کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
(2013-02-03 ساعت 01:21)ehsan99 نوشته:  دوستان يه سوال داشتم
چون بيشتر از 10000 دلار آمريکا نميشه برد من ميخوام پولی رو به حساب دوستی در آمريکا بفرستم
اما ايشون قراره برای Fafsa اقدام کنه. اگه من به حساب ايشون پول بريزم ممکنه برای پرونده Fasfa
ايشون مشکلی پيش بياد. البته حساب ايشون مشترک با پدرشه

خیر ... خیالتون راحت اینجا کسی کسی رو نمی پاد
Big Grin
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan99 ، pr.kia ، ali234 ، noobnoobi ، msar
برای همسرم می خوام که توی سایت ففسا اقدام کنم
ذیپلم حسابداری از ایران داره و چون هنوز مشخص نیست که کدوم کالج میخواد بره ، فقط میخوام فرمش رو پر کنم
توی قسمتی که نوشته کالج رو انتخاب کنیم من collin colege تو tx و plano رو انتخاب کردم وقتی رو کلمه سرچ کلیک میکنم اصلا یه چیز دیگه رو کدش رو پیدا میکنه
میزنه McKinney
,اصلا Plano رو پیدا نمیکنه
اصلا درست
درسته که از الان دارم براش اقدام میکنم با توجه به اینگه گرین کارت و ssn داریم؟؟
یکی از دوستام میگه حتما باید اول بری کالج و از کالجت شماره و کد بگیری!!!!
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، ali234 ، Soap McTavish ، noobnoobi ، msar
(2013-02-14 ساعت 08:52)mitr.p نوشته:  برای همسرم می خوام که توی سایت ففسا اقدام کنم
ذیپلم حسابداری از ایران داره و چون هنوز مشخص نیست که کدوم کالج میخواد بره ، فقط میخوام فرمش رو پر کنم
توی قسمتی که نوشته کالج رو انتخاب کنیم من collin colege تو tx و plano رو انتخاب کردم وقتی رو کلمه سرچ کلیک میکنم اصلا یه چیز دیگه رو کدش رو پیدا میکنه
میزنه McKinney
اصلا درست
Smile خوش به حال آقاتون که همسری پیگیر مثل شما داره....
شما فرم رو پر کن و کالین کالج که دفتر مرکزی اش تو " مکینی" هست برای همون اسمش میاد جلو.البته اگه یه تلفنی هم به مرکز اسپرینگ کریک پلینو بزنی و بگی کدشون چنده هم بد نیست کمکه... هر کسی که (این استیت/اوت آو استیت) شماره اس اس ان داشته باشه می تونه برای ففسا اقدام کنه.
سایت دانشگاه اینه که می زارم باید به بخش امور مالی" فایننشال اید" اش تماس بگیرید:

http://www.collin.edu/

همین جا قول بدید تو درسای آقاتون بهش کمک کنیدBig Grin

ارادتمند مهاجرسراییان
محسنSmile
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، ali234 ، ParsTrader ، mitr.p ، HRSH ، mirzamemar ، Hedieh20 ، مانترا ، Alirezaa2013 ، Soap McTavish ، shatsi ، manila ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
(2013-02-14 ساعت 10:21)maxsupermax نوشته:  
(2013-02-14 ساعت 08:52)mitr.p نوشته:  برای همسرم می خوام که توی سایت ففسا اقدام کنم
میزنه McKinney
اصلا درست
شما فرم رو پر کن و کالین کالج که دفتر مرکزی اش تو " مکینی" هست برای همون اسمش میاد جلو.البته اگه یه تلفنی هم به مرکز اسپرینگ کریک پلینو بزنی و بگی کدشون چنده هم بد نیست کمکه... هر کسی که (این استیت/اوت آو استیت) شماره اس اس ان داشته باشه می تونه برای ففسا اقدام کنه.
سایت دانشگاه اینه که می زارم باید به بخش امور مالی" فایننشال اید" اش تماس بگیرید:

ارادتمند مهاجرسراییان
محسنSmile

فووووووووری
سلام .....ممنون از راهنمایییتون
چند هفته میشه که سایت ففسا رو نصفه کاره ول کردم رفتم ...بدون اینکه تائیدش کنم. به ایمیل همسرم دو بار ایمیل اومده که زودتر تکمیل و تائید کن
توی سایتش نوشته که تا 10 تا کالج رو میتونی انتخاب کنی
من فعلا collin colleg رو میخواهم بزنم
کسی میدونه که بعد از تائید ایا میشه اطلاعات رو اصلاح کرد و چند تا کالج دیگه هم اضافه کنم یا نه؟؟؟
ممنون
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، ali234 ، مانترا ، Alirezaa2013 ، noobnoobi ، msar
(2013-03-08 ساعت 06:58)mitr.p نوشته:  
میزنه McKinney
اصلا درست

ارادتمند مهاجرسراییان
محسنSmile

فووووووووری
چند هفته میشه که سایت ففسا رو نصفه کاره ول کردم رفتم ...بدون اینکه تائیدش کنم. به ایمیل همسرم دو بار ایمیل اومده که زودتر تکمیل و تائید کن
کسی میدونه که بعد از تائید ایا میشه اطلاعات رو اصلاح کرد و چند تا کالج دیگه هم اضافه کنم یا نه؟؟؟
ممنون
سلام:
من بعد از تائید گرفتن هم تونستم اطلاعات رو اصلاح کنم .
یه سئوال: شما فرم های مالیاتی رو پر کردین؟ من یک هفتس که درگیرشم , هنوز هم تموم نشده
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، mitr.p ، odiseh ، shatsi ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
(2013-03-08 ساعت 06:58)mitr.p نوشته:  
میزنه McKinney
اصلا درست

ارادتمند مهاجرسراییان
محسنSmile

فووووووووری
ممنون

سلام
همه چی ممکنه ...کسی ممانعت نخواهد کرد و نهایتا" صحیح ترین جوابها منطبق بر واقعیات بهترین امکانات را در اختیارتان خواهد گذاشت.
چه جالب منم واحد برداشتم همین دانشگاه...Smile
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
سلام به همه دوستای خوبم
اگر این کمک ها رو برای فوق لیسانس بگیریم چه جوری باید پس بدهیم یعنی حالت وام داره یا بلاعوض؟
اگر وامه قسطاش به چه صورت هستش و اینکه از کی بازپرداختش شروع میشه ؟
مرسی از جوابهاتون
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، noobnoobi ، msar
سلام ممنون میشم درمورد وام برای تحصیل(مخصوصا fafsa) اگه گرفتید یه توضیحاتی بدید ( تو بخش تحصیل در آمریکا fafsa ) من لیسانس دارم آیا این وام بلا عوض به من تعلق میگیره اگه برم کالج؟؟؟؟ ممنون

[/quote]

دوست عزیز اگه شما بخواهید از دیپلم شروع کنید و حرفی از لیسانس ایران نزنید بله میتونید.ولی اگه چند ترم خوندید نظرتون عوض شد و خواستید برای فوق ادامه بدین ، هرچی پول دادن بهتون رو پس میگیرن.
[/quote]
خوب یک سئوالی
فرض کنیم از لیسانس نگیم ، و کالج قسمت عمومیش بگذرونیم
بعد بخواهیم برای دانشگاه اقدام کنیم مثلا فوق لیسانس
اونها متوجه نمی شن؟
تمام این مدارک مون که لیسانس هستیم و فوق لیسانس تموم کردیم ارائه دادیم اخه به سفارت که
؟؟؟؟/
بعدا نگن دروغ گفتی داستان نشه ؟؟؟؟؟؟؟؟
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، pr.kia ، Soap McTavish ، noobnoobi ، msar
سلام
در ادامه تکمیل اطلاعات ففسا برای مالیات این سوال رو پرسید
For 2012, have you completed your IRS income tax return or another tax return?
Already completed
Will file
Not going to file
ما به تازگی در سال 2013 اومدیم و قطعا برای tax return نمیتونیم اقدام کنیم و معنی گزینه سوم این هست که ما در آینده نمیخواهیم اقدام کنیم .حالا به نظر شما دوستان کدام گزینه رو انتخاب کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، مانترا ، noobnoobi ، msar
سلام
دوستان این کمک هزینه FAFSA برای مقطع دکتری هم شامل می شه؟
مرسی
شماره کیس:2013AS000070##
افراد کیس:2
رویت قبولی: 2 می
تاریخ کارنت شدن: اسفند ۹۱
تاریخ مصاحبه: اردیبهشت ۹۲
دریافت ویزا: به امید یک ضرب
ایالت انتخابی: مریلند
پاسخ
تشکر کنندگان: sima s ، noobnoobi ، msar
(2013-04-02 ساعت 10:54)babeloma نوشته:  سلام
مرسی

سوال بنده نیز است Smile
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، msar
(2013-03-26 ساعت 06:51)mitr.p نوشته:  سلام
در ادامه تکمیل اطلاعات ففسا برای مالیات این سوال رو پرسید
For 2012, have you completed your IRS income tax return or another tax return?
Already completed
Will file
Not going to file
ما به تازگی در سال 2013 اومدیم و قطعا برای tax return نمیتونیم اقدام کنیم و معنی گزینه سوم این هست که ما در آینده نمیخواهیم اقدام کنیم .حالا به نظر شما دوستان کدام گزینه رو انتخاب کنیم؟
بر طبق این نوشته گویا یکی از شرایط ثبت نام برای ففسا گزارش مالیاتی سال گذشته است.
ما که تازه امسال اومدیم (2 ماه) و سال گذشته در امریکا نبودیم یعنی نمیتونیم برای ففسا اقدام کنیم؟؟
اگر یکی دو ماه اینده بریم کالج برای کلاس ها ثبت نام کنیم ، بهمون کمک هزینه تعلق نمیگیره؟؟؟؟

ﭼﺮا ﻻزم اﺳﺖ درﺁﻣﺪ ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﮥ ﺧﻮد را اﻋﻼمﮐﻨﻢ؟
درﺁﻣﺪ ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ، ﺑﺨﺸﯽ از ﻣﻮارد ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز و ﻻزم ﺟﻬﺖ واﺟﺪ ﺷﺮاﻳﻂ ﺑﻮدن ﺑﺮاﯼ درﻳﺎﻓﺖ ﮐﻤﮏ ﻣﺎﻟﯽ اﺳﺖ. هﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ
ﻧﻴﺎز ﺑﻪﺗﺎﻳﻴﺪﻣﻴﺰان درﺁﻣﺪﺑﺎﺷﺪ، ﺗﻨﻬﺎ ﺁن دﺳﺘﻪاز ﻣﺒﺎﻟﻎ ﺑﺮﮔﺸﺘﯽ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺗﮑﻤﻴﻞ ﻣﯽ ﮔﺮددﮐﻪﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺳﺎل ﻗﺒﻞ اﺳﺖ.
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
(2013-04-02 ساعت 20:34)sima s نوشته:  
(2013-04-02 ساعت 10:54)babeloma نوشته:  سلام
مرسی
سوال بنده نیز است Smile
FAFSA شامل چند نوع کمک هزینس. یکیش Grant که اینو برای مقطع دکترا نمی دهند. کلا:
Grant فقط شامل undergraduate می شود. (در صورت واجد شرایط بودن).
تا لیسانس خودمون رو میگن undergraduate مثل دوره های کارآموزی که فقط certificate میدن یا فوق دیپلم یا چیزای شبیه این تـــــــــــــا دوره هایی که bachelor میدن. حالا ممکنه 3 ساله باشه یا 4 ساله یا هرچی. (به تعداد واحده). از bachelor به بالا هرچی باشه تکمیلی master یا دکترا loan و work study میدهند.
من چون خودم توی اون مقطع نیستم دقیق نمی دونم اما فکر کنم برای همه کمک هزینه ها باید FAFSA ثبت نام کنید. فکر کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، el333 ، amir82 ، ParsTrader ، mirzamemar ، Hedieh20 ، Soap McTavish ، Sepasttian ، noobnoobi ، نوروز ، sib 24 ، Lemony ، manila ، mehdi2014 ، hossein1989 ، msar
با درود....
من چند تا سوال دارم که اگه بعضیاش مربوط به اینجا نیست عذر میخوام:
1-من و خانمم دانشجوی لیسانس (کارشناسی ناپیوسته هستیم)یعنی فوق دیپلم داریم و داریم برای لیسانس میخونیم....من برق -الکترونیک میخونم....خانمم هم معماری ...میخونه....فعلاً هم در ابتدا قصد داریم بریم کالیفرنیا...(البته فعلاً)....به نظر دوستان الان که تو دوره کلیرنس هستیم و کیسمون هم لاتاری ...واحدها رو ادامه بدهیم یا نه؟

2-اگه بیاییم اونجا باید از کجا شروع کنیم...؟ از کالج ....مدرک فوق دیپلم رو قبول دارن....واحدهای گذرونده رو بگیریم بیاریم....؟

3-میشه ازfasfa با توجه به پول بسیار کمی که اونجا میاریم استفاده کنیم؟و با توجه به مورد 2 عنوان شده ....از ابتدا چکار باید بکنیم....
4- با توجه به رشته های عنوان شده در بند 1 ....کدوم کالج یا دانشگاه رو پیشنهاد میکنین....
معذرت میخوام از زیادی سوال....ممنون میشم اگه راهنمایی کنین......
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، msar
سلام من هنوز جواب سوالم کامل نگرفتم من گیرین کارت دارم می خوام برای فوق لیسانس اقدام کنم به من کمک هزینه تحصیلی تعلق میگیره و اینکه من اصلا نمیدونم چطوری از کجا باید شروع کنم برای ورود به دانشگاه

یه سوال دیگه اگه نگیم لیسانس داریم بریم کالج بعد بخواییم برای فوق اقدام کنیم داستان این پولی که میدن چی میشه من تو همین جا بود خوندم نوشته بودید کسی که 2 سال تو کالج زبان بخونه دیگه ازش تافل نمی خوان اگه اطلاعات دارید لطفا به من بگید چون من نمیدونم باید چی کار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، uranus88 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان