کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
طبق کدام قانون مهاجرت کنم؟
ضمن عرض سلام خدمت همه دوستان و با تشکر از اینکه جمع با صفایی رو برای کمک به هم درست کردین که من هیچ جا ندیدم .
من از زمانی که یادمه میخواستم برم از اینجا ولی هر روز قانونی عوض شد و من مدرکی کم داشتم و داستان ادامه داره .اینم شرایطم که این ذیر نوشتم .لطفاً راهنماییم کنین چطور میتونم برای یه کشور انگلیسی زبان حتی الامکان کانادا - امریکا یا استرالیا مهاجرت بگیرم.البته کل قانونای این کشورها رو از سایتشون از 10 سال پیش از برم ! فقط نمیتونم شغلی مناسب برای ارسال مدارک پیدا کنم یعنی شغلم جزو لیست ها نیست .میتونم هر سابقه ای با تکنسینی کامپیوتر یا شبکه بگیرم ولی مدیر نیستم !
سن 29- دیپلم نظام جدید(11 ساله) +فوق دیپلم کامپیوتر نرم افزار (آموزشکده فنی حرفه ای )+ لیسانس مترجمی زبان پیام نور (ترم آخرم )متاهل - 1 فرزند - همسر: لیسانس جغرافیای طبیعی بدون سابقه کار -خودم 7سال سابقه کار دولتی مرتبط با کامپیوتر و 2 سال پاره وقت زمان سربازی و 1 سال بعد اون -زبانم خوب در حد آیلتس جنرال 6.5 یا 7 - فرانسه نمیدونم ولی میتونم بخونم . کل دارایی منهای قرض و قروض 000/000/40 تومان
با تشکر

ضمناً اگر مجبور باشم میتونم سابقه کاری مدیر سیستم هم بیارم ولی مدرک کامپیوترم کاردانیه . نمیدونم قبوله برای کانادا یا نه !مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، alirezanz
سلام
من متاهل هستم قصد داریم از ایران خارج شیم کشورهای اروپایی رو خیلی دوست داریم مثل اسپانیا و ایتالیا و هلند و سوئد و بلژیک و نروژ و انگلیس که میگن خیلی لندن گرون هستش کانادا و استرالیا هم عالی هستند البته اسپانیا رو بیشتر از همه دوست داریم
من خودم فوق دیپلم کامپیوتر هستم و شوهرم دیپلم البته من کاردانی به کارشناسی معماری خوندم ولی فقط 3 ترم و ولش کردم شوهرم هم 2 سال مهندسی عمران خوند و بعد به دلیل مشغله شغلی انصراف داد از لحاظ مالی 250000 $ داریم علاوه بر املاکی به قیمت 300000 $ البته تا موقعی که بخواهیم بریم بیشتر پول خواهیم داشت هر دو ورزش دوستیم و من خوب شنا میکنم شوهرم هم بیلیلارد و پوکر ... اینا رو گفتم چون یه جایی خوندم که برای کشور های دیگه مهمه شغل شوهرم هم ترخیص کار هستند در گمرک ولی بیمه نیست دفترشون هم به ثبت نرسیده فکر کنم اطلا نمیشه رو کارش حساب باز کرد نه؟
خوب حالا شما می تونید راهنمایی کنید که ما کجا میتونیم بریم؟ ممنون میشم

من 25 سالمه و شوهرم 28 سال
زبان انگلیسی بد نیست میتونیم گلیممون رو از آب بکشیم بیرون ولی داریم کلاس میریم و تمرین میکنیم فرانسه هم که اصلا

با تشکر و خسته نباشید
برا اطلاعاتی هم که نوشتید خیلی متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، عشق رفتن ، msar ، milspider ، rintintin
(2010-08-20 ساعت 21:45)shekoufeh نوشته:  سلام
من متاهل هستم قصد داریم از ایران خارج شیم کشورهای اروپایی رو خیلی دوست داریم مثل اسپانیا و ایتالیا و هلند و سوئد و بلژیک و نروژ و انگلیس که میگن خیلی لندن گرون هستش کانادا و استرالیا هم عالی هستند البته اسپانیا رو بیشتر از همه دوست داریم
من خودم فوق دیپلم کامپیوتر هستم و شوهرم دیپلم البته من کاردانی به کارشناسی معماری خوندم ولی فقط 3 ترم و ولش کردم شوهرم هم 2 سال مهندسی عمران خوند و بعد به دلیل مشغله شغلی انصراف داد از لحاظ مالی 250000 $ داریم علاوه بر املاکی به قیمت 300000 $ البته تا موقعی که بخواهیم بریم بیشتر پول خواهیم داشت هر دو ورزش دوستیم و من خوب شنا میکنم شوهرم هم بیلیلارد و پوکر ... اینا رو گفتم چون یه جایی خوندم که برای کشور های دیگه مهمه شغل شوهرم هم ترخیص کار هستند در گمرک ولی بیمه نیست دفترشون هم به ثبت نرسیده فکر کنم اطلا نمیشه رو کارش حساب باز کرد نه؟
خوب حالا شما می تونید راهنمایی کنید که ما کجا میتونیم بریم؟ ممنون میشم

من 25 سالمه و شوهرم 28 سال
زبان انگلیسی بد نیست میتونیم گلیممون رو از آب بکشیم بیرون ولی داریم کلاس میریم و تمرین میکنیم فرانسه هم که اصلا

با تشکر و خسته نباشید
برا اطلاعاتی هم که نوشتید خیلی متشکرم
فقط در مورد اروپا بگم که اگر برید احتمالاً آخرش بازم می خواید برید کانادا و آمریکا.
الان دیگه کسی طرف هلند و اینا نمیره.
از کشور های خوب اروپا به سوییس و آلمان اشاره نکردید...
از 5 تا شهری که واسه بهترین جا برای زندگی انتخاب می شن 2 تاش زوریخ و ژنو هستن که تو سوییسه!
من از اونایی که تو هلند و بلژیک هستند شنیدم که دارم میگم.
اگر بخواید این دو تا کشورم برید باید تو هلند، هلندی فول باشید و توی بلژیک هم زبان فرانسه برای پیدا کردن شغل خیلی کمکتون می کنه.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mah111 ، msar ، milspider ، rintintin
(2010-08-21 ساعت 02:10)Lottery_GC نوشته:  
(2010-08-20 ساعت 21:45)shekoufeh نوشته:  
فقط در مورد اروپا بگم که اگر برید احتمالاً آخرش بازم می خواید برید کانادا و آمریکا.
از 5 تا شهری که واسه بهترین جا برای زندگی انتخاب می شن 2 تاش زوریخ و ژنو هستن که تو سوییسه!
اگر بخواید این دو تا کشورم برید باید تو هلند، هلندی فول باشید و توی بلژیک هم زبان فرانسه برای پیدا کردن شغل خیلی کمکتون می کنه.
موفق باشید.

ممنونم از پاسختون ولی نگفتین چه طوری اقدام کنیم ؟ با این پولی که داریم و این تحصیلات میشه .؟ کدوم کشور بهتره؟ آمریکا . کانادا خوب از خدامونه ولی اگه با پولمون بشه رفت !!! ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، milspider
(2010-08-21 ساعت 12:07)shekoufeh نوشته:  
موفق باشید.

ممنونم از پاسختون ولی نگفتین چه طوری اقدام کنیم ؟ با این پولی که داریم و این تحصیلات میشه .؟ کدوم کشور بهتره؟ آمریکا . کانادا خوب از خدامونه ولی اگه با پولمون بشه رفت !!! ممنونم

قیمت ویزای سرمایه گذاری بالاتر رفته و همچنین باید شوهرتون اینجا شرکت داشته باشه و مدیر باشه که بتونید اقدام کنید.
مثلاً اسپانیا هم که گفتید علاقه دارید می تونید با خریدن خونه اقامت بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shekoufeh ، satin ، msar ، milspider
سلام .من قبلا شرايطم رو گفته بودم ولي كسي پاسخي به من نداد.راستش من و همسرم واسه اروپا يه بار اقدام كرديم ولي رد شديم با اينكه شركت هم ثبت كرده بوديم حالا ميخواييم اگه بشه واسه كانادا اقدام كنيم.شرايط ما من ليسانس علوم پايه هستم و همسرم ديپلمه هستش.از لحاظ مالي هم 100ميليون پول نقد داريم و يه ملك 170 متري در شمال شرق تهران.شغل همسرم ازاده و 5سال سابقه ي بيمه داره.راستي دختر عمه ي شوهرم هم ساسكاتون زندگي ميكنه و مثل اينكه اون ميتونه يه كارايي بكنه.اگر ممكنه راهنمايي كنيد.ممنون.
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
(2010-08-26 ساعت 00:51)sara24 نوشته:  سلام .من قبلا شرايطم رو گفته بودم ولي كسي پاسخي به من نداد.راستش من و همسرم واسه اروپا يه بار اقدام كرديم ولي رد شديم با اينكه شركت هم ثبت كرده بوديم حالا ميخواييم اگه بشه واسه كانادا اقدام كنيم.شرايط ما من ليسانس علوم پايه هستم و همسرم ديپلمه هستش.از لحاظ مالي هم 100ميليون پول نقد داريم و يه ملك 170 متري در شمال شرق تهران.شغل همسرم ازاده و 5سال سابقه ي بيمه داره.راستي دختر عمه ي شوهرم هم ساسكاتون زندگي ميكنه و مثل اينكه اون ميتونه يه كارايي بكنه.اگر ممكنه راهنمايي كنيد.ممنون.
سلام
در مورد مهاجرت به کانادا راههای زیادی هست که میتونید اقدام کنید ولی با توجه به خویشاوندی که در استان ساسکاتچوان دارین یکی از بهترین روشهای مهاجرت برای شما میتونه روش سرمایه گزاری استانی یا روش skill worker استانی باشه که در هر دو روش به همکاری اون خویشاوندتون خیلی نیاز پیدا میکنین پس اگه رابطتون باهاشون خوبه از روش استانی اقدام کنید
ظمنا ما در حال ترجمه و نگارش آخرین قوانین مهاجرت به کانادا از طریق استانی هستیم که به تفکیک استانهای کانادا به زودی در ویکی مهاجرسرا می تونید مطالعه کنید
باقی بقایتان
پاسخ
تشکر کنندگان: sara24 ، Amirreza ، somayeh8159 ، مسافر تنها ، safajoo ، satin ، msar
مرسي از شما.رابطمون با فاميلمون خوبه ولي نميدونيم كه از چه راهي اقدام كنيم.اگه بخوايم از طريق سرمايه گذاري اقدام كنيم چقدر سرمايه ميخواد و چقدر طول ميكشه؟اگه ميشه چند تا سايت معرفي كنيد كه به اين ايالت مربوط بشه.مرسي از توجه تون
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
(2010-08-29 ساعت 00:50)sara24 نوشته:  مرسي از شما.رابطمون با فاميلمون خوبه ولي نميدونيم كه از چه راهي اقدام كنيم.اگه بخوايم از طريق سرمايه گذاري اقدام كنيم چقدر سرمايه ميخواد و چقدر طول ميكشه؟اگه ميشه چند تا سايت معرفي كنيد كه به اين ايالت مربوط بشه.مرسي از توجه تون
برای سرمایه گذاری ، یك سرمایه گذار باید حداقل 800,000$ کانادا دارایی داشته باشد ، دارای تجربه مدیریتی و آمادگی سپرده گذاری غیر فعال مطمئن 400,000$ یا 125,000$ کانادا را داشته باشد .

مهاجرت از طریق کارآفرینی : یك کارآفرین باید حداقل 300,000 $ کانادا دارایی داشته باشد همچنین آمادگی برای تأسیس یک بیزینس را دارا باشد و در كانادا شغلی را برای یک کانادایی یا بیشتر ایجاد كند .
پاسخ
تشکر کنندگان: sara24 ، مسافر تنها ، msar ، kaziar ، milspider
(2010-08-22 ساعت 17:36)Lottery_GC نوشته:  
(2010-08-21 ساعت 12:07)shekoufeh نوشته:  
موفق باشید.

قیمت ویزای سرمایه گذاری بالاتر رفته و همچنین باید شوهرتون اینجا شرکت داشته باشه و مدیر باشه که بتونید اقدام کنید.
مثلاً اسپانیا هم که گفتید علاقه دارید می تونید با خریدن خونه اقامت بگیرید.
ممنونم از پاسختون

اگه ممکنه کمکم کنید یک شرکت خوب یا جایی که بشه برا خرید خونه در اسپانیا اقدام کرد پیدا کنم
راستی اقامت مالتا خوبه؟
پاسخ
(2010-08-29 ساعت 19:18)Lottery_GC نوشته:  
(2010-08-29 ساعت 00:50)sara24 نوشته:  مرسي از شما.رابطمون با فاميلمون خوبه ولي نميدونيم كه از چه راهي اقدام كنيم.اگه بخوايم از طريق سرمايه گذاري اقدام كنيم چقدر سرمايه ميخواد و چقدر طول ميكشه؟اگه ميشه چند تا سايت معرفي كنيد كه به اين ايالت مربوط بشه.مرسي از توجه تون
برای سرمایه گذاری ، یك سرمایه گذار باید حداقل 800,000$ کانادا دارایی داشته باشد ، دارای تجربه مدیریتی و آمادگی سپرده گذاری غیر فعال مطمئن 400,000$ یا 125,000$ کانادا را داشته باشد .

مهاجرت از طریق کارآفرینی : یك کارآفرین باید حداقل 300,000 $ کانادا دارایی داشته باشد همچنین آمادگی برای تأسیس یک بیزینس را دارا باشد و در كانادا شغلی را برای یک کانادایی یا بیشتر ایجاد كند .
خوب پس با اين حساب ما ميونيم از طريق كار افريني بريم.اگر بخوايم كار افريني كنيم.شامل چي ميشه؟مثلا ما بايد يه ملكي چيزي بخريم؟مرسي از توجهتون

دکتر علی شریعتی
پاسخ
سلام دوستان عزیز من چند روزیه که دارم مطالب این سایت رو می خونم .شرایطم رو در زیر شرح میدم ممنون میشم منو راهنمایی کنین که با این شرایط برای کانادا اقدام کنم یا استرالیا یا نیوزلند ؟ آیا امتیازات لازمه را میتوانم کسب کنم؟ از طریق کدام ویزا اقدام کنم بهتر و سریعتره( نیروی متخصص یا برنامه استانی یا سرمایه گذاری 3 استان ساسکاچوان و...) ؟
رشته تحصیلی فوق دیپلم مکانیک- قالب سازی (به خاطر شرایط کاریم کارشناسی رو نیمه تمام گذاشتم)
سابقه کار بالای 15 سال با بیمه , دارای تخصص عالی در زمینه طراحی و ساخت قطعات خودرو , شرکت طراحی و مهندسی هم دارم
سن 40 سال , متاهل , زبان در حد متوسط (هنوز آیلتس نگرفتم و دارم زبان می خونم )
سن خانمم 37 سال ، لیسانس ریاضی کاربردی با 5 سال سابقه غیر بیمه ای , زبان در حد متوسط , یک پسر 10 ساله هم دارم
پاسخ
کسی از دوستان اگر در مورد شرایط من جهت مهاجرت به کانادا یک جواب قطعی بده ممنون می شم
سن من: 32،مجرد
مدارک: 50 واحد در دانشگاه آزاد گذراندم اما مدرکی ندارم فقط دیپلم دارم
از موسسه ماهان مدرک 1.5 ساله MBA در دو گرایش استراتژیک و بازاریابی دارم
دارای مدرک جوشکاری از فنی حرفه ای به مدت 1120 ساعت (در مجموع)
سابقه کار 8 سال با بیمه(مستند)دارم که هیچ ارتباطی به جوشکاری ندارد.
زبان انگلیسی IELTS7.5 دارم و زبان فرانسه امتحان ندادم اما گمون کنم نمره خوبی بگیرم(جدیداً هم شروع کردن عربی یاد گرفتن)
هیچ دوست یا اشنایی هم کانادا ندارم.به نظر شما می تونم برای کانادا اقدام کنم؟با شرایط من حدوداً چه مدت زمان می بره(بر اساس تجربیات قبلی شما و تخمینی)آیا سابقه کار من الزاماً باید با جوشکاری ارتباط داشته باشه یا به تنهایی این سابقه موجب تعلق امتیاز میشه؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar ، milspider
(2012-07-28 ساعت 22:48)hadi59 نوشته:  کسی از دوستان اگر در مورد شرایط من جهت مهاجرت به کانادا یک جواب قطعی بده ممنون می شم
سن من: 32،مجرد
مدارک: 50 واحد در دانشگاه آزاد گذراندم اما مدرکی ندارم فقط دیپلم دارم
از موسسه ماهان مدرک 1.5 ساله MBA در دو گرایش استراتژیک و بازاریابی دارم
دارای مدرک جوشکاری از فنی حرفه ای به مدت 1120 ساعت (در مجموع)
سابقه کار 8 سال با بیمه(مستند)دارم که هیچ ارتباطی به جوشکاری ندارد.
زبان انگلیسی IELTS7.5 دارم و زبان فرانسه امتحان ندادم اما گمون کنم نمره خوبی بگیرم(جدیداً هم شروع کردن عربی یاد گرفتن)
هیچ دوست یا اشنایی هم کانادا ندارم.به نظر شما می تونم برای کانادا اقدام کنم؟با شرایط من حدوداً چه مدت زمان می بره(بر اساس تجربیات قبلی شما و تخمینی)آیا سابقه کار من الزاماً باید با جوشکاری ارتباط داشته باشه یا به تنهایی این سابقه موجب تعلق امتیاز میشه؟
با تشکر
سلام
با توجه به نداشتن مدرک دانشگاهی شما حتما باید از طریق مدرک فنی حرفه ایی اقدام کنید که باید سابقه کاری شما مرتبط با جوشکاری باشد .که اتفاقن جزو مشاغل مورد نیاز کانادا در سالهای اخیر بوده و احتمالا سال اینده هم خواهد بود.
اما به جای عربی خواندن حتما فرانسه خود را تقویت کنید و نمره مناسب کسب کنید که برای تکمیل امتیاز شما بسیار مفید خواهد بود
با ارزوی موفقیت برای همه

(2012-07-11 ساعت 17:41)farshid232 نوشته:  سلام دوستان عزیز من چند روزیه که دارم مطالب این سایت رو می خونم .شرایطم رو در زیر شرح میدم ممنون میشم منو راهنمایی کنین که با این شرایط برای کانادا اقدام کنم یا استرالیا یا نیوزلند ؟ آیا امتیازات لازمه را میتوانم کسب کنم؟ از طریق کدام ویزا اقدام کنم بهتر و سریعتره( نیروی متخصص یا برنامه استانی یا سرمایه گذاری 3 استان ساسکاچوان و...) ؟
رشته تحصیلی فوق دیپلم مکانیک- قالب سازی (به خاطر شرایط کاریم کارشناسی رو نیمه تمام گذاشتم)
سابقه کار بالای 15 سال با بیمه , دارای تخصص عالی در زمینه طراحی و ساخت قطعات خودرو , شرکت طراحی و مهندسی هم دارم
سن 40 سال , متاهل , زبان در حد متوسط (هنوز آیلتس نگرفتم و دارم زبان می خونم )
سن خانمم 37 سال ، لیسانس ریاضی کاربردی با 5 سال سابقه غیر بیمه ای , زبان در حد متوسط , یک پسر 10 ساله هم دارم
سلام
خانوم شما اگر ایلتس 6 در هر 4 باند داشته باشند می توانید برای ایالت ویکتوریا (ملبورن) اقدام کنید که البته باید سابقه کاری مرتبط با تحقیقات علمی داشته باشند .
فعلا البته هر دوی شما باید مدرک زبان خود را بگیرید که بدون مدرک زبان نمی توانید کاری انجام دهید .
با ارزوی موفقیت برای همه

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، hadi59 ، storagemeter ، satin ، msar ، sameresmaeilnejad
ضمن تشکر می خواستم بدانم که آیا در صورت اقدام از طریق مدرک فنی حرفه ای ،سابقه قبلی 8 ساله من به حساب می آید یا به آن امتیازی تعلق نمیگیرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان