کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرین کارت آمریکا و مهاجرت به کانادا
سپتامبر 2009 تصمیم گرفتیم برای مهاجرت از طریق تخصص به کبک کانادا اقدام کنیم. و با توجه به اینکه همسرم مدرس زبان فرانسه است، و شغل بنده نیز High Demand بود، و همینطور از لحاظ امتیاز لازم برای مهاجرت مشکلی نداشتیم،(امتیاز ما بالای 80 بود) قابل پیش بینی بود که بدون مشکل خاصی (صرف نظر از زبان فرانسه برای من) این پروسه طی شود. فایل ما از طریق یک وکیل آمریکایی به سفارت کبک - دمشق ارسال شد و دسامبر 2009 فایل نامبر به ما اعلام شد. همسرم متقاضی اصلی بود. اوایل خرداد ماه هم وکیل بعد از 5-6 ماه از زمان اعلام فایل نامبر کبک، تاریخ مصاحبه ما را اعلام کرد: نیمه دوم تیرماه.
و دقیقا یک هفته بعد از اینکه تاریخ مصاحیه کانادا را تایید کردیم، و بلیط رفت و برگشت به دمشق هم اوکی شد، لاتری برنده شدیم!!

الان سوال و نگرانی من اینجاست: مسافرت سوریه قبل از مصاحبه لاتری است. و در پاسپورت ثبت می شود. آیا افسر مصاحبه کننده لاتری می پرسد منظور از مسافرت به سوریه چه بوده؟ اگر پرسید و بگویم که برای مهاجرت به کبک بوده، امکان دارد به بهانه ایی مثلا مالی و اسپانسر و یا دقیقا به همین دلیل که پروسه مهاجرت به کشوری دیگر رو در جریان داشتم, کیس من را کلا رد کنند؟
اگر کلا قضیه مهاجرت به کانادا را لو ندهم (عنوان کنم ویزای سوریه توریستی بوده) آیا کلیرنس لاتری این مساله رو می تونه بهش پی ببره؟
اصولا آیا سفارت ها اجازه دارند اطلاعات من رو بدون اجازه به هر سازمان دیگری ارائه کنند؟
مثلا من فقط برای سوشیل سکیوریتی نامبر به وزارت خارجه اجازه داده ام که اطلاعات من را به تامین اجتماعی ارائه کنه. آیا اونها اطلاعات من رو بدون اجازه من به پلیس چک کانادا میدهند؟ و همینطور بر عکس در مورد کلیرنس؟

پیشاپیش از کمک و همفکری شما سپاسگزارم.
پاسخ
سلام دوست عزیز

اصلا نگران نباش چون یکی از دوستان ما هم دقیقا شرایط شما را داشت و بدون دردسر هر ۲ ویزا را گرفت. در مورد کلیرنس هم به خانومش با وجود ویزای سوریه اصلا به خانوم کلییرنس نخورد ولی به آقا به علت سربازی کلییرنس خورد و اصلا در مورد ویزای سوریه هم ازشون سوال نکرده بودن. در ضمن اگر رشته شما دمند هست و شما main applicant هستین ۱-۲ ماهه هم مدیکالتون میاد.

موفق باشی
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: User ، admin ، indmehdi ، es96 ، msar
(2010-06-30 ساعت 22:32)sarfarash نوشته:  سپتامبر 2009 تصمیم گرفتیم برای مهاجرت از طریق تخصص به کبک کانادا اقدام کنیم. و با توجه به اینکه همسرم مدرس زبان فرانسه است، و شغل بنده نیز High Demand بود، و همینطور از لحاظ امتیاز لازم برای مهاجرت مشکلی نداشتیم،(امتیاز ما بالای 80 بود) قابل پیش بینی بود که بدون مشکل خاصی (صرف نظر از زبان فرانسه برای من) این پروسه طی شود. فایل ما از طریق یک وکیل آمریکایی به سفارت کبک - دمشق ارسال شد و دسامبر 2009 فایل نامبر به ما اعلام شد. همسرم متقاضی اصلی بود. اوایل خرداد ماه هم وکیل بعد از 5-6 ماه از زمان اعلام فایل نامبر کبک، تاریخ مصاحبه ما را اعلام کرد: نیمه دوم تیرماه.
و دقیقا یک هفته بعد از اینکه تاریخ مصاحیه کانادا را تایید کردیم، و بلیط رفت و برگشت به دمشق هم اوکی شد، لاتری برنده شدیم!!

الان سوال و نگرانی من اینجاست: مسافرت سوریه قبل از مصاحبه لاتری است. و در پاسپورت ثبت می شود. آیا افسر مصاحبه کننده لاتری می پرسد منظور از مسافرت به سوریه چه بوده؟ اگر پرسید و بگویم که برای مهاجرت به کبک بوده، امکان دارد به بهانه ایی مثلا مالی و اسپانسر و یا دقیقا به همین دلیل که پروسه مهاجرت به کشوری دیگر رو در جریان داشتم, کیس من را کلا رد کنند؟
اگر کلا قضیه مهاجرت به کانادا را لو ندهم (عنوان کنم ویزای سوریه توریستی بوده) آیا کلیرنس لاتری این مساله رو می تونه بهش پی ببره؟
اصولا آیا سفارت ها اجازه دارند اطلاعات من رو بدون اجازه به هر سازمان دیگری ارائه کنند؟

سرفراش
مثلا من فقط برای سوشیل سکیوریتی نامبر به وزارت خارجه اجازه داده ام که اطلاعات من را به تامین اجتماعی ارائه کنه. آیا اونها اطلاعات من رو بدون اجازه من به پلیس چک کانادا میدهند؟ و همینطور بر عکس در مورد کلیرنس؟

پیشاپیش از کمک و همفکری شما سپاسگزارم.

سرفراش جان باید بگم که بانک های اطلاعاتی امنیتی تمام کشورهای بل.ک غرب (آمریکا و کانادا و اروپا) با هم شیر هستند و مطمئن باش اگه جز حقیقت چیزی بگی متوجه میشن.
بارها بارها من دیدم که افرادی بودن که تابعیت چند گانه داشتن یعنی بیش ازر 2 تا
Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، ghorbat ، ملیحه مجید ، msar
(2010-07-01 ساعت 11:52)payman R نوشته:  سلام دوست عزیز

اصلا نگران نباش چون یکی از دوستان ما هم دقیقا شرایط شما را داشت و بدون دردسر هر ۲ ویزا را گرفت. در مورد کلیرنس هم به خانومش با وجود ویزای سوریه اصلا به خانوم کلییرنس نخورد ولی به آقا به علت سربازی کلییرنس خورد و اصلا در مورد ویزای سوریه هم ازشون سوال نکرده بودن. در ضمن اگر رشته شما دمند هست و شما main applicant هستین ۱-۲ ماهه هم مدیکالتون میاد.
موفق باشی

مرسی دوست عزیز، اگر همچین موردی بوده، پس قاعدتا نباید مشکلی وجود داشته باشه! *من Main نیستم* ولی اما دیمند هستش رشته من. اما کلا من میدونم افیسرهای مصاحبه کننده کانادا به مساله امریکا خیلی حساس اند و اگراحساس کنند قصد دارید از کانادا برای مهاجرت به امریکا استفاده کنید فایل رو رد می کنند.

(2010-07-01 ساعت 12:20)free_free نوشته:  سرفراش جان باید بگم که بانک های اطلاعاتی امنیتی تمام کشورهای بل.ک غرب (آمریکا و کانادا و اروپا) با هم شیر هستند و مطمئن باش اگه جز حقیقت چیزی بگی متوجه میشن.
بارها بارها من دیدم که افرادی بودن که تابعیت چند گانه داشتن یعنی بیش ازر 2 تا Smile

پس اینها همه اش دروغه که میگن اطلاعات ما رو بدون اجازه به هیشکی نمیدن!؟ من هم امروز از یک نفر دیگر هم شنیدم که بانک های اطلاعاتی امریکا کانادا کاملا یکی هست و توسط یک شرکت مدیریت میشه!
البته من نمیخوام اطلاعاتی رو وارونه ارائه بدم. اما خوب نمیخوام هم چیزی بگم که برام دردسر درست کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام شبهه مشکل شما رو یکی از دوستان ما هم دشت . البته اون مصاحبه رو کرده بود و ویسا هاش هم گرفته بود . هم ویزا مهجت کانادا و هم امریکا. اول رفته بوده کنده و بعد از ون که میخواسته بره آمریکا وقتی افسر که گذار نامه هارو چک میکنه ویزا کانادا رو میبینه ..... بشون گیر میده.. بعد میگه این دفع اجازه و میدیم که وارده امریکا بشی ، والی باید یکی رو انتخاب کنی. نمیتونی هم زمان ۲ تا رو داشته باشی...
پاسخ
تشکر کنندگان: مانترا ، ملیحه مجید ، msar
سلام
من و همسرم هم براي كانادا دولت فدارال اقدام كرديم البته هنوز مديكال هامون نيامده ولي مشكلي كه هست اينه كه همسرم هم كار نيمه وقت و هم تمام وقت داشت و ما براي كانادا دو تاعنوان كار را نوشتيم ولي لاتاري كه برنده شديم براي فرم هاي لاتاري فقط شغل اصلي همسرم را كه تمام وقت بودم نوشتيم. يعني به نظر شما ممكنه متوجه بشوند و كيس ما را مردود كنند. فكر كنند دروغ گفتيم؟تازه بنده خودمم شاغل هستم عناوين شغليم را كه براي دولت فدرال كانادا فرستادم را طبق گواهي اشتغال به كارم نوشتم ولي براي لاتاري از روي حكم هام پر كردم كه چون حكم هاي اداريم با جزييات بيشتر ي بود .با گواهي اشتغال بكاري كه از اداره گرفتم فرق مي كند. آخه توي گواهي اشتغال بكارم نوشته بود مثلا كارشناس مطالعات كه يك عنوان كلي مي باشد. من الان نگران شدم نكند جدي جدي فكر كنند دروغ نوشتيم و ....
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

پاسخ
تشکر کنندگان: User ، ملیحه مجید ، msar
(2010-08-15 ساعت 08:06)behnia نوشته:  سلام شبهه مشکل شما رو یکی از دوستان ما هم دشت . البته اون مصاحبه رو کرده بود و ویسا هاش هم گرفته بود . هم ویزا مهجت کانادا و هم امریکا. اول رفته بوده کنده و بعد از ون که میخواسته بره آمریکا وقتی افسر که گذار نامه هارو چک میکنه ویزا کانادا رو میبینه ..... بشون گیر میده.. بعد میگه این دفع اجازه و میدیم که وارده امریکا بشی ، والی باید یکی رو انتخاب کنی. نمیتونی هم زمان ۲ تا رو داشته باشی...

شاید اگر بتونیم یک وکیل رو ازش کمک بگیریم این مشکل رو بشه حل کرد! این که ما نمیتونیم همزمان دوتا رو داشته باشیم باید دید قانونیه یا نه!
من با وکیلم که صحبت کرده بودم، می گفت که هیچ مشکل قانونی وجود نداره که یک نفر همزمان اقامت دو کشور رو داشته باشه، بعد خودش رو مثال زد که اقامت چند تا کشور رو داره از جمله سوریه و کانادا و ایران و قرقیزستان!

اما آمریکا و کانادا همزمان برای یک ایرانی اون هم با دید منفی ای که به ما وجود داره کمی ممکنه حساسیت زا باشه!
اینکه افسر مهاجرت گفته "حالا این دفعه رو گیر نمیدیم" هم به نظر من کمی عجیبه! بالاخره یا ما اجازه داریم اقامت همزمان آمریکا و کانادا را داشته باشیم یا نه! این افسر های مهاجرت هم وقتی بگن نه، یعنی نه! بعید می دونم کوتاه بیان! جر و بحث هم منجر به بازداشت میشه. به سادگی! حالا تا بیای اثبات کتی که بابا من از اول اشتباهی بودم! یهو میبینی دیپورت شدی ایران!

(2010-08-15 ساعت 11:00)arshida نوشته:  سلام
من و همسرم هم براي كانادا دولت فدارال اقدام كرديم البته هنوز مديكال هامون نيامده ولي مشكلي كه هست اينه كه همسرم هم كار نيمه وقت و هم تمام وقت داشت و ما براي كانادا دو تاعنوان كار را نوشتيم ولي لاتاري كه برنده شديم براي فرم هاي لاتاري فقط شغل اصلي همسرم را كه تمام وقت بودم نوشتيم. يعني به نظر شما ممكنه متوجه بشوند و كيس ما را مردود كنند. فكر كنند دروغ گفتيم؟تازه بنده خودمم شاغل هستم عناوين شغليم را كه براي دولت فدرال كانادا فرستادم را طبق گواهي اشتغال به كارم نوشتم ولي براي لاتاري از روي حكم هام پر كردم كه چون حكم هاي اداريم با جزييات بيشتر ي بود .با گواهي اشتغال بكاري كه از اداره گرفتم فرق مي كند. آخه توي گواهي اشتغال بكارم نوشته بود مثلا كارشناس مطالعات كه يك عنوان كلي مي باشد. من الان نگران شدم نكند جدي جدي فكر كنند دروغ نوشتيم و ....

مشکل عنوان شغلی یا جزییات اون نیست! مشکل دقیقا اینجاست که مهاجرت همزمان به دو کشور ممکنه مشکل زا باشه! از نظر امنیتی این مساله حساسیه که چرا یک نفر دقیقا برای دو کشور آمریکای شمالی، کانادا و آمریکا می خواد اقامت دائم بگیره!

دوستان اطلاع دادند که قبلا همچین موردی بوده و من با پیگیری متوجه شدوم که کسی که قبلا این مورد رو داشته الان هر دوتا ویزا رو گرفته و هیچ حساسیتی روی اینکه چرا ویزای آمریکا توی پاس هست نشون نداده، اما مشکل ممکنه زمانی خودشو نشون بده که شما بخواهی وارد خاک یکی از این دو کشور بشی.

به هر حال من تقریبا همه هزینه کانادا رو تا بحال پرداخت کردم! حتا لندینگ رو
! و خوب نمیخوام بیخیالش بشم! تا بحال هم دروغی در کار نبوده! امیدوارم مشکل حادی بوجود نیاد! که از اینجا رانده، از آنجا مانده بشیم! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: OMID_R ، arshida ، ghorbat ، ملیحه مجید ، msar
سلام دوستان.

الان که در آمریکا هستم با داشتن گرین کارت آمریکا می‌شه به کانادا مهاجرت کرد و هر ۵ماه ۱بار آمریکا بیام تا واسه سیتیزنی مشکل پیش نیاد????؟اصلا این کار عاقلانست یا نه؟آمریکا اصلا جذبم نکرده.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
(2010-09-12 ساعت 23:41)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.

الان که در آمریکا هستم با داشتن گرین کارت آمریکا می‌شه به کانادا مهاجرت کرد و هر ۵ماه ۱بار آمریکا بیام تا واسه سیتیزنی مشکل پیش نیاد????؟اصلا این کار عاقلانست یا نه؟آمریکا اصلا جذبم نکرده.
سلام دوست عزیز (امضات دل آدمو کباب میکنه)
یکی از خوبیهای مهاجرسرا اینه که هر لحضه ممکنه یکی یک سوال بکنه که آدم پای مانیتور خشکش بزنهBig Grin .
در مورد سوالت پاسخ اداره مهاجرت کانادا رو بطور کامل میزارم تا نیازی به تفسیر نداشته باشه
As a US Green Card holder, you do not require a Temporary Resident Visa to travel to Canada.
At the Canadian border, you will be required to present your valid passport and Green Card
امیدوارم جوابتو گرفته باشی
موفق و بی غم باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، indmehdi ، ghorbat ، ملیحه مجید ، gbtm ، msar ، smart
واقعا که این مهاجرسرا جالبه.دیروز این تاپیک رو من درست کردم امروز به اسم یکی‌ دیگست
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
دوست عزیز
قبل از ایجاد یک موضوع جستجو کنید. اگر موضوع وجود نداشت موضوع جدید ایجاد کنید.
موضوع ایجاد شده توسط شما با موضوع قبلی با همین مضمون ادغام شده است
پاسخ
ما الان در امریکا زندگی می کنیم .اما 6 سال پیش برای کانادا اقدام کردیم که الان موقعش رسیده.حالا موندیم چیکار کنیم؟از یک طرف بدمان نمی اید که کانادا را هم ببینیم و بعد تصمیم بگیریم که در امریکا زندگی کنیم یا در کانادا؟.از طرفی هم نمی دانیم که داشتن ویزای مهاجرتی به کانادا تبعاتی هم برای زندگی در این جا دارد؟
کسی می تواند راهنمایی کند که در ان واحد می توان اقامت چند کشور را داشت؟
در آن واحد می توان تابعیت چند کشور را داشت ؟ایران امریکا کانادا؟
با تشکر
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: ملیحه مجید ، msar
با داشتن گواهینامه کالیفرنیا می تونید به راحتی به کانادا بروید. حالا ایالت های دیگه رو نمی دونم.
مقیم های دایم آمریکا (دارندگان گرین کارت) می تونند به کانادا و مکزیک بدون ویزا بروند.
در مورد محدودیت زمان اقامت در کانادا اطلاعاتی ندارم
پاسخ
محدودیت زمانی 180 روز بدون ویزا
البته میدونید که قوانین عوض میشه. پس به منبعش رجوع کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، odiseh ، مسافر تنها ، msar
سلام،
میخوام بدوتم با داشتن گرین کارت امریکا می شه کانادا زندگی کرد و از مزایای کانادا مثل دادن وام برای ادامه تحصیل سواستفاده کرد؟
خلاصه اینکه میشه زندگیه راحتی داشت؟
البته میدونم باید هر 6 ماه یکبار برم امریکا.
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان