کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
(2012-04-28 ساعت 19:48)tarannom 86 نوشته:  
(2012-04-28 ساعت 02:49)alisarvareharchiabi نوشته:  با تشکر از شما ترنم خانوم . من این طور حساب کردم. ماهی 3000 هزار دلار که به نظر من فوق العاده هستش . میتونم بپرسم چند سال اونجا هستین و اینکه آیا در اونجا ادامه تحصیل دادید یا خیر ببخشید چه قدر من فضولی میکنم.!
3000 دلار؟ نه بابا این خبرا هم نیستا.... پارت تایم بودم تو شرکت...کار باشه می رم کار نباشه نمی رم...اینجوریه...یه هفته ممکنه 30 ساعت برم...بعد یه هفته اصلاٌ نرم...
اگه اینقدر درآمد داشتم شاد بودم که :d بعد مالیاتی که کم می شه خیلی زیاده. الان دقیقا" 4 ماهه ول می چرخم...کار نیست :|

من سه سال و یه ذره...:d

من ایران برق الکترونیک خوندم...اومدم اینجا معماری رو شروع کردم از اولِ اول...خلاصه اینجوریاست Cool
سلام ممنون میشم درمورد وام برای تحصیل(مخصوصا fafsa) اگه گرفتید یه توضیحاتی بدید ( تو بخش تحصیل در آمریکا fafsa ) من لیسانس دارم آیا این وام بلا عوض به من تعلق میگیره اگه برم کالج؟؟؟؟ ممنون
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، battosai ، كاميلا ، sare ، mitr.p ، noobnoobi ، msar
سلام دوستاني كه از وام فسفا استفاده كرده اند سئوالي داشتم اگر كسي براي وام فسفا در يك دوره تحصيلي مثلا فوق استفاده نمايد آيا امكان آن را دارد كه در دوره دكترا هم اقدام كند ؟ يا هر فردي فقط حق دارد يكبار از وام فسفا در دوران تحصيل (ديپلم تا دكترا) استفاده نمايد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mooj ، vroom ، mitr.p ، odiseh ، noobnoobi ، msar
سلام دوستان... ممنون از راهنماییاتون... یه مسئله رو متوجه نشدم... آیا ففسا سقفی داره برای کمک هزینه؟ من لیسانس دارم ولی میخوام دوباره توی یه رشته دیگه واسه لیسانس توی یه دانشگاه خصوصی بخونم... مثلا یه دانشگاه خصوصی نزدیک 30هزار تا شهریه داره و با مخلفات نزدیک 40هزار تا میشه... آیا این مقدار امکان داره وام بدن در سال؟
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، msar

[/quote]
سلام ممنون میشم درمورد وام برای تحصیل(مخصوصا fafsa) اگه گرفتید یه توضیحاتی بدید ( تو بخش تحصیل در آمریکا fafsa ) من لیسانس دارم آیا این وام بلا عوض به من تعلق میگیره اگه برم کالج؟؟؟؟ ممنون

[/quote]

دوست عزیز اگه شما بخواهید از دیپلم شروع کنید و حرفی از لیسانس ایران نزنید بله میتونید.ولی اگه چند ترم خوندید نظرتون عوض شد و خواستید برای فوق ادامه بدین ، هرچی پول دادن بهتون رو پس میگیرن.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، emrah66 ، كاميلا ، mitr.p ، frozen mind ، honey62 ، Soap McTavish ، noobnoobi ، shatsi ، khder ، mehdi2014 ، msar
سلام دوستان عزیز.
من لیسانس و گرین کارت دارم اما میخوام از FAFSA برای کلاس ھای ESL استفادە کنم، تا بعد کلاس ھا برا master اقدام کنم. آیا این امکان وجود دارە و من میتونم برا ESL از کمک ھای FAFSA استفادە کنم ....خیلی ممنون میشم جواب بدید؟من 2 ماە دالاس ھستم اگە این FAFSA مقدور نباشە، آیا ھیچ نوع کمک ھزینە یا وامی وجود دارە کە من بتونم برا ESL استفادە کنم....؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، msi ، honey62 ، ali234 ، Alirezaa2013 ، noobnoobi ، msar
(2012-06-14 ساعت 04:41)sib 24 نوشته:  دوست عزیز اگه شما بخواهید از دیپلم شروع کنید و حرفی از لیسانس ایران نزنید بله میتونید.

سلام دوست عزیز،
می خواستم بدونم با توجه به اینکه من در فرم های سفارت برای مصاحبه ، مدارک لیسانسم رو اعلام کردم ، اگه بدروغ بگم که مدرکی ندارم مشکلی پیش نمیاد و امکان نداره بعدا متوجه بشن با توجه به سیستم دقیقی که در اطلاعات دارن؟؟!
از دوست عزیز و با تجربه MML خواهشمندم اگه نظری و یا اطلاعاتی در این مورد دارند ارائه بدن.( یکی از برندگان لاتاری دارای گرین کارت)
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، noobnoobi ، msar
(2012-12-12 ساعت 01:57)runama نوشته:  سلام دوستان عزیز.
من لیسانس و گرین کارت دارم اما میخوام از FAFSA برای کلاس ھای ESL استفادە کنم، تا بعد کلاس ھا برا master اقدام کنم. آیا این امکان وجود دارە و من میتونم برا ESL از کمک ھای FAFSA استفادە کنم ....خیلی ممنون میشم جواب بدید؟من 2 ماە دالاس ھستم اگە این FAFSA مقدور نباشە، آیا ھیچ نوع کمک ھزینە یا وامی وجود دارە کە من بتونم برا ESL استفادە کنم....؟

دوست من esl که کلاسهای رایگان هم داره!! چرا ازون استفاده نمی کنید؟!
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh ، sima s ، ali234 ، مانترا ، Alirezaa2013 ، Soap McTavish ، shatsi ، khder ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
(2012-12-19 ساعت 18:26)maka2 نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 01:57)runama نوشته:  سلام دوستان عزیز.

دوست من esl که کلاسهای رایگان هم داره!! چرا ازون استفاده نمی کنید؟!

دوست نازنین، ممنون از اینکە جواب دادید، اما کلاس ھایی کە رایگانە و بیشتر تو کلیساھاست، اون کیفیت لازم رو ندارە و ساعات محدودی در ھفتە برگزار میشە، من چون میخوام بعدش برا ادامە تحصیل اقدام کنم، باید بە صورت فشردە تر کار کنم.بازم ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، ali234 ، Alirezaa2013 ، Soap McTavish ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
من تجربه خودم رو میگم شاید کمک کنه.من برای کلاسهای زبان کردیت از ففسا استفاده کردم.در فرمها ذکر کردم که دیپلم دارم و سالانه تا سقف ۵۵۰۰ دلار کمک دولتی گرفتم که البته هزینه کلاسهای زبان کالج از این بیشتر نمیشه .هیچ پولی ندادم و هزینه کتاب و لوازم هم بهم دادند .هر ترم ۳ درس که ۱۵ واحد میشه برداشتم.که اگر کار هم کنید بیشتر از این کلاس برداشتن واقعن خسته کننده میشه .به خصوص که اینجا توی کالج و سر کار حسابی ازتون کار میکشند.شرطش این بود که دیپلمه باشیم توی فرمها پرسیده بود چقدر تو حسابت هست که مبلغ کمی بود و نوشتم .در ضمن من توضیح دادم که در امریکا کار نمیکنم و سال آخری هم که ایران بودم کار نکردم و مالیات ندادم.چون خانومی که توی دفتر ففسا در کالج کار میکرد از من خواست مدرکی ارائه بدم که نشون بده سال آخری که در ایران بودم چقدر درامد داشته ام که من گفتم به خاطر کارهای مهاجرت سال آخر در ایران هم کار نکرده ام .گفت این رو بنویس و امضا کن که کردم و تمام .بعضی از دوستان نگرانند که قبلا در فرمهای مهاجرت نوشته اند لیسانس دارن.ففسا هیچ امکان دسترسی به اون فایلها رو نداره.توی کالج تقریبا همه دوستان من که از کشورهای مختلف اومدن لیسانس و فوق لیسانس دارن ولی برای اینکه بتونن از ففسا استفاده کنن،گفته اند که دیپلمه هستند.کلا اینجا روال اینجوریه.
پاسخ
دوست عزیز ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون. این کمک ھزینە ففسا بە In-state بودن دیگە ربطی ندارە نە؟
سوال دیگە: اقدام برا ففسا deadline مشخصی دارە...مثلا من این یکی دو روزە میخوام برا کلاس ھای کالج زبان ثبت نام کنم، ھمزمان برا ففسا ھم اقدام میکنم. یا می بایستی زودتر اقدام میکردم..؟ و آیا کمک ھزینە با شروع ترم دادە میشە..؟
بازم ممنون...
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، noobnoobi ، msar
(2012-12-20 ساعت 06:36)runama نوشته:  دوست عزیز ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون. این کمک ھزینە ففسا بە In-state بودن دیگە ربطی ندارە نە؟
سوال دیگە: اقدام برا ففسا deadline مشخصی دارە...مثلا من این یکی دو روزە میخوام برا کلاس ھای کالج زبان ثبت نام کنم، ھمزمان برا ففسا ھم اقدام میکنم. یا می بایستی زودتر اقدام میکردم..؟ و آیا کمک ھزینە با شروع ترم دادە میشە..؟
بازم ممنون...

یک نکتە دیگە: با این حساب کە بگم دیپلم ھستم و برا کلاس ھای کردیت زبان از کمک ھای ففسا استفادە کنم، بعد از اتمام دورە اگر بخوام برا فوق لیسانس اقدام کنم، آیا میتونم یا نە؟ بە احتمال زیاد اگە این رو بگم ھر چی کمک ھزینە گرفتم باید پس بدم..؟ چون متوجە میشن بھشون راستش رو نگفتم. اگر برای فوق لیسانس از خیر کمک ھای ففسا بگذرم و براش اقدام نکنم، آیا بازم متوجە میشن من برا فوق لیسانس اقدام کردم و قبلا لیسانس داشتم.
بە نظرتون کدوم بیشتر ارزش دارە ، برا این کلاس ھای زبان یا برا فوق از این کمک ھا استفادە کنم.. یا برا ھر دو ممکنە؟
خیلی ممنون میشم راھنمایی کنید و من رو از این سردرگمی در بیارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، ali234 ، مانترا ، noobnoobi ، shatsi ، msar
به نظر من ربطی نداره من ۶ ماه بود که اینجا بودم و اقدام کردم برای ففسا اتفاقن من هم یک هفته قبل از ثبت نام کالج برای ففسا اقدام کردم .کالج بدون هزینه من رو ثبت نام کرد و بعد از ۳ ماه هم یک چک ۵۰۰ دلاری به آدرسم ارسال شد.این ترم هم به طور خودکار ففسا داشتم و لازم نبود دوباره درخواست بدم و فقط on line برای کلاسها ثبت نام موقت کردم که بعد از معلوم شدن نمره های ترم قبل تاییدش میکنم .به نظرم این ترم چک کمک هزینه هم زودتر برام ارسال بشه.راجع به پرسش آخرتون اطلاع دقیق ندارم .از دوستانم که مدت بیشتری اینجا تحصیل کرده اند میپرسم و بهتون جواب میدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: runama ، maka2 ، pr.kia ، ali234 ، mirzamemar ، مانترا ، Soap McTavish ، noobnoobi ، shatsi ، farzaam3 ، Lemony ، khder ، manila ، mehdi2014 ، HERMES7 ، msar
(2012-12-20 ساعت 07:35)bita-p نوشته:  به نظر من ربطی نداره من ۶ ماه بود که اینجا بودم و اقدام کردم برای ففسا اتفاقن من هم یک هفته قبل از ثبت نام کالج برای ففسا اقدام کردم .کالج بدون هزینه من رو ثبت نام کرد و بعد از ۳ ماه هم یک چک ۵۰۰ دلاری به آدرسم ارسال شد.این ترم هم به طور خودکار ففسا داشتم و لازم نبود دوباره درخواست بدم و فقط on line برای کلاسها ثبت نام موقت کردم که بعد از معلوم شدن نمره های ترم قبل تاییدش میکنم .به نظرم این ترم چک کمک هزینه هم زودتر برام ارسال بشه.راجع به پرسش آخرتون اطلاع دقیق ندارم .از دوستانم که مدت بیشتری اینجا تحصیل کرده اند میپرسم و بهتون جواب میدم.
سپاسگذارم دوست عزیز.
پاسخ
تشکر کنندگان: Alirezaa2013 ، farzaam3 ، noobnoobi ، msar
(2012-12-20 ساعت 07:23)runama نوشته:  
(2012-12-20 ساعت 06:36)runama نوشته:  دوست عزیز ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون. این کمک ھزینە ففسا بە In-state بودن دیگە ربطی ندارە نە؟
بازم ممنون...

یک نکتە دیگە: با این حساب کە بگم دیپلم ھستم و برا کلاس ھای کردیت زبان از کمک ھای ففسا استفادە کنم، بعد از اتمام دورە اگر بخوام برا فوق لیسانس اقدام کنم، آیا میتونم یا نە؟ بە احتمال زیاد اگە این رو بگم ھر چی کمک ھزینە گرفتم باید پس بدم..؟ چون متوجە میشن بھشون راستش رو نگفتم. اگر برای فوق لیسانس از خیر کمک ھای ففسا بگذرم و براش اقدام نکنم، آیا بازم متوجە میشن من برا فوق لیسانس اقدام کردم و قبلا لیسانس داشتم.
بە نظرتون کدوم بیشتر ارزش دارە ، برا این کلاس ھای زبان یا برا فوق از این کمک ھا استفادە کنم.. یا برا ھر دو ممکنە؟
خیلی ممنون میشم راھنمایی کنید و من رو از این سردرگمی در بیارید.
این سئوال من هم هست . میشه لطفا جوابش رو بدید . ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، Alirezaa2013 ، noobnoobi ، msar
دوستان يه سوال داشتم
چون بيشتر از 10000 دلار آمريکا نميشه برد من ميخوام پولی رو به حساب دوستی در آمريکا بفرستم
اما ايشون قراره برای Fafsa اقدام کنه. اگه من به حساب ايشون پول بريزم ممکنه برای پرونده Fasfa
ايشون مشکلی پيش بياد. البته حساب ايشون مشترک با پدرشه
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، noobnoobi ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان