کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا
چرا دوستان جواب نمیدین؟
همه اعلام آمادگی کرده بودن ، پس چی شد؟سرتون شلوغه میدونم ، اما خواهش میکنم نگزارید این بحث بی سرانجام بمونه.
مجددا خواهش میکنم بحث رو ادامه بدین.
پاسخ
سلام
چرا کسی اینجا توی بحث شرکت نمیکنه.اعلام آمادگی برای راهنمایی فقط در حد نوشته موند.
سرتون شلوغه و مشغله خاص خودتون رو دارید اما خواهشا نگزارید این بحث ناتمام بمونه.
من تصور میکردم به مانند بحثهای ((زندگی در دالاس وکالیفرنیا))ادامه داشته باشه.
نه همه عزیزان به این دو منطقه مهاجرت کردن نه همه ی اونهایی که قصد مهاجرت دارن مقصدشون این دو هستش.
در ضمن مجددا خواهش میکنم با همه ی مشغله ای که دارین این بحث رو ادامه بدین.
با عرض شرمندگیShyShyShy
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، frozen mind ، امیر حسن ، soli asali ، peidaye penhan ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar ، Memolk
میخواستم بدونم میانگین اجاره خونه تو واشتگتن دی سی با مریلند چقدر متفاوته.خیلی ممنون میشم اگه پاسخ بدید Smile
پاسخ
سلام به همه دوستان
من الان 20 روزه که به این ایالت اومدیم بک اپارتمان دو خوابه اجاره کردیم و فعلا هم نه گرین کارت داریم و نه سوشیال
راستش سر از کار هموطن های ایرانی مون اینجا در نمی ارم.فقط فکر می کنم که چون اینجا مرکز سیاسی امریکا ست هموطنامون هم خیلی دیپلمات شدن .ولی ظاهرا وضع کار اینجا خوبه و هموطنامون فکر می کنن اگه ایرانی زیاد بیاد جای اونها تنگ می شه
به هر حال اگر اطلاعات جدیدی در این دوران بیکاری از این ایالت به دستم رسید شما رو در جریان میزارم
پاسخ
ممنون ميشيم اگر دوستاني كه تو منطقه واشينگتن و حومه زندگي ميكنند , در خصوص وضعييت پيدا كردن كار , مدارس , اجاره خانه ها ,تفريحگاه ها و ديگر اينكه در خصوص سازگاري ما ايراني ها با آنجا كمي اطلاعات بدهند.
دوست داريم با يكديگر تبادل اطلاعات كنيم و شايد بتونيم طبق پيشنهاد يكي از دوستان بتونيم دوستان مهاجرسرايي را گردهم جمع كنيم.
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، HAZARA ، soli asali ، peidaye penhan ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar ، Memolk
سلام دوستان من به اتفاق همسرم تقریبا ۴ ماه است در مریلند منزل اقوام نزدیک زندگی‌ می‌کنیم .زندگی‌ در اینجا زیاد سخت نیست فقط نیاز به کار با حقوق بالا و مسلط به زبان شیرین اینگلیسی است.که متاسفانه فعلا هیچکدام را نداریم.به نظر بنده ابتدا باید مکالمه را یاد بگیریم تا mazoreman را برسانیم عدم توانایی مکالمه انگلیسی امکان گرفتن شغل میسّر نیست.ضمنا در آینده اطلاعات بیشتری را در این پست خواهم گذشت.
پاسخ
(2011-08-16 ساعت 10:00)hossein93 نوشته:  سلام دوستان من به اتفاق همسرم تقریبا ۴ ماه است در مریلند منزل اقوام نزدیک زندگی‌ می‌کنیم .زندگی‌ در اینجا زیاد سخت نیست فقط نیاز به کار با حقوق بالا و مسلط به زبان شیرین اینگلیسی است.که متاسفانه فعلا هیچکدام را نداریم.به نظر بنده ابتدا باید مکالمه را یاد بگیریم تا mazoreman را برسانیم عدم توانایی مکالمه انگلیسی امکان گرفتن شغل میسّر نیست.ضمنا در آینده اطلاعات بیشتری را در این پست خواهم گذشت.

دوست عزيز
ميشه محبت كنيد و بگيد اونجا يه آپارتمان براي يه خانواده 3 نفره تقريبا تميز و قشنگ در ماه چقدره؟
ضمنا منظورتون از پيداشدن كار از چه نوع كارهايي است حتي اگه به زبان انگليسي تسلط كامل داشته باشي, يعني اينكه شانس پيداكردن چه نوع كارهايي است و حقوقشان مكزيمم و مينيمم چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، HAZARA ، soli asali ، peidaye penhan ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، msar ، Memolk
(2011-08-20 ساعت 18:12)Rainy نوشته:  
(2011-08-16 ساعت 10:00)hossein93 نوشته:  سلام دوستان من به اتفاق همسرم تقریبا ۴ ماه است در مریلند منزل اقوام نزدیک زندگی‌ می‌کنیم .زندگی‌ در اینجا زیاد سخت نیست فقط نیاز به کار با حقوق بالا و مسلط به زبان شیرین اینگلیسی است.که متاسفانه فعلا هیچکدام را نداریم.به نظر بنده ابتدا باید مکالمه را یاد بگیریم تا mazoreman را برسانیم عدم توانایی مکالمه انگلیسی امکان گرفتن شغل میسّر نیست.ضمنا در آینده اطلاعات بیشتری را در این پست خواهم گذشت.

دوست عزيز
ميشه محبت كنيد و بگيد اونجا يه آپارتمان براي يه خانواده 3 نفره تقريبا تميز و قشنگ در ماه چقدره؟
ضمنا منظورتون از پيداشدن كار از چه نوع كارهايي است حتي اگه به زبان انگليسي تسلط كامل داشته باشي, يعني اينكه شانس پيداكردن چه نوع كارهايي است و حقوقشان مكزيمم و مينيمم چقدره؟

سلام.
شما میتونید از 1000 تا 2500 دلار در washington DC Area پیدا کنید.محله های خوب، آمریکایی نشین، نزدیک دی سی گرون تر و جاهایی که مترو نداره، اسپانیش نشین و یا دور از مترو هست ارزون تره.
شما برای هرکاری نیاز به زبان دارید. هرچی زبانتون بهتر باشه، خودتون رو بهتر پرزنت میکنید و شانستون بیشتره.
پاسخ

به به واشنگتن شهر دوست داشتنی من :دی
دوست عزیز دقیقا حق با شما هست زبان بسیار تاثیر گذار هست.
در مدت 4 ماه بهتر بود شما کلاس زبان مرفتید و تلاش میکردید ... وضعیت کار دی مریلند چطوره؟ قصد دارید همانجا بمانید؟
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
دوستان عزیز در این منطقه هزینه زندگی‌ بسیار بالاست حداقل در ماه بایستی $۳۰۰۰ درامد داشته باشی‌ خصوصا اجاره مسکن در یک منطقه خوب از ۱۵۰۰$ شروع میشه .در مورد زبان انگلیسی‌ هم بایستی در مونتگمری کالج امتحان لول بدهید تا سطح کلاس شما مشخص بشه از طرفی‌ هزینه ترم هم ۳۰۰ الی‌۵۰۰ دلار می‌شه.من دو هفته پیش امتحان دادم و کلاسی که برایم در نظر گرفته شد‌های بگینینگ و هزینه‌اش۵۲۰$ بود در ضمن هنوز شغل پیدا نکردم
پاسخ
سلام دوستان،

چون این اولین پست من هست قبل از هر چیز عذر خواهی‌ می‌کنم اگر سوالام رو در بخش نامناسبی مطرح می‌کنم

.من حدود ۳ ساله که در آناندل زندگی‌ می‌کنم. ۳ سال پیش اسپانسر شدم و اومدم اینجا اما اسپانسرم متأسفانه هیچ کمکی‌ نکرد. در حال حاضر کارت اقامت دائم دارم از ۶ ماه قبل هم مشغول کار در فرودگاه واشنگتن شدم. چند وقت قبل به دلیل درد شدید در ناحیه لگن و رجوع به دکتر و بیمارستان و آزمایشات فراوان تشخیص دادند که احتیاج به عمل دارم که بعد از عمل هم تا ۶ هفته قادر به راه رفتن نخواهم بود.مقداری از هزینه عمل رو بیمه‌ پرداخت خواهد کرد ولی‌ به جز این از محل کارم هیچ حقوقی دریافت نخواهم کرد. ممنون میشم اگر کسی‌ اطلاعاتی‌ در مورد اینکه آیا مستمری برای بیماران قبل و بعد از عمل وجود داره یا نه چون من هیچگونه منبع درآمدی ندارم و در حال حاضر هم یک اتاق اجاره کردم و امکان اینکه خانواده از ایران پول بفرستند هم نیست.از تعدادی از ایرانیها که پرسیدم میگن یک فرم هست که مخصوصه اشخاص معلول هست ولی‌ من فکر نمکنم که شامل حال من بشه.ممنون میشم اگر کسی‌ بتونه راهنمائی کنه.

پاسخ
تشکر کنندگان: mansour*** ، امیر حسن ، HAZARA ، maryam_a ، soli asali ، Shahabpk ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، msar ، golia
salam dostane aziz man farid hastam emrooz in sito didam man toye virginia zendegi mikonam va toye dc kar mikonam va kheili khoshhal misham ke betunam komaki bekonam be kasani ke dar morede dc virginia va maryland etelata mikhahan chon salhast ke tu in states ha hastam
va dar zemn khoshhal misham ba khanomha va aghayone irani ke inja zendegi mikonan betunam khareje az in mohite majazi ham ertebat dashte basham
sbest regard

لطفا حتما از حروف فارسی استفاده کنید
برای تبدیل فینگلیش به فارسی از سایت بهنویس می توانید استفاده کنید
ParsTrader

http://www.behnevis.com/
پاسخ
(2010-11-15 ساعت 08:47)eblam نوشته:  سلام

بچها واقعا اطلاعات خوبی‌ در اختیار هم میگذارید ، باید تشکر کرد .

منهم برای بچه‌هایی‌ که تو این شهر هستن یه زحمت داشتم ، می‌خواستم ببینم آیا یه وکیل مجرب و خوب که به ویزاE2 مسلط باشه ( ویزا سرمایه گذاری ) سراغ دارید ؟

و اینکه اگه من بخوام یه دفتر فنی‌ تو این شهر دایر کنم ( لوله کشی‌ ، بنائی ، برق کاری ، رنگ آمیزی ) چقدر حداقل باید هزینه کرد ؟

ممنون میشم که اگه کسی‌ هست راهنماییم کنه .

سلام دوست عزیز
در خصوص پیدا کردن وکیل و کار کردن با آن پیشنهاد می کنم قبل از شروع به خوبی تحقیق کنید اما در منطقه ویرجینیا مریلند و واشنگتن بهترین وکلای ایرانی در سازمان امور مهاجرت رهبران هستند من پیشنهاد می کنم از آنها کمک بگیرید .
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، امیر حسن ، HAZARA ، sadeghi897 ، soli asali ، armin021 ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، msar ، Memolk ، copol
سلام دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون می شم
من مهندس کامپیوترم اونجا وضعیت کاری برای رشته من چطوره البته دارم کلاس زبان می رم یکی از دوستان توی شهر منسیس خونه داره شاید برم پیشش اونجا چطور جائیه هزینه زندگی اونجا چطوری اگه اطلاعاتی دارین ممنون می شم در اختیار من و سایر بچه ها قرار بدین
شماره کیس : 2012AS00035XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: 8 مارس
تاریخ مصاحبه: MAY 21
تاریخ رویت جواب کلیرینس : 29 جون
تاریخ دریافت ویزا: 17 جولای
جمع هزینه ها : 10000 عکس + 82000 DHL دوسری + هزینه سفارت 330 دلار + دکتر 240 دلار + 1500000 دو بار سفر به آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، batis2010 ، HAZARA ، HR.SHAHAB ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، msar ، Memolk
(2012-03-18 ساعت 12:09)emran_no نوشته:  سلام دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون می شم
من مهندس کامپیوترم اونجا وضعیت کاری برای رشته من چطوره البته دارم کلاس زبان می رم یکی از دوستان توی شهر منسیس خونه داره شاید برم پیشش اونجا چطور جائیه هزینه زندگی اونجا چطوری اگه اطلاعاتی دارین ممنون می شم در اختیار من و سایر بچه ها قرار بدین

دوست عزيز
در خصوص شغلتون اطلاعات كافي ندارم ولي من خودم از نزديك شهر منسس رو ديدم (اگه اوني كه تو ايالت ويرجينيا باشه) شهر بسيار بزرگ ولي منطقه متوسط رو به ضعيف است و بيشتر مردمش اسپانيش و نيروي كار يدي هستند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان