کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرین کارت آمریکا و مهاجرت به کانادا
سلام، ما مثل این دوستان سال 2007 برای کانادا اقدام کرده بودیم و گرین کارت آمریکا بعد از آن از طریق کاری درست شد و اول آمدیم آمریکا و بعد آمدیم کانادا تا شرایط را با هم بتونیم مقایسه کنیم، اما همسرم در مرز به افسر آمریکایی واقعیت را گفت و گفت برای Landing آمده بودیم، حالا تو پاسپورتش مهر I407 زدند و به نظر می آید که باید گرین کارتش را باطل کند، لطفا اگر راه حلی برای این مشکل دارید راهنماییمان کنید، چون ما می خواهیم به آمریکا برگردیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ملیحه مجید ، Tomas ، مانترا ، msar
چند سوال در مورد کسی که اقامت امریکا را دارد و پرونده مهاجرت کانادا در حال بررسی است:
1) اگر موضوع اقامت امریکا را مطرح نکنم و مانند ما بقی خانواده به عنوان فردی که شهروند ایران است اعلام وضعیت کنم، چه مسائلی ممکن است پیش آید؟
2) من در امریکا، دانشجو هستم و5 ماه پیش گرین کارت امریکا گرفتم.2 سال پیش پدر و مادرم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گزاری اقدام کردند، چه نکاتی قابل توضیح و تذکر می دانید و چه پیشنهاد و توصیه ای دارید؟

با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: golbano ، ملیحه مجید ، Tomas ، msar
(2011-11-29 ساعت 01:30)amhota نوشته:  چند سوال در مورد کسی که اقامت امریکا را دارد و پرونده مهاجرت کانادا در حال بررسی است:
1) اگر موضوع اقامت امریکا را مطرح نکنم و مانند ما بقی خانواده به عنوان فردی که شهروند ایران است اعلام وضعیت کنم، چه مسائلی ممکن است پیش آید؟
2) من در امریکا، دانشجو هستم و5 ماه پیش گرین کارت امریکا گرفتم.2 سال پیش پدر و مادرم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گزاری اقدام کردند، چه نکاتی قابل توضیح و تذکر می دانید و چه پیشنهاد و توصیه ای دارید؟

با تشکر فراوان
این سوال منم هست از آمریکا ما ها که تازه گرین کارت می گیریم چطوری می تونیم بریم کانادا؟

پاسخ
تشکر کنندگان: ملیحه مجید ، Tomas ، msar
سلام دوستان.من و نامزدم می خوایم برای ادامه تحصیل به کانادا بریم. همسرم گرین کارت آمریکا داره ولی من هیچی ندارم. میخواستم بدونم رفتن ما به کانادا میتونه برای گرین کارتش مشکلی ایجاد کنه؟ برای رفتن به کانادا آیا نیاز به ویزا گرفتن داره؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام، کسی که گرین کارت داره میتونه بدون ویزا وارد کانادا بشه ولی باید برای ادامه تحصیل ویزا بگیره. رفتن ایشون به کانادا مشکلی ایجاد نمیکنه تا اونجایی که هر ساله اون مینیممی که باید در آمریکا باشند طبق قانون رو رعایت کنند.

(2012-02-26 ساعت 17:20)studentt نوشته:  سلام دوستان.من و نامزدم می خوایم برای ادامه تحصیل به کانادا بریم. همسرم گرین کارت آمریکا داره ولی من هیچی ندارم. میخواستم بدونم رفتن ما به کانادا میتونه برای گرین کارتش مشکلی ایجاد کنه؟ برای رفتن به کانادا آیا نیاز به ویزا گرفتن داره؟
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Linspire ، ملیحه مجید ، Tomas ، gbtm ، msar
من کیس کانادا رو انصراف دادم و پولم رو پس گرفتم. باید یکی رو انتخاب کنید ممکنه هر دو از دست بره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، storagemeter ، ملیحه مجید ، Tomas ، parsush ، مانترا ، msar
چطور ميشه از امريكا به كانادا مهاجرت كرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام منم دقیقا به همین مشکل برخوردم, مصاحبه کانادا قبول شدم لاتاری هم قبول شدم, با توجه به اینکه پروسه کانادا خیلی طول میکشه اول اومدم آمریکا بعد میخوام برم کبک ! الان منتظر ویزای کانادام ولی نمیدونم بعد اینکه ویزای مهاجرتی امریکارو تو پاسم ببینن بهم ویزا میدن یا اینکه موقع ورود به کانادا مشکلی پیش نمی اد؟ ممنون میشم با توجه به تجربتون راهنمایم کنید. متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، مانترا ، msar
(2012-05-25 ساعت 02:17)soheilbadami نوشته:  من کیس کانادا رو انصراف دادم و پولم رو پس گرفتم. باید یکی رو انتخاب کنید ممکنه هر دو از دست بره.

آیا اگر از پروسه کبک هم انصراف بدیم پول رو پس میدهند؟ و اینکه چگونه انصراف بدهیم؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
(2012-12-31 ساعت 21:19)bayat_r نوشته:  
(2012-05-25 ساعت 02:17)soheilbadami نوشته:  من کیس کانادا رو انصراف دادم و پولم رو پس گرفتم. باید یکی رو انتخاب کنید ممکنه هر دو از دست بره.

آیا اگر از پروسه کبک هم انصراف بدیم پول رو پس میدهند؟ و اینکه چگونه انصراف بدهیم؟
این رو دقیق نمیدونم دوست عزیز و خودم کیسم رو 2010 پس دادم بعد از قبولی لاتاری و پولم رو 1 ماهه ریختند ولی الان نمیدونم وضعیت چطوری شده.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
ما قصد داريم هر كدوم كه زودتر جور شد بريم و اون يكي رو هم از دست نديم تا بتونيم تصميم بگيريم به نظر شما نميشه؟ يعني وجود ويزا آمريكا مانع گرفتن ويزاي كانادا ميشه؟!
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، مانترا ، msar
(2013-01-02 ساعت 14:59)parsush نوشته:  ما قصد داريم هر كدوم كه زودتر جور شد بريم و اون يكي رو هم از دست نديم تا بتونيم تصميم بگيريم به نظر شما نميشه؟ يعني وجود ويزا آمريكا مانع گرفتن ويزاي كانادا ميشه؟!

و ما هم! لطفا اگه از دوستان کسی میدونه راهنماییمون کنه...
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Tomas ، msar
(2012-10-31 ساعت 18:57)rami80 نوشته:  با سلام منم دقیقا به همین مشکل برخوردم, مصاحبه کانادا قبول شدم لاتاری هم قبول شدم, با توجه به اینکه پروسه کانادا خیلی طول میکشه اول اومدم آمریکا بعد میخوام برم کبک ! الان منتظر ویزای کانادام ولی نمیدونم بعد اینکه ویزای مهاجرتی آمریکارو تو پاسم ببینن بهم ویزا میدن یا اینکه موقع ورود به کانادا مشکلی پیش نمی اد؟ ممنون میشم با توجه به تجربتون راهنمایم کنید. متشکرم

سوال شما سوال منم هست دقیقا"! ولی متاسفانه هنوز جوابی براش نگرفتم. راستی میتونم بپرسم آیا اولویتی در کبک نسبت به امریکا می بینید که میخواین برین اونجا؟؟ Shy

(2013-01-02 ساعت 17:12)مانترا نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 14:59)parsush نوشته:  ما قصد داريم هر كدوم كه زودتر جور شد بريم و اون يكي رو هم از دست نديم تا بتونيم تصميم بگيريم به نظر شما نميشه؟ يعني وجود ويزا آمريكا مانع گرفتن ويزاي كانادا ميشه؟!

و ما هم! لطفا اگه از دوستان کسی میدونه راهنماییمون کنه...
و من هم....Shy
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، مانترا ، Tomas ، msar
این داستان ظاهرا همچنان مشتری دارد.

دو ماه مونده بود که ما بریم مصاحبه کانادا، که نامه قبولی لاتری رو دریافت کردیم. اون موقع تصمیم گرفتیم که مصاحبه رو بریم، به دلایلی:
مهاجرت به آمریکا کلیرنس داره و مطمئن نبودیم!
کانادا رو تقریبا تا مقدار زیادی پیش رفته بودیم، نمی خواستیم شانس رو از دست بدهیم.
اطلاعاتی در باره زندگی در آمریکا و اینکه چه ایالتی و چه شهری، نداشتیم.

ما مصاحبه رو رفتیم، مصاحبه امریکا رو هم رفتیم ولی ویزای آمریکا زودتر فراهم شد! اومدیم آمریکا و 6 ماه هم منتظر خبری از کانادا شدیم! وقتی دیدیم خبری نشد، تصمیمون رو نهایی کردیم و کنسل کردیم و پولمون رو پس گرفتیم!

چرا:
- کبک و کانادا سرده و من نمی تونم با این حیله کانادایی ها که "از خونه میری تو ماشین، از ماشین سر کار و برعکس" گول بخورم! چون آدم تفریح داره، می خواد بره بیرون و با دوستان توی ظبیعت، سردی زیاد برای من سخته!
- برای تخصص من کار زیادتری توی ایالت کالیفرنیا و لس آنجلس فراهم بود. شانس پیدا کردن کار برای من توی آمریکا بیشتر بود.
- آمریکا بزرگترین اقتصاد جهانه و کانادا با فاصله بسیار زیادی پس از اون در رده های پایینتر قرار داره! پس شانس پولدار شدن و داشتن رفاه توی آمریکا بسیار بیشتره!
- اصولا از سیستم سوسیالیستی خوشم نمی آد! عقیده ندارم که دولت باید به مردمش پول بده تا زندگی کنند! غیر از افراد معلول، مسن و بچه های بی سرپرست.
- به نظر من کانادا فقط تبلیغات زیادی کرده تا بتونه خودشو یک کشور با سطح رفاه بالا معرفی کنه. در عمل اینچنین نیست. با توجه به تجربه دوستانم این نظر رو دارم.
- آمریکا سرزمین فرصت هاست! اگر ایده ای داشته بشید راحت می تونید به عمل برسونیدش.

از مزایای کانادا هم باید این رو گفت که سیستم بیمه درمانی سوسیالیستی داره که همه افراد رو پوشش میده. کم درآمد و پر درآمد!
امنیت بیشتری داره (دست کم حمل اسلحه آزاد نیست! اون هم مسلسل و سلاح جنگی!)

که البته این دوتا مزیت رو اگر درآمدتون متوسط با بالا باشه راحت تامین می کنید.

اما امریکا برای یک مهاجر انتخاب سختیست. در آمریکا به عنوان مهاجر بیمه، یا پولی به شما نمی دهند! سیستم کاپیتالیستی اینجا مانع از این میشه که به افرادی که نتونسته اند کاری پیدا کنند، بیمه و یا پول توجیبی بدهد. (البته این کمک ها وجود دارد اما بسیار ناچیز است) کلاس زبان و آموزش کار پیدا کردن و زومه نوشتن رایگان وجود ندارد (بعضی شهر ها در کامیونیتی کالج ها کلاس زبان رایگان وجود دارد)
هیچ بیمه ای شما رو پوشش نمی دهد (غیر از بچه ها) مهد کودک رایگان وجود ندارد، بیمه و دکتر رایگان وجود ندارد (غیر از بچه ها و زنان حامله ان هم تحت شرایطی) . گاهی وقت ها بوی نژادپرستی به مشامتون می خوره که اذیتتون می کنه.
در کار پیدا کردن هم هیچ امتیازی ندارید، شما با کسی که اینجا متولد شده و اینجا درس خونده و پروانه کار اینجا رو داره می خواهید رقابت کنید. ساده نیست!

پس اگر امریکا را انتخاب می کنید مطئمن باشید که این موارد را در نظر داشته اید! باید روحیه جنگندگی داشته باشید و سال های اول سخت کار کنید تا بتونید در سیستم کاری اینجا جا بیافتید، اما همینکه در کار و حرفه و تخصص خودتون جا بگیرید به سرعت پیشرفت م یکنید.

من کانادا زندکی نکرده ام! اینها طبق گفته یکی از دوستانم است که برای مدت دو ماه آمدند تورانتو و بعدش برگشتند ایران:
نقل قول:"طبق گفته این دوستان ما سطح زندگی خیلی بالاتر از تهران نیست، اگر ایران یک کار و زندگی خوب دارید بهتره حفظش کنید و به کانادا نیایید! سرمای هوا راکد کننده زندگیه و عملا فقط باید درون خانه/محل کار باشید در طول ماه های برفی، کار پیدا کردن بسیار سخته چون فرصت های کاری خیلی زیاد نیست. رقابت در فرصت های کاری شدیده چون تقریبا همه مهاجران تحصیلکرده هستند و کار رو گرفتن کمی سخته! چون همیشه هستند کسانی از هند که زبانشون انگلیسیه و راحت تر می روند سر کار. اما اگر بچه داشته باشید به بچه ماهی 400 دلار پرداخت میشه، بیمه درمانی برای همه اعضای خانواده تامین است، امنیتش فوق العاده است در مقایسه با آمریکا که حمل اسلحه آزاده.

من حتا اگر هر دوتا ویزا رو می داشتم باز یکیش رو انتخاب م یکردم و همه تلاشم رو در یکی خلاصه می کردم. چون مستقر شدن در یک کشور جدید کار بسیار سختیه و کلی هزینه بر است! اصلا مقرون به صرفه نیست که برای مدتی مثلا آمریکا باشید بعد بروید کانادا!
پیش بینی من اینه که اگر بیایید آمریکا دیگه هرکز کانادا نمی روید، اما اگر کانادا رو انتخاب کنید ممکنه برگردید ایران بدون اینکه تصمیم به زندگی در آمریکا بگیرید. البته اگر مجرد هستید اوضاع کمی ساده تر می شود.
تصمیم با شماست.
موفق باشید.
پاسخ
(2013-01-07 ساعت 02:59)User نوشته:  این داستان ظاهرا همچنان مشتری دارد.

دو ماه مونده بود که ما بریم مصاحبه کانادا، که نامه قبولی لاتری رو دریافت کردیم. اون موقع تصمیم گرفتیم که مصاحبه رو بریم، به دلایلی:
مهاجرت به آمریکا کلیرنس داره و مطمئن نبودیم!
کانادا رو تقریبا تا مقدار زیادی پیش رفته بودیم، نمی خواستیم شانس رو از دست بدهیم.
اطلاعاتی در باره زندگی در آمریکا و اینکه چه ایالتی و چه شهری، نداشتیم.

ما مصاحبه رو رفتیم، مصاحبه آمریکا رو هم رفتیم ولی ویزای آمریکا زودتر فراهم شد! اومدیم آمریکا و 6 ماه هم منتظر خبری از کانادا شدیم! وقتی دیدیم خبری نشد، تصمیمون رو نهایی کردیم و کنسل کردیم و پولمون رو پس گرفتیم!

چرا:
- کبک و کانادا سرده و من نمی تونم با این حیله کانادایی ها که "از خونه میری تو ماشین، از ماشین سر کار و برعکس" گول بخورم! چون آدم تفریح داره، می خواد بره بیرون و با دوستان توی ظبیعت، سردی زیاد برای من سخته!
- برای تخصص من کار زیادتری توی ایالت کالیفرنیا و لس آنجلس فراهم بود. شانس پیدا کردن کار برای من توی آمریکا بیشتر بود.
- آمریکا بزرگترین اقتصاد جهانه و کانادا با فاصله بسیار زیادی پس از اون در رده های پایینتر قرار داره! پس شانس پولدار شدن و داشتن رفاه توی آمریکا بسیار بیشتره!
- اصولا از سیستم سوسیالیستی خوشم نمی آد! عقیده ندارم که دولت باید به مردمش پول بده تا زندگی کنند! غیر از افراد معلول، مسن و بچه های بی سرپرست.
- به نظر من کانادا فقط تبلیغات زیادی کرده تا بتونه خودشو یک کشور با سطح رفاه بالا معرفی کنه. در عمل اینچنین نیست. با توجه به تجربه دوستانم این نظر رو دارم.
- آمریکا سرزمین فرصت هاست! اگر ایده ای داشته بشید راحت می تونید به عمل برسونیدش.

از مزایای کانادا هم باید این رو گفت که سیستم بیمه درمانی سوسیالیستی داره که همه افراد رو پوشش میده. کم درآمد و پر درآمد!
امنیت بیشتری داره (دست کم حمل اسلحه آزاد نیست! اون هم مسلسل و سلاح جنگی!)

که البته این دوتا مزیت رو اگر درآمدتون متوسط با بالا باشه راحت تامین می کنید.

اما آمریکا برای یک مهاجر انتخاب سختیست. در آمریکا به عنوان مهاجر بیمه، یا پولی به شما نمی دهند! سیستم کاپیتالیستی اینجا مانع از این میشه که به افرادی که نتونسته اند کاری پیدا کنند، بیمه و یا پول توجیبی بدهد. (البته این کمک ها وجود دارد اما بسیار ناچیز است) کلاس زبان و آموزش کار پیدا کردن و زومه نوشتن رایگان وجود ندارد (بعضی شهر ها در کامیونیتی کالج ها کلاس زبان رایگان وجود دارد)
هیچ بیمه ای شما رو پوشش نمی دهد (غیر از بچه ها) مهد کودک رایگان وجود ندارد، بیمه و دکتر رایگان وجود ندارد (غیر از بچه ها و زنان حامله ان هم تحت شرایطی) . گاهی وقت ها بوی نژادپرستی به مشامتون می خوره که اذیتتون می کنه.
در کار پیدا کردن هم هیچ امتیازی ندارید، شما با کسی که اینجا متولد شده و اینجا درس خونده و پروانه کار اینجا رو داره می خواهید رقابت کنید. ساده نیست!

پس اگر آمریکا را انتخاب می کنید مطئمن باشید که این موارد را در نظر داشته اید! باید روحیه جنگندگی داشته باشید و سال های اول سخت کار کنید تا بتونید در سیستم کاری اینجا جا بیافتید، اما همینکه در کار و حرفه و تخصص خودتون جا بگیرید به سرعت پیشرفت م یکنید.

من کانادا زندکی نکرده ام! اینها طبق گفته یکی از دوستانم است که برای مدت دو ماه آمدند تورانتو و بعدش برگشتند ایران:
نقل قول:"طبق گفته این دوستان ما سطح زندگی خیلی بالاتر از تهران نیست، اگر ایران یک کار و زندگی خوب دارید بهتره حفظش کنید و به کانادا نیایید! سرمای هوا راکد کننده زندگیه و عملا فقط باید درون خانه/محل کار باشید در طول ماه های برفی، کار پیدا کردن بسیار سخته چون فرصت های کاری خیلی زیاد نیست. رقابت در فرصت های کاری شدیده چون تقریبا همه مهاجران تحصیلکرده هستند و کار رو گرفتن کمی سخته! چون همیشه هستند کسانی از هند که زبانشون انگلیسیه و راحت تر می روند سر کار. اما اگر بچه داشته باشید به بچه ماهی 400 دلار پرداخت میشه، بیمه درمانی برای همه اعضای خانواده تامین است، امنیتش فوق العاده است در مقایسه با آمریکا که حمل اسلحه آزاده.

من حتا اگر هر دوتا ویزا رو می داشتم باز یکیش رو انتخاب م یکردم و همه تلاشم رو در یکی خلاصه می کردم. چون مستقر شدن در یک کشور جدید کار بسیار سختیه و کلی هزینه بر است! اصلا مقرون به صرفه نیست که برای مدتی مثلا آمریکا باشید بعد بروید کانادا!
پیش بینی من اینه که اگر بیایید آمریکا دیگه هرکز کانادا نمی روید، اما اگر کانادا رو انتخاب کنید ممکنه برگردید ایران بدون اینکه تصمیم به زندگی در آمریکا بگیرید. البته اگر مجرد هستید اوضاع کمی ساده تر می شود.
تصمیم با شماست.
موفق باشید.

بسیار متشکرم دوست عزیز ...تشکر ویژه Smile
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: ashakibafar ، shayesteh ، گلپری ، msar ، smart

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان