ، bayat_r
(2018-06-15 ساعت 02:14)hoseyn نوشته:  
(2017-11-14 ساعت 03:38)hoseyn نوشته:  دوستان ما امروز مصاحبه داشتیم و چون حال و روز خوبی ندارم خلاصه می نویسم:
1- حتما 2 قطعه عکس پاسپورتی همراهتون باشه. قانون جدیده و توی نامه ها نیومده هنوز
2- من و خانمم جداگانه مصاحبه شدیم. ایشون کوتاه و بسیار بد با یک لیست کپی که باید ارسال کنه و .... و من بسیار طولانی و پر از سوال و ممکنه 1-2 هفته دیگه نامه ای بیاد و لیست کپی های لازم را بخواهد.
3- ما خیلی رفت و برگشت داشتیم سوال انگیز: چرا؟ زندگی تون اینجا با چی میگذشت؟ ایران چی؟ درآمدت چقدر بود و ....

موفق باشید

ما عکس نفرستاده بودیم
مدارکی که خواسته همه همراهمون بود ولی چون جدا جدا مصاحبه شدیم همه پیش من بود. از من هم هیجی نخواست. حتی خانمم گفته بود پیش همسرم هست میتونم ازش بگیرم، پیرزنه دعواش کرده بود و گفته بود میگم پست کن!!!
- تکس اسکریپت از IRS
- تمام آدرسهای چند ساله
- مدرک ازدواج
...

اما داستان من رفت به کما
مارچ وقت گرقتم و رفتم پرس و جو که معلوم شد فرستادن برای ثرد پارتی که اسمم را چک کنند!!! و هیچ کاری از دستشون برنمی آد!
یا حق

تبریک میگم به شما و خانومتون. مبارکتون باشه. امتحان سیتیزن شیپی رو جه طور دادید؟ سخت بود اسون بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hoseyn ، hasti1985
از دوستان کسی هست تو کالیفرنیا که مثل من در حال گرفتن گرین کارت ئایم باشن؟ من با سیتیرن امریکا ازدواچ کردم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-15 ساعت 02:14)hoseyn نوشته:  

موفق باشید

ما عکس نفرستاده بودیم
- تکس اسکریپت از IRS
- تمام آدرسهای چند ساله
- مدرک ازدواج
...

اما داستان من رفت به کما
یا حق
بهتون تبريك مي گم شما سفر به ايران زياد داشتيد وايا سفر بيش از شش ماه هم داشتيد ممنون اگر جواب بديد
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36
امتحان که خیلی آبکیه. برای ما که با سیستم آموزشی ایران بار اومدیم اینا چیزی نیست. نگران نباشید

سفر بالای 6 ماه نداشتیم. ولی سال اول که هیچ درآمدی نداشتیم مالیات پر نکرده بودم خیلی سین جیم کرد

ولی بزرگترین گیر به من عبارت بود از: سربازی در سپاه و کار در پروژه های دولتی که آفیسر خساس شد
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، zorel13 ، ramin_red
سلام دوستان یه سوالی برام پیش اومده کیس ما برای سال ۲۰۱۳ بوده فرم n400 رو پر کردیم به همراه ۲ عدد چک به مبلغ ۷۵۰ تا که نامه رو پس فرستادن و گفتن چرا یک چک دادین ؟
حالا سوال ایجاست مبلغ کل ۷۲۵ $ هست که ۶۴۰$ برای سیتیزنی هست ویه ۸۵$ این ۸۵ رو به نام کی بزنیم ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
پاسخ
(2018-06-18 ساعت 17:07)soheil77 نوشته:  سلام دوستان یه سوالی برام پیش اومده کیس ما برای سال ۲۰۱۳  بوده فرم n400  رو پر کردیم به همراه ۲ عدد چک به مبلغ ۷۵۰ تا که نامه رو پس فرستادن و گفتن چرا یک چک دادین ؟
حالا سوال ایجاست مبلغ کل ۷۲۵ $ هست که ۶۴۰$ برای سیتیزنی هست ویه ۸۵$  این ۸۵ رو به نام کی بزنیم  ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
باید مانی اوردر میفرستادین
هردو مبلغ یکجا میره فرقی ندارند.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان