کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
(2010-10-05 ساعت 22:39)binahayat_m نوشته:  سلام دوستان من هم فرم رو ديدم ...ولي هنوز پر نكردم ...
اين اخطازي كه رو سايت دي وي هست كه ميگه با IE بريد جديه ؟
يه سوال ديگه بعد از اين كه فرم رو كامل پر كرديم و دكمه ي continu زديم ...چي ميشه ؟
Begin SSL Entry اين چه كاربردي داره كه دقيقا زير فرم ثبت نام زدند ؟
مرسي ...به اميد موفقيت براي دوستان
من فرم رو با IE8 پر کردم و مشکلی نبود، احتمالا سایتشون فقط با IE سازگاری داره !
بعد از اینکه Continue رو زدید یک صفحه جدید میاد که اطلاعات وارد شده توسط شما رو نمایش میده و توصیه میکنه که اطلاعات رو یکبار دیگر چک کنید و در صورت درست بودن اطلاعات دکمه تائید رو فشار بدید؛ پس از فشردن دکمه تائید، صفحه نهایی ظاهر میشه که حاوی نام، Confirmation Number و سال تولد شما هستش.
به هیچ وجه فراموش نکنید که از صفحه پایانی پرینت بگیرید و سعی کنید حتی الامکان در چند جا Confirmation Number خودتون رو یادداشت کنید، گرفتن یک ScreenShot از صفحه پایانی هم ضرری نداره !

Begin SSL Entry هم تفاوتی با حالت معمولی نداره فقط در این حالت پروسه ثبت نام با پرتکل SSL رمزنگاری میشه و بستر امنی رو برای اطلاعات شما فراهم میکنه؛ در این حالت آدرس صفحه فرم ثبت نام به جای http با https آغاز میشه !

در پایان به دوستان توصیه می کنم که قبل از پر کردن فرم، تمام اطلاعاتشون رو در قالب یک فایل txt ذخیره کنند و صحت اطلاعات رو از هر نظر کنترل کنند، بدین ترتیب در حین ثبت نام نیازی به تایپ کردن موارد نیست و همه چیز رو میتونید به راحتی از فایل txt کپی کنید و در فیلدهای مربوطه Paste کنید، این کار، هم احتمال اشتباه رو در پر کردن فرم کاهش میده و هم سرعت پر کردن فرم رو افزایش !
برای راحتی دوستان تمامی اطلاعات مورد نیاز رو در قالب یک فایل txt آماده کردم، تنها کاری که باید بکنید این هستش که فقط اطلاعات خودتون رو در این فایل جایگزین کنید !
فایل مذکور رو میتونید از لینک زیر دریافت کنید :
کد:
http://www.speedyshare.com/files/24560854/DV_Form.zip
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، OMID_R ، binahayat_m ، حامد ، sare ، ahmadzaq ، IRANBAN ، amir_ebrahimi99 ، Ramkal ، aminaran ، mina_s ، mzandiye ، Lottery_GC
سلام یه سوال داشتم:من پاسپورت ندارم.میشه کمک کنید سید محمد رو به انگلیسی چه جوری بنویسم؟/سید محمد میشه first name?
تشکر کنندگان:
(2010-10-06 ساعت 00:15)Lyas نوشته:  سلام یه سوال داشتم:من پاسپورت ندارم.میشه کمک کنید سید محمد رو به انگلیسی چه جوری بنویسم؟/سید محمد میشه first name?

اگر در شناسنامه در قسمت نام، "سید محمد" درج شده، First Name شما هم همین خواهد بود.
قاعدتاً باید به این صورت نوشته بشه : Seyed Mohammad
شما همین رو بعنوان First name وارد کنید، سپس در زمان اقدام برای اخذ پاسپورت First name خودتون رو همین Seyed Mohammad در فرم مربوطه وارد کنید تا بعداً نام وارد شده در فرم لاتاری با نام درج شده در پاسپورت تضادی نداشته باشه !
تشکر کنندگان: OMID_R ، aminaran
درود به همه
دوستان عزیز با کمال تاسف من اول نام رو وارد کردم.. سپس نام خانوادگی رو. جالبه واسه ۲ نفر دیگر همه چیز کاملاْ درست بود.. اما واسه خودم رو اشتباه وارد کردم. به نظرتون اگر در لاتاری برنده شم امکان داره قبول کنن این اشتباه رو؟ میشه الان اقدامی کرد یا نه؟ هر سال ثانیه شماری میکنیم تا روز ثبت نام.. آخرشم شد این..!!! باورم نمیشه با این همه وسواسی که داشتم چرا اینجوری شد؟!!!!!!!
خواهش میکنم یکی جواب سوالم رو بده. ممنون ازتون.
تشکر کنندگان:
(2010-10-06 ساعت 03:30)artemis21 نوشته:  درود به همه
دوستان عزیز با کمال تاسف من اول نام رو وارد کردم.. سپس نام خانوادگی رو. جالبه واسه ۲ نفر دیگر همه چیز کاملاْ درست بود.. اما واسه خودم رو اشتباه وارد کردم. به نظرتون اگر در لاتاری برنده شم امکان داره قبول کنن این اشتباه رو؟ میشه الان اقدامی کرد یا نه؟ هر سال ثانیه شماری میکنیم تا روز ثبت نام.. آخرشم شد این..!!! باورم نمیشه با این همه وسواسی که داشتم چرا اینجوری شد؟!!!!!!!
سلام
نگران نباشید اگه برنده بشید بازم باید فرم پر کنید و تا قبل از مصاحبه میتونید با سفارت مکاتبه کنید و روز مصاحبه نتیجه مکاتباتو نشون بدید. به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه. موفق باشید.
تشکر کنندگان: Ramkal ، aminaran
Sadسلام،منميرم سايت/www.dvlottery.state.gov/ولي نميدونم كجا برم فرمو پر كنم يا قبلش چه مراحلي رو بگذرونم ؟!!Adobe readerمونمورژنش 9نهه.مشكلي از اين بابت نباشه؟
لطفاً هر چه زودتر راهنماييم كنيد؟!!معطلم!
There is night so we can appreciate day sorrow so we can appreciate joy evil so we can appreciate good you so we can appreciate love
تشکر کنندگان:
(2010-10-06 ساعت 10:05)hanatej نوشته:  Sadسلام،منميرم سايت/www.dvlottery.state.gov/ولي نميدونم كجا برم فرمو پر كنم يا قبلش چه مراحلي رو بگذرونم ؟!!Adobe readerمونمورژنش 9نهه.مشكلي از اين بابت نباشه؟
لطفاً هر چه زودتر راهنماييم كنيد؟!!معطلم!
شما اول تو قسمت Photo Validator عکست رو چک کن ببین قابل قبول هست برای سایت یا نه؟! اگر قابل قبول بود از قسمت Begin Standard Entry فرم رو پر کن و همچنین عکست رو آپ کن. فقط حواستون باشه مثل من اشتباه نکنید و با دقت تمام فرم رو پر کنید تا کارتون به دلهره و اما و اگر نکشه. در ضمن یه فرم فارسی ترجمه شده هم هست.. بد ندیدم لینکش رو بذارم تا شاید به درد برخی دوستان خورد. فرم فارسی

(2010-10-06 ساعت 05:28)زهره نوشته:  
(2010-10-06 ساعت 03:30)artemis21 نوشته:  درود به همه
سلام
نگران نباشید اگه برنده بشید بازم باید فرم پر کنید و تا قبل از مصاحبه میتونید با سفارت مکاتبه کنید و روز مصاحبه نتیجه مکاتباتو نشون بدید. به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه. موفق باشید.
سپاس از جوابتون. راستشو بخواید از دیروز خیلی کلافهء این موضوع بودم.. اما با خواندن کامنت شما و برخی از هموطنانمون در سایت های دیگر یکم بهتر شدم و امیدوار.Rolleyes
تشکر کنندگان: Farshid22
کسی نگفت حسین محمدحسین اسم میانی یا نه ؟
تشکر کنندگان:
(2010-10-06 ساعت 14:03)mkh692007 نوشته:  کسی نگفت حسین محمدحسین اسم میانی یا نه ؟

محمد حسين اسم و بايد تو قسمت اسم نوشته بشه لطفا بگين منظور از moved pag كه نشون ميده يعني چي چون من هر كاري كردم امروز نتونستم فرم رو باز كنم مرسي
شماره کیس : 2013AS000000XX
تاريخ ثبت نام در سايت : 2011-10-15
تاریخ قبولی ما : 22 oct
تشکر کنندگان:
(2010-10-06 ساعت 14:03)mkh692007 نوشته:  کسی نگفت حسین محمدحسین اسم میانی یا نه ؟

عزیز جان ایرانیها اسم میانی ندارن.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
سلام
ایا من میتونم برای 2012 ثبت نام کنم ؟
ایا این امر تو پرونده 2011 من تاثیری داره ؟
تشکر کنندگان:
واسه نوشتن اسم و فامیل باید همه ی حروف بزرگ باشند یا فقط حرف اول؟/واسه اسم شهرها و مکان ها و خیابونا چطور؟؟
ممنون میشم کسی جواب بده
تشکر کنندگان:
درود
در این فرم که 2 تا address line وجود داره باید 2 تا آدرس جداگانه بدم یا اینکه آگه آدرس در قسمت اول جا نشد ادامه اون رو در قسمت دوم باید بنویسم؟
ممنون
تشکر کنندگان:
سلام
در مورد قسمت کد پستی سوال داشتم که چی باید نوشت ؟ آیا همان کد پستی منزل خودمان را باید نوشت یا چیز دیگه ای است ؟
آیا نکته ای هست در مورد فرم و نحوه پر کردن آن یا نه ؟
اگه سوال بنظر الکی یا تکراری بوده عذر خواهی میکنم .
ممنون از دوستان
تشکر کنندگان:
(2010-10-06 ساعت 17:08)Lyas نوشته:  واسه نوشتن اسم و فامیل باید همه ی حروف بزرگ باشند یا فقط حرف اول؟/واسه اسم شهرها و مکان ها و خیابونا چطور؟؟
ممنون میشم کسی جواب بده

بايد حرف اول حروف بزرگ باشن.

(2010-10-06 ساعت 17:13)hamid_p نوشته:  درود
در این فرم که 2 تا address line وجود داره باید 2 تا آدرس جداگانه بدم یا اینکه آگه آدرس در قسمت اول جا نشد ادامه اون رو در قسمت دوم باید بنویسم؟
ممنون

آدرستون رو تو ادرس لاين اول مينويسيد ، اگر جا كم آورديد ميتونيد ادامه رو تو ادرس لاين دوم بنويسيد.

(2010-10-06 ساعت 19:14)love_rap نوشته:  سلام
در مورد قسمت کد پستی سوال داشتم که چی باید نوشت ؟ آیا همان کد پستی منزل خودمان را باید نوشت یا چیز دیگه ای است ؟
آیا نکته ای هست در مورد فرم و نحوه پر کردن آن یا نه ؟
اگه سوال بنظر الکی یا تکراری بوده عذر خواهی میکنم .
ممنون از دوستان

بله.
بايد كد پستي ده رقمي منزلتون رو بنويسيد.
تشکر کنندگان: rayan.s ، mahtab6 ، hamid_p ، Ramkal ، j@vad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان