کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
طریقه فرستادن ارز (پول) از ایران به آمریکا و یا بالعکس
دوستان سلام
این پست من در سال 2010 بود که متاسفانه بعد از گذشت 2 سال در ویرایش جدید اون بجای اضافه شدن راهکارهای نقل و انتقال ارز و راحت تر شدن اون باید بعضی از قسمت هاشو حذف کنیم و همچنین در شرایط سخت تری به این مساله بپردازیم...

ظاهراً راهکارهای قانونی و بین بانکی انتقال ارز از دو کشور خیلی وقته که وجود خارجی نداره پس خوشحال میشم اگه کسی راه حل های تست شده و قابل قبول دیگه ای رو ارائه کنه تا همه بتونن ازش استفاده کنن...

فقط این خواهش رو دارم برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، فقط در صورتی به صرافی های معرفی شده یا راهکارهای غیر بانکی دیگر اکتفا کنید که از شخص معرفی کننده آن شناخت کامل داشته باشید ، بدیعی است که استناد به پاسخهای زیر به عهده خود فرد میباشد.

خیلی از راههای ارائه شده در این تایپیک احتمال دارد با گذشت زمان غیر قابل استفاده شده باشد پس به زمان ایجاد پست دقت کنید ...

یه خواهش دیگه از مدیران دارم و اونم اینه که در جهت پاکسازی این تایپیک یکسری از پست های اضافه که در جواب به ارسال اولیه من بود رو پاک کنن ... با تشکر
پاسخ
(2010-08-14 ساعت 16:38)online27H نوشته:  همه میدونن مقدار خارج کردن ارز از فرودگاه برای کسایی که میخوان وارد آمریکا بشن برای هر نفر 10 هزار دلار هستشو بردن بیشتر از این مقدار پول امکان داره براشون مشکل ساز شه! از آنجایی که این پول ممکنه برای بعضی از اشخاص به دلایل مختلفی چون خرید ماشین و ... کافی نباشه خواستم این موضوع رو باز کنم تا دوستانی که احتمالاً این کارو انجام دادن بیان و راهکارشونو با بقیه در جریان بزارن ...

فقط این خواهش رو دارم برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، فقط در صورتی به صرافی های معرفی شده یا راهکارهای غیر بانکی دیگر اکتفا کنید که از شخص معرفی کننده آن شناخت کامل داشته باشید ، بدیعی است که استناد به پاسخهای زیر به عهده خود فرد میباشد.
در مورد فرستادن پول به ایران که بگم الانه تمامی دستگاههای ATM ایران به سوئیچ visa card و Master card وصل هستن و شما میتونید از خود پردازها پول بگیرید

در مورد انتقال پول به آمریکا هم تو یکی از پستها خوندم که یکی از بچه ها با بانک سامان برای برادر خودش که تو آمریکاس پول میفرسته هر ماه ولی جزئیاتی نبود ( سعی میکنم برم و جزئیاتشو پیدا کنم )

در مورد صرافی ها هم بگم خیلی از صرافی های معتبر هستن که با همتای خودشون تو آمریکا همکاری دارن و بطور مثال شما 100 میلیون تومن تو ایران به صرافی میدید و با درصد هزینه اندک معادل دلارشو از صرافی مورد نظر تو آمریکا تحویل میگیرید یا بحسابتون ریخته میشه !

اگه راههای قانونی باشه که چه بهتر ... ممنون میشم از دوستانی که تو این کار تجربه دارن ...

دوست خوبم
کی گفته که برای هر نفر 10000 دلار هستش و یا بردن بیشترش امکان داره مشکل ساز بشه
لطفا لینک منبع رو هم بدید
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Ali Sepehr ، New York ، batis2010 ، h_aghapour ، taherifar
(2010-08-14 ساعت 16:38)online27H نوشته:  همه میدونن مقدار خارج کردن ارز از فرودگاه برای کسایی که میخوان وارد آمریکا بشن برای هر نفر 10 هزار دلار هستش و بردن بیشتر از این مقدار پول امکان داره براشون مشکل ساز شه ! از آنجایی که این پول ممکنه برای بعضی از اشخاص به دلایل مختلفی چون خرید ماشین و ... کافی نباشه خواستم این موضوع رو باز کنم تا دوستانی که احتمالاً این کارو انجام دادن بیان و راهکارشونو با بقیه در جریان بزارن ...

در مورد فرستادن پول به ایران که بگم الانه تمامی دستگاههای ATM ایران به سوئیچ visa card و Master card وصل هستن و شما میتونید از خود پردازها پول بگیرید

در مورد انتقال پول به آمریکا هم تو یکی از پستها خوندم که یکی از بچه ها با بانک سامان برای برادر خودش که تو آمریکاس پول میفرسته هر ماه ولی جزئیاتی نبود ( سعی میکنم برم و جزئیاتشو پیدا کنم )

در مورد صرافی ها هم بگم خیلی از صرافی های معتبر هستن که با همتای خودشون تو آمریکا همکاری دارن و بطور مثال شما 100 میلیون تومن تو ایران به صرافی میدید و با درصد هزینه اندک معادل دلارشو از صرافی مورد نظر تو آمریکا تحویل میگیرید یا بحسابتون ریخته میشه !

اگه راههای قانونی باشه که چه بهتر ... ممنون میشم از دوستانی که تو این کار تجربه دارن ...
این یکی رو که دیگه جدی نگفتی!!!!!
لینک منبع لطفا
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Ali Sepehr ، batis2010 ، mohammad.maleki ، amirhr123 ، taherifar
با وضعیت موجود هیچ راه قانونی برای انتقال پول نیست و فقط میشه از طریق صرافی ها این کارو انجام داد....ویزا و مستر هم اصلا تو ایران کار نمیکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Amirreza ، Hossein81 ، Ali Sepehr ، laili ، ravian ، royalfalcon ، batis2010 ، amirhr123 ، pariya2 ، taherifar
یکی از دوستان من صرافی دارند. راجع به این موضوع از ایشون پرسیدم.
انتقال مبالغ بالا (حدود ۵ هزار دلار به بالا) ۵۰ دلار اجرت داره. (البته تو صرافی ایشون. شاید جای دیگه قیمت دیگه داشته باشه. مبالغ پایین هم انجام نمی‌دهند.
دو راه برای دریافت پول در آمریکا وجود داره. اول واریز به حساب و دیگری ارسال با پست.
راجع به مالیات قرار شده به طور موثق برای من اطلاعات کسب کنند که به محض دریافت اطلاعات اینجا خواهم نوشت.
پاسخ
سلام
کاش اول میگفتی اونجا مستر کارت گرفتن سخته یا نه؟؟؟؟
آخه فک کنم تو مستر کارت داشته باشی همه چی حله!!!!!!!!!
من یه مدت تو شرکت های هرمی :دی بودم
بعد دلارو از پی پال میرختم به حساب صراف بعدشم ازش نقدی دریافت میکردم
خودم یه بار ازش پرسیدم گفت اگه خارج از ایران باشی میشه از پی پال بدی به مستر کارت!!!!!!!!
......
فک کنم حواله هم هم کار کنه؟؟؟نمی دونم
...........
بردن پول نقد ریسک بزرگیه هرچیم اونجا امنیت باشه
ولی نباید ریسک کرد چون تو زندگیتو میبری
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، h_aghapour ، taherifar

(2010-08-14 ساعت 22:11)Amirreza نوشته:  سلام
کاش اول میگفتی اونجا مستر کارت گرفتن سخته یا نه؟؟؟؟
آخه فک کنم تو مستر کارت داشته باشی همه چی حله!!!!!!!!!
من یه مدت تو شرکت های هرمی :دی بودم
بعد دلارو از پی پال میرختم به حساب صراف بعدشم ازش نقدی دریافت میکردم
خودم یه بار ازش پرسیدم گفت اگه خارج از ایران باشی میشه از پی پال بدی به مستر کارت!!!!!!!!
......
فک کنم حواله هم هم کار کنه؟؟؟نمی دونم
...........
بردن پول نقد ریسک بزرگیه هرچیم اونجا امنیت باشه
ولی نباید ریسک کرد چون تو زندگیتو میبری

سلام آقا علیرضا
برای گرفتن مستر یا ویزا کارت میتونید هم به بانک پاسارگاد، هم موسسه مالی اعتباری توسعه و هم به سایت www.ir48.com سر بزنید
راه حل های خوبی دارن.شما در صورت داشتن مستر یا ویزا کارت میتونی به حساب پی پال متصلش کنی.
اکانت پی پال این قابلیت را دارد.درضمن بین حساب های اینترنتی لیبرتی ریزرو از همه کمتر پورسانت میگیره، بین 1$ تا 4$ !!!!!!! در حالیکه پی پال به ازای هر 1000 دلار! 34$ و به ازای هر 10000 دلار 340$ پورسانت میگیره
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، ساشا ، frozen mind ، emankh101 ، Soap McTavish ، qeshmi ، h_aghapour ، taherifar
(2010-08-14 ساعت 22:13)online27H نوشته:  یه انتقادم دارم :

خداییش اینکه ما باهم دعوا نداریم مثلاً یکی از عضوهای فعال میگه من پول رو از بانک سامان واریز کردم یا اینکه دوستم تایید کرد که از مستر کارت خودش استفاده کرده در ایران ... خب چرا سریع جبهه میگیریم
بیابم یکم تحقیق بیشتر کنیم شاید حق با سیما خانوم باشه ولی من تا خودم چیزیو امتحان نکنم یا منبع درستی نداشته باشم نمیگم نمیشه یا اون کس از خودش درآورده ... برادرم اگه بیاد ایران که تا 1 ماه دیگه میاد به طور قطعی اینجا میگم که آیا میشه یا نه ...

چه لزومی داره برای چیزی که میتونه به خیلی از دوستان کمک کنه جبهه گیری کنم و اطلاعات اشتباه بدم؟؟؟ من کاری به منابع داخلی ندارم چون اطمینانی بهشون ندارم . همیشه هم چیزی رو که ازش اطمینان داشته باشمو میگم

ضمن اینکه تا جائی که من دیدم در منابع ( 31 خرداد) نوشته :در پی مذاکرت غیر آشکار مرکز تجارت الکترونیک کشور با شرکت زیپ‌کارت انگلستان، ویزا و مسترکارت وارد شبکه بانکی ایران خواهد شد و الان مرداد ماه هستیم و خبر جدیدی نیست مطمئنا اگه امکانش فراهم شده بود اعلام کرده بودن که اجرا شده

از این وعده وعیدها کم نبوده Wink

این توجیه منبع که گفتن این کارو برای تسهیل توریستها انجام دادن خیلی غیرمنطقیه مگه میتونن تحریمها رو به این راحتی دور بزنن؟؟ حالا مشکلی نیست میتونین بگین برادرتون هم امتحان کنه ما که بدمون نمیاد وقتی میایم ایران مجبور نباشیم پول نقد با خودمون بیاریم و عوضش بتونیم از کارتهامون استفاده کنیم......
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، mh_hshk ، Ali Sepehr ، Amirreza ، frozen mind ، laili ، taherifar
(2010-08-14 ساعت 22:26)online27H نوشته:  اینم اون دوستی که گفته بود بین بانکی از طریق بانک سامان پرداخت کرده ...

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...8%A7%D9%86

mh_hshk
عضو فعال

سلام به همه خصوصا onlineh27 عزیز
شخصا اینجانب از طریق بانک سامان و با افتتاح حساب ارزی برای عموم تو سیتی بانک کشور دوست و همسایه! ایالات متحده مرگ بر امریکا! پول ارسال کردم. فقط و فقط سوئیفت کد شعبه مورد نظر را گرفتم و پول را به ارز تبدیل کردم و ارسال کردم.بانک هم برای هزینه ارسال 100 هزار تومن از حسابم به صورت موقت برداشت کرد و آخر هم 70 هزار تومنش را برگردوند.
دوستان هر کس راهنمایی خواست میتونه به نزدیک ترین شعبه بانک های سامان،پاسارگاد و پارسیان که کار سوئیفت را انجام می دهند مراجعه کنه.
پاسخ
(2010-08-14 ساعت 23:36)mh_hshk نوشته:  شخصا اینجانب از طریق بانک سامان و با افتتاح حساب ارزی برای عموم تو سیتی بانک کشور دوست و همسایه! ایالات متحده مرگ بر امریکا! پول ارسال کردم. فقط و فقط سوئیفت کد شعبه مورد نظر را گرفتم

من که برعکسش رو امتحان کردم نشد.یعنی از خارج از ایران میخواستم پول بفرستم به ایران.......ازم سوئیفت و کد ای بن و حتی ادرس پستی بانک توی ایران رو خواستن و گفتن هیچ مشکلی نیست این انتقال انجام میشه اما بعد از یه هفته پاسخ دادن امکان ارسال پول به این حساب نیست البته از انگلیس اقدام کرده بودم
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Ashkan78 ، OMID_R ، Amirreza ، mh_hshk ، indmehdi ، emankh101 ، taherifar ، ed2008
پس تموم شد دیگه
من موتور دارم فردا میرم بانک میپرسم ببینم چی میگن
اگه اینترنتیش فعال شه فک کنم دیگه خیلی خوب میشه
واست پول میرزن تو حساب ایران شما هم از نت میاری تو مستر کارت :دی
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، indmehdi ، taherifar
(2010-08-15 ساعت 01:17)Amirreza نوشته:  پس تموم شد دیگه
من موتور دارم فردا میرم بانک میپرسم ببینم چی میگن
اگه اینترنتیش فعال شه فک کنم دیگه خیلی خوب میشه
واست پول میرزن تو حساب ایران شما هم از نت میاری تو مستر کارت :دی

فقط این نکته یادت باشه که پی پال برای ایرانی ها تحریمه و بانک ها باهاش هیچگونه همکاری نمیکنند. فقط صرافی ها
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، taherifar
فکر فرستادن پول از ایران به امریکا را از طریق بانک به کلی از سرتان بیرون کنید .این را میگم چون ۲ نفر از کارمندهای ۲ تا بانک مختلف به ما اینو گفتن البته به صورت محرمانه .که اگر پول مستقیم از ایران به حساب شما بیاد اول حسابتون مسدود میشه بدان برسی میشه که منبع این پول از کجا بوده و مربوط به ......... نباشه .بهترین راه اینه که اگر کسی را در امریکا میشناسید که دلار میخاد به ایران بفرسته شما اینجا دلار را بگیرید و در ایران ریال تحویل بدهید یا از طریق سرافیاهای موتمن.
البته بازم باید موتمن باشد که این صرافی پول را از بانکی اسلامی در دوبی یا جای دیگه نفرسته چون بازم ممکنه مشکل ساز بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Hossein81 ، Amirreza ، babak2010 ، frozen mind ، Hamid55 ، laili ، taherifar
این چه مملک...
رفتم بانک مثل ... بهم پرید (سامان)
جواب نمیدن که
نه میدونه حساب اینترنتی چیه نه...
خدا میدونه اینا چیجوری مدرک گرفتن
.............
رفتم بانک پارسیان گفت مسول آموزش مرخصیه
با خودم گفتم به ما نیومده واسه مهاجرسرا خبر بیاریم
................
شرمنده دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، hamed_gh ، MasMM ، afshinghwink ، y.n ، h_aghapour ، taherifar
دوستان عزیز خصوصا آقا امیررضای گل
فقط جهت اطلاع از صحت حرف ها و ارسال پول و رسیدن اون سوئیفت کد بانک مبدا و مقصد را با اجازه ادمین عزیز و مدیران گرامی میگذارم تا خودتون چک کنید و مطمئن بشید.میتونید به سایت www.swift.com مراجعه کنید و در قسمت BIC Search سایت این سوئیفت کد ها را وارد کنید تا اطمینان حاصل بشه.در جلوی هر سوئیفت کدی نام بانک،شهر،کشور فعالیت یا عدم اون ذکر شده است.

بانک سامان شعبه اراک SABCIRTH9AK
سیتی بانک میامی - فلوریدا CITIUS33MIA
(2010-08-16 ساعت 23:45)Amirreza نوشته:  این چه مملک...
رفتم بانک مثل ... بهم پرید (سامان)
جواب نمیدن که
نه میدونه حساب اینترنتی چیه نه...
خدا میدونه اینا چیجوری مدرک گرفتن
.............
رفتم بانک پارسیان گفت مسول آموزش مرخصیه
با خودم گفتم به ما نیومده واسه مهاجرسرا خبر بیاریم
................
شرمنده دوستان

به خدا اینجا اخلاقشون خیلی خوبه.منکه ندیددم با کسی بد رفتار کنن خصوصا بانک سامان.
امیررضا جان تو پیام خصوصی آدرس شعبه را بده کارش دارم!
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، babakped ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان