کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا
(2010-10-01 ساعت 14:29)امیر حسن نوشته:  سلام ندا خانوم.نمیشه بی زحمت یه ذره از شرایط زندگی تو ویرجینیا بگید؟اینکه چقدر ایرانی داره و ایرانیا بیشتر تو کدوم منطقه زندگی میکنن و امکاناتش چقدر هست و قیمت خونه و شرایط کاریش چطوریه؟ممنون میشم اگه جواب بدید.
سلام.
منظورتون از شرایط زندگی چی هست؟ به نظر من این دید خیلی کلی هست و بستگی به خود شخص داره.
چقدر ایرانی داره؟ خوب راستش رو بخواین زیاد. البته نه به اندازه کالیفرنیا. ولی این کمکی به شما نمیکنه. چرا این موضوع براتون مهمه؟
امکانات: این ایالت چسبیده به پایتخت. البته نسبتا بزرگه و سر دیگش خوب دور میشه از DC. آمریکا همه جاش امکانات داره. ممکنه نوعش فرق بکنه.
قیمت خونه: متغیر از شهری به شهر دیگه. شهرکهای نو ساز و خیلی تمیز داره که نسبتا ارزونه (دو خوابه 1200 دلار) ولی فاصله اش از DC تقریبا 45 دقیقه بدون ترافیکه. امنیتش هم خوبه. شهرهای spanish نشین ارزون تر هست ولی عمرا من پامو اونجا ها نمیگذارم. هم چنین مناطقی که سیاها هستن. خوب امنیتش کمه. شهری که من هستم از شهرهای خوبشه که آمریکایی توش زیاده. امنیتش هم خوبه ولی گرون تره. (2 خوابه نزدیک 1600-1800 دلار در ماه).
در مورد کار: خوب DC کار خیلی بیشتره و معمولا مردم صبحها میان DC سر کار و عصر ها برمیگردن.
کار پیدا کردن هم خیلی به تخصصتتون و اینکه چقدر زبان بلدین داره.
اگه سوال دیگه ای هست، بگین.
موفق باشین

پاسخ
سلام.
ندا خانم واقعا از اطلاعات خوبتون ممنونم.راستش من منظورم از اینکه گفتم ایرانیا بیشتر تو کدوم منطقه هستن این بود که اگه خواستیم بیایم از اون منطقه ها یه ذره دور باشیم که هم زبانمون بیشتر پیشرفت کنه هم اینکه ما میخوایم از ایران بیایم که یه زندگی جدید شروع کنیم که فرهنگ مردمش هم جدید باشه.و اما از شرایط زندگی:منظور بنده از این سوال کلی بود،راجع به آب و هوا:اینکه بارون و برف چقدر میاد؟آیا هواش شرجیه؟،با کلاسی شهر،خانه ها:ندا خانوم خونه هاش مثله اورنج کانتی همشون ویلایی هستند یا نه؟این سوال آخرم رو هم بپرسم،میدونم زیاد سوال پرسیدم ولی این یکی خیلی مهمه.آیا از دوست و آشنا هایی که اونجا دارید کسی حسابدار هست؟اگه هست درآمدش حدودا چقدر هست؟(حالا یا ساعتی یا روزانه یا ماهیانه یا سالیانه).من خودم زیاد تو سایت های کاریابی سرچ کردم و دیدم چقدر کار حسابداری زیاده ولی دوست داشتم از کسی که تجربه این کارو داره اطلاعات بگیرم.
در جوانی گفتم شیر شیر است اگرچه پیر است،چون به پیری رسیدم دریافتم پیر پیر است اگرچه شیر بود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، خانه ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، msar ، Memolk ، samane1363 ، mrlzdh
سلام
من در گیترزبورگ مری لند زندگی می کنم و کار می کنم و درس می خونم. خوشحال می شم اگر سوالی باشه جواب بدم...
سپاس بسیار
شماره کیس:2010AS000135xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 29
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 12
تاریخ کارنت شدن کیس:Feb 8th
تاریخ مصاحبه: April
تاریخ دریافت کلیرنس: May 20
تاریخ دریافت ویزا : May 26
تاریخ رستگاری : Unknown
جمع تقریبی هزینه ها:10میلیون تومان-3نفر
پاسخ
(2010-10-05 ساعت 10:30)امیر حسن نوشته:  سلام.
ندا خانم واقعا از اطلاعات خوبتون ممنونم.راستش من منظورم از اینکه گفتم ایرانیا بیشتر تو کدوم منطقه هستن این بود که اگه خواستیم بیایم از اون منطقه ها یه ذره دور باشیم که هم زبانمون بیشتر پیشرفت کنه هم اینکه ما میخوایم از ایران بیایم که یه زندگی جدید شروع کنیم که فرهنگ مردمش هم جدید باشه.و اما از شرایط زندگی:منظور بنده از این سوال کلی بود،راجع به آب و هوا:اینکه بارون و برف چقدر میاد؟آیا هواش شرجیه؟،با کلاسی شهر،خانه ها:ندا خانوم خونه هاش مثله اورنج کانتی همشون ویلایی هستند یا نه؟این سوال آخرم رو هم بپرسم،میدونم زیاد سوال پرسیدم ولی این یکی خیلی مهمه.آیا از دوست و آشنا هایی که اونجا دارید کسی حسابدار هست؟اگه هست درآمدش حدودا چقدر هست؟(حالا یا ساعتی یا روزانه یا ماهیانه یا سالیانه).من خودم زیاد تو سایت های کاریابی سرچ کردم و دیدم چقدر کار حسابداری زیاده ولی دوست داشتم از کسی که تجربه این کارو داره اطلاعات بگیرم.
سلام و خواهش میکنم.
آقای امیر حسین، حرف شما در مورد تجربه فرهنگ جدید رو قبول دارم ولی باور کنین یکی از معزلات من کمبود دوست در اینجاست. به خاطر همین متفاوت بودن فرهنگها مطمئنا در سالهای اول مهاجرت دوست خارجی پیدا کردن خیلی سخته و حتی برای شما هم شاید مطلوب نباشه و ایرونیها میتونن خیلی کمک باشن. ضمن اینکه فقط یک هم زبون میتونه نکته های اساسی و فرق آدای و رسوم رو بهتون بگه .
آب و هوا تقریبا شبیه ایران. هردو جا با هم آب و هواشون تغییر میکنه. فقط اینجا تابستونش شرجی هست . خیلی هم بر خلاف تهران تمییز است. من یک کفش کتونی سفید اون اول که اومدم گرفته بودم، باور کنین تا 6 ماه حتی لازم نبود با دستمال روش دست بکشم درحالی که که اگه تو تهران پا میکردم روز دوم سیاه شده بود
در مورد خونه ها: من اورنج کانتی نبودم و نمیدونم چه جورین ولی اینجا اکثرا چوبیه. آپارتمانها که اکثرا 3 طبقه است و معمولا اجاره ای. High rise apartment که هم اجاره ای هست و هم شخصی. townhouse که خونه های مجزا هستن که با همسایه دیوار مشترک داره.و معمولا طبقه بالا اطاق خوابها و سرویس بهداشتی، همکف پذیرایی و زیر زمین که ماشین رختشویی و انباری هست و نوع دیگه single family house هست که همون ویلایی خودمون میشه تقریبا.
در مورد حسابداری براتون سوال کردم ، اگه کارتون خوب باشه از حدود 60.000 تا شروع میشه ولی واقعا پارامترهای دیگه ای هم هست که خیلی میتونه تاثیر بگذاره مثل زبان، کارفرما و ...

سوالی داشتین بپرسین
و در آخر یک پیشنهاد برا دوستان مقیم DC, VA , MD:
حالا که دوستان کالیفرنیایی قراره جمع بشن دور هم، اگه موافقین ماهم میتونیم این کارو بکنیم.

پاسخ
(2010-10-06 ساعت 20:39)TheBoyInCage نوشته:  سلام
من در گیترزبورگ مری لند زندگی می کنم و کار می کنم و درس می خونم. خوشحال می شم اگر سوالی باشه جواب بدم...
سپاس بسیار

ممنون از شما
ما سال ديگه اگر خدا بخواد قراره بيايم مريلند راكويل ممنون ميشم راجع به اونجا يه مختصر توضيحاتي بديد .بخصوص در مورد مدرسه ها و مهد كودك ها.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، free_free ، امیر حسن ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar ، Memolk
ندا خانم خیلی ممنونم از اطلاعات خوبتون.من جواب سوال هامو گرفتم و امید وارم دوستانه دیگه ای که مشکل دارن سوال هاشونو بپرسن.
در جوانی گفتم شیر شیر است اگرچه پیر است،چون به پیری رسیدم دریافتم پیر پیر است اگرچه شیر بود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، soli asali ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar ، Memolk ، samane1363 ، alirezafarhang81
salam
ندا خانوم من هم مریلند هستم میخواستم بدونم برای مترجم زبان کاری هست و اگر هاست حقوقش ماهیانه چه قدره ؟ با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، امیر حسن ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar
سلام به همه.

واقعا خسته نباشید!من فکر می کردم این پست حالا حالا ها پا برجاست و همه اطلاعات میدن.

می خوام از دوستان خواهش کنم که اگه امکان داره دوباره از زندگی در واشنگتن دی سی و تجربیاتشون بگن.
مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، soli asali ، alirezanz ، rezareza63 ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar ، Memolk
سلام

بچها واقعا اطلاعات خوبی‌ در اختیار هم میگذارید ، باید تشکر کرد .

منهم برای بچه‌هایی‌ که تو این شهر هستن یه زحمت داشتم ، می‌خواستم ببینم آیا یه وکیل مجرب و خوب که به ویزاE2 مسلط باشه ( ویزا سرمایه گذاری ) سراغ دارید ؟

و اینکه اگه من بخوام یه دفتر فنی‌ تو این شهر دایر کنم ( لوله کشی‌ ، بنائی ، برق کاری ، رنگ آمیزی ) چقدر حداقل باید هزینه کرد ؟

ممنون میشم که اگه کسی‌ هست راهنماییم کنه .

نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، soli asali ، khder ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar ، Memolk ، alirezafarhang81
(2010-10-05 ساعت 06:26)Neda نوشته:  
(2010-10-01 ساعت 14:29)امیر حسن نوشته:  سلام ندا خانوم.نمیشه بی زحمت یه ذره از شرایط زندگی تو ویرجینیا بگید؟اینکه چقدر ایرانی داره و ایرانیا بیشتر تو کدوم منطقه زندگی میکنن و امکاناتش چقدر هست و قیمت خونه و شرایط کاریش چطوریه؟ممنون میشم اگه جواب بدید.
سلام.
منظورتون از شرایط زندگی چی هست؟ به نظر من این دید خیلی کلی هست و بستگی به خود شخص داره.
چقدر ایرانی داره؟ خوب راستش رو بخواین زیاد. البته نه به اندازه کالیفرنیا. ولی این کمکی به شما نمیکنه. چرا این موضوع براتون مهمه؟
امکانات: این ایالت چسبیده به پایتخت. البته نسبتا بزرگه و سر دیگش خوب دور میشه از DC. آمریکا همه جاش امکانات داره. ممکنه نوعش فرق بکنه.
قیمت خونه: متغیر از شهری به شهر دیگه. شهرکهای نو ساز و خیلی تمیز داره که نسبتا ارزونه (دو خوابه 1200 دلار) ولی فاصله اش از DC تقریبا 45 دقیقه بدون ترافیکه. امنیتش هم خوبه. شهرهای spanish نشین ارزون تر هست ولی عمرا من پامو اونجا ها نمیگذارم. هم چنین مناطقی که سیاها هستن. خوب امنیتش کمه. شهری که من هستم از شهرهای خوبشه که آمریکایی توش زیاده. امنیتش هم خوبه ولی گرون تره. (2 خوابه نزدیک 1600-1800 دلار در ماه).
در مورد کار: خوب DC کار خیلی بیشتره و معمولا مردم صبحها میان DC سر کار و عصر ها برمیگردن.
کار پیدا کردن هم خیلی به تخصصتتون و اینکه چقدر زبان بلدین داره.
اگه سوال دیگه ای هست، بگین.
موفق باشین

ممنون از اطلاعات مفید شما یه سئوال می خواستم بپرسم در مورد ترجبح زندگی بین ویرجینیا و دی سی که ظاهرا طبق اطلاعات شما دی سی ترجیح داره چون کار اونجا خیلی بیشتره و مردم از ویرچینیا میان دی سی و اگر درست متوجه شده باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، امیر حسن ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar ، Memolk
Exclamation 

سلام
اگر امکانش هست توضیح بدین برای پیدا کردن کار از زمان ورود چه مدت فرصت: هست؟
اگر دررشته حسابداری کسب مهارت کنیم بهتره یا کامپیوتر؟
در ضمن امکان تحصیل رو هم مد نظر داشته باشین.
و در مجموع چه مقدار لازمه پول همراه داشته باشیم.یک پسر 25 ، 26 ساله مجرد؟
و سوال آخر نیویورک بهتره یا واشنگتن دی سی؟چه از نظر تحصیلی ، شغلی و زندگی؟
تشکر از زحمتتونShy
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، امیر حسن ، HAZARA ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، msar ، Memolk
Wink 
(2010-12-24 ساعت 01:09)alireza.nayyeri نوشته:  سلام
تشکر از زحمتتونShy

نیویورک یه شهر صنعتیه و امکان پیشرفت اونجا خیلی هست.اما واشینگتن یه شهر واسه ی زندگی پر ارامشه و برای ایرانیا بهتره.البته دی سی هم جای پیشرفت خیلی داره اما نیویورک از نظر صنعتی بهتره
پاسخ
سلام بر دوستان عزیز.من الان 14 روز تمام هست که امریکا اومدم و واشینگتن دی سی خونه دوستم موندم تا خونه پیدا کنم و توی ویرجینیا در Reston تونستم Basement یک خونه رو با ماهی 900 دلار اجاره کنم.البته منطقه گرونی هست ولی صاحب خونه ایرانیه و باهامون راه اومد.ایرانی اینجا زیاد دیدم اما پراکنده هستن.از هوای دی سی و شمال ویرجینیا کسی راضی نیست معمولا.الان که اوایل زمستونه هوا خیلی سرده و چیزی که آزار دهنده هست بادهای شدیدی هست که سرما رو تا مغز استخون فرو میکنه Sad تابستون هم میگن خیلی گرمه و حسابی عرق میکنی و حتی بعضی ها هم میگن بهار دچار حساسیت میشن چون گل و گیاه زیاده این اطراف.خود شهر دی سی به چهار قسمت تقسیم میشه که فقط شما غرب یا NW خوب و امنه و سفید پوست نشین و باقی مناطق سیاه نشین هستن و نا امن و واسه ما ایرانیا اصلا توصیه نمیشه.در NW دوستم آپارتمان یک خوابه داره و 1700 دلار در ماه اجاره میده.البته اینجور آپارتمانها رو به ما که تازه واردیم نمیدن چون کردیت نداریم.در مورد کار هم باید بگم کار پیدا میشه اما زبان خیلی خوب لازمه و سابقه کار در امریکا.مگر اینکه زبانتون خیلی خوب باشه و بتونید ثابت کنید کار رو خوب بلدید که سابقه کار منتفی شه.در غیر این صورت باید کار غیر تخصصی کنید که هم زبانتون به مرور خوب شه و هم از جیب خرج نکنید.البته باید زبانتون در حدی باشه که از عهده همون کار غیر تخصصی مثل صندوق داری و کار در فروشگاهها بر بیایید.پس زبان واقعا مهمه و سعی کنید کاربردی زبان رو یاد بگیرید و مثل من الاف این آموزشگاههای زبان نشید که فقط گیر گرامر هستن.اینجا کسی با شما کار نداره که مهاجرید یا نه.پوستتون چه رنگیه و چی میپوشید و از این حرفا.اینجا احترام و آزادی هست.اگه جایی کارتون گیر کنه و بگید تازه واردید و زبانتون خوب نیست با کمال میل و آرامش راهنماییتون میکنن و کسی شما رو مسخره نمیکنه.من دوستان خوبم و تمام کسانی که میشناسم شمال ویرجینیا ساکن هستن و یک نفر هم مریلند.اگه اینجور نبود به خاطر آب و هوای این مناطق اینجا ساکن نمیشدم و کالیفرنیا میرفتم یا سیاتل.البته این سلیقه شخصی منه و حساسیت من هم به هوای سرد هم هوای گرم و شرجی.شاد باشید دوستانSmile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
(2010-12-24 ساعت 20:44)farshidkhalafi نوشته:  سلام بر دوستان عزیز.من الان 14 روز تمام هست که امریکا اومدم و واشینگتن دی سی خونه دوستم موندم تا خونه پیدا کنم و توی ویرجینیا در Reston تونستم Basement یک خونه رو با ماهی 900 دلار اجاره کنم.البته منطقه گرونی هست ولی صاحب خونه ایرانیه و باهامون راه اومد.ایرانی اینجا زیاد دیدم اما پراکنده هستن.از هوای دی سی و شمال ویرجینیا کسی راضی نیست معمولا.الان که اوایل زمستونه هوا خیلی سرده و چیزی که آزار دهنده هست بادهای شدیدی هست که سرما رو تا مغز استخون فرو میکنه Sad تابستون هم میگن خیلی گرمه و حسابی عرق میکنی و حتی بعضی ها هم میگن بهار دچار حساسیت میشن چون گل و گیاه زیاده این اطراف.خود شهر دی سی به چهار قسمت تقسیم میشه که فقط شما غرب یا NW خوب و امنه و سفید پوست نشین و باقی مناطق سیاه نشین هستن و نا امن و واسه ما ایرانیا اصلا توصیه نمیشه.در NW دوستم آپارتمان یک خوابه داره و 1700 دلار در ماه اجاره میده.البته اینجور آپارتمانها رو به ما که تازه واردیم نمیدن چون کردیت نداریم.در مورد کار هم باید بگم کار پیدا میشه اما زبان خیلی خوب لازمه و سابقه کار در امریکا.مگر اینکه زبانتون خیلی خوب باشه و بتونید ثابت کنید کار رو خوب بلدید که سابقه کار منتفی شه.در غیر این صورت باید کار غیر تخصصی کنید که هم زبانتون به مرور خوب شه و هم از جیب خرج نکنید.البته باید زبانتون در حدی باشه که از عهده همون کار غیر تخصصی مثل صندوق داری و کار در فروشگاهها بر بیایید.پس زبان واقعا مهمه و سعی کنید کاربردی زبان رو یاد بگیرید و مثل من الاف این آموزشگاههای زبان نشید که فقط گیر گرامر هستن.اینجا کسی با شما کار نداره که مهاجرید یا نه.پوستتون چه رنگیه و چی میپوشید و از این حرفا.اینجا احترام و آزادی هست.اگه جایی کارتون گیر کنه و بگید تازه واردید و زبانتون خوب نیست با کمال میل و آرامش راهنماییتون میکنن و کسی شما رو مسخره نمیکنه.من دوستان خوبم و تمام کسانی که میشناسم شمال ویرجینیا ساکن هستن و یک نفر هم مریلند.اگه اینجور نبود به خاطر آب و هوای این مناطق اینجا ساکن نمیشدم و کالیفرنیا میرفتم یا سیاتل.البته این سلیقه شخصی منه و حساسیت من هم به هوای سرد هم هوای گرم و شرجی.شاد باشید دوستانSmile
سلام دوست عزیز
خوشحالم که کم کم دارید جا میافتید .
اگر تونستید مارو از تجربیات خودتون در مورد شرایط آپارتمانتون و ماشین و مقدار هزینه اولیه زندگی و بیمه وغیره با خبر کنید .
با تشکر فرامرز

پاسخ
(2010-12-24 ساعت 01:29)sohi نوشته:  
(2010-12-24 ساعت 01:09)alireza.nayyeri نوشته:  سلام
تشکر از زحمتتونShy

نیویورک یه شهر صنعتیه و امکان پیشرفت اونجا خیلی هست.اما واشینگتن یه شهر واسه ی زندگی پر ارامشه و برای ایرانیا بهتره.البته دی سی هم جای پیشرفت خیلی داره اما نیویورک از نظر صنعتی بهتره

ممنون از پاسختون اما اگر امکان داره،کمی بیشتر توضیح بدین.به عنوان یک نفر که در اونجا زندگی میکنه.
مثلا شرایط ادامه تحصیل در کالج های کدام شهر اسان تره یا هزینه اجاره منزل کمتره ،حمل نقل عمومی اگر نیاز هست مجددا کدام شهر راحتره و مسائلی از این دست.
ضمن تشکر مجدد خواهش می کنم توضیح بیشتر و جامع بدین.میدونم کمی وقت گیر و پر توقعه ایی از طرف من هست.عذرخواهی وتشکر میکنم.
Shy
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان