کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا
سلام به همه
از دوستان عزیز ساکن مریلند سوال دارم:
همسر من مهندس دامپروری هست و من شنیدم در مریلند این کار رونق خوبی داره. آیا کسی از دوستان در این زمینه برای کار اطلاعاتی داره؟
اصلا تا حالا اونجا دامداری دیدین؟ اطلاعاتی دارین؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، 5ina ، پدی ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n
دوستان عزیزی که میخواهند برای اولین بار از ایران به مریلند و منطقه واشنگتن دی سی تشریف بیارند
من دو ساله ساکن اینجا هستم و آماده هستم اگه کمکی یا راهنمایی از دستم بربیاد براتون انجام بدم.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: sezar ، soli asali ، nora ، amin arefi ، eybaba ، 5ina ، پدی ، Shahabpk ، maria2000 ، pr.kia ، peidaye penhan ، pey.com ، mtcanada ، alirezanz ، adonis2006 ، Lemony ، t_arian_n ، Memolk ، soheil1993
(2013-09-29 ساعت 11:34)montazer59 نوشته:  سلام به همه
از دوستان عزیز ساکن مریلند سوال دارم:
همسر من مهندس دامپروری هست و من شنیدم در مریلند این کار رونق خوبی داره. آیا کسی از دوستان در این زمینه برای کار اطلاعاتی داره؟
اصلا تا حالا اونجا دامداری دیدین؟ اطلاعاتی دارین؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

اینجا کلاً به لحاظ رشته های مرتبط با بیولوژی از برترین ایالتهای آمریکاست. در مریلند تعداد زیادی شرکتها و مراکز تحقیقاتی دولتی و خصوصی مرتبط با سلامت، غذا و دارو وجود داره از جمله
NIH

FDA

دانشگاه جانز هاپکینز که جز سه دانشگاه برتر پزشکی آمریکاست

و بسیاری دیگه از شرکتها بزرگ و کوچکی که در این زمینه فعالیت میکنند.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: sezar ، soli asali ، nora ، amin arefi ، 5ina ، پدی ، Shahabpk ، alirezanz ، adonis2006 ، Lemony ، maria2000 ، t_arian_n ، copol ، maral-map
با سلام و خسته نباشین خدمت دوستان
من 4 ماهی کالیفورنیا بودم 3 سال پیش اگه الان بخوام برم بالتیمور باز باید یک سال بگذره تا بتمون برم کالج و از امکانات دولتی استفاده کنم تو اونجا میگفتن یک سال باید بگذره تا رزیدنت بحساب بیام و بعد با هزینه های کم برو کالج . کلن کسی راجب به بالتیمور اگه اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه .
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، 5ina ، پدی ، Shahabpk ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n
(2014-01-07 ساعت 10:27)Ava Danesh نوشته:  با سلام و خسته نباشین خدمت دوستان
من 4 ماهی کالیفورنیا بودم 3 سال پیش اگه الان بخوام برم بالتیمور باز باید یک سال بگذره تا بتمون برم کالج و از امکانات دولتی استفاده کنم تو اونجا میگفتن یک سال باید بگذره تا رزیدنت بحساب بیام و بعد با هزینه های کم برو کالج . کلن کسی راجب به بالتیمور اگه اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه .

دوست عزیز؛ وارد شدن به کالج و استفاده از امکانات دولتی ارتباطی با رزیدنت حساب شدن شما نداره. بلکه این میزان شهریه کالج یا دانشگاهه که واسه رزیدنتها و ... تفاوت داره. اون هم نه تو همه دانشگاهها.
شهریه ی بعضی مراکز آموزشی، واسه دانشجویان مقیم و غیر مقیم تفاوتی نداره.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
سلام خوب هستید ببخشید من برای ماه فوریه به واشنگتن میآیم ئ از حالا دنبال هم خونه می گردم لطفا منو راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Shahabpk ، soli asali ، Lemony ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n
بچه ها من تا 20 روز دیگه میرم واشنگتن..این خانومی که ازش خونه کرایه کردم میگه 3دقیقه با کاخ سفید فاصله داره..میگه اطرافش پر هست از فروشگاه و نیازی به ماشین نیست..کلا خیلی تعریف میکنه..ایا راست میگه؟؟؟؟من خیلی دلم میخاد اطرافم پر از فروشگاه باشه و این خانوم میگه اینجا پر هست از فروشگاه که پیاده میشه رفت...ایا درست میگه؟؟حالا اینجایی که 3دقیقه با کاخ سفید فاصله داره جای خوبی هست؟؟راستی مهد کودک خوب در دی سی ماهیانه چقدره؟؟؟کسی که خودش در مهد کار کنه ایا هزینه بچه اش مجانی میشه؟؟؟ممنون میشم بهم جواب بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، mohammadg846 ، dana ، Shahabpk ، soli asali ، maria2000 ، pari pariaaa ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk ، soheil1993
(2013-12-24 ساعت 07:17)jMaster نوشته:  دوستان عزیزی که میخواهند برای اولین بار از ایران به مریلند و منطقه واشنگتن دی سی تشریف بیارند
من دو ساله ساکن اینجا هستم و آماده هستم اگه کمکی یا راهنمایی از دستم بربیاد براتون انجام بدم.

سلام خوب هستید؟ببخشید من شماره یه وکیل ایرانی مهاجرت در واشنگتن دی سی می خواستم ممنون میشم راهنماییم کنین مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، maria2000 ، t_arian_n
(2014-04-15 ساعت 21:43)mehy نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 07:17)jMaster نوشته:  دوستان عزیزی که میخواهند برای اولین بار از ایران به مریلند و منطقه واشنگتن دی سی تشریف بیارند

سلام خوب هستید؟ببخشید من شماره یه وکیل ایرانی مهاجرت در واشنگتن دی سی می خواستم ممنون میشم راهنماییم کنین مرسی.

http://www.ibhlaw.com/

T: 1-301-363-4540
F: 1-301-363-4538
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، soheil1993 ، copol
یکی از دوستان در پیام خصوصی سوالی پرسیده بود که من جوابشو در اینجا میگذارم شاید برای دیگران هم مفید باشه:

سوال:
نقل قول:اگر پول جا ندهم به جز اون چه مبلغی برای ماندن در ماه نیاز دارم (کل هزینه ها) ؟ و اگر جا رو خودم بگیرم چه مقدار به آن اضافه می شود ؟
جواب من:

بستگی داره که در کدوم منطقه میخواید ساکن بشید و آیا قصد ماشین خریدن دارید یا نه. خود محدوده واشنگتن دی سی خیلی بزرگ نیست ولی منطقه واشنگتن و حومه (Metropolitan Area) خیلی وسیعه. در محدوده دی سی فقط قسمت شمال غربی ش امنیت داره (و خیلی هم گرونه) و بقیه جاها خیلی نا امن هست (منطقه جنوب شرقی از نا امنترین نقاط آمریکاست) . در خارج از محدوده دی سی هم میتونید در مریلند یا ویرجینیا ساکن بشید ولی احتمالاً نیاز به داشتن اتوموبیل خواهید داشت. این منطقه در کل از جاهای خوب آمریکاست و وضع کار در اینجا خوبه. ولی خوب از گرانترین مناطق آمریکا هم هست. اینجا هزینه اصلی اجاره خونه ست. اگه بخواید یک سوئیت مستقل بگیرید در حومه دی سی میتونید از حدود 1400 به بالا یه حایی پیدا کنید. اگه به یه اتاق راضی هستید میشه با حدود 800 دلار در ماه یه اتاق پیدا کرد. این قیمتهایی که گفتم حداقلها برای یه جای نسبتاً مناسب در حومه دی سی هست.در شمال غربی دی سی این قیمتها رو حدود 40 درصد افزایش بدید. خرجهای دیگه تون هم بستگی به خودتون داره ولی فکر میکنم با ماهی 500 تا 600دلار بشه روزگار رو سر کرد.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: pey.com ، Neda ، maryam_fo ، soli asali ، kage.omid ، Lemony ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، Memolk ، soheil1993 ، copol
سلام از بچه هایی که در واشنگتن دی سی زندگی میکنم شماره یه وکیل ایرانی مهاجرت می خوام البته به غیر از اقای هریسچی.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n
(2014-04-23 ساعت 22:17)mehy نوشته:  سلام از بچه هایی که در واشنگتن دی سی زندگی میکنم شماره یه وکیل ایرانی مهاجرت می خوام البته به غیر از اقای هریسچی.
سه تا دیگه بغیر از هریسچی:

http://www.fatemilaw.com/
http://www.sherihoidralaw.com/
http://zahedilaw.com/contact.html
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، soheil1993 ، copol
(2014-04-28 ساعت 14:52)Aphotic نوشته:  درود به دوستانو افراد دل گنده که یاری میدن ماهارو...

پدرام هستم ۲۴ ساله...

یکی‌ از دوستان Danish ام برام در Oregon کاری سراغ داره در کمپانیِ دوستش...

میخوام ببینم که ایشون باید چگونه و چه اقدامی واسه ویزا و گرین کارتِ من بکنه...

سربازی رفتم...در ایران...

سٔوالی بود بپرسین که گفتهامو تکمیل کنم...

من هیچی‌ نمیدونم...

edit:

من مدرک دانشگاهی هیچی‌ ندارم...حتي diploma

و این دوست Danish ام میگه...برات قرارداد به مدت ۱۰ سال می‌فرستیم که پر میکنی/امضا کنی‌...۱۰ سال باید برامون کار کنی‌(چجوریه؟)

police reports و health reports (در ايران از كجا؟) اتو با passport اتو برامون scan/بفرست(پست کن، چگونه؟)

بد میگفت مبلغ گرین کارت و ویزا برای شرکت کمتر از ۵۰۰$ میافته چون به دولت تکس يا یچیزی مثل این میده...

و گفت حول هوش ۱ ماه اینکارا طول میکش...

آیا به همین راحتیست و خودمو برای یه زندگی‌ خوب آمده کنمو همیگون مثبت باشم؟

سپاس فراوان...كه info هاتون رو در اختيار ميزارين...
دوست من
سلام
خیلی مواظب باش
بدجوری بوی کلاه برداری میاد
موفق باشی
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، soli asali ، alirezanz ، t_arian_n ، Memolk ، soheil1993 ، copol
(2014-04-29 ساعت 15:03)shahab2000 نوشته:  
(2014-04-28 ساعت 14:52)Aphotic نوشته:  درود به دوستانو افراد دل گنده که یاری میدن ماهارو...

پدرام هستم ۲۴ ساله...

یکی‌ از دوستان Danish ام برام در Oregon کاری سراغ داره در کمپانیِ دوستش...

میخوام ببینم که ایشون باید چگونه و چه اقدامی واسه ویزا و گرین کارتِ من بکنه...

سربازی رفتم...در ایران...

سٔوالی بود بپرسین که گفتهامو تکمیل کنم...

من هیچی‌ نمیدونم...

edit:

من مدرک دانشگاهی هیچی‌ ندارم...حتي diploma

و این دوست Danish ام میگه...برات قرارداد به مدت ۱۰ سال می‌فرستیم که پر میکنی/امضا کنی‌...۱۰ سال باید برامون کار کنی‌(چجوریه؟)

police reports و health reports (در ايران از كجا؟) اتو با passport اتو برامون scan/بفرست(پست کن، چگونه؟)

بد میگفت مبلغ گرین کارت و ویزا برای شرکت کمتر از ۵۰۰$ میافته چون به دولت تکس يا یچیزی مثل این میده...

و گفت حول هوش ۱ ماه اینکارا طول میکش...

آیا به همین راحتیست و خودمو برای یه زندگی‌ خوب آمده کنمو همیگون مثبت باشم؟

سپاس فراوان...كه info هاتون رو در اختيار ميزارين...
دوست من
سلام
خیلی مواظب باش
بدجوری بوی کلاه برداری میاد
موفق باشی

به نظر من هم كلاه برداريه Smile اينجا به سختي شركتي اسپانسر ميشه براي گرين كارت. ضمن اينكه اگر هم بشه ، بايد اون شخص تبحري داشته باشه در زمينه اي كه دولت قبول كنه وگرنه ميگه چرا ار نيروهاي داخلي استفاده نميكنيد.
خيلي مواظب باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: mozhgangh ، soli asali ، shoshina ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، Memolk
سلام به دوستان.یک سوال مهم دارم لطفا اگر کسی ساکن واشنگتن دیسی هیت و اطلاع داره راهنمایی کنه
گریت فالز چجور جایی هست؟
کسی می دونه زیپ کد های گریت فالز تو چ حدود شماره هایی هست؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، shoshina ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان